Sutherland Global Services /img/frontend/nomap.png"

Sutherland Global Services

А положението в Бургас какво е, иска ми се да си сменя работата, но лошите коментари доста ме притесниха.

Хахаха, 1000 за руски и английски, доста послъгваш :) Имам чувството, че отчаяни конкуренти пишат тук. Нормално е като не работиш и после да не си взимаш бонуса. С моя екип много рядко, някой да не го вземе на минимум 90 %.

Работя в Гугъл проекта и положението си е лайняно. Ако нямате амбиции да станете някакъв си и да се издигнете нагоре в пирамидата, си спестете нервичките. Бонусът звучи красиво, но неведнъж ще си скъсате гъза от работа и няма да го вземете целия. Постоянно има промени в самия проект и workflow-a , ще ви размятат по тимовете като роби (ама то ние сме си роби в тоя корпоративен лицемерен булшит). Изисквания - бол, обещания - бол, но е безсмислено. Графикът излиза 2 дена преди идния месец, постоянно има промени и драми със смените, не е лесно и да си вземеш отпуската. Като изкарате негативен survey, ви гледат като криминален и дори да не е ваша вината, не се exclude-ва и ви се преебава великият бонус. Вашата работа е отразена в тъпа таблица с тъпи статистики! Постоянно някой ви юрка да влезете на линия или да вземете чат (въпреки че не ви влиза в длъжностната характеристика да сте на чат) юли, клюкарникът е голЕм и напрягащ. Мениджмънтът е безумен (въпреки че се е случвало и да получавам адекватно отношение от определени хора) и баш шефовете са индийчета, дето идват на визитации няколко пъти в годината и говорят глупости. :) Успех, аз се махам!

Не знам как е положението вътре във фирмата, но процесът по кандидатстване е извращение.
1. процесът трая почти месец.
2. Минах 3 различни интервюта с 3 различни ХР-а, след това 2 валидации на Английски и Руски. Последва интервю с шефа на отдела. Най-накрая ми пуснаха оферта от 1000 нето с два езика( единия нейтив), другият беше по-добър от на валидаторката и хр-те. Както и да е, проблемът е, че в един от предварителните разговори ми казаха, че тази позиция е най-добрата във фирмата и с два езика ще взема поне 1800 лева. След като получих оферта от 1400 бруто и отказах след 3 дни получих мейл, че не съм одобрен за позицията, лол!!!
Най-наглото е, че ми се обадиха след това отново!
Представям си какво е вътре!

наскоро бях на интервю за работа с мениджъра на един от по-високо платените проекти /за обикновена позиция/. Ден и половина след интервюто ми звъняха да ми кажат, че съм одобрена, но за проекта е имало само едно свободно място и вече е заето. Предложиха ми да отида отново на интервю и да изпълня отново процедурата им по кандидатстване за друг от проектите /с неясен резултат/. Според мен кандидатстването в тази компания е пълна загуба на време, като се има в предвид, че самият процес по подбор трае минимум 2 седмици.

За да си спестите много главоболия, не почвайте работа там. Заплатата не е голяма, поле за развитие няма, освен ако не сте си близки с мениджмънта както е по нашенско му, а за работа ще ви гонят до дупка.
Мениджмънта е сбирщина провинциалисти който за първи път са на подобни позиции, без опит, без усет, без образование.
Заплатите не са високи, едно време хората почваха с 1400 брутна заплата, после паднаха на 1200, което си е подигравка, сега вече не знам до къде са стигнали. Реално нетната заплата ще ви е близо 1000лв. В който и от всичките проекти да попаднете, ще ви гонят до дупка да работите, като ви обещават, че бонусите са супер и тн, но бонуси няма да видите.
Общо взето това е фирма която се носи на стара слава. Ако някога сте чували, че Съдърланд е добра фирма, то това е било в началото, преди години, вече далеч не е така.
Уважение към агентите няма никакво, само лицемерие! Няма никаква сигурст също така, защото често си сменят целите и изведнъж както са наемали 50 човека се чудят как да ги разкарат.
Също така имайте на предвид че добрите мнения са писани от заблудени мениджъри, които се надяват че един ден ще са начело на фирмата. Лично съм бил свидетел на разговори които потвърждават това.
Успех в търсенето на работа!

Явно във Варна никой не работи :) Така и едно мнение не прочетох за там :) Или просто всички за много доволни и не влизат тук да пишат дивотии :) Обмислям местене във Варна и работя в тази сфера, та единствената ми подобна възможност там е Съдърланд или Сайтел. Така,че ако някой може да даде мнение за Варна много ще съм благодарна :)

Здравейте. Как стоят нещата в клон Варна. Имам предложение за работа и се чудя дали да започна.

А как са лидерките ?

В тази фирма нещата отдавна са тръгнали надолу! За това и постоянно се търсят хора. Дори и да намерят някой, той не се задържа много време, поради много причини! Някои от които са:

- работа на смени, с разделени почивни дни в поредни седмици. Работите месеци на ред с такъв график.
Смените са отвратителни,най-вече нощните. Заплащането за тях е в ущърб на здравето ви. Разиграват ви постоянно с тези графици. И най-дразнещото е че смените важат само за новите служители, а останалите от проекта са с фиксирана смяна за ваша сметка.

– заплащането 1300-1650 бруто стартово, зависи от вашите умения да се договаряте и да не им се връзвате на празните приказки. Защото за тези пари, които чисто са около 1000-1200 лева ще ви разкажат играта. С различни смени, разделени почивни дни, за отрицателно време ще се превърнете в редовни съботно-неделни работници. Помислете си заслужава ли си?! Коректни са като фирма изплащат заплатите и всичко останало на време.

- относно уважението към вас....мога да потвърдя че отношението към стари и новоназначени колеги е доста различно т.е. техните предпочитания за смени и почини дни ще бъдат вземани на предвид, а вашите не. И така за ваша сметка, колегите ви ще почиват събота и неделя, а вие ще работите. Те ще са сутрешните смени, а вие късните. На новоназначените Честито!

- за големи привилегии не се сещам....освен 60 лева за транспорт, някакъв смешен бонус от 220 БРУТО , който не е сигурно че ще вземете. Прочетох че разни колеги са описали доста подробно бонуса, защо се взима и т.н. за това няма да изпадам в подробности. Но като цяло не разчитайте много на него. Ваучерите за храна са на стойност 60 лева, който ако боледувате повече от 2 дни на месец, намаляват. Целта е да не боледувате изобщо или дори и да боледувате да не отсъствате от работа.

–натоварването е голямо, освен че има много работа, вие трябва да можете да работите всеки ден, независимо, че почивните ви дни са по един пред 4, 5 дни ....а понякога на 5 дни почивате 1 и после работите още 6 ....все пак нали сте се съгласили да работите на график!

- потенциал за развитие бих казала, че НЯМА! Вие сте просто поредния консултант! Позициите на мениджъри са отдавна заети и за да се издигнете, вашият мениджър трябва да ви одобри кандидатурата. Което е пълен абсурд, ако не сте близки...забравете просто. Дори и да кандидатствате отсреща няма да получавате възможност да смените позицията, независимо от уменията които притежавате.

- Относно работната среда.... мега зле! Халета с по 100 човека вътре. Редовно на смяна са 70 човека поне, направете си сметката сами, какви са условията на труд!

– с отпуските положението е трагично ...отпуска се излиза с 15 дневно предизвестие/ 3 седмици/ , евентуално, ако ви я дадат. Неплатен отпуск също не дават, макар че имате право. Искат от вас да нямате платен отпуск за да ви разрешат неплатен, което не е задължително.
Въпросът за неплатения отпуск е уреден в чл. 160 от Кодекса на труда (КТ). Според този текст работодателят по искане на работника или служителя може да му разреши неплатен отпуск. Освен разрешение от работодателя КТ не поставя никакви други изисквания за ползването на този вид почивни дни. Той може да бъде поискан и предоставен, независимо дали служителят вече е използвал правото си на платена годишна почивка, или просто предпочита да си вземе неплатен отпуск и да запази за други цели платения. Тази информация е най-важна за студентите, а такива има много във фирмата. И макар така наречените мениджъри да твърдят, че няма такова нещо, В КТ е написано. В зависимост от случая подходящи могат да се окажат и неплатените отпуски за учащи се, уредени в чл. 171 и 171а от КТ (които трябва да се предоставят от работодателя в допълнение към платените отпуски за обучение). На тези отпуски имат право работници и служители, които учат в средно или висше училище без откъсване от производството със съгласието на работодателя им. Неплатените отпуски на учащи се са в следните размери:

- за подготовка и явяване на изпит - до 20 работни дни за учебна година;
- за подготовка и явяване на приемен, на зрелостен или на държавен изпит, включително и за подготовка и защита на дипломна работа или дипломен проект в средни учебни заведения - до 30 работни дни;
- за подготовка и явяване на държавен изпит, включително и за подготовка и защита на дипломна работа или на дипломен проект във висши учебни заведения - до 4 месеца;
- за подготовка и защита на дисертация от задочни докторанти или от докторанти на самостоятелна подготовка - до 4 месеца.

Когато липсва съгласие на работодателя, неплатените отпуски са в размер на половината от горните. Този вид отпуски се зачитат за трудов стаж и се ползват във време, определено от работника или служителя в зависимост от организацията на учебния процес, след писмено уведомяване на работодателя най-малко 7 дни предварително (т.е. работодателят няма право на преценка дали да пусне служителя в отпуск или не).

Като работодател тази фирма ви заблуждава постоянно, не ви дава първоначално обещаното и ако поискате нещо от сорта на неплатена отпуска ...просто забравете. Нарушават всякакви закони, а вие мислите, че те са в правото си, понеже не сте осведомени достатъчно и губите много.

След всичко написано от мен и от предишни колеги, се учудвам че все още има хора, които се чудят дали да кандидатстват. ... Доволни от такъв работодател и такова отношение могат да бъдат, само посредствени хора, които не искат да се развиват.

П.С Благодарение на този сайт разбрах че собственикът на фирмата е българин. Евала на такива, хора, които дори на майчиния си език не могат да пишат правилно, но за сметка на това имат самочувствие до Луната и обратно! Искам да допълня още, че ако всички мениджъри бяха наистина хора с капацитет, щяха да имат собствени бизнеси а не да са работници/наемници, като всички останали, независимо от заеманата към момента длъжност. И както знаем колелото се върти..днес на ръководна длъжност, а утре ...