Съдърленд Глобал Сървисиз / Sutherland Global Services https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Ситняково 48, ет. 4. 1505 София&markers=София,бул. Ситняково 48, ет. 4. 1505 София

Съдърленд Глобал Сървисиз / Sutherland Global Services

Здравейте!
Конкретно за кандидатстващите за Airline reservation specialist и най-вече с немски, мога да ви кажа само едно - НЕДЕЙТЕ! Дори не мога да ви обясня за какво текучество става въпрос, правете си сметката защо е така.
Немският тим е с най-голямо натоварване, на края на смяната не могат да си кажат името. За да има що годе нормални условия и темпове на работа, екипът трябва да се разшири с поне още 3-4 човека.
Смените се правят идиотски и в някои часови диапазони има само един човек (да, един), който трябва да поеме всички обаждания. Мениджмънтът е ужасно некомпетентен и единственото, което може да прави, е да крещи като на селския пазар колко обаждания на изчаквания има и да стои до теб, да пляска с ръце като третодивизионен футболен тренер и да ти казва "Хайде, по-бързо!"
От тийм лидерката уважение няма да получите, нито похвала. Единственото, в което я бива, е да събира екипите на оперативки и да ги хока защо не са достигнали еди кой си таргет и защо са били взели само 80% от обажданията.
На всеки с малко повече мозък е ясно, че за този обем от обаждания, тази квота от служители не е достатъчна и дори всички да работят на пълни обороти, все ще бъдат порицавани и недооценени.
Имах колежки, които най-редовно стояха по един час след работно време (оувъртайм в такъв случай не ти се плаща) за да могат да приключат с мейлите от деня.
Ще бъдете публично порицани ако закъснеете с 3 минути от обедна, но иначе ви искат всеки ден десет минути преди началото на работния ден.
Бонус - пълна подигравка. Таргетите се вдигат нарочно едва ли не всеки месец, за да може само богопомазаните да вземат заветната сума от 150лева. Но иначе ако им е кеф могат да ти режат и по толкова от заплатата, без никой да ти казва защо.
Заплата - нормалната за кол център, на много места дават и повече. За натоварването и унижението, което ще преживеете и 3000 чисто не са достатъчни.
Социалните придобивки обаче са готини - имате здравно осигуряване, ваучери за храна и комплиментна карта с 60 лв. на месец.
Естество на работа - взимаш обаждания като луд, едновременно с това отговаряш на мейли, когато намериш 30 свободни секунди. Много често се случва да правиш чат, мейли и да взимаш обаждания едновременно, когато тийм лидерката се развика.
Въобще, ако искате да се чувствате като безлика работна единица без грам уважение и признание и винаги недостатъчно добра - давайте.
Мога да ви кажа още много неща, ако имате въпроси, но ако имате дори малко самоуважение - теглете им една майна и не се занимавайте с глупости.

Съдърленд като голяма фирма има и готини проекти има и скапани,нормално!Ще се фокусирам върху проекта за резарвации за Хилтън,тъй като имам поглед върху нещата.Принципно това,че го продадоха на Съдърленд не трябва да притеснява хората,които си вършат работата и са съвестни.Обаче не...комплексираните селски принцески,дошли в Столицата с претенциите си без покритие и изконния си мързел,който в комбинация с вечното мрънкане прави тези същсетва по-гнусни от хлебарки ,омазани с фекалии!при положение,че по-голямата част от хората взимат над 1,7 чисто е нормално да се следи за абюзи,които са напълно нормални за селските принцески ,за който е нормално да са аут от линията по 20-30 часа на месец ей така просто,да си закъсняват през ден,да си сливат отпуски с болнични и после разбираш ли били недооценени...ами да ви напълним по 2 туби бензин и да си ходите по родните села и паланки да риете обора!

И аз днес пуснах за Airline Reservations Specialist with German и звъннах днес на телефона от уебсайта. Вдигна ми някаква много приятна мацка, която ми каза, че работата е на смени, но няма нощни, което ме устройва, ма за заплата не ми казаха нищо. Казаха, че ще се обадят до края на седмицата, пък ше видим....

Аз съм служител в проекта Хилтън - продажби на резервации. В този проект съм от С 3 и вече няколко години. Има супервайзори, които са гротеска и подигравка с човека, като цяло. Има и един двама, които стават и имат прилично държание. Отпуски не дават, няма и да дават, ако дадат - ще ти го натякват..
Немците ги сцепват от работа.
графиците не ги съобразяват с екипа..
Всеки ден, едно и също, развитие няма.
За мен поне, отношението и взаимоотношенията са най-важни, работа се намира, пари се изкарват, но с колкото по-малко гадове работиш, толкова по-добре..Тези тук...са ниски твари.. проблеми с какво ли не правят. А това, което трябва да бъде променено, не се променя и не го пипат - страшно криво е да случиш за бонус, ама зор заман като на ролетка... и симпатии. ненавиждам една от женските мениджърки - това е ходещ мамут, с много злоба и комплекси, горките хорица..вече няколко пътя ч чувам да казва как " ще разбие муцуната на служители, защото я ядосвали", че не знаят нещо си.. Отделно прави забележки кога да ставаш за вода и тоалетна, нещо хич не мисли, a има и други като тази. Не се очудвам, че вече няколко пъти от Съдърланд наемат хора с чужди езици за проекта и започват, но тези с френски не искали да започват.. Нея и други не ги слуша главата въобще, но пък не Съдърланд ги е наел - което е още по-жалко. Заплащането не мога да коментирам, защото е индивидуално. офисът и бюрата са ок, пейролът са ок, но като работиш с малоумни хорица по телефона, влизат ти грешни обаждания и не ти дават да си ползваш личните вещи, да трябва да се обясняваш къде отиваш и какво ще правиш като не си в почивка - това е проектът Хилтън - заповядайте :-))) НЕ се знае дали ще оцелее, защото има текучество, малко стари и обучени хора и е нов.
Успех на мазохистите - ще ви е скучно, а на оптимистите - ще станете мазохисти..!

Здравейте ! Относно въпроса за Customer Consultant for a Vacation rental website with Italian or Spanish може да се питат колегите от recruitment. Те могат да дадат повечко информация.

Тъй като се пишат главно негативни неща от недоволни бивши служители, искам да разчупя с едно позитивно мнение специално за проекта Spotify. Чудесен екип, прекрасни колеги и тиймлидери. Високо заплащане, доста по-добро от това на съпорт позициите в други подобни фирми. Натоварването наистина не е малко и със сигурност се обръща внимание на таргета от имейли, които трябва да се обработват. И въпреки всичко атмосферата поне в този проект е чудесна, а главно тя е причината хората да продължават да работят там. Защото е ясно, customer support навсякъде не е най-вълнуващата позиция.

Специално от Sutherland аз не съм получила негативно отношение, заплати се превеждаха винаги на точната дата и по всички други въпроси поне спрямо мен бяха коректни.

Напуснах заради по-добра позиция, но чисто като среда и колеги с два палеца нагоре препоръчвам Spotify :)

Здравейте!

Някой може ли да изкаже мнение за позицията Airline Reservations Specialist with German?

Искам да попитам как стоят нещата с Customer Consultant for a Vacation rental website with Italian or Spanish? Благодаря Ви!

Някой може ли да напише нещо за Варна,и къде се намира офиса във Варна?

Прекарах почти година в Съдърланд и искам да кажа за Гугъл проекта някои неща.
Работното време е кофти - или са супер ранни смените или много късни, и се работи през уикенда (въпреки че на интервюто казват че уикенд смените са рядокст - при нас от 1 път месечно стана на 2-3 пъти в месеца да си целия уикенд в офиса). Има ежедневно юркане от страна на мениджмънта, Гугъл прави непрекъснато промени в проектите и процедурите на работа независимо дали това на теб ти харесва или не - ако ще започвате там имайте го това в предвид. Заплатите не са високи, но ви препоръчвам да си искате повечко на интервюто.
Работата си е типичен кол-център. Условията не са от най-добрите но поне не си непрекъснато на слушалка и ти крещят по-малко, почивките са разумни.

Успех!