ING /img/frontend/nomap.png"

В Ай Ен Джи не е за всеки! Ако си мислите, че може да започнете работа тук и да допринесете с нещо за закърпване на семейния си бюджет  -жестоко се лъжите! Искате да подобрите финансовото си състояние - не и тук! Тук просто могат да ви експлоятират до дупка, да ви изцедят връзките и възможностите / ако имате такива де / и после няма да се интересуват въобще какво става с вас! Ако нямате яки връзки и възможности и познати с дебели портфейли - няма защо да започвате работа тук!  Освен това ще се наложи да връщате парите, които сте си изкарали с честен труд, независимо, че компанията е задържала и се е обогатила и от премиите на хората, които по различни и добре познати причини не са могли да продължат да изпълняват сключените договори.
Гъвкава политика! - Нищо подобно! Не се правят компромиси! Не се разглеждат отделните случаи! Всичко е в строги рамки и всички са под един знаменател! Целта е - обогатяване на самата Ай Ен Джи! Вашето СВЕТЛО  БЪДЕЩЕ го оставете някъде на друго място, но със сигурност то не е в Ай Ен Джи! Експлоатацията си е пълна и нищо добро не може да очаквате!

Кандидаствам в юридическия отдел на ING...някой, някакви отзиви? Атмосфера, заплащане? Как преминава интервюто, има ли тест по английски и прочие? Много ще съм ви благодарна за отговорите.

Не можах да се стърпя да не споделя как протече моето интервю в  Ай Ен Джи .....Имаше пусната обява за Мениджър екип във въпросната компания и реших да си подам документите. След един месец ми се обадиха да отида на интервю.Интервюто беше пълен СМЯХ. Първоначално освен госпожата, която ми задава въпросите  присъства и нейна приятелка, която  минала да пият чай...../тази приятелка нямаше нищо общо с фирмата /Задава ми изключително лични въпроси, които бяха некоректни, нямащи нищо общо с работата  и ми звучаха все едно съм на седянка с клюкарки, но както и да е ... После се оказа, че всъщност не търсят човек за обявената позиция " Мениджър екип", а търсят застрахователен агент, като ми обясниха , че такава била политиката на фирмата  - да се започва от най - ниското ниво и ако се покажат резултати  тогава евентуално може да станеш мениджър......това никъде не беше описано в обявата, както и че работата е на граждански договор с гъвкаво работно време.... обявате беше некоректна и подвеждащо пусната в интернет.При тези условия аз  никога не бих кандидатствала.След като казах, че е некоректна обявате ми беше казано, че   компанията няма навик да търси служителите си чрез обяви в интернет, защото нямала нужда да си набира  кадрите по този начин.Аз попитах как ги набира и ми казаха от познати и от препоръки ......След като са намерили ключа към успешното  си набиране на служители по този начин Успех ! Всеки може сам да си направи извод за конкретната компания.Жалко  е само че такава международна компания  се излага по този начин с подвеждаща инфпрмация или  по - скоро служителите й я излагат . . . . .

Раборих за тази компания ИНГ по препоръки на съпруга ми , който е бил техен клиент в Англия и бе останал много доволоен.Обучението ми премина при доста добър и начетен преподавател от компанията, но оттам нататък нещата не стояха така както ми бяха обещали.Съпругът ми остана потресен от имитацията(както я нарече той) на истинската компания ИНГ. Наистина не  бях разбрала, че зад хилядите суперлативи за голямото заплащане се крие риска от това ,че днес в условията на криза и на невъзможност на плащане ще отпаднат много от договорите , които бях сключила и какво се оказа...ситния шрифт на ИНГ указва ,че трябва да се върне цялата сума . която са ми заплатили за този договор.Няма значение , че аз съм работила за тези пари и съм правила по три и повече срещи с всеки клиент, няма значение , че клиента е внесъл по хиляда и повече лева-това са позитиви за компанията , а негативите остават за нас и трябва да връщаме заплатите които те така щедро предлагат в началото.А нека не забравяме , че за тези заплати внесох и данъци-тези пари също никой няма да ми ги върне защото ИНГ си иска цялата сума , а държавата пари не връща ;) На обучението когато повдигнахме въпроса за зплащането доста ловко отбиха въпросите ни, че те се занимават само с обучението и другото не го знаят.Видях , че някои коментари приемат мнения като моето за едва ли не нарочни-Не уважаеми колеги-просто се опитваме да ви насочим да прочетете договора преди да го подпишете.Четох коментар на сега действащ консултант , който ни пита сега как сме ще му отговоря-сега се чувствам европеец , защото работя 20 дни по 8 часа, а не повече и когато си получа заплащането знам , че никой няма да си го поиска обратно. И другото което никак не е маловажно -Аз съм назначена за определена работа и си я върша и никой не ми иска седмични отчети и не ми звъни постоянно и вечер късно да ми крещи по телефона -защо нямам предложения.Сега имам личен живот и сигурна заплата.Това е колеги застрахователи.Мога да напиша много , но няма смисъл вие сами ще го разберете рано или късно.Желая ви успех.И дано никога не се сблъскате с другото лице на компанията , която сега така усърдно защитавате, защото ИНГ без да искат нашето разрешение са дали личните ни данни на компания рекетьор и сега тази компания -непозната за полицията звъни на всички напуснали консултанти и ни заплашват, а когато им поискаме справка за огромните суми които ни търсят те ни говорят глупости и ни заплашват.Това получихме за работата се  компания ИНГ-компания , която ни учеше на Доверие, Коректност, Запазване на личните данни и какво ли още не.

Такааа....много негативни мнения явно от УВОЛНЕНИ служители на ИНГ....
Само накратко...1. това че ако клиента спре да плаща се връща комисионната е известно на всички от самото начало
2. както и това че работят на % а не на трудов договор
3. % е много висок
4. спрете да злобеете
5. колегите са страхотни
6.да..плащаме си рекламните материали, но за сметка на това получаваме невероиатни награди за добрата работа
така чее....
просто на които не му харесва да не работи там...всички условия се знаят предварително

Здравейте! Бих искал да попитам колко време отнема процедурата по наемане на кадри (нямам предвид консултантите, а служителите на ING).
Благодаря предварително!

Здравейте! Кандидатсвам за работа в ING като застахователен консултант!Никъде не ми стана ясно колко и как ще получавам имам в предвид -твърдо възнаграждение!Доколкото чета не са добри и отзивите относно комисионни и отношение към служители!
Моля за мнение!!!

Трудно ми е да определя еднозначно мнението си. Може да се каже ,че преминах в отношението си от "Осанна" до "Разпни го" . ING е отлична школа, но добре че напуснах / провалих се / навреме. Всичко е направено така, че да те изстискат и захвърлят , а накрая даже да се обвиняваш сам и да си си виновен. Браво евалла !

Не си струва да коментирам негативните мнения, защото са предимно от лично "засегнати" хора. Искам само да поздравя и пожелая успех на всички, които са решили, че това е тяхното поприще и Ай Ен Джи е компанията.
ПП: Аман от субективност !!!

Здравейте!
Бих искал да попитам как протича интервюто за работа в Ай Ен Джи? Става въпрос за административна длъжност. Има ли Ай Кю тестове, проверска на езиково ниво, или всичко е въпроси и отговори??

Благодаря ви предварително!