Хикови https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Ямбол, ул. ДИМИТЪР БЛАГОЕВ, 14, ет. ПАРТЕР, ОФИС-МАГАЗИН&markers=Ямбол, ул. ДИМИТЪР БЛАГОЕВ, 14, ет. ПАРТЕР, ОФИС-МАГАЗИН

Уважаеми Клиенти, благодарим за Вашите мнения и градивна критика! Ръководството на фирма Хикови е изключително загрижено поради зачестилите негативни отзиви от клиенти за некачествено обслужване в магазин Симеоновско шосе. Поради тази причина ръководството на фирмата поднови Екипа на магазина . Молим всички наши бъдещи клиенти, при минимално разочарование от какъвто и да е характер, да сигнализират на телефон/ Viber 0879 222 220 или имейл адрес [email protected]
Благодарим предварително!

Забравете за тази фирма. Няма смисъл да повтарям подробности от негативните отзиви. Искам да конкретизирам
негодуванието си от служителя Пламен Николов - магазин "Симеоновско щосе". Успя да обърка поръчка за близо 3000 лв. Вече трети месец само обещания, прехвърляне на отговорност и никакъв резултат. Не коментирам проектите, които ми направиха той и негов колега от магазина на "Тодор Каблешков". За компетентност по счетоводни въпроси, да не говорим. В прав текст ми бе заявено, че не знаят как се пише дебитно известие. Плащах два пъти на хамали за носене и към момента чакам някои да ми каже кога ще ми доставят подменените счупени и регистрирани в приемо-предавателния протокол плочки.

Ако не искате нерви НЕ ХОДЕТЕ ТАМ.Всичко става бавно с не обяснения, после ходения до складове вземане на счупени плочки, после те не са виновни вие сте.Поръчвате нови плащате ги защото не сте отворили пакетите на място да видите а как се гледат толкова пакети и как после се пренасят отворени пакети никой не знае.Тотален УЖАСТ .Голяма фирма няма доставка.В други фирми всичко се доставя на адрес с безплатен транспорт при Хикови тази дума безплатно не съществува но освен това само скандали и ядове. Жалко че не прочетох форумите по рано. Но нали са голяма фирма УЖ и ето на ПЪЛЕН БОКЛУК.

Уважаеми клиенти на Хикови ООД,
Бихме желали да отговорим на негативните отзиви насочени към кадрите работещи в нашите магазини и към създадените ситуации с доставката на закупени стоки претърпяли транспортни дефекти.
Целта на отговорът ни е да обясним принципите и правилата, на база на които е структуриран работния процес.
Ние сме фирма характеризираща се със силна динамичност и растеж. Тази динамика понякога ни носи негатив, но ние искаме да се развиваме и да подобряваме качеството на услугите, които предлагаме. За това приемаме всяко мнение и всяка градивна критика. Обратната връзка с клиентите ни е важен градиент в развитието.
За доставката на стоката сме се доверили на куриерски фирми партньори. Съвместната ни работа е на база договорни отношения с ясно описани права и задължения и за двете страни. В тази връзка всяка стока излизаща от склад на Хикови ООД е застрахована. При евентуална повреда по време на транспортиране, застрахователна фирма обезщетява Хикови, а от своя страна Хикови ООД в рамките на 7 дни обезщетяват клиента , издължавайки им здрава стока.
Чрез формата на поръчка Хикови ООД сключва договор с клиента, в който ясно е обяснено какви са задълженията при приемане на стока транспортирана с куриерска фирма партньор.
" При доставка на адрес, клиента в длъжен да осигури място за паркиране и хора разтоварване на стоката от превозното средство. Уважаеми клиенти задължително при получаване на стоката я преглеждайте в присъствието на куриера. При установен дефект в следствие на транспортирането изисквайте от куриера Констативен протокол за рекламация, в който описвате повредените артикули. Без попълнен констативен протокол, рекламации по отношение на целостта на стоките няма да бъдат разглеждани!!! "
Скъпи Клиенти,покупко- продажбата е двустранен процес. Вашата навременна реакция при приемане на стоката е само и единствено във ваша полза и интерес . Попълване на констативен протокол е гаранция за решаване на проблем при доставка.
Съгласете се , че няма как да предявяваме рекламация за стока, чиято доставка е извършена 3 дни по- рано, при наличие на подписан протокол БЕЗ ВЪЗРАЖЕНИЯ от ваша страна, който ма практика означава, че нямате получена счупена или дефектна стока. Не защото неискаме да ви обезщетим, а просто защото не сте спазили условията за приемане.
По отношение на създадените негативни впечатления от наш персонал, ще бъдат взети мерки своевременно. Ние ценим клиентите си! Наша цел е Вие да бъдете доволни от продуктите и респективно от контакта с нас! Няма нормален бизнес, свързан с клиенти, който да иска да оставя негатив в тях.
Винаги сме готови да изслушаме всеки. Изпращайте своите забележки и препоръки на [email protected]

Здравейте, ако решите да влезнете в магазин на Хикови е хубаво да прочетете оплакванията , за да избегнете следните неудобства:

1. Персонала никога нищо не знае какво става , той е сложен там да продава и никаква друга информация няма.
2. Персонала на магазина ви уверява че ако има счупени плочки се връщат и заменят - НЯМА ТАКОВА НЕЩО!! ако има счупени плочки те уведомяват че може вие да сте си ги счупили и че при доставка на самата улица сме длъжни да разопаковаме две палета и да разопаковаме 25 кв. плочки и да гледаме една по една в противен случай не се приема рекламацията:))
3. Имаме ден за доставка на всички плочки НО уви те започват да идват: един ден един пакет друг ден друг пакет трети ден трети пакет И ТО БЕЗ ДА УВЕДОМЯТ , просто куриерска служба ти звъни на телефона и казва долу сме!!! СМЯХ!!!!

4. Има липсващи декори - уведомяваш ги че липсват плочки - НО УВИ-казват че не ги интересува!!!! и че НЯКОЙ ДЕН ще се направи ревизия и СЕГА , за да продължи обекта трабва да си купиш отново декора.
СМЯХ......

5. И още много други неща за които моля НЕ ВЛИЗАЙТЕ ТАМ !!!

Тази фирма е трагична!!!Некомпетентни служители със селско излъчване!!!Много грешки и много нерви ви чакат ако поръчвате от тях!!!
Такива фирми ме изумяват как е възможно да се развиват???

Обръщам се към всички уважаващи себе си хора, които мислят да стават клиенти и служители на провинциалната фирма хикови, неслучайно ги изписвам неуважително. НЕ ГО ПРАВЕТЕ!!! Не съм имал досег с друга фирма, от която така да вони на селяния, наглост, простащина и провинциализъм.
Направих грешката да им бъда клиент, с което ходенето по мъките за мен започна. Първо ми докараха една камара счупени плочки, скрити измежду здрави, за да не мога да го установя при доставката, след което най-нагло ми отказаха замяна на повредената стока. За тяхно нещастие съм принципен човек и винаги довеждам нещата докрай. Съветвам и всеки уважаващ себе си човек да си търси докрай правата срещу подобни "търговци", както направих и аз по всеки начин, за който съм се сетил досега. Като се сетя и за друг, ще използвам и него.
Със здраве и пожелавам неуспех на фирмата, защото с подобно отношение нямат място на пазара.

Здравейте,бих желал да споделя мнение по темата.
Извикаха ме на интервю за 3D дизайнер. Условията на работа бяха задоволителни, заплащането си беше страхотна сума, дават ти възможност за развитие, общуваш с различни хора, винаги пръв научаваш новите тенденции в бранша, но това което ми направи силно впечатление докато чаках за интервюто и от разговорът с управителя после, бе че там хората са супер заети! Постоянно влизаха и излизаха клиенти, служителите търчат напред назад,телефони звънят. Определено тук се работеше и не беше за хора, които обичат да си клатят краката. Вярно! Парите, които ми предложиха за моя почти никакъв опит си бяха мечта, но се замислих дали съм подготвен за такава динамика?! Както и да е, очаквам да ми се обадят за второ интервю, но не мога да кажа че съм останал с лошо впечатление! Хората просто работят много!

1 точка

Трудовият договор трябва да бъде подписан,преди да започнете работа.Защо не се обърнете към Инсп.по труда?

Здравейте колеги, искам да ви разкажа за моята история, за времето, през което работих в Хикови и за разочарованията и униженията, които се наложи да търпя. През 2014г. бях поканен на интервю лично с Хиков мл. След кратък разговор останъх с добри първи впечатления за него и разбрах че съм попаднал на правилното място в правилното време при правилните колеги. "Сега е момента в който се нуждаем от добър Търговски представител и това си ти!" - ме oкуражаваше Хиков. Не ме устройваше Р.В. (от 9:30 до 19:00 без почивка през седмицата и от 10:00 до 15:30 без почивка в събота), но за сметка на обещаното трудово възнаграждение (600 лв нето + 0,05% от оборота), склоних и започнах работа. Направих компромис с Р.В. заради подвеждащото обещание, което ми даде Хиков, а именно че този бонус който ми предлага към момента е около 200 лв., но до една година при желание за работа от моя страна, ще получавам тези пари за една седмица. Пълни глупости уважаеми колеги. Оказа се, че: 1. тези 600 лв са бруто; 2. този 0,05% не е от индивидуалния оборот, който реализирам, а от общия оборот на магазина, към който съм зачислен и то се дели на броя на колегите, с които работим в него т.е. (пример при оборотна на месец от 1200 - 200ДДС х 0,05 % / 3бр. на колегите = 16,6666лв/месец/бонус) ....смях; 3. За платения отпуск ти одържат по 16 лв на ден поради незнам си какви тяхни си измислени правила, в това число ти нашиват и съботите, ако ти влизат в периода на отпуска; И така започнах работа много мотивиран, за първите 6- 8 месеца му вдигнах оборота 2 пъти към конкретния магазин, но разлика в заплатите така и не видях, както невидях и нито една ведомост, на която да се разпиша. Мислех си тогава че това ще да е модерно счетоводство. Когато Хиков (казвам Хиков, защото за мен той не ми е спечелил и елементарното уважение, напротив непропускаще възможност да ме наругае и да демонстрира неуважение) видя моите реализирани обороти, знаеше че един ден ще предявя претенции за по-високо заплащане и започна да контролира оборота. Ще попитате как колеги, еми ето как? Просто се свързваше зад гърба ми с най-оборотните ми клиенти и им пускаше поръчките през друг магазин, при който оборота няма да се облага с бонуси. Умно нали!!! Другата причина, поради която ми ограничаваше капацитета на работа е: 1. Логистиката не смогваше да доставя стоката на клиентите(понякога със закъснения над месец) поради: -има два камиона за 10 магазина в цяла България, които да обслужват клиентите им за една седмица; -липса на шофьори( причината е Р.В. от 6:00 до 20:00 всеки ден + товаро-разтоварване за 600лв.) -невъзможността да купи още, защото по-приоритетно се оказа сумата за новата му S-класа; 2. Липса на складова наличност (нормално е колеги, на никой не му се вързват пари в стока, като трябват за баровските му изпълнения и поддръжка на личния му автопарк) – на принципа: взимаш парите от клиента и отиваш да му пазариш стоката; 3. Липса на професионален продуктов мениджър, на който да се довериш за стоката и няма да подведеш с грешно инфо клиентите си. 4. На клиентите, които ги обслужвамх, се караха строшена стока, за която склада и Хиков мл. много добре знаеха, но си мълчаха. На ли се сещате кой поемаше негативите на клиентите! А аз съм последния човек, който трябва да каже на Хиков, че в края на всяка година му се полага % чупливост от годишните оборот от производителя.. Той иска обаче от всичко да е на печалба. За условията на труд не ми се говори, но ще драсна някой ред и за тях: 1.Липса на елементарна хигиена по магазините; 2. Служебния ми автомобил се оказа личен; 3. Нямах нито лаптоп или таблет с мобилна връзка, за да мога в движение да подавам някаква адекватна и реална информация за стоките на клиентите; 4. Повечето ми колеги, на които трябваще да разчитам в движение, неможеха да реагират адекватно, защото организацията е такава или просто няма. Лошото уважаеми колеги е, че проблемите, за които ви споделих, ги вижда Хиков мл. но не си и мърда пръста за да ги разреши навреме и те се задълбочават. Водят до още проблеми, безредици и нерви на работното място. Предпочита вместо това да виси цял ден на камерите в магазините и да търси причини за проблемите в бездействието на персоналa (абе с две думи „BigBrоther“). Умишлено не събира регионалните управители на срещи за разискване на проблеми и споделяне на успехи, защото той иска всеки един регион да се бори с другите като вътрешна конкуренция (сякаш външната не ми е достатъчна). Едва ли не, си крадем клиенти, за да си правим оборотите. За него е по лесно да се управлява персонала, когато всички са разединени, на принципа „Разделяй и владей“ (много грешно управление). Той дори не е чувал за сплотяване на екип и за възможноститена един такъв. И така уважаеми колеги, ако си мислите че това всичко е плод на моята фантазия и че не съм бил способен да се впиша в цялата тази картина, и въпреки това ще си пуснете CW-то при тях, замислете се тогава защо ежемесечно и постоянно в Jobs-а висят минимум по 10 обяви за работа, публикувани от Хикови. Как мислите? Да не би да са трудова борса? Ами отговорът е много прост: няма кадърна управа, която да оцени и задържи качествените кадри във фирмата. Извода за мен е, че Хиков мл. не е способен да ръководи, организира и управлява персонал, който да му реализира доходи, които той претендира че е спечелил и очевидно демонстрира. Истината е, че Хиков мл. е безгласна буква в тази фирма, защото последната дума се казва от баща му – старшина Венцислав Хиков, без който младшия е кръгла нула. Виждал съм дори как му стои мирно и само чест кадето не му отдава. Вие решавайте да ли ще се пробвате там, аз загубих доста безценно време в тази фирма, вярвайки на празни и отчаяни обещания, че нещата ще се наредят. „Имайте търпение!-казва Хиков мл.“ – някой колеги вече почече от 6 години го търпят с надеждата нещата да се подобрят и цивилизоват, но истината е че нямат избор.