Национална агенция за приходите / НАП /img/frontend/nomap.png"

Национална агенция за приходите / НАП

За 3 щатни бройки няма смисъл да се

явявате?

На Теста 2 ка

Там 20 човека се борят за 1 място Тест

Успех!

Заплатата на Шефката на НАП скочи на 5000

а Вашие колко са?

Отивай да Спиш , там има Тест!

До последното мнение
Ако смятате , че сте неправилно оценен изискайте от УЧР протокол с отговорите. Ще стане голяма дандания. А инъче сте прав , че там е с връзки, като навсякъде в Бг.Това е толкова жалко.Но Ви съветвам да изискате протокол.

Нещо ме много съмняват, че лъжат за точките от тестовете за работа. Така остават техните кандидати - връзкари.
Не знам човек може ли да изисква да си провери теста действително да види какво са отчели за грешка, но на 100% съм сигурен, че има нещо съмнително.

НАП - Национална Агенция по приходите, която доста често работи в полза на държавата, а не на народа си както трябва по принцип да е. НАП тоест държавата ни не искаше да ми признае осигуровките, които сама съм си изработила с честен труд. Питате се защо ? Защото на държавата или на "прекрасните" ни управници така им изнася. Как може масово в България да се укрива ДДС. И НАП си затварят очите за това. Може би с рушвети... Такива са времената на днешното управление. Как може министъра на здравеопазването да казва публично, че ще има компенсации за всички които са потърпевши от вируса и за безработни?! Знаете ли какво реално се случва от тези компенсации. Получавате някакви мижави пари. Защо? За да може, да ви замажат очите с тях и остатъкът, който ви се полага да си го приберът. За жалост това представляват всички държавни организации в нашата корумпирана държава.

Може ли да споделите как протича интервюто за работа, длъжност инспектор по приходите, София

Хора, за нищо на света не започвайте работа в НАП София. Не си пропилявайте живота и годините, за да бъдете подлоги на едни човекоподобни, които гледат само как да те стъпчат и изпият живеца. Не си причинявайте сами това да ставате публични изпълнители. По-добре чистач на кенефи да бях станал, но не и да работя в НАП. Съществува сериозен риск да увредите психиката си там. В тази институция цари пълна липса на уважение към обикновения държавен служител, попаднал без връзки. Отношението към животните е по-добро от това, каквото е към хората на това място. Крещят ти, заплашват те началници и граждани, обвиняват те, обиждат те и заплатата е много ниска. За интригите и неприятната обстановка сред колегите дори няма смисъл да коментирам. Натоварването е огромно и непосилно, за да се извършва всичко. За да изпълниш задачите, които ти се разпределят като служител, не може да ти стигне 1 живот, а трябват поне два. Обслужваш едновременно граждани на място, по телефон, по емейл, посещаваш адреси и правиш описи в цяла България, провеждаш срещи и накрая един човек да се оплаче, дори да излъже, че нещо не си направил и ти изпращат инспектората и естествено си виновен. Хората по презумция мразят държавните служители и ти си им виновен за всичко - за глобата, която имат; за променените закони/наредби; за неуспешния им бизнес... Всеки ти натъртва как той те издържа и ти плаща заплатата, а шефовете, че си некадърник и безработицата е висока, така че да си знаеш мястото, като се очаква да изслушваш и двете страни спокойно и да клатиш глава като заспала овца и да приемаш мирно. Най-ключовото е, че носиш имуществена, административна и наказателна отговорност, Nice, a? И робот да си, то пак ще направиш грешка в работата, защото просто си човек и нямаш дори техническото време да си свършиш цялата работа. За подкрепа, съвет, не можеш да разчиташ на никого... В заключение най-хубавото, след като те назначат минаваш обучение и после ти сервират, че ако напуснеш до 1 година от обучението, то ще трябва да им го платиш. Около 2000 лв. излиза, не е скъпо...Жалък опит да задържат новите служители поне за 1 година.

Накратко е това. Вече на новата си работа имам време дори да седна и напиша този коментар, пък дано поне спася един човек, запътил се към Ада. Спасих се и работя в частна фирма за повече пари и на всичкото отгоре уважаван, с гъвкаво работно време, без прекалено много задължения. Cheers!

Работата в НАП е много зле,ама много.Бивш служител съм в Обслужване,едва изтърпях да напусна.Съветвам колежката,която не издържа просто да напусне.С писане по форуми нищо няма да постигне.