Хикови https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Ямбол, ул. ДИМИТЪР БЛАГОЕВ, 14, ет. ПАРТЕР, ОФИС-МАГАЗИН&markers=Ямбол, ул. ДИМИТЪР БЛАГОЕВ, 14, ет. ПАРТЕР, ОФИС-МАГАЗИН

Щом се налага да работите без трудов договор ,защо не си подадете жалби в Инспекцията по труда?И какви са тия глупости с подписването на договор за 3 години,никой няма право да ви задължава!А заплащането какво е ?

Уважаеми кандидати за работа във ф-ма Хикови исие, настоявам преди да кандидатствате за работа там да се осведомите за условията и начина на заплащане предварително!!! Споделям моята грешка за да няма и други потърпевши от измамите и лъжите им.Запчнах работа на 12/05/2014г. в тази фирма с голямо въодушевление. След първата седмица разбрах, че по някаква нова точка в трудовият кодекс първата заплата се депозира и се изплаща когато напуснеш работа- НЕ СЕ СЛУЧИ(дължът ми над 300 лева).Повече от календарен месец очаквах да подпиша трудовият си договор. Направих го заедно със заповедта за освобождаване(23/06/2014г.)   когато се отказах да работя за тях(на 17/06/2014г) .Работи се 6 работни дни в седмицата с продължителност 9ч. и 30мин(в повечето случаи без обедна почивка,което добавя още 30мин.) По време на обучителният период се изисква всички имена на фабрики и артикули да се зубрят наизуст и когато не се сещаш се отвправят реплики от рода: Нали четеш защо не помниш. А повярвйте - страшно много са!
Когато поискаш да проведеш разговор с "шефа" на фирмата-по телефона - и когато се отнася за заплата - ти се затваря и не те изслушва никой, дори в последствие ти казват, че си просиш пари.
Не очаквайте уважение и коректност!!!
НЕ ЗАПОЧВАЙТЕ РАБОТА ВЪВ Ф-МА ХИКОВИ!!!!!

sobstvenicite na firma hikovi sa ynikalni:-X............ne se lajete da zapichvate rabota pri tiax.absolutni selenduri. zaplati chakaite v niakoi drug jivot. i nekvi smatki se nadiavat che shte sa im blagidarni da im varshat mrasnata rabota na tezi neshtastnici deto gospod gi nakaza.собствениците на фирма хикови са уникални нещастници.........не се лъжете да започвате работапри тях.абсолтни селяни и лъжци .заплати чакайте в другия живот.инякакви шматки се надяватче ще са им благодарни.то им вършат мръсната робота на тези нещастници дето господ ги наказа.но въпреки това продължават да са същите прости селяни.не започвайте работа там.

За нищо на света не кандидатсвайте за работа в тази фирма. Така наречените собственици са едни от най-ужасните работодатели в България. Ако сте човек с амбиции и достойнство определено не ви е мястото в тази фирма. И аз кандидатствах за работа при тях, избраха ме обещаха ми по-добри условия на работа и заплащане от до тогавашната ми работа и почти да се "уловя на въдицата". Добре, че разпитах познати работили при тях преди да напусна работа, защото се оказа, че при постъпване на работа при тях нарочно ти бавят договора и заплатата няколко месеца и тогава като няма на къде те карат да подпишеш запис на заповед, че ще работиш при тях 3 години иначе им дължиш огромна сума неустойка различна според позицията. Така де те ще инвестират толкова много време в теб да са сигурни, че няма да напуснеш. Като че ли ти заплатата не си я изработваш. Ужасно е, че има много други работодатели като тях. За това и България и българския бизнес скоро няма да се подобрят и вървят общо взето на никъде. Не кандидатсвайте за работа при тези хора, само ще си загубите ценното време!

На второто интервю Хиков ме попита дали съм чела писанията тук.Отговорих,че не съм и предпочитам сама да си създам мнение.След едномесечно "обучение" имам мнение , та чак роман мога да напиша.Изключително некоректно отношение , а "обучаващите" девойки се държат меко казано нагло и обидно.Хвърлят ти един тефтер и започваш да зубриш имената на всики плочки и фирмите с които работят.На третия ден ако не дадеш правилен отговор за инето на някоя плочка си "тъпа" и "гледаш кат пукал".На направената от мен забележка да се отнасят с уважение ми бе отговорено , че съм била от голямата интелигенция и много пък съм се обиждала.Постоянно ми обясняваха ,че ме тормозели за мое добро, щото шефа като ме препита и не знам, тогава съм щяла да видя обиди на какво се казвало.След като дадох на Хиков координати на вносители на паркети, с които работя дълги години,бях освободена със смехотворния довод , че не съм достатъчно нахална и не ставам за "управител" при тях.Не знаех,че за да си добър търговец се изисква да си тъп и нахален.А относно управителството на мострените зали - Хиков просто му харесва да си нарича продавачките "управители" . Само да не забравя:Уважаеми клиенти ако посещавате мострената зала на бул."Христо Ботев" умолявам ви изкъпете се и си облечете маркови дрехи, в противен случай няма да бъдете културно и вежливо обслужени.Зад гърба ви ще се правят жестове, че воните и ще ви коментират какви сте селяндури и откачалки.Съжалявам,че загубих цял месец и в крайна сметка не научих нищо полезно.

Извикаха ме на интервю за позицията управител на мострена зала, при разговора стана ясно, че ще съм продавачка, че ще работя шест дни в седмицата и др подобни. Не ми казаха какво заплащане предлагат за това. Тази тайна се издавала на второ интервю. Извикаха ме на въпросното второ интервю, където човека който го провежда не благоволи дори да се представи кой е, освен това очевидно не се беше запознал със СВ-то ми и трябваше отново да разказвам коя съм и какво съм правила, а целта на срещата ни уж беше друга. До въпроса заплащане изобщо не се стигна, нямаше нужда. Много непрофесионално отношетие и освен това се опитват да заблуждават хората чрез загланието на обявите, които побликуват.

Относно проведено интервю в Хикови: най-дразнещото от всичко е,че позицията за която кандидаствах се разминава с това което ми каза интервюиращата ме дама. При обявена позиция управител мострена зала, в процеса на разговор става ясно, че всъщност търсят продавачка на плочки или като е модно да се казва продавач-консултант. Обидно и некоректно от страна на фирмата.

Не се пъдлъгвайте от гръмките слова в текстовете на обявите им(пълни с правописни грешки) за вакантни позиции. Зад тях се крие нечувано безочие, пълна липса на уважение към служителите и възпитание.
Нищо неподозиращият кандидат "избран" да работи във фирмата напуска своята работа и започва новата с ентусиазъм и надежди. Няколко дни обаче са достатъчни, за да осъзнае грешката си, която му носи следните резултати:
1. Работа без трудов договор неопределено време. Обикновено около три - четири месеца, ако изобщо изкараш толкова.
2. Пълен дисонанс между това, за което са те наели и това, което правиш на работното си място, ако изобщо имаш такова.
3. Некоректни трудови отношения и условия - работа в събота, работа на всички официални празнични дни, без това да се заплаща допълнително, работа без обедна почивка.
4. Пълна липса на шанс и възможност за развитие.
5. Липса на елементарно човешко отношение.
Но да не изпадам в подробности, моля замислете се, когато натиснете "Кандидатствай по тази обява".

Добър ден,
искам само да споделя, че кандидатствах при тях за работа през сайта jobs.bg, както все повече хора в днешно време. От там ми се обади една много любезна дама и насрочихме дата и час за интервю, аз отодох 10 мин по-рано от уговореното, съобщих че имам насрочено интервю, а те ми обесниха че нямало да стане тъй като го няма шефа?!? Не мога да си обясня защо въобще бях извикана и вслучай не имат по-добър кандидат например можеха просто да кажат. За мен това не са коректни бизнес отношения... Който кандидатства там да има едно на ум.