Хикови https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Ямбол, ул. ДИМИТЪР БЛАГОЕВ, 14, ет. ПАРТЕР, ОФИС-МАГАЗИН&markers=Ямбол, ул. ДИМИТЪР БЛАГОЕВ, 14, ет. ПАРТЕР, ОФИС-МАГАЗИН

Докато вие работите на пълни обороти, колегата до вас експериментира колко по-навътре в носа може да си пъхне пръста. Във всеки офис има както много съвестни и продуктивни, така и много мързеливи служители. А, когато си имате работа с такива, ви трябва добър план за действие.
Мързелив колега – план за действие

Мързеливият колега действа доста демотивиращо. А тази порода служители са често срещани у нас. Докато вие работите като за трима, колегата до вас озвучава офиса с леко похъркване в сладката си дрямка или пък ви тества нервната система с кикотенето си, докато си чати с приятели и клюкари какво се случва във Facebook. И същият този колега взима заплата колкото вашата, та дори и повече. Откъде накъде!?

Какво ви вбесява в колегите? >>>

Но щом може да мине метър, стимулът на мързеливият колега да работи вместо да браузи с часове, да реди пасианси, да виси в социалните мрежи, да прекарва половин работен ден в провеждането на лични телефонни разговори или пък да брои овце в следобедните часове е нулев.

Колегите, които не понасяме >>>

А, когато мързеливият колега не помага и не работи, то почти сигурно е, че пречи. Ето няколко начина как да се справите с мързеливия колега:

Не е сега моментът да се правите на печен колега. Забравете за колегиалността в името на своето и благото на екипа и проведете деликатен разговор с шефа, що се отнася до мързеливия колега.

Тази крачка обаче е рискована, ако мързеливият колега е всъщност познат, приятел или роднина на шефа. Близките отношения с шефа обясняват 8-часовото бездействие на мързеливия колега и е почти сигурно, че той няма шанс да започне да работи.

Не му позволявайте да ви разсейва. Гледайте в собствената си паничка, собственото си благо и се стремете да бъдете професионалисти, да работите качествено и бързо. Никога не знаете кога тези ви качества ще са основание за повишение.

Мързелив колега – план за действие

Престанете да следите какво прави мързеливия колега. Това само ще ви дразни. А така хабите излишни нерви и енергия, които може да вложите в нещо по-съществено.

Не вършете работата на мързеливия колега и не поемайте отговорност за неговата работа. Така е сигурно, че той никога няма да започне да изпълнява задълженията си, а шефовете ви така и няма да разберат, че в екип от 4-ма, реално работят само 3-ма.

Не позволявайте на мързеливия колега да дърпа вас и екипа ви надолу. Предложете въвеждането на доклади, които служителите да изпращат всеки ден или всяка седмица с подробното обяснение какво са свършили (това е практика в много фирми). Така бездействието на мързеливия колега ще излезе наяве, както и вашата продуктивност.

Не подражавайте на мързеливия колега. Независимо, че му се разминават всякакви наказания, това не е основание и вие да тръгнете по неговия път. Не се превръщайте в нещо, което не одобрявате.

Опитайте се да организирате мързеливия колега, както и подходящ стимул, който да го накара да работи.

Как да бъдете по-организирани?

Може би сте от хората, които не си падат по

тренировките и активния начин на живот? Няма

страшно! Имаме предложение и за лека физзарядка

и за вас

Разполагаме с 6 упражнения, които са предназначени

специално за хора, предпочитащи по спокойния

начин на живот, изключващ излишно потене и

преуморяване. Мързеливци, следващите GIF-чета са

специално за вас, приемете ги с усмивка. :)

Упражнение 1 - Стани от леглото

От легнала позиция започнете да се изправяте,

докато торса ви не образува прав ъгъл с краката ви.

Бавно завъртете тялото си в посока на по-близката

страна, от която можете да се измъкнете от леглото.

Уверете се, че сте стъпили здраво на земята и

започнете предпазливо да се изправяте. Когато се

почувствате готови направете първата крачка за

деня си. Повторете многократно.

Упражнение 2 - Кръгови движения с пръст

За успешното му изпълнение се нуждаете от

компютър или поне компютърна мишка.

Упражнението е предназначено за показалеца на

дясната ви ръка, но не ви пречи да експериментирате

и с останалите девет. Вижте прецизното му

изпълнение в следващото GIF-че, а след това

повторете, докато не почувствате невъобразима

скука.

Упражнение 3 - Вдигане на котка

Лесно, бързо и често болезнено упражнение.

Особено, когато решите да нарушите съня на

домашния си любимец. Изпълнението ви е ясно -

дебнете котка, вдигате я високо и поемате всичките

ѝ нервни и агресивни изблици на омраза. Повторете,

докато не получите обилна кръвозагуба.

Упражнение 4 - Клекове до хладилника

С дясната си ръка хванете здраво дръжката на

хладилника. Дръпнете силно, но премерено. Без да я

премествате клекнете, като напрягате възможно най-

много бедрените си мускули. Задръжте в тази

позиция, докато не изберете подходящи хапване от

съдържанието на хладилника. При нужда -

повторете.

Упражнение 5 - Клекове в тоалетната

Първо и най-важно условие - свалете си гащите. С

изправен гръб седнете бавно на тоалетната чиния.

Какво и как ще направите оттук нататък - оставяме

на вашето въображение. Само ви препоръчваме да не

държите ръцете си безучастни, а да се заредите с

телефон, което ви гарантира още една ефективна

тренировка за пръсти. Когато прецените, че сте

готови - изправете се бавно, вдигнете гащите си

пуснете водата. В случай, че природата се намеси

отново - повторете.

Упражнение 6 - Активен сън

Върнете се в изходна позиция от началото на деня. За целта ви е нужно легло, в което да положите тялото си. Отпуснете мускулите, нормализирайте пулса си, дишайте равномерно. Сънувайте как правите истински, натоварващи физически упражнения, а ние ще стискаме палци този сън да се сбъдне.

Лека нощ!

На един вълк се забола кост в гърлото и търсил

кой да го изцери. Срещнал един щъркел и го помолил

да му извади кокала срещу заплата. Щъркелът

въврял главата си в гърлото на вълка, извадил

кокала и поискал да му се плати обещаното. Вълкът

се засмял и, като заострил зъбите си, казал: „Стига

ти, че успя да извадиш главата си здрава и читава из моята уста.”

МРАВКАТА И ГЪЛЪБЪТ

Една жадна мравка, като дошла до една вода, била завлечена от водата и щяла да се удави. Един гълъб, като видял това, откъснал от едно дърво едно клонче, хвърлил го във водата. Мравката се качила на клончето и се спасила. Еднаж един ловец нагласил своя лък и тръгнал на лов за гълъби. Тъкмо щял да стрелне гълъба, мравката го видяла и ухапала ловеца за крака. Ловецът трепнал и не можал да улучи гълъба.

СЪРНАТА И ЛОЗАТА

Една сърна, като бягала от ловците, скрила се в една лоза. Ловците я отминали малко, а сърната помислила, че е спасена вече и почнала да яде от листата на лозата. Ловците чули шумоленето на листата и се върнали, като вярвали с право, че ще има някое животно, скрито зад шумата. И те убили сърната.

ВЪЛКЪТ И ЯГНЕТО

Един вълк видял едно ягне, което си пиело вода от реката и поискал да го изяде под един благовиден предлог. Вълкът, макар и да бил на гораната страна, обвинил ягнето, че мъти водата и не го оставя да пие. Ягнето отговорило, че то си пие само с устните и полека и че не може да му мъти водата, тъй като то стои на долната страна. Вълкът, като не успял с това обвинение, казал: „Ами лани защо обиди баща ми?” Ягнето отговорило, че тогава то още не било родено. „Колкото право и да се оправдаваш, аз пак ще те изям.”

КОТКАТА И МИШКИТЕ

В една къща имало много мишки. Като подушила това една котка, дошла там и почнала да ги яде една по една. А мишките, понеже били улавяни безспирно, изпокрили се в дъното на дупките си. Тогава котката, като не могла вече да ги хваща, решила да ги измъква с хитрост. Качила се на един клин и като увиснала с главата надолу, престорила се на мъртва. А една от мишките, като я видяла, показала си муцунката из дупката и казала: „Не, миличка, не ще да се доближим да теб, даже и да си торба.”

СЕЛЯНИНЪТ И НЕГОВИТЕ СИНОВЕ

Един селянин, като видял, че ще умира скоро, поискал да даде един добър урок по земеделие на синовете си и ги повикал при себе си. „Деца мои, казал им той, аз скоро ще умра. Скрих имането си в лозето. Там дирете и ще го намерите.” И те, като вярвали, че наистина е заровено някое имане в лозето, след смъртта на баща си, разровили всичката земя на лозето и пак никъде не намерили нищо. Но лозето, изкопано тъй добре, дало десет пъти повече грозде.

ДВАМАТА ПРИЯТЕЛИ И МЕЧКАТА

Двама приятели пътували заедно. Като ги срещнала една мечка, един от тях веднага скочил върху едно дърво и се скрил там, а другият току да бъде хванат от звяра, тръшнал се наземи и се престорил на умрял, като сдържал дишането си. Казват, това животно не закачало умрелите. Мечката доближила до него муцуната си, подушила навсякъде и после си отишла. Другият слезнал от дървото и попитал приятеля си, какво му е пошепнала на ухото мечката. А той отговорил: „Отсега нататък да не пътувам никога с приятели, които ме оставят в опасност.”

КОСТЕНУРКАТА И ЗАЯКЪТ

Костенурката и заякът се препирали кой е по-

бърз. Един ден те се уговорили и определили място

за надтичване. Заякът, безгрижен поради своята

природна бързина, легнал на пътя и заспал.

Костенурката, която съзнавала своята бавност, не се

спряла никъде и така надминала заяка, който спал, и получила награда за победата.

СЛАВЕЯТ И ОРЕЛЪТ

Един славей кацнал на един висок дъб и запял.

Видял го един гладен орел, литнал въз него и го уловил. Славеят вече на умиране, молил орела да го

пусне, като казал, че той не бил толкова голям, за да

напълни стомаха на един орел. Орелът, ако е гладен,

можел да напада по-големи птици. Тогава орелът отговорил: „Не съм луд да изтърва готовата храна от устата си, за да гоня това, което още не се знае къде е.”

Къде ви е градивната критика "бе" селяндури ? Къде се намирате "бе" смачкани самозванци ? Отпадъци гнусни...

Градацията в отношението е лошо, по-лошо, най-лошо и последно Х-кови. Връхна точка на кретенизма...

Не мислете, а кандидатствайте драги търсещи работа. Първо правиш, после мислиш, а колко и как ще работиш, ще констатираш след време. "Жикови" аналог и абсолютен екскрамент.

Как да желаеш "добро" на индивиди които не знаят значението и смисъла на думата по същество? Прочетох изписаните коментари и респективно разбирам, че трагедията продължава, а явно същата не датира от днес или вчера. Според мен Хикови поглеждайки се в огледалото се страхуват от образа който виждат, но нямат енергията признаваща реалността. Така се случва с тези за които смисъла на думичката "добро" е повече от компромис. Като бивш служител и човек който не се е поглеждал в тяхното огледало, "благодаря" за "доброто" отношение.

Здравейте настоящи и бъдещи кандидати за работа или пък настоящи и бъдещи клиенти. Как разбирате некоректното отношение? Лично Хикови мен ме прецакаха и то не веднъж и как е възможно да платиш нещо и да не го получиш с месеци? Как е възможно да поръчаш 1-во качество а да ти продадат плочки които при тях се водят за 1-во качество ама най-вроятно са 2-ро или 3-то качество. Как е възможно да платиш плочките и да не ги получиш цели а на парчета и в крайна сметка да ти се обясни че като клиент си виновен и си пълен боклук. Ще ги разнищя

Чета всички мнения в бранша и констатирам, че всички са зле, но тези определено са най-зле. Явно изповядват системата "по-добре първи на село от колкото последни в града", но забравят, че града не е село. Лъжат клиентите си, лъжат партньорите си, лъжат служителите си, а най-накрая започват да лъжат дори и сами себе си. Как да имаш взаймоотношения с тях ???

пиша защото станах без да искам свидетел на супер лошо отношение от фирмата към човек. докато разглеждах магазина на ул. опълченска чух спор между продавач в магазина и някакав човек. това което разбрах е че човекат е клиент на магазина и вече трети месец не получава това която е платил преди време. скандала беше с висок глас и това ме накара да излеза от магазина.