Луфтханза Техник София /img/frontend/nomap.png"

Луфтханза Техник София

Гледах наскоро обяви за Jobcard engineer, Quotation engineer, Planning engineer и обмислям да кандидатствам. Мисля, че ще ме удобрят, тъй като имам 3+ години в друга авиокомпания. Интересно ми е обаче, какви са заплатите в инженерния отдел и заслужава лк ск да се занимавам. Питам, защото засега попадам на доста противоречиви мнения. Интересуват ме конкрети, или приблизителни цифри. Благодаря предварително!

А бъчвата избръсна ли си мустаците? За един прЕател питам...

Iskam neshto ruso, mozhe i metla ....

Zdraveite bre, negativi takiva, tuka samo cheta i slusham negativni raboti, che usloviyata sa zle- zle sa, ama haie da vkarame malko humor.
Ta.. naskoro svarih edna rakiya ama neshto pishman stana. Kato potopih spirtomera v kofata, vmesto da pluva svobodno i da pokazhe gradusite, otskochi i na skalata izpisa " sledva prod1lzhenie". Mislya che stava za aviacionno gorivo class JeT A-1 + turbo. Davam vi ya za 7 leva lit1ra s otst1pka. Ako se interesuvate obadete mi se.

Kato stana milioner shte kandidatstvam v1v firmata otnovo, ponezhe s tazi zaplata edvam si plashtah naema i prezervativite.
Inache mnogo si vi haresvam, nai mnogo damite s hubavite dupeta, napravo mi opravyaha denya s tazi gledka.
A tozi debil deto d1rdori tam v linka ot men se e uchil.
Pozdravi,
Radko

Чета коментарите, интересувам се и питам. Ходя на доста интервюта и разпитвам подробно за условията. Направих си следните изводи. Нека сравним няколко сектора.
Да започнем с ИТ:
Средно време за придобиване на квалификацията за стартиране около 1,5-2 години.
Стартова заплата около 1700-2500 лева нето.
Плаващо работно време и възможност за работа от вкъщи.
Заплата за опитен кадър, стига до 8000 лева нето след около 10 години опит, в зависимост от технологията.
Курсове и повишаване на квалификацията, поети от фирмата без бондинги и подобни.
Ако сам финансираш обучението си, струва около 3000 лева за доста технологии.
Нека погледнем и условията за шофьор.
Време за придобиване на квалификация, 2 години след като сме взели категория С(тя може да се придобие по всяко време след 18 години и категория Б).
Стартова заплата около 2000 лева нето.
Няма никакво свободно време за семейство и приятели, но и за тази работа не се изисква особен умствен капацитет и образование.
Заплата за опитен водач, може да достигне около 6000-7000 лева нето, в зависимост от фирмата и курсовете.
Придобиване на категория С+Е или Д от до, струва около 4000лв.
И нека дойдем на авиацията.
Време за придобиване на квалификация, минимум 4 години за Б1/Б2 сертифициращ техник с един тип самолет.
Стартова заплата, около 1200 нето.
Работа на сумарно работно време, включително събота и неделя, както и по празници понякога.
Заплата за опитен лицензиран техник с 15+ години опит, трудно стига до 5000лв нето.
Ужасно големи бондинги, както и никой не ти гарантира израстване до сертифициращ техник(за да станеш такъв, фирмата в която работиш трябва да ти даде съответните документи и заверки).
Ако сам финансираш обучението си, струва около 15 000 лева всичко.
За хората в Луфтханза, не мога да кажа нещо лошо, бяха мили и възпитани а асесмънта забавен, но условията са си условия.
Може да се досетите в кой сектор ще продължа кариерното си развитие.
Поздрави.

Здравейте! Някой има ли актуална информация относно административните длъжности? Заплата, метод на работа, отношение? Благодаря!

На много слаб assessment присъствах!
Разменихме си координати (участниците) и няма обратна връзка за никой. За 800 лв на месец за обучение сякаш и никой нямаше желание да бъде удобрен, а теста бих го направил открито с който и да е от офиса им и после да си го сравним

Четете внимателно решението на ТЕМИДА!

Решение 1

Решение 2

Решение 3

Съдебни практики.

И не забравяйте заплата да искате заплата за инжинер минимум 3000-4000 лева за нулева позиция, а за техник 2500-3000 и 100% спазване на българското законодателство и законите на ЕС.

Напълно заслужен нисък рейтинг на компанията. Подлоги, робуващи на немски подлоги. До един.