Луфтханза Техник София /img/frontend/nomap.png"

Луфтханза Техник София

Добър ден! : )

Изчетох тазгодишните коментарите отностно работата като цяло и възможностите за развитие в Луфханза Техник София. Ако трябва да съм честен, останах доста изненадан от мненията на хората, които са били потопени в работната среда или са запознати от техни близки/приятели. Очаквах по-добри отзиви, но явно положението хич не е това което трябва да бъде за такава голяма бълагрска компания.

Но нека премина директно към това за което реших да ви пиша.

Бихте ли препоръчали на млад човек като мен (25 годишен), с нулев трудов опит в авиационният сектор, да се пробва да кандидатства за работа в Луфханза? При мен нещата се стекоха така, че завърших бакалавър по авиационно инженерство в Холандия, после ми се отдаде възможност за една магистратура (технически свързана със специалността, а не някакъв мениджмънт) във Великобритания, но в крайна сметка поради няколко причини реших да пробвам да поработя в България. Също така, да знам че поне съм пробвал да допринеса с нещо тук.

Имам намерението да кандидатствам за работа и бих искал да получа съвет за инженерни позиции, за които се предполага, че дават възможност за вършене на интересни проекти, задачи и т.н. С две думи не някаква скучна работа където по цял ден се пишат е-мейли и/или блъскаш само Microsoft Office. Преди няколко дни прегледах това което са обявили в джобс бг. Сложили са най-различни Materials, Buyers, Purchasing позиций, но нещо не ме надъхват... Явно трябва да почакам докато обявят нещо по-интересно?

Та, моля, какви са ви съветите? Има ли смисъл да се пробвам или да търся други алтернативи? Ако има смисъл, то конкретно за какви (инженерни) позиции си струва да се пробва човек, така че поне да има някакъв шанс да се правят интересни неща първите години?

Благодаря за вниманието и съдействието! : )

Със здраве!

Работата в хангарите на компанията е тотална загуба на време. Няма нищо общо като условия и заплащане с немска фирма. Заплащането е под средното за София, да не говорим за авиационния сектор в България. Когато си платиш наема за жилището и битовите разходи почти нищо не остава. Перспективата е нулева. Индексациите на възнагражденията изостават значително от динамиката на пазара в България. За тези които смятат да вземат лиценз да забравят.
Политиката на компанията е да се дават възможности само на удобните. Никой не оценява професионалните способности, знания и квалификация. Най-голяма тежест има дали си готов да си зарежеш семейството и да работиш извънредно в уикендите и през седмицата. Издигат се хора без оглед на ценз и квалификация.
Работното време се променя почти всеки ден без да се съобразява със служителите. Невъзможно е на практика да си планираш личния живот. Той е подчинен на компанията.
Текучеството е огромно. Почти не останаха хора с истинска квалификация придобита извън Луфтханза.
Ако искаш да напуснеш компанията, трябва да си готов да платиш десетки хиляди левове обезщетение за измисленото обучение.
Не повтаряйте грешката на тези преди Вас. Помислете добре преди да решите. После вече е скъпо.

Човешки ресурси и мениджмънта на бранча в София - гола вода и две педи кал по гърба!!! Вече над 5 години търсят безрезултатно едни и същи позиции, но изобщо не са почтенни - не ме предупредиха, че няма да ме допуснат до интервю без лична карта - носех в себе си само шофьорската си книжка - на запад и това е документ за самоличост - издава се от държавата. След случката кандидатствам и за други подходящи позиции - не ме търсят изобщо - сложили са ме в черния си списък. ЖАЛКА фирмичка пълна с некъдърни чичинки - ама "не е луд тоя дето яде баницата, а тоя дето му я дава"...

Ха ха, Луфтханза софия ще ви покаже с времето, че Дарвиновата теория е погрешна и че всъщност маймуната произлиза от човека :)).
Компанията е клопка. Успех!

Абе, HR-ките още ли правят подбор на кандидатите с оня безумен асесмънт дето трябва да познаваш каква книжка е чела или кой филм е гледала някоя кукла докато е рисувала цветни квадрати?
И наистина ли е важно за бъдещата работа кого сте прибрали в бункер в случай на ядрена война и кого сте оставили отвън? Какво общо има това с професионалните качества и личните способности?
Все си мисля, че ако това са критериите на Запад, то системата им с нищо не е по-добра от проверките за партийна лоялност и работнически произход по време на комунизма...

Здравейте, кандидатствах за работа преди 2 години, като стигнах до финално интервю, за съжаление или мой късмет избраха друг човек. Преди повече от месец подадох отново документи за позиция различна от предната ми кандидатура, но свързана със сегашното ми развитие. След обаждане от Ейч-ар със покана за интервю, втория въпрос беше - а вие били ли сте на асесмент цетър при нас. Да - преди повече от година. Е добре тогава - ще говоря с колегите и ще ви се обадим обратно ... изплашихте се а! Смешковци.
Добре е човек да не се надява на големи компаний. Очевидно те не ценят особенно хората а по скоро ги имат за ресурс - неизчерпаем и заменим. По едно от мненията по надолу - "тръгват си хора който работят от по няколко години"! Йес - компанийте от рода на тази се "хранят" със такива хора - и след като им изпият живеца ги изплюват..

Здравейте, някой би ли ми казал координати на отговорник за складовата техника на фирмата Луфтханза. Една секретарка там непрекъснато ме лъже,че дадения човек (без да ми каже конкретно име) е на обяд. Този човек или е много гладен, понеже по всяко време е на обяд, или няма такъв човек. Трябва ми телефон и име на някой, с който да се свържа и да говоря относно новата сграда, която се строи и въобще да поговорим за подемно-транспортни и складови машини.

до предпоследният коментар.

Уважаеми колега, заплатата която я цитирам от 2700 лева може да я изчислиш от сайта на търговският регистър. Тя е актуална към 2015г.. За 2016 трябва да се публикува одита до юни месец 2017г.. По закон всяко предприятие е длъжно да подава актуална и честна информация за своето състояние оценена от независим одитор. Постнал съм адреса на търговският регистър в предишен пост. Специално за теб пак го поствам

Влезте тук https://public.brra.bg/CheckUps/Verifications/VerificationPersonOrg.ra напишете

175382604 въведете кода от цифри дайте надолу и ще излезе

"ЛУФТХАНЗА ТЕХНИК СОФИЯ" ООД
Тук е цялата история на фирмата и по години можеш да прочетеш развитието. Имаи в предвид, че след всяка цифра трябва да прибавиш 000. Не знам за какви акционери ми говориш. Може и да има не споря. Според българското законодателство, ЛХТ е ООД. Можеш да прочетеш в Интернет разликата между ООД и АД. Ако имахме акционери обозначението щеше да е АД. Печалбата се дели с България Eр в отношение 75% за ЛХТ и 25% за Блъгария Ер. Според одита от 2015 г..
Изплатените заплати разделени на броя на служителите дава основна заплата от 2700лв.ЛХТ има много голям инвентар, оборудване, екипировка и всякакви машини с минимална амортизационен период , кредит към банка в Германия и регистрирана печалба за 2015г. от 12 000 000 лева. От тази сметка излиза, че печалбата която я носи всеки служител е 13 172 лева на година , като не отчитаме кредита, който се плаща и минималната амортизация на машините и имотите който са закупени от фирмите и калкулирани като разход. Търсих устройствен правилник на фирмата не намерих. Интересува ме колко служители работят в производството и колко са администрация и помощен персонал.
Тези пари ги носи производството.

Заплатата едва ли се определя от Германия. Това се решава на място от човешки ресурси и най-вече мениджърите.

Излиза, че администрацията е с доста високи заплати за сметка на производството съдейки по това че ти си почнал на 600 лева и след може би 3-4 години работа вземаш 1200 лева предполагам чисто, което не ти позволява да живееш в собствен дом платен от теб. На теория от 1200 лева можеш да отделяш за жилищни нужди около 300-400 лева.

От мениджърите се иска единствено и само да носят колкото се може повече пари. Ресурсът е един. Въпроса е разпределението. Относно фитърите завивали на гайки и други позиции, мога да ти кажа , че там се назначават предимно хора завършили АТТ за смешната заплата от 300 евро. Наши колеги инженери, без стаж какъвто съм аз вземат в Германия чисто 3500 -4000 евро. Дали ще ме карат да завъртам гайки или не щом съм инженер аз искам заплатата от 2500 лева и спрямо договора 10% - безсрочно, 15-18% за три години и 25-30% за пет години. Официалната статистика отчита ръст на заплатите за София от 10% март 2016 до март 2017.

Задължително условие е бриветиране до 30 месец, чийто курс ЛХТ е длъжна да заплати. Щом искат пет години да ме вържат ще ми плащат двойно . Всички колеги под 50 години с бривет са в чужбина за наистина много пари. По твой та логика и теб трябва да изгонят след като ти из текът петте години ако могат да намерят някой да им работи за 400 лева. Ако имаш бривет е добре ще отидеш в чужбина но ако нямаш зле. Защо на теб да плащат 1200лева като има кой да блъска за 400 лева ? Не искам да ме назначават като фитър, техник или нещо си и да ме карат да върша инженерен работа, а заплащането да е като на чистачка.

Обръщам ти особено внимание на цената на жилищата в София, която можеш да провериш във всеки сайт за недвижими имоти и на банков те продукти който можеш да изследваш във всяка банка. При пет годишен договор заплатата трябва да е толкоз за да можеш да си позволиш да плащаш ипотека, а инженера трябва да взема такава заплата за да си позволи жилище в сносен квартал ново строителство с квадратура 70-90 квадрата. Аз да не съм куче да подпиша договор за пет години, да съм учил ТУ-София и да получава 300 евро заплата, да живея в София и да съм на улицата. Уважаеми колеги, помнете ЗАПЛАТИТЕ СЕ ДОГОВАРЯТ. НАТИСКАЙТЕ ЛХТ КОЛКОТО МОЖЕТЕ ПОВЕЧЕ заплатите си ги заслужавате !!! На човек не му трябва само жилище има много други разходи. Стюардесата взема 2000 лева, шофьора в градския взема 1600 лева, продавачката у мола 1000 лева, готвач 2000 лева.

Дебело подчертавам, че това е сайт за мнения. Това е моето скромно мнение с което не задължавам никого да се съгласява. Кандидатствал съм за работа в ЛХТ, не съм работил там. Отношението на човешки ресурси е повече от неуважително и презрително. Не ме интересува, каква история има фирмата и колко е велика . Интересува ме да имам дом, кола,да почивам поне веднъж годишно на море за 10-14 дена в хубав хотел, да мога да си издържам семейството, да си позволя да посетя зъболекар и да мога а си платя коронка, при влизане в аптека като ми се съобщи аптекарката 100 лева да мога да си ги купя, спазването на законодателството на България на 100% и бриветирането до 30 месеца. За теб ако е наивно и детско разсъждение за мен не е!

Със здраве и керосина е в кръвта на всички ни!
П.С.: Колеги помнете искайте от ЛХТ:

1.Заплата от 2500 бруто. В зависимост от договора годишен ръст от 10-30%.

2. Задължително бриветиране до 30 месеца за да можете да отидете в чужбина после за много пари.

3. При условие, че имате сигурна работа за пет години и можете едно жилище да го задържите пет години. Купете си не живейте под наем при лукави хазяи. Кредит до 10 години.

4. Задължително изисквайте от ЛХТ заплащане на падеж. В противен случай си сложете клауза за всеки пропуснат календарен ден 10% лихва. При седем дни неплащане договора се разваля, а останалите месечни заплати компанията дължи като неустойка.

Какво се случва с компанията? Всички виждаме скоростните темпове на развитие-строят се нови сгради,шопове за ремонт на компоненти,нови три линии,договори с нови авиокомпании.В същото време,огромно текучество на хора,всякакви хора от фитъри до опитни инженери с бревти и достатъчно типове самолети.И имам чувството,че на никой не му пука за това.Очевидно е,че хората не достигат за работата в момента,представете си какво ще стане с още три линии.Още по- изненадващо е,че хора от мениджмънта дори хора от HR-a,които са тук от основаването на компанията разбирам,че си тръгват. Хора тийм лидери,също не са далече от напускане а някои дори вече не са в компанията. Нови хора почти не се назначават а и да се нивото на подбора доста е спаднало спрямо това,което беше предишни години.Тоест със сигурност новодошлите не могат да заменят изтичащите кадри,поне не в близките месеци дори години.Повечето хора дори такива с по една две години саж казват"стига толкова давай да ходиме по чужбина,тук нищо не става".Това ли е начина-чужбина?Не може ли ако не по-добре,то нещата да бъдат отново както педи три-четири години?Невъзможно ли е нещо да се промени и част от тръгналте си професионалисти да се върнат отново? Защо синдиката дреме и вече дори не се чува нищо за него?С какво изобщо се занимава този синдикат,защо за три години няма видими резултати от неговите действия? Обстановката става напрегната и дори инцидентите зачестяват. Кой и какви интереси има от всичко това не зная,мога само да гадая.Много от нещата за мен са нелогични а някои от мениджърските решения,безумни.Ако някой има логично обяснение с удоволствие ще прочета поста му. Единствено се моля нещата един ден да не приключат така както приключиха за други компании обитавали тези земи.Защото въпреки всичко,Луфтханза Техник София дава хляб на много хора,които ако не всичко,дадоха и продължават да дават много. Аз съм оптимист и искрено се надявам това просто да е един лош период за компанията,за хората,може би и за държавата,който скоро ще отмине и ако не по-добре то нещата да се върнат на нивото,което бяха преди няколко години.

Господине,

провокирахте ме с Вашето детинско мнение да пиша отново въпреки че нямах намерение.
Искам да кажа че искрено ме учудвате откъде черпите тези данни със средна заплата от 2700 лв в София и въобще със наивността и грешната преценка които притежавате.Имате нагласа че фирмата (не само LHAG) е нещо, което е длъжно да се грижи за вас и да се съобразява с нуждите ви от собствено жилище, екскурзии и т.н.За съжаление в България много хора живеят с тази заблуда което е видно и от броя минуси по моето предишно мнение предполагам и това ще е така и за още по голямо мнение голяма част от тези минуси идват от колеги от фирмата а за най-огромно дори от HR отдела.Няма такова нещо би баткоу.Фирмата Луфтханза е едно акционерно дружество с акционери от цял свят.Акционерът грам не го интересува ти дали ще си купиш панелка в Люлин или ще бъркаш в кофите за буклук.Интересува го да печели.За да печели фирмата тя има нужда от по-малки разходи и по-евтина работната ръка, пък в България има изобилие от среднокомпетентни в техническо отношение хора (разбирай такива които могат да завиват болчета) готови да работят за 600 лв.Ти си седнал да хленчиш че не те уценили.Едно нещо струва толкова колкото са готови да дадат за него.Ако ти дават 600 и другаде не можеш да намериш за повече от 600 (а светът не е само България), значи струваш 600- сори батка.Защо трябва да обвиняваш за това ''момиченца'', да говориш кой миришел на мензиси в подкрепа на тезата си.Аз си върша съвестно работата и съм си супер, нищо че вземам 1200 лв но съм горд с емблеата ЛХ и тва че всички имаме керосин в кръвта и сме голямата работа.Напред и нагоре!