Джонсън Контролс Електроникс България ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Джонсън Контролс Електроникс България ЕООД

Ааа, те ги обявите (в духа на традициите, с Адеко напреде, и с „Knowledge in general electronics. “):

Когато ръководителя е непопулярен и некомпетентен проблеми със сигурност ще има. За слаби лидери автократичния ръководен стил може да бъде изключително неефективен и опустушителен. Ако има вакуум във властта създаден от неефективен лидер блокиращ качествени решения това разбива формата на организацията, дисциплината и продуктивността ще страдат сериозно докато това ще принуди качествените лидери да напуснат фирмата. Лошото автократично ръководство може лесно да подкопае бизнеса тъй като то отказва да признае слабостите си.

В компанията има голяма сигурност. Ако пишеш качествен код колегите ти ще демонстрират уважението си към теб, а ако не можеш но искаш да се научиш ще ти помогнат.
  Мисля, че едно нещо, което беше подценено през последната година в тази локация на компанията беше удовлетворението на служителите. То влияе до голяма степен на отношението с клиента и има много взаимна свързаност с  качеството (и цената) на продукта отколкото бранда, сляпото следване на процеса или лидерския модел за поведение. В посока ангажираност също има какво да се подобри - ако не финансова (акции, премии, ...) то има и други инструменти (насърчаване на екипността, насърчаване двупосочната комуникация, въвеждане разумни и прозрачни ръководни техники, ...).
  Техническите обучения в компанията са добри и голяма част от използваните технологии имат бъдеще.

Какво ви стана с обявите за работа. Изчезнаха от jobs.bg.
Някаква рецесия или набрахте хората за този отдел.

Напуснах преди 2 месеца след 4 и 1/2 години и 3 успешни проекта зад гърба си.
Заплащане - средно за бранша. Компанията има проблем със задържането на кадърните си служители.
Уважение - зависи от проекта, подобно на други големи компании шуро-баджанащина и подмазване е честа практика, но има и уникални ръководители като технически и социални умения
Привилегии - плодове 2 пъти в седмицата, добър пакет здравни услуги и ваучери, гарантирано увеличение на социалния пакет всяка година
Фирмена сигурност - все още локацията е евтина и ако някой служител се притеснява за работата си това не е проблем на компанията - кадърни програмисти се търсят. За до 15% по-висока заплата от Жонсонската е необходимо в момента не повече от месец търсене за 80% от позициите.
Ангажираност - отново зависи от проекта, като цяло има цикличност в зависимост положението на проекта.
Потенциал за развитие - много индивидуално. Ако ръководителя ти се е учил да ръководи от Жонсонските обучения може да чакаш повишение с години, ако обаче е нормален човек, на който не са направили корпоративна промивка има шанс да те оцени реално
Местоположение - индивидуално е, но по-скоро е доста добро
Колеги - тази година напуснаха около 60 човека инженери по собствено желание 3/4 от тях специалисти на световно ниво в специалността си. Все още има много кадърни хора, които избутват проект след проект, но и те не са от желязо, дано новото ръководство оцени лоялността им подобаващо.
Работна среда - по-скоро добра, работата е организирана, знае се кой за какво отговаря, офисите са широки и светли.
Накратко ако не бяха някои безумни назначения на социопати за ръководители и бюрократично раздуване това можеше да бъде развиваща се компания. В момента е поредната ферма за програмисти, където на студентите се дава възможност да се докоснат до реалния бизнес и след година две да се огледат за нещо по-добро.

Заплащане: средно, по-скоро изоставащо (JCI е член на БАССКОМ в крайна сметка, със всичките изводи от това).
Уважение: тук ми е много трудно да дам отговор. Официално по-скоро да, освен ако не се случат издънки като кошницата от австрийските авиолинии, която стана култова в цялата фирма. Истинско уважение от колегите. От началството звучи доста щамповано, а recognition award-ите са по-скоро досаден ритуал.
Привилегии: не особено, но пък командировките може да са интересни.
Ангажираност: зависи къде попадне човек и как си го направи.
Потенциал за развитие: от кариерна гледна точка голям до ниво team lead, оттам нататък никакъв. От техническа гледна точка, след година-две, никакъв, след това следва затъпяване, трансформация в секретарка, абсолютно неадекватна training програма и ужасяващо сива реалност, но пък дотогава може да се научат доста интересни неща.
Местоположение:  4-ти км, на някой може да му е по-удобно, на друг - не, като цяло обаче мисля че е доста ОК, близо до главна пътна артерия и метростанция.
Колеги: най-хубавото нещо там, имаше много забавни хора от които можеш да научиш доста. Разбира се, има натегачи, има хора, които просто ходят заради заплатата, но като цяло има много интересни хора.
Работна среда: зле, ужасно много хора натъпкани на малко пространство, много шум, прах, климатик, който върти въздуха в сградата, никакво privacy, малко (много) като в завод.
Ако не сте пред пенсия или това не ви е първата работа, мисля че 2 години са максимума, всяка секунда след това е тотално загубено време и тъжното е когато осъзнаеш че живееш кратко и си пропилял сума ти време и  ти не знаеш за какво.

преди време работех там. фирмата не е лоша в някои отношения, но ако разделиш парите на реалното време не си на сметка. Безмисления труд кипеше. Може би ако си създадеш собствен бизнес ще печелиш повече. Създадох си приятели и не беше лошо.
Създадох и врагове но такъв е живота. без да искат ми направиха услуга. Хора, които се пишеха за много лоялни към фирмата и на заседания парадираха с това, но на 4 очи ако до тях няма големи мениджъри обсъждат в коя фирма биха отишли след johnson, като Тодор Атанасов. Ако предложиш нещо трябва да им се мазниш и тъй. Но част от живота.

Другарю представител,
Дълбоко се съмнявам, че сте представител на управлението, защото ако беше така , щяхте да се отнасяте с малко повече уважение към хората, които с труда си вадят заплатата ви.Това първо.
Второ: относно това кой от къде е  -  селяните са много достойни и трудолюбиви хора. Ако развитието ви определя понятието " селянин" като обида, това говори само за умствената ви изостаналост.
Ако бяхте представител на управлението, щяхте да имате смелостта да си напишете името да знаем  офиса ви къде е  и да видим в какво точно мислите, че сте специалист.
Хайде когато се приберете в родното си място да преснемете личните карти на родителите си,  да си сложите копието на гърба си на един лист А3, и така ще ви призная че  не сте "селянин", което смятате, че е обидно.
Междудругото, следващият път когато отидете на доктор си спомнете, че аз  много се радвам, че имам село. Там си имам  чиста водица, и екологично чисти продукти, каквито няма да намерите в никой магазин, ако ще и цялата си заплата да дадете.
И като имате претенции към хората - не ги наемайте, защо ги наемате???  Относно кой бил отрязан на интервюто - не виждам вас какво ви интересува...
Добрият специалист ще намери начин да продаде труда си на добра цена, независимо от това как се казва компанията.

като повечето хора работещи в IT бранша (програмисти хардуеристи ,QA, suppurt, sys admin....), аз също се оглеждам от време на време за смяна. За тази цел поглеждаш този сайт и гледам около година, 2 назад коментарите, както и още няколко мои познати. И като го прочетеш, виждаш как всички мнения са свъзани по някакъв начин или със Тодор Атанасов или Велизар Димов. Как били викали  по служителите имали лични отношения, как им завиждали, как се стремели да се развиват и т.н. аз бих искал мнение за самата работабез споменаване на имена, знам че тези които ги плюят имат някакви основания(може и пресиление), тзи които ги защитават си имат други(може и лични). брачедите клеменси  са на всяка манджа мерудия
затова ще помоля обикновенните работодатели бивши  и настоящи да не се насочват към това кой какъв е, а към самата работа дали им е интересна, заплащане, отношението може би не е най доброто и горе споменатите трябва да се избягват. технологии, проекти. Аз и някои мои приятели сме като вас обикнеовенни хора които търсят интересна добре платена работа( знам че не винаги е възможно)
за ПР-те които работата им е да защитават мениджърите, разбирам ви и уважавам всяка работа, просто влезте ни в положението не искаме да започнем работа и да сменяме след няколко месеца. и поне за малко недейте да коментирате. и най вече не ми се ще да чета мнения на брачедите Клеменси за това кой е готин и кой не е за това че си пият или не пиенето с някои или се карат.
естествено всеки има право да пише какво си иска. Няма да пиша оценки на база слухове смешно е. Просто бих искал мнения без лично отношение и ПР за малко, тъка преценявам дали да кандидатствам

Интересува ме, човек без трудов стаж в програмирането дали има шанс да започне работа at JC as Software developer или друга позиция. Образованието ми е в областта на информационите технологии.От моя опит с търсенето на работа гледам, че HR-те гледат в CV-то най-вече какво си работил преди.
Инак от многото ми кандидатствания в различни фирми през jobs.bg в IT бранша никой не се свързва с мен за интервю. HR-те дали обменят информация за кандидатите си.В момента работя в една фирма, но си търся работа.Не знам къде е проблемът.И други мои познати се оплакват от jobs.bg.Някаква по конкретна информация - човек без познати в JC имали шанс да започне работа.