ING /img/frontend/nomap.png"

здравейте!бих помолила да ми се отговори на няколко въпроса относно ING. В момемта съм кандидат за финансово-застрахователен консултант. Интересувам се от повече подробности за фирмата: какво представлява, дали е надеждна, дали можеш спокойно и друго да работиш, дали наистина е върховно това заплащане. Разбирам че екипа е страхотен.Ама ако се захвана с тази работа къде ще си търся клиентите, да разбирам ли че трябва на всеки срещнат да предлагам, за да имам печалба и аз.
А това с гражданския договор хич не ми харесва.Да разбирам ли че и всеки месец ще си плащам по 60 лв осигуровки, а вероятността да си изкараш пари не е много голяма.
мислих че става въпрос за застраховки, които или имаш или нямам клиенти и не се налага да влагаш някакви приходи и ти.Ами ако нямам клиенти пак ли ще си плащам.
Всички говорите за добро заплащане, ама колко, зависи предполагам от това дали имаш клиент, нали?
моля ви да ми разясните нещата и да ме посъветвате дали да поема този риск. Все пак е хубаво да имаш работа с трудов договор(т.е. да знаеш че всеки месец ще си вземеш заплата, макар и малка).

Уважаеми пишещи и четящи,
Мисля, че мнението ми за ING Животозастраховане е абсолютно обективно, защото това беше и е една от любимите ми компаний... Но не и българския офис. Знам как тръгна Компанията в България, как една вече неизвестна Директорка Продажби се саморазправяше с различномислещите, защото самата тя беше предварително обречена на провал и страдаше от комплекса на надценените възможности.
За тези, които искат да се развиват като хора от sales force, мога да им кажа, че животозастраховането е златен бизнес, но трябва да попаднеш на подходящ мениджър. За съжаление, познавайки повечето от т.н. мениджъри на екипи и на Агенции, мога да отбележа като можещи и знаещи само двама-трима. /Още помня как на обученията идваха разни лелки, от които няма да си купя и картофи!!!!/. Липсата на всякакви критерии при подбора на агентите и мениджърите опорочи и обезсмисли цялата операция. Щом една Агенция може да прави премиен приход, колкото всички офиси на ING....
Но поне вървят в правилна посока, май!!! Винаги ще има "моите и твоите", но поне да се издигат не само онези, които са с приведен гръб! Все пак това е бизнес за малко по-различни хора.
А за онези, които чакат големите пари - трябва да си ги изкарате!!! ;-) Малко е странна системата на изплащане на комисионните и бонусите, но затова си четете договорите - като не ви харесва, не ги подписвайте.
А за сигурността и перспективите... Вече започнаха да прекратяват договори на мениджъри! Не пишете Оди на радостта, а си дайте трезва оценка. Мога поименно да назова хора, които напуснаха или ги напуснаха от вашата Компания и после показаха чудесни резултати на други места. ЯВНО СА ИМАЛИ ПОТЕНЦИАЛ!!!! :-))
Стига толкова, че мога и роман да напиша!

Бибче и аз се интересувам от тази позиция, ама никой не дава мнение. В обявата пише 1000-3000 лв, ама дали е така? Има ли трудов договор и твърда заплата, или само на процент? Ето това ме вълнува.

Здравейте !
Реших да кандидатствам в ING.
Отзивите, които прочетох за компанията са много добри и изглежда наистина е така, но все пак дали наистина и навсякъде има колегиалност, уважение и шансове за развитие?
Въпросът ми е през първите месеци на позицията Финансовозастрахователен консултант възнаграждението в какъв размер е?
Моля за отговор ???

Много интересно, защо всички негативни мнения са анонимни??? Ако имате мъничко достойнство, подпишете се с имената си дами и господа. Да, има грешки при работата на мениджърите и вие сте били едни от тях. Сигурен съм, че те са си взели поука от това. И обърнете моля Ви внимание на това, че в ING не оценяват човешки качества, а възможности на даден човек да се развива в областта на застраховенето. Аз лично когато нещо не върви, търся проблема първо в себе си. На всички настоящи колеги искам да пожелая много успешна 2009.
И много усмивки, видно е, че сме повече...

Завършила съм магистратура със специалност "Застраховане и социално дело". ING беше компанията, която чаках да се появи на пазара в България - исках да работя именно в тази институция. ING е едновременно консервативна и модерна компания - където и колкото трябва. Работя в ING като финансово-застрахователен консултант от две години и половина. Не съм от успешните им служители защото имам друга постоянна работа и влагам твърде малко време в застраховането, но свободата да печелиш толкова, колкото поискаш, не е за подценяване.
ING не е перфектна. Чудя се обаче коя компания е такава. Ако работата ми в ING е първата за мен, може би бих си помислила, че на българския пазар има друга комания, която предлага по-добри условия на работа. За момента обаче такава няма.
Имало некадърни мениджъри? Имало служители, които правят процеса на застраховане дълъг и тежък? Да, има ги, не отричам. Къде ги няма? Обаче в ING има толкова стойностни хора, колкото няма да намерите събрани заедно на друго място. Надявам се, че тази тенденция ще продължи.

P.S. На въпроса за договорите, които компанията предлага на своите служители: не обръщайте внимание на предупрежденията за уловки! Четете всичко, разбира се - документите, които подписвате се четат, нали? Уловки няма, има условия, които можете да приемете или не. ING има високи изисквания към служителите си. И мен понякога това ме затруднява, но го оценявам като достойнство на компанията.

Ама вие дето работите в ИНГ сте много неграмотни! Че и мениджъри ви правят. Айде няма нужда под строй да хвалите компанията. Фалшивите мнения си личат отдалеч.

Мисля,че ING e много добра компания,но не и тази в България.Май са нужни други мениджъри в София.Нещо куца там.Някой не мисли както трябва.Дано тези от Холандия го разберат по-скоро.

Това е компания,която изгражда стабилна взаимовръзка както със своите служители, така и с клиентите си. Компания с традиций ,която стъпва на здрава основа. В личен план искам да ви уверя, че това е моята работа.
Работата която обичам, която върша с удоволствие и която ми дава отлична отплата за извършения от мен труд. Ако обичаш да "градиш" в/у себе си,
да бъдеш упорит и целенасочен просто успяваш точно в такава среда.
Повярвайте ми не мога да си представя пак да работя нещо , което ме ограничава като личност, откъм заплащане и време. Тук имам всичко това.
Работя от близо 2 години като мениджър.