Съдърленд Глобал Сървисиз / Sutherland Global Services https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Ситняково 48, ет. 4. 1505 София&markers=София,бул. Ситняково 48, ет. 4. 1505 София

Съдърленд Глобал Сървисиз / Sutherland Global Services

Стихотворно е как още обявяват заплатата на кандидата в БРУТО. Мили яйчари, нас не ни интересува каква ни е заплатата с удръжките, вълнува ни какво постъпва по банковата ни сметка. 1300-1400 лв нето за позиции, изискващи чужд език и други умения са обидни. Видели сте предполагам билбордовете на Лидл, как ще коментирате, че предлагате заплата на касиер в магазин? И после ми хвалите имидж на фирмата и прочие. Циркулира обява от Вас за ДевОпс сега из ФБ за нов проект. Нали сте наясно, че ДевОпс взима поне 4К на месец? Нещо се съмнявам, че това ще предложите, щом за НетАп, където ги чупите от CLI конфизи давате НЕВЕРОЯТНИТЕ 2100. Анимационни герои сте. И вземете обяснете на служителите си, че годишното увеличение е просто базирано на COLA индекса, а не на постижения. И вземете верно го изравнете с реалната инфлация. Индийска фирма сте, факт, ама и тука не е Пунджаб.

Две загубени години в амазон София. Започнах на 1300 бруто. За две години увеличението ми е общо 50 лв нето, яко работа и хиляди постоянно променящи се изисквания за начина на работа. През две седмици се работи по едни начин, след две седмици по друг начин. От вас се иска да помните тези неща. Постоянен натиск защо правите грешки и да пишете обяснения и до там, после никакъв отговор от така нареченото ръководство. Работи се по едни написани менюали, който обаче са във ваш ущърб. Не важат когато одиторите имат собствено мнение, което не е съобразено с въпросните менюали. Глобяват ви от бонуса при грешки на одиторите, не ваши забележете, защото вие си работите според изискванията, но на одитиращите вашата работа никой не смее да посочи грешките. Честито всеки месец от “големия” бонус 220 бруто, който между другото не е променян по мои данни вече 10 години ви се правят удръжки. И да ако няма работа също ви глобяват. Освен смешните заплати, бонуси и увеличения, на които би трябвало да сте доволни има 19756899… постоянно променящи се изисквания за работа. Подиграват се с нашите знания и то доста нагло. Дадох им шанс, но след две години стига вече. Пълна подигравка с хората и труда им. Само изисквания а на края на месеца смешни финансови постъпления. Заслужава си единствено ако получавате доход от другаде или нещо учите, защото ви трябват смени на графици. При всеки друг повод- твърдо не! Не си заслужава дори да опитате. За две години събрах доста информация относно заплати, увеличение на заплати и евентуално развитие. Картинната е трагична..само загуба на време. Толкова ниски заплати няма и в хранителните магазини вече.

Няма дума, която с достатъчно тежест да опише какъв пълен шит е тази компания. Работих на позицията 6 месеца без договор, след което ми предложиха с 200лв над първоначалната уговорка за заплата (уж като компенсация за 6те месеца без договор). На годишните повишения на заплатите ме пропуснаха с довода, че вече ми е била качвана заплатата, като умело се пренебрегна факта, че тези повишения на заплатите са на база performance, а не предходни покачвания. Връщайки се от отпуска, ми се наложи да отработя отпуската, тъй като се беше натрупала изключително много работа и след целия този шит, конфронтирах мениджърката ми (която е единствено на позицията заради шуробаджанащина и е тъпа на гъдулка) и тя задейства процес по съкращаване за да се отърве от мен. Предизвестието ми изтича март и ще ги съдя за незаконно съкращение. Това е само минимална част от шитнята, на която те подлага мениджмънта всекидневно.

Моля ви ако обичате себе си и имате капка самоуважение - отидете по-добре да чистите улиците. Ще получите по-голямо уважение от подминаващ чичак, който си хвърля фаса по вас, отколкото в тази долнопробна компания.

Да информирам всички, че обсъждането на заплатата не е нелегално. Никъде в кодекса не го пише. И ако ви заплашват с това, да знаете, че блъфират. Такова дело е спечелено в друга фирма и ще бъде спечелено в интерес на работника. Правилникът на вътрешния ред трябва да е съобразен със закона, само че тия си измислят глупости, за да ви манипулират. Аз взимам 1300 чисто. Има колеги от провинцията за 1000 и други с 1500. Спестиха от поддръжка на офиси и тийм билдинги, коледно парти ...а увеличението на заплатите с 1-3% годишно.

Въобще не се казва какво предлагат на кандидатите, всичко крият. Как тогава да решим да работим за фирмата като не казвате какво предлагате? Някакъв ориентир като рамка за възнаграждението поне трябва да се спомене. Иначе колко интервюта да направим и обаждания, ефективно ли е това или някой си отчита дейност?

Как Съдърланд е от топ работодателите в zaplata.bg? С пари, разбира се.

Това е ужасна фирма с ужасни мениджъри които си правят каквото искат.

Слушайте какво ще ви кажа, хора. Много от вас, когато кандидатствате за работа, кандидатствате на всякоя позиция на която пасвате защото ви трябват пари и се опитвате да не пропуснете нито един шанс.

Независимо, че първоначално това звучи като добра практика, това ще ви поболее и съсипе ментално. Подбирайте фирмите И НЕ РАБОТЕТЕ ЗА SUTHERLAND.

Има няколко мениджъра там които ако ги хвана някъде може и да ги поздравя по български и ще го запомнят.

Елате в амазон ако искате да започнете с 300 лв бруто разлика в заплатата от своите колеги, които са назначени на същата позиция. Елате в амазон където един месец уж намаляват обема на работа, а на следващия го вдигат с 10%. Елате в амазон, ако ви харесва да получите от 10 до 30 лв чисто годишно “увеличение” на заплатата. Елате в амазон ако ви харесва да бъдете глобявате с близо 100 лева, за това че няма работа. Да, точно така, ваш проблем е че няма работа и за това ще ви глобят. Разбира се когато има адски много работа по никакъв начин няма да разберете/финансово/ освен да ви се дава зор да работите двойно. И така 2,3 месеца няма работа и ви глобяват, 9,10 месеца работите като за 2,3-ма и получавате 10-30 лв “увеличение”! Елате в амазон ако имате странични доходи. Елате в амазон за да видите как Не трябва да се управлява един проект!!

Какви са тия малоумни виртуални преживявания "virtual experiences" при кандидастването за работа?

Изгубих много бързо интерес за да почвам работа там.

Тестват ли се наистина езиковите познания или "индийския" мениджмент или там каквато е Angelina Hueneke, опитват да си правят гаргара с кандидатите за работа?

И каква работа наистина се предлага?

Ако езиковите изисквания са за познания над C1,защо направо не потърсят хора, на които изисквуемите езици са им майчини?

Даниела Долапчиева и на мен ми е фаворит. Преди около година имахме много интересен разговор с тази плоска жена. Боледувах доста тогава, за щастие вече не. Бях извикан на разговор с нея, където тя лично ми заяви че личната й докторка й издавала болнични когато и колкото дни тя самата поискала. Същата мислеше че и аз като нея си взимам фалшиви болнични, да ама не. Госпожо не всички сме като вас, пък и съм сигурен че нейният болничен е доста по-добре платен от моят. Освен тази наглост тя искаше и да се разделим по взаимно съгласие поради това че боледувах често. .... Не се съгласявайте на подобни провокации от крайно ограничени хора.

Отделно от това искам да споделя и че доживях така нареченото годишно увеличение от Съкърланд. Годишната инфлация според НСИ е 4,8% към септември, а моето "увеличение" е 3% хахаххахаха.... Просто много смешно. За щастие скоро напускам и съм в предизвестие, та не ми дреме изобщо за стотинките им вече. Милите сигурно си мислят че повечето в тази фирма сме доста типички и сега с новото намаление на заплатите ще си помислим, че са ни "увеличили" заплатите така да кажа. Дами и господа повечето ви подчинени са доста по-уми от разни индивиди като Долапчиева и подобни на директорски постове.

Съвсем целенасочено не посочвам името си, защото се притеснявам от разчистване на сметки.
Като цяло фирмата е читава, работят предимно млади хора, знаещи чужди езици. Работата е скучна и еднообразна, но къде ли не е в този сектор.
Изключително неприятно впечатление, обаче, прави HR отдела и в частност Даниела Долапчиева - жена с огромно самочувствие, малки възможности, безкрайни комплекси и проблеми. Въпросната се държи като най-големият шеф и мениджър, а е просто една страхлива мишка, която не смее да поеме никаква отговорност и се крие всеки път, когато трябва да го направи. Явно в България така се пробива, защото тази мишка е на висока позиция, която само мога да предполагам как е постигнала.