Съдърленд Глобал Сървисиз / Sutherland Global Services https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Ситняково 48, ет. 4. 1505 София&markers=София,бул. Ситняково 48, ет. 4. 1505 София

Съдърленд Глобал Сървисиз / Sutherland Global Services

Аз бих искал да дам другата гледна точка отсносно анонимното мнение публикувано на 24.05.2022 относно NetApp.

Публикуващият, не е пожелал да сподели името си, но за сметка на това си позволява да спомене и обижда "любимците си" поименно. Аз мисля, че когато имаш негативно мнение е редно да застанеш зад него с името си, затова нека наречем този анонимен човек Наско Виденов.

Аз съм бивш колега на Наско. Нека кажа няколко неща за работата си с него.
- Наско е един от най-некомпетентните хора, с които аз лично съм се сблъсквал в професионалния си опит.
- Пълна липса на логическа мисъл и още по-малко технически познания (което е наистина очудващо, имайки впредвид, че е работил за този проект 3+ години). Човек би си помислил, че за толкова време поне нещо ще научи, но уви.
- търкания с Наско винаги има, защото не си върши работата качествено и самостоятелно, и винаги разчита на това някой друг да свърши задачите му
- когато работи самостоятелно, прави грешки на всяка крачка, което създава търкания с всички в екипа
- когато получиш кейс от Наско (след като си е взел поредния болничен), може да очакваш да се сблъскаш с ядосан клиент, който е бил мотан от него с дни за нещо, което може да бъде решено за 30 минути
- относно двете имена, които Наско е споменал - аз лично винаги съм срещал отзивчивост и разбиране от тях и мога да кажа, че са страхотни професионалисти
- това е технически проект, просто Наско не разбираше технологията и беше в тежест на всички ни

За компанията като такава, и конкретния проект - истина е, че обстановката е напрегната и работата е много, но е напълно по възможностите на останалите хора в екипа.

Nasko, it's you, not anyone else :D

ДЪНОТО!

От къде да започна...
Нека формулирам по следния начин фирмата наречена Съфърленд( и не случайно) :D - страдание,презрително отношение към служителите и чудовищно голям обем от работа който не спира никога!

Изисквания много,а пари малко! Мениджмънта е трагичен. Бих искал да спомена "любимците" ми Николай Луков както и Десислава Боева.
Тези хора не са за тези позиции. За тях човешко отношение към служителите е чуждо понятие. Луков изпада в истерии и си позволява надменност и държане на тон все едно е голямата работа( реално е лольо с комплекси),а Боева не приема никаква конструктивна критика. Тя се държи все едно е Шеф на Шефовете. Когато се опиташ да си търсиш правата то тогава ти се прилага старата тактика на нападение и търсене под лупа на всяка твоя грешка.
Непрестанно биваш мачкан и засипван от изисквания които са непостижими.
Боева дори си въобрази,че е нейна компанията и реши да оспори болничен.... Впрочем,това е любима практика на подобни компании-да правят всичко възможно да вземат от полагаемите ти пари.
Не е нужно да отварям темата за мега некадърната ни съдебна както и здравна система.Тази тема е безгранична.

Относно Нетап проекта.
HR-ите както и Шефовете масово лъжат,че това е технически проект.Това реално е многооо по-извратена форма на call center,технически проект и секретарска работа.
Всяко твое движение се следи до секунда. Чрез туловете се отбелязваш кога правиш пауза и всичко друго.Абсолютен call center. Имат договорка с инженерите от Амстердам възможно най-много кейсове да се решават в България. Това увеличава стреса и обема от работа непрестанно. Има колове,чат и какво ли не. Ако може биха дали на служителите да жонглират с едната ръка...Но пък питаш ли ги за пари...е няма :D

Непрестанна ротация и липса на хора. Хората не издържат на стреса и се поболяват. Главоболието е всеки ден. Постоянно се изисква все повече и все повече. Когато си търсиш правата се почва терора.
Постоянно те следят,местят ти работното място,досаждат ти по всички канали,следят ти кейсовете под лупа...Общо взето тотален терор,за да решиш да напуснеш сам.
Тъй като те не обичат стари служители. А само нови и уплашени ;)

Съвет от мен! Никогааа не кандидатствайте в тази мангалска прогнила компания! Независимо от проект и заплата! Ако цените здравето си и имате себеуважение,недейте!

Искам да попитам какво е положението с проекта airline reservation with English ако има информация моля нека сподели мнението си.

Към коментара за некомпетентната мениджърка, която иска да се издига по други начини. Всички я знаем коя е. Казва се Доника Йорданова. Тя не се слага само на директора, а на всички и вече хората си свикнаха с поведението и. Казваме и Донка курвонка. Не трябва да се съди за цялата организация по нея. Пък и такива служителки трябва да има, да разведряват екипа.

Започнах с Sutherland с голяма амбиция и желание, колегите ми бяха страхотни, малък, но сплотен екип. Проблемите започнаха, когато ни назначиха нов мениджър, изключително некомпетентна и неадекватна дама, без необходимият опит, непознаване на процесите, а да не говорим за т.нар мениджърски умения. След многократните опити за оплакване от наша страна “дамата” реши да се издига по другитят начин, интимните и отношения с директора толкова се задълбочиха, че започна да си позволява да сяда в скута му в офиса, да пише имейли от неговия компютър и т.н., след груповото предизвестие на целия екип HR, решиха, че не сме екипни играчи.
Да не говорим, за безкруполността на тези хора, бях “помолена” няколко пъти да блокирам недоволни кандидати, също така и след огромното напрежение, което трябваше да оказваме върху кандидати да приемат оферта, да напускат по-бързо предната си работа, трябваше да им се обадим 3 дни преди започването, че няма да стане, и да блокираме номерата им, също и да не оставяме никаква писмена следа, реалната причина- фирмата изгуби проекта…
Не започвайте там!

Я кажете как е работната среда - тийм лидерите и оперативните мениджъри като дават критика дали приемат такава или управляват с железни юмруци като онези в Сайтел? Защото в сегашната ми фирма има диалог и дори оперативната мениджърка често е критикувана, но не е уволнила никой за това. Клитиките са от типа, че се пазарим като на женския пазар и се обещават бонуси, които не се дават.

До предходния коментар - повечето call center solutions предлагат сегментиране на входящите обаждания с тонално избиране от страна на клиента. Пример - За информация за продукта - натисни 1; За да поръчаш продукта - натисни 2 и за оплаквания и други мрънкания - натисни 3.

Та, ако екстеншъна на този агент е закачен само и единствено към queue, където идват обаждания, избрали опция 3, нормално е да му идват ядосани хора с проблеми.

От друга страна, четейки фермана, на този, дето се оплаква, ми се струва, че е от служителите, на които винаги някой друг им е виновен и си мислят, че всички имат нещо лично срещу тях.

Относно коментара на Анонимен от 10.02.2022:
Наистина ли могат да нагласят системата така, че на определени служители да им звънят само ядосани клиенти? Кой има такива правомощия?

Така от къде да започна ?

АМАЗОН-ТОТАЛ ЩЕТА!

Най-тъпата работа с най-ниското заплащане което съм имала.

Мизерни стотинки срещу 1 милион изисквания за работа към вас от уж международния работодател СъфАрланд.

Хоум офиса ви струва много на вас, но не и на тях: 15 лв за интернет и 45 лв за кафе, чай ...каквото вие прецените + мега мизерната заплата, която всяка изминала година става по-мизерна. Как ли? Вие се страраете зверски да покривате всякакви постоянно променящи се изисквания, а отсреща получавате заплата по-малка от на общак(общ работник). 2022 година е пълна подигравка да получавате 1300 лева чисто + разни смешни левчета отгоре тип мизерен бонус ЕВЕНУАЛНО от 170лв е нямам думи. Не ми се коментират и понякога годишните увеличения от има. по-скоро ги няма 30 лв. чисто. Може и да ви дадат 60 лева ваучери, САМО ако не боледувате, иначе си ги държаат за тях. Бедна фирма, да не си им работник.

Мениджмънт ли е да го опишеш. Не е никак приятно, обаче като разбереш че с колегите работите еднакво пък на вас дали 20/30 лв , а на тях по 100???? Сигурно на база симпатии, че по резултате сте еднакви. Отделно едни започнали на 1600 други на 1100 чисто, независимо че са назначени с еднакви познания и за една и съща работа. Логика аз не намирам.

Текучество голямо, досещайте се сами защо?

Съдърланд е най-мисерния работодател. Не се хващайте на хорото, защото освен всичко изписано ще работите на смени и на график.

В моят случай проба, грешка. Не ви съветвам дори да опитвате. Ще изгубите много нерви и време за жълти стотинки>

Тея са само за бой.

Когато работих при тях, те ме накараха да се чувствам много виновен за неща за които не бях виновен. Нагласиха системата така, че само лоши клиенти да ми идват на линията и по цял ден слушах крясъци.

За всеки крясък само мълчах, после клиента дава негативен feedback и обвиняват мен.

Разбиха ми шкафчето и ми изхвърлиха раницата, една от треньорките. Михаела Радоева, няма да забравя името на тази зъбата, грозна кучка.

Никой не се застъпа за мен, даже я защитиха

- Ами не си казал, че това е твоето шкафче
- *Показвам виден чат, където съм писал на мендижъра, че решавам да използвам това шкафче* (Един зализан глупак, не му помня името, май беше Александър)
- Ами, ти трябва да им напишеш по имеил за да си запазиш шкафчето (макар, че това звучи доста неморално защото аз съм писал по чата така или иначе...)
- *показвам видно доказателство, че по времето когато съм писал по чата, че това е мое шкфаче, правилата са били, че може да се пише по чата за да си запазя шкафчето*

... замълчаха си защото нямаше накъде да мърдат.

Малоумници. Много съжалявам, че тогава се оттеглих без скандал, заслужаха най-лошото. Ужасни хора. Заслужаваха бой и аз се оттеглих без бой.

... съжалявам. Истински съжалявам, че се оттеглих без бой.

Работих като специалист в Гугъл Клауд (около 20-30 човека сме специалисти от 300-450 човека) получавах 1750 лева нето.
Мениджъра който ме уволни, го бях хвалил колко е точен, той караше тогава чисто ново Волво...

.... аз нямах кола, аз пътувах по 2 часа да бъда на работа.

Ако не искаш да бъдеш третиран като парцал, не работи за Sutherland. Мръсни животни са, само със синджира има оправия за тях.

Минаха се години и аз не забравих как ме третираха. Смятай как са ме третирали.
Турчин идва, не е работил като ИТ, ПРАВИ ГРЕШКИ НА БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, допреди 2 седмици е продавал коли - става мои мениджър. Започва да се смее на глас докато аз говоря с клиент от часове който има много сложни проблеми. (това се случва след моето работно време да е свършило, аз живея на 30 километра от офиса и трябва да си взема такси след това, НО АЗ СЕДЯ И БАЧКАМ И ТОВА МРЪСНО ГОВЕДО СЕ СМЕЕ)

Аз му казах да не се смее, (има служители които са отстранявани за подобно нарушение) той написа протокол срещу мен в който пише, че аз съм развалил дисциплината в залата. Всички колеги отрекоха. Аз бачкам, той се смее точно до мен все едно е в бара... кой разваля дисциплината.

Мениджъра който хвалех, подписа на договора, че това е истина, макар, че той не е бил там.

- Не мислиш ли, че не е етично, да говориш на прекият си ръководител така?
- Прекият ми ръководител прекрачи правила за които отстраняват служители. ТОй развали дисциплината в залата
- * мълчание, няма какво да ми кажат... *

Насилиха ме да подпиша документ на който глася, че това на протокола е истина защото ако не го подпиша, се счита за истина, но ако го подпиша, ми дават един А4 лист да обясна какво се е случило...

... най-вероятно след това са го хвърлили в кофата, този лист...

БИХ ПЛАТИЛ ИСТИНСКИ ПАЧКИ АЗ ИМ ГО ВЪРНА ТЪПКАНО!!!! Ако ги видя някъде на улицата, не гарантирам, че ще ги поздравя по европейски, най-вероятно ще ги поздравя по български.

Не работете за Sutherland, те са ИТ еквивалента на това да работиш на строежа за 300 лева и по цял ден да ти крякат докато ти влачиш каманяци на 30 градуса температура.

FULL PERIOD.