Джонсън Контролс Електроникс България ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Джонсън Контролс Електроникс България ЕООД

Ще самоизчезнат.....ама едва ли към ЮК по-вероятно към КНРД или направо към jobs.bg :)

hitman, аз пиша тука само кога някой каже „Ела, Вълчо, изяж ме“. Ако не се беше збаждал, нямаше да го отнесеш ...

Клеменс Клеменс това че знаеш че положението в JC се е успокойло и ти пука за това показва най после. Да мениджърчетата там са си на тоя принцип когато им направиш забележка и се почва "ние върим работа ти пречиш".
Хубаво се самоописваш с това което си написал
"Тва кат вижда шилото и давай, да си го завре у гъзо. Щот не само грозен, ми и прос."
Верно от две години и нещо доклкото разбирам пишеш тук дай да продължиш, щото.... абе описал си що:D Вярно не показва най голямата интелигентност но какво да се очаква от джонсънче представящо се за бивше такова. Това показва само комплекс. Един приятелски съвет без да те обиждам отиди на психиатър, преди да продължиш с комплексарията. Знам че в JC e на мода но все пак. Може би дори ще разбереш защо пишеш от 2 години тук и претендираш че си бивш. Нормалните хора пишат едно мнение. Ако спреш да пишеш и хората които те споменават ще спрат. Наистина отиди, консултирай се с прекия си началник ако трябва и аз дори ще повярвам в теб.

"Пожелавме ти успех в търсенето на фирма подобна на JC."
automative_free, aде нема нужда :-)
Те щом и BHTC ви дърпат хора, за смях на гаргите сте.

Бих искал да кажа че в JC мениджмънта е на изключително ниво. Възможно е по слаби мениджъри като Тодор Атанасов да изглеждат бутани. Сега казвам слаби но уточнявам че имам предвид по слаби от нивото там, защото не може да се преави сравнение с други фирми. Заплатата и рабаотата са почти перфектни. Цари уникална атмосфера.
Има някои и друг напунсал разбира се като  Клеменс Шулте-Фиркьотер но  и при тях можете да видите как те все още взимат присърце фирмата и пишат от години тук. Това е тъка защото фирмата е уникална.
Първо бих искал да кажа че Клеменс не е блогер, както го обвиниха. Клеменс е видял уникалноста на фирмата и най вероятно просто не може да открие подобна, но ще намериш целия JC те подкрепя. Разбираме че си бил приятел с по посредствен ръководител(пак уточнявам не слаб защото в JC такива няма) и е трудно в сравнение с толкова други кадърни ръководители да бъде съпоставен. Но уважаеми време е да спреш да пишеш тук под поне две имена защото на всички е ясно че    Клеменс Шулте-Фиркьотер и Клеменс Киотерса един същи човек. Пожелавме ти успех в търсенето на фирма подобна на JC.
Ако някой иска да дойде да види уникалноста на фирмата ще бъде посрещнат с много възможности и проекти.
Ще има и различни привилегии и бонуси. Желая успех на всички

Работех няколко години в Джонсън Контролс България.
Във фирмата има хора, които работят и от които може да се научи много. Такива са Митко Пейков и Илиян Пенчев. Има и прекрасни ръководители, като Олег Тунков. Мога да кажа, че за мен беше чест да работя с тези хора - научих много от тях. И технически,  и като отношение към хората те бяха безупречни и служеха за пример.
 Разбира е във фирмата има хора и ръководители, на които не им е там мястото, но това е нормално - както във всяка голяма фирма. Случаите на тенденциозно отношение не са масова практика. Те по-скоро се изразяват в това, някой приближен на големите шефове да бъде промотиран за лидерска позиция, въпреки, че има по подходящ от него кандидат. Но пак тези неща стават само по определени проекти и не са масова практика.
 Относно работата - има интересни проекти и може да се научт доста добри практики за писане на стабилен код. Това, което разсипва фирмата е тежката бюрокрация. Има цели отдели, които се занимават с ненужни документации, а иновации се прокарват изключително трудно.
 Друго, което не ми харесва е отношението на повечето колеги зад граница и по-специално на тези от Франция. Много често се губи ценно време в безсмислени мийтинги, само за да обясняваш на французите как стават нещата. А много често те блокират добри техническкии решения по политически причини (от рода на кой е дал предложението, кой ще го изпълнява и тн).
 Заплащането е около средното за бранша. Местоположението на офиса е добро.
Като цяло много зависи в кой проект ще попаднете - може да вършите много интересна работа, а може и да затънете в бюрокрация.

Не съм съгласен че става става само за парашутисти има хора които си вършат работата и добри ръководители.
Има много добри ръководители в добри проекти, понякога разбира се е еднотипно но няма как. случва се повечето колеги са готини.
Има един два случая на парашутисти, хора които трябва да бъдат гърбени, например Тодор Атанасов, дето веднъж почна да обяснява пред други ръководители че съм излизал неправомерно, но когато поисках да проверим той млъкна и ми обясниха че той не искал да каже това. Доста простотии можеш да чуеш от такивана пример "този филтър за бъгове лъже щото си го написал ти". Такива се налага да бъдат бутани. Но са рядкост. Повечето са точни, вършат си работата и всичко е наред.   Атмосферата е работна без да е прекалено стресираща освен в някои случай като този.
Социални придобивки бол. Дори здравно осигуряване на добри пари.

Заплатите бяха добри смисъл (има фрирми които плащат с 50 и горница процента повече но за реални уимения), тук там имаше гъвкавост на работното време.
Имаше разни преференции като социални, ваучери плодове и т.н.
  Има много проект, ама при всички май е едно и също. Тъпотия. Шефовете и доста други служители са парашутисти. Понеже се оплаках от един такъв и нещата станаха криви. Потърсих си работа и готово.
Като напуснах дори на няколко пъти ми се обаждаха да ме питат по нещо по някои проект, Хора напускат връщат се, някой по 3 пъти. Направих си експеримент да видя дали като ми се обаждат поне биха ме приели отново. Резултата беше шефче параутистче не се плюе иначе си в черния списък. Е като съм толкоз лош не ми се обаждайте поне, нагло е.
Тъй че ако си създадете негативни лични отношения с шефа не е добре.Това е описанието на великата им Етика.
ако четете това значи не сте парашутист и не ви препоръчвам да ходите там не за много

описание с няколко думи много зле. След като си работил някакво време там не ставаш за нищо друго. След 5 години ако не си бил в негативни отношения с голямо шефче ти дават доплома "балгодарим че те осакатихме умствено". Времето ти е заето с попълване на exelski таблици и говорене на глупости.
На някои им пречат да напуснат, и се стига до няколкодневно пазарене от хора за които няма да използвам цветущи изрази. Други се чудят как да ги уволнят, не заради това дали си вършат работата а щото са казали няколко не добри думи за шефчето си.
НЯколко начина, които са вече изпитани за да се избегне пазаренто за напускане:
в отпуската си отиваш и си подаваш молбата за напускане.
друг вариант отиваш при голям шеф и му казваш книгите които ми даде да чета стават да се ползват за .... .те не че стават за друго. Пояснение дават ит да четеш някакви книги да ти губят още времето.
парите за това което правиш са добри, както и соц присобивките. Усъвршаенства се и лизането на задници.
някои положителни черти са че фирмата дарява стари пц-та на ТУ.

като за начало условията са прилични, но безплатен обяд няма, с времето всеки се мъчи да покаже кой е шефа. Интриги, доноси, манипулации, наплашвания, опити за внасяне на раздори между колеги стават повече и повече, по точно повече ги виждаш. Едва ли е нещо ново че някой тим лидер е готов да прецака проект стига за него всичко да е наред. В някой случай се пада доста ниско от страна на мениджърите. Дори при напускане те врънкат нагло да останеш дори ти обясняват че си грешен но те са добри и са склонни въпреки всичко да те задържат, чух даже че с някои хора са се пазарили дни.
Освен ако другаде в момента не можете да си намерите работа или е голяма разликата в заплатите не я препоръчвам