Луфтханза Техник София /img/frontend/nomap.png"

Луфтханза Техник София

Колеги, предлагам да си направим група във ФБ например и по всички авио обяви да се разберем за минимална заплата която да искаме на АК. Групата ще е само за авиотехници и инжери.
Например стартова заплата за инжинер 3000 лева, а техник 2500. За всяка прослужена година +10% от тази сума. Стига са ни правили на овце и са искали от нас да работим без пари . Мисля тази седмица да направя група във ФБ. Авиация и заплата.
Нашето образование много трудно се взема, отговорностите са много. Мениджърите им да работят без пари и малоумните HR дето не стават и за духане.

Видях тази обява в джобс бг. Става дума за авиомеханик.

- Опит в международна среда на позиция авиомеханик или свързан с ремонт и поддръжка на самолети;
- Техническо образование - професионална гимназия (техникум) или Технически университет;
- Преминати курсове или обучения в авиационната сфера в чужбина;
- Аналитично мислене;
- Самостоятелно ниво на английски език - А2 или по-високо;
- Умения за работа с компютър.

Та въпроса ми е, ако кандидат покрива горните изисквания(завършен колеж в чужбина, опит като авиомеханик там и много скорошно лицензиране), колко парички и какви условия предлагат? Питам, защото за първи път виждам обява с подобни изисквания и не намерих да е дискутирано преди. Спомням си предишни години се искаше само средно образование и познания по английски език, та ако кандидат покрива горните изисквания, условията може да са различни. Оставяме настроенията, които витаят вътре в компанията. Интересува ме конкретната позиция. Моля без обидни коментари, които не са по темата.
На отзовалите се, благодаря предварително.

Не си ГУБЕТЕ времето! Тези който ви казват, да работите за 1000 евро яйчарки вземащи по 10000 евро, дали ще вземат и един изпит в ТУ-София. Например Янакиева на изпит по електротехника или физика при Лора Николова и т.н . Подигравка и смях в залата. Кога ли ЛХТ ще се изнесе от България ще балъците свършиха и всичко сме изучили тъпите номера .

Ае пич, хората са отчаяни не само заради ниското заплащане, но и заради това, че ти късат нервите нон стоп, държат се с теб като с идиот, в най-добрия случай като с полу-идиот. Няма никакви възможности за развитие, както пишат в обявите си и заблуждават хората и това е от години! Правят напъни от ЧР да излъскат имиджа на компанията, но са определено жалки, защото който не е влязал, той не е разбрал що за цирк е всичко!

Здравейте колеги. Като човек сменил доста работни места, с цел да намеря перфектното, но уви... Запомнете,че всяка фирма си има своите недостатъци. Причината, поради която сте отчаяни "нищо не става в тази фирма" е само една ЗАПЛАЩАНЕТО! Ако в България заплащането е ОК, както в Европа, всички ще си уважават работните места, това го гарантирам. Най-доброто оръжие срещу конкуренцията е работникът на една фирма. Така че силно се надявам Луфтханза техник София да вдигнат заплатите до задоволително ниво. Успех, както на фирмата, така и на служителите.

ЧЕСТИТ ДЕН НА ТРУДА НА ВСИЧКИ ТРУДЕЩИ СЕ БРАТЯ И СЕСТРИ! ДАНО ЗАПЛАТИТЕ СТАНАТ ДОСТОЙНИ ЗА ТРУДА НИ!

Бях на интервю за техник и да ви кажа наистина много се забавлявах!! Девойчето което ме интервюира не спря да си размята ръцете във въздуха , да многословничи колко велика компания са така подскачаше на този стол че направо да полети от него-- много думи никакъв смисъл в тях все едно сте на театрална постановка ама лошо изиграно-- едно маниерничене едно преиграване за да ни прилъжат за 1 100 лева и то след една година!! Две думи – НЕ МЕРСИ!

Когато сте на интервю - усмихвайте се! HR-ите обичат идиотите!!! :D :D :D

Разчитат на неопитни все още хора,които поради своята неопитност са последователи = послушни! Държат ниски заплати и умишлено промиват мозъците на служителите,че трябва да са им благодарни че са им дали възможност да научат занаят и че са ги взели от 0 -та и са ги изградили.Като понатрупат опит и напускат.След тях идва следващото младо поколение.Работата е много а заплащането не отговаря на обема работа който ще се очаква от вас.Ценете труда си и не позволявайте да ви унижават! Защото освен всичко друго отношението към вас ще е като към втора ръка човек.Както и не забравяйте че те имат също толкова нужда от вас,колкото и вие от тях!

"авиационен специалист на задоволително ниво"... Това, което виждах е да превръщат хората в някакви недоспали зомбита дето нещо се мотаят из хангара. В това те развиват. В това те развиват няколко доста умни тарикати от мениджмънта, които задават курса на компанията с днешна дата, не трябват мислещи, а кротки последователи и това се търси в целия разрез на длъжности на гнилата ябълка. В това число и административните. И смятам че толкова оплюваните HR-и се справят доста успешно с отбиването на знаещи и можещи за да изпълнят тези условия. Останалата част от мениджмънта вкл. измислените като key accountо-овете добре осъзнават че нищо не зависи от тях и го играят надуто, което си е и забавно отстрани да се наблюдава - луксозни корпоративни тъпанари. Но освен за авиомеханиците ми е мъчно и за по редовите служители от администрацията - с днешна дата пребиваването на тези длъжности си е чиста проба липса на идеи.

Загуба на време е да! НО ако си просто един човек захванал посредствена работа просто за да взимаш пари! За хората търсещи развитие със сигурност не е посредствена работа! Не забравяйте, че тази фирма ви дава основата и ви дава възможност да вземете бревет! Трудно да, но за хората с желание има и начин! За всички негативи изписани за фирмата съм напълно съгласен дори ппвечето хора спрямо мойте виждания са казали негативите твърде меко, НО не забравяайте все пак от къде сте тръгнали и какво ви дава фирмата и професионалния опит в сферата, при положение, че са ви взели на работа без да има причина да го правят и в периода на работа ви превръщат в авиационно специалисти на доста задоволително ниво!
Не ме разбирайте погрешно, не защитавам фирмата просто ме дразнят коментари от типа "загуба на време" или "нищо няма да научите там"