Джонсън Контролс Електроникс България ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Джонсън Контролс Електроникс България ЕООД

Нннда ...

„Дали на 100% се покриват изискванията от хората започващи работа там?“ Да, напълно|-)
Нещо не разбрах - за 600-700 лв., хора владеещи 2-3 западни езика....
И как ще стане тази работа :)? Няма такъв смях честно - касиерка в карфур получава повече :)

От доста време им се въртят обявите в jobs.bg не могат да намерат хора ли.Явно, че има дефицит от професионални кадри или изискванията са високи. Гледам освен Английски то Немски, Френски. Дали на 100% се покриват изискванията от хората започващи работа там?

Още от преди години се знаеше че в тази фирма за развитие (пък и за кандидатстване защо не) трябват връзки с големите имена от там( май се водеха лийдов инженери тогава )и те като цяло не бяха известни с добро. В последните годинимай има някакви смени или поне нови имена тъка ми казаха познати които все още работят там. сега май новите звезди са "Велизар Димов (Велио Крясъка) и Тодор Атанасов (Тошо Кенефа)" като чета.
затова "Кандидат" не се отчайвай. HR-те имат квоти за откази, които да попълнят.
а за това че в българия няма бъдеще особенно след изборите доста хора смятат тъка. Но ако не те искат пробвай и на други места.
пък и в крайна сметка кандидатствай след време пак. За начало ще ти дойде добре. Това всички са съгласни.
То горе долу с това се описва фирмата за начало перфектно после ако имаш въможности и връзки (повече второто) растеш. Ако не не може да е перфектно за всички.

На много обяви съм кандидатствал през jobs.bg резултатите са нулеви.Предполагам, че затова на място трябва да се ходи.С течение на времето човек губи мотивация.Навсякъде трябва да имаш познат за да имаш шанс за работа.
Човек трябва да се ориентира навън тук няма живот и бъдеще.
В една ЧР агенция ходих на интервю за подобна фирма като JC, но там казаха, че понеже нямам опит (трудов стаж) в ИТ трябва да почна на 500-600 лв.Да поискаш по-голяма сума може да е повот да те отрежат за работното място.Човек не знае как да им угоди на тези HR-ри за да започне поне работа.

фиррмата е създала кадри и това го знаят всички ама като се стигне до развитие хич ги няма, но поне заплатите са прилични.
като гледам някой е коментирал заплатите и е писал всеки да си уважава труда и е прав. Подкрепям го на 100%.
Но са важни и средата и хората и всички  фактори, е за всеки с различна стойност.
Един от проблемите е към отношението към служителя във  всички посоки.От страна на мениджмънта например на моменти е доста кофти. Ален е писал по долу да се пратят някои хора на тренинги. аз предлагам да се измисли тренинг за мениджъри който включва "не се вика по служители, не се следят служители колко пъти са били до тоалетна и да няма лично отношение към служители" и да бъдат пратени Велизар Димов (Велио Крясъка) и Тодор Атанасов (Тошо Кенефа) на един такъв.
все пак има някакви прижилегии пари за път, квартирни май дават, ако за някой е привилегия това че се шуми също може да се брой.
за развитие най добре след 2-3 години беж ако не си се издигнал. Тук съ съгласен с Ален че все пак трябва всеки и сам да се грижи за развитието си.
Както казах не лошо за създаване на кадри, но не и за развитието им като такива.

А ти мислиш ли, че мен ме интересува работодателя какво иска, когато виждам че се опитва да ме счупи да му работя за без пари???
Как ти, ако си работодател ще накараш служителя си да мисли за работата, а не как да те излклати, защото и ти го клатиш със заплатата??
Нямаш проблем - приготвил си едни пари във взъдуха, който и да е ще ги вземе, работата дали ще се свърши е отделен въпрос...
Опитах се да обясня нещо основно, което явно не си разбрал  - и цинизма който си използвал относно мнението ми поне за мен е неразбираем. Има няколко основни момента, които са от значение когато някой започва работа особено за ПЪРВИ път, както и човека е написал.
А ако ти вече съгласиш да работиш на някого за без пари, и да вадиш заплатите на една камара негрмаотни кощрамби, които се мотат с папките из офиса, без да е ясно какво точно вършат, и каква е мярката за прозиводителност на техния труд ...та ако ти си съгласен да работиш по този начин, това е твое право.
Живееш  в много голяма заблуда, ако си мислиш че стартова заплата от 1200 е някаква свръх колосална сума. В 3 компании ми предложиха тази сума, и бях пресен инженер от техническия, без нито ден стаж. Вярно е, че не съм програмист, и кандидатствах за сервизен инженер, но НЯМА уважаващ себе си инженер, който да се съгласи на по - малко и вече обясних защо.
Поработих на 3 места, и то за стартова сума която еддва ли си сънувал, след като 1200 лв ти се виждат много...  И видях какво е отношението, видях нагласата на такива като теб, видях също  как една секретарка или кафеварка се опитва да се спазари да получава повече от инженер., или как на някой винаги някой трябва да му пази гърба и да върши неговата работа. А ти си тръгнал да обясняваш тук как 1000 + било великата сума...
Лично аз предпочитам да поправя днес два климатика, да взема 140 лв до обяд, и за нова година на другаря работодател мога да му изпратя картичка. А той да се бие в гърдите как 1000 лв били голяма сума. А той и такива като теб да ми разправяте как 1000 лв били колосална сума, и никой не го боли нищо, за мен, или за останалите като мен. Да ама и мен не ме боли. И когато всеки може да каже днес какво е свръшил, тогава нещата може да се подобрят. Но да ми разправяш ти как Не че те интересува, но точно заради такива другари - работодатели не работя за никоя компания, а работя сам за себе си. Както испанците казват - el capitano си е най -добре. Може някой ден и ти да го разбереш. ВЪпросът е дали можеш да си продадеш труда по този начин.
Дали съм от село или не - погледни личните карти на родителите си, и си ги залепи на един лист формат А3 на гърба си, и отиди така на работа. Защото имах колеги, които не бяха от София и имаха този проблем.
Та пак да те питам  - кое точно кара работодателя да си мисли, че ще получи квалифициран човек за смешни пари( сам казваш, че това е което го интересува), нещо не ми стана ясно от приказките ти?

Уважавам правото на всеки на всеки да пише каквото прецени. Но съм несъгласен с някои от мненията писани в последните постове има оживено писане в последните дни. Вярно е че във фирмата не е най голямо, но това е фирма с основна цел печалба. В крайна сметка ако търсиш само развитие работи в университет. Във която и да е друга фирма ако отидеш всеки гледа да се върши работа а не да се развиваш на първо място. Във която и фирма ако не вложиш усилия да се развиваш сам, развитие няма да видиш. това че според някои е шуробаджанащина.

Не съм съгласен с някои мнения за мениджъри. Велизар Димов е добър ръководител. Да намоменти вика, но в крайна сметка, като се виждат явни скатавки, намоменти се налага. Човека изисква и дава.

За Тодор Атанасов четох няколко мнения. Имаше един който се оплаква отнего и не беше нещо особенно. Е не беше прекалено умен да си измисля историите и явно са били истина. Но в случая тим лидера е трябвало малко да му покаже как да се държи. Явно този Тодор е бил по неопитен тим-лидер пропуснал е да иде на някой трейнинг за тим лидери. Може би е трябвало да се консултира с някой опитен като Велизар Димов за да знае какво да направии и действията му са изглеждали груби от страни (едва ли не лично отношение и следене колко ходи до тоалетна). Но аз съм сигурен че си е взел поуката.

Във JC хората се мъчат да гледат позитивно и да извличат поука от работата. Много хубава черта която мениджмънта се мъчи да развие.

За жалост като прегледам малко повече мнения виждам често едно име Клеменс -Шулте... от град батак, който често говори против Велизар, аз не мога да кажа че Влизар е много точен пич( както е казал той за тодор атанасов), мене ме интересува че Велизар си върши работа, не пия с него и в личен план не го познавам. За жалост маай всеки път като някой спомене този тодор и клеменс .... започва да говори против Велизар. Но аз разбирам че той просто е видвл качествата на този Тодор като тим лидер и му се възхищава и сигурно има за какво. Но съм сигурен, че ако се опита да разбере и опознае Велио, то ще се възхити и на него. Великден е клеменс... , време за прошка, от една година пишеш против Велио. Време е да откриеш какъв голям ръководител е.

Johnson е фирма с недостатъци но мениджмънта се бори да ги поправя.

Така, благодарим за линка, доста е показателен.
Но все пак тук говорим за софтуерен инженер а не продавач в квартална бакалия. Когато някой е софтуерен инженер дори и без стаж, смятам че 1400-500 лв основна заплата е ОК,и това е заявка на компанията, че наистина търси хора, тъй като чисто ще взема 1000- 1150,  в зависимост от кода на професията, според който е пуснат договора.
Ако си извън София, дай да сметнем - средно 400-450 лв някоя квартира, 200 лв, ток вода телефон.  Карта за транспорта вероятно ще ти дадат. Повечето големи компании дават. Станаха 600. ако имаш по 15лв/ден за храна, 450 - 500. Май трудничко ще ти е с 1000 лв, това е моето мнение. Или се научи да гълташ саби, или да се храниш два пъти в седмицата :)
Сега ако вече се пребориш за повече е ОК, но моето мнение е, че чуеш ли сума под 1000 лв, бягай надалеч, или си правят майтап, или някой мениджър ще прибере пари от това, че си се съгласил да работиш на ниска сума.

Приятно гледане.