МАЛВИТО / Дъ Магс / Маг Студио https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул. 20 Април 13&markers=София,ул. 20 Април 13

МАЛВИТО / Дъ Магс / Маг Студио

Много слаба корпоративна култура и изключителен непрофесионализъм лъха от фирмата и нейните служители. Кандидатствах за работа, бях на интервю, помолих да ме уведомят за резултата, независимо дали е положителен или отрицателен. Но в обещания срок никой не ми се обадили или не писа мейл. Затова аз написах, а молбата за кратко изречение за индормация по статуса на мойта канидатура. ОТНОВО нищо. По това си пролича, колко непрофесионално подхождат към кандидатите. И обяват отново беше качена в интернет. Не знам как се чувстват настоящите им кадри, но като подход и отношение към кандидатите са пълна нула.

Кандидатствах за позиция Проджект мениджър с немски език. Всичко точно, обадиха ми се поканиха ме на интервю. Офиса на фирмата ми се стори приятен, на сравнително комуникативно място в центъра с ограничена възможност за паркиране. След интервюто ми обещаха да ми пишат или да ми се обадят независимо от резултата до 1 седмица. Измина седмицата и никой не се обади. Крайната некоректност и за мен груб непрофесионализъм беше, че след като изпратих запитване по мейла. Никой не ми отговори. И обявата беше отново публикувана, този път с изискване за опит на подобна позиция.
Нямам поглед в дълбочина на фирмените условия, но това отношение към кандидатите съвсем не говори добре за фирмата и корпоративната култура на служителите. Поне да отговаряха на мейли, ако не могат да си спазват обещанията.

Всички тези последни коментари с добри отзиви за фирмата са писани от настоящи служители с цел да заблудят новите кандидати, тъй като в момента си търсят хора. Фирмата е некоректна, наемат хора когато има нов проект и като свърши проекта уволняват. И не само че уволняват а и не спазват предупредителния срок от 1 месец. Така че за всички нови, имайте си едно наум че после няма да разберете откъде ви е дошло.

Колегите са много яки, офисът е готино място. На моменти е малко шумно, но рядко има значение. Готино е за усърдни хора, със сигурност не е за лентяи. В смисъл ако очаквате да имате по 2-3 свободни дни седмично, забравете. Всъщност би могло да стане, но компютрите са старички и не позволяват човек да работи точно както му се иска да може.

Парите няма да ги коментирам, всеки си преценява колко са достатъчно за него. По повод изказванията за кафето – първоначално ми се стори смешно, че вендинг и кафе машините се плащат :)
За по-младите естествено парите са по-малко, бонусите като цяло са почти мираж, но пък заплатите се плащат максимум с ден-два закъснение.
За "растеж" надали може да се говори, би било нехарактерно да понижат тим лидер или друг мениджър. Обаче много ценно е, че никой не те кара да вършиш нещо, което не е твоя работа.
Иначе има фирмени партита, тим билдинги, готин екип и обикновено нещата са ясни. Горе-долу е постигната корпоративна среда с екип около 40 души.

Не мога да повярвам какви неща са се изписали за фирмата. Аз съм бивш служител, работех там преди 3-4 години. Много научих там въпреки, че бях за кратко и напуснах поради лични и не свързани с работата и екипа обстоятелства. Мога само да кажа, че това са тотални глупости. Офиса  в който бях тогава беше със стаи за различните програмисти, дизайнери и тн. Кафето - как можете да коментирате въобще това?! Някакво си кафе. Работното време беше супер, точно и ясно. Отивате в 9 и си тръгвате в 6. Сроковете за проектите си бяха съвсем нормални, за хора, които бачкат здраво се получава. Колектива много ме изкефи, само младоци, и аз бях една от най-дъртите там. Шефа въпреки, че не ме познаваше се държеше много културно. Получих премия при положение, че нямах завършен проект все още. Плащаха редовно и както сме се разбрали. Осигуровки плащаха също. Какво повече може да искате. Тогава имаше и един админ, няма да споменавам имена, беше супер готин човек, даваше ми да му помагам с админсксите неща като фен на Линукса. Правеха се  разни тиим игри голф и незнам си какво си, колегите си празнуваха рождените дни .. бе много ме изкефи, ако се върна в България някога пак бих отишла там да опитам. Имаха много сладки проекти между другото! Боянския много ми липсва и Митко също, и Лъчо, който вече не е там също. Беее неоснователно пишете простотии

Преди около година кандидатствах за работа в МАГ СТУДИО. Реших да подам канидатурата си, т.к. винаги съм се интересувала от това, което правят и смятам, че са сред най-добрите фирми за уеб дизайн услуги в България. Всичките им проекти са много добре изпипани и се вижда, че това, което правят е на високо ниво. Поради тази причина и очакванията ми към фирмата бяха доста високи, т.к. от 5 година съм в уеб дизайн бранша и знам, че добрите неща струват скъпо. След проведените 3 интервюта с прилежащи тестове, бях одобрена за съответната позиция с пояснението, че аз наистина имам опит и знания в съответната дейност и виждат в моето лице подходящ кадър за техния екип. Съгласих се с тях, т.к. всеки човек има някаква самооценка за себе си и съответна цена. Имайки в предвид мащабите на фирмата и нейния потенциал, бях много разочарована от офертата, която ми направиха от гледна точка на заплащане. Според мен, това което ми предложиха като възнаграждение беше доста под възможностите им. Извинението им беше, че въпреки квалификацията ми и уменията ми, те имат фиксирана заплата за всяка позиция и не могат да правят изключения дори и за високо-квалифицирани кадри. Отказах им категорично още на момента и ако HR отдела се чуди защо, ето моите коментари:
1. Според мен всеки кандидат за работа има различни умения, знания и квалификация, и не е логично всички служители в даден отдел да получават еднакво възнаграждение, след като не са еднакво квалифицирани.
2. За какво кариерно развитие говорите, след като на последното интервю любезно отчетохте факта, че еди кой си е мениджър на отдела и не мога да очаквам да го/я изместя дори и да имам този потенциал.
3. Дори и да се бях съгласила с предложеното първоначално възнаграждение, каква е гаранцията, че след като направите evaluation на моите умения и personal performance ще получа увеличение на заплатата след една година. Имайки в предвид мненията, публикувани в този сайт, едва ли щях да дочакам този момент.
4. Не бих искала да работя в среда, където мениджърите на отделите са на мнение, че "добър мениджър е този, който може да накара хората под него да вършат и неговата работа". Това бяха точните думи на мениджъра на отдела, за който кандидатствах. Според мен добър мениджър е този, който с трудолюбието и отношението си може да служи за пример на своя екип и служителите в офиса.
Това е личното ми мнение за МАГ СТУДИО и въпреки че продължавам да бъда фен на тяхната работа, не съм убедена, че искам да работя за тях.

:) Ерех, пожелавам ти успех в собствения бизнес и по-малко гладни дни. Маг Студио в момента е в най-големия си възход от последните няколко години, чувам много яки неща за тях. Мисля, че хода да те изгонят беше най-правилното решение, което можеха да вземат. Само се чудя защо толкова се забавиха.

Към анонимен. "Колега" анонимен мога да кажа, че малко трудно ще ме изгонят от собствената ми фирма. Колкото до това дали МАГ ще съществува или не ... май отива натам да спре да съществува.

Защо исках да бъда толкова добър служител, когато накрая свърших като пълен "неудачник". Такъв, защото дори когато има проблеми във фирмата, служителя "неудачник" трябва да знае. Накрая останахме без работа от днес за утре, цял отдел хора, без да има конкретна причина (ЛИПСА НА ПАРИ, НО НЕОБЯВЕН ФАЛИТ). Хитро, защото те карат да подпишеш документ за Освобождаване от трудова дейност по взаимно съгласие, само защото се надяваш, че ще си получиш поне вече изработени пари на време ... , а то какво става, освен че ти изплащат половината (на така или иначе скромната заплата), забавят другата половина с близо 2 месеца, не изплащат платения ти отпуск и за капак на всичко получаваш отговори на всичките ти въпроси "Няма пари, това е ...". Дали? Вече не бих изпуснал възможност да потърся правата си.
Радвам се обаче, че работих във фирмата, защото хората там бяха моите хора.

Бях на среща със собственика преди няколко години. Той установи контакта. Мога само да кажа, че директно ми заяви, че умишлено поддържа ниско заплащане. За останалите предимно лоши неща само съм чувал. Така и не се престраших да започна работа там, но бих опитал заради забавлението да се срещна с предизвикателствата, за които всички говорят тук.