Съдърленд Глобал Сървисиз / Sutherland Global Services https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Ситняково 48, ет. 4. 1505 София&markers=София,бул. Ситняково 48, ет. 4. 1505 София

Съдърленд Глобал Сървисиз / Sutherland Global Services

Искам да попитам - проведох първото интервю по телефона и сега чакам да ми се обадят но минаха вече два работни дни и се интересувам дали попринцип се бавят повечко или просто не са ме харесали?

Реших и аз да се включа тук, за да споделя и моя опит с компанията. От скоро работя в Sutherland и преди да приема офертата им се колебах имайки предвид какво бях прочела тук. За радост обаче, нищо подобно от написаното по-долу не се случи.

Като за начало, аз работя в техническият проект на Гугъл от началото на септември. В началото трябваше да премина през няколко стъпки в процеса за подбор (телефоно интервю, няколко теста и тн), но през цялото време комуникацията с HR-ите беше открита и отговаряха на всички въпроси, които имах. Това ми направи доста впечатление, тъй като сравнявах с предишният ми работодател, при който до последно не знаех с какво точно ще се занимавам (визирам конкурентна компания).

При навлизане в самата работа всички „зайци“ бяхме преведени през доста сериозен трейнинг (заплатен) и ни се обръщаше достатъчно внимание от трейнърите въпреки че групата е доста голяма – бяхме над 20 човека. И досега няма никакво разминаване между това, което бяхме обсъждали с HR-ите и самата работа. Работим на смени, не ми се е налагало лично да предявявам претенции по графика, но на някои колеги, които са го правили, знам, че са се съобразявали с техните ангажименти.

Да завърша, досега целият ми опит с компанията е положителен. Единствено бих посъветвала, ако някой иска да кандидатсва, да не се влияе много от написаното – лошо има за абсолютно всяка една компания 

Изчетох доста мнения, повечето от които негативни, но постнати миналата година.
Може пък сега да е по-различно......знам ли
Интересувам се от Гугъл проекта.
Би ли могъл някой да даде малко повече информация?

Делян Колев вече не е част от Съдърланд.

Пишете на [email protected], за да поискате обратна връзка.

Поздрави

Здравейте,някой може ли да ми каже нещо повече за служителя в HR отдела Делян Колев. Имах разговор с него за една свободна позиция, но така й не получих обратна връзка.

HR отделът е некомпетентен. Съжалявам, че не прочетох по-рано мненията. Напразно си изгубих времето с тази фирма.......

Всички кандидати за работа - четете мненията във форума внимателно. Като ресурс на Sutherland Global Services ще разберете, че е по-добре без опит, отколкото с такъв.

Едно огромно разочарование след година в тази компания. Целият работен ден се състои в стрес между крайни клиенти и мениджъри, кои пишат ''наща'', вместо ''нашата''.
Това място е ужасно побългарено и това демотивира всички колеги. Има заформен кръг от натегачи, които се хилят по цял ден и са достигнали щастието на леката работа.
На останалите роби се държи сметка за всяко действие. Дори робът да се справя по-добре качествено и количествено от натегачът, той бива постоянно наблюдаван, ревизиран и подлаган на малки забележчици. През икипа преминаха доста интелигентни колеги, които наускаха сами или бяха отстранявани с някаква измислена причина. Текучеството е огромно, като за сметка на адекватни хора, помолени да разпишат по взаимно съгласие, се назначават нови без никакво обучение. Това са ествествено хора, близки на някой от натегачите, след чието назначаване се полагат 500 евро, които ходатайстващите да си поделят. Съдбата на новия също не е сигурна: 6 месеца и 1 ден-КЛАСИКА. Кога ли някой ще сезира институциите?!
Ако сте чувствителна и природно интелигентна натура, неприемаща несправедливостта и пошлостта, не започвайте работа в подобен тип компании, освен ако някой специално не ви е разяснил колко е приятно там. Ако пък сте нагъл и безочлив, заповядайте, това е вашето място. Ще прогресирате. Всички настоящи мениджъри са живо доказателство за това!

Казвам се Елза Младенова и работя във същата фирма.Не съм съгласна с писанията на Михаил.Отношението на работодателя Малин Иванов към подчинените му е меко казано чудесно и до този момент не е казал на никого от нас нещо грубо и никога не се е случвало да ощети негов работник откъм заплащане напротив имало е моменти когато е помагал на подчинените си в трудни моменти и е влизал в положението им.Михаил дойде при нас без опит за каквото и да е и дълго време се съобразявахме с това и му прощавахме всякакви елементарни грешки.Самия работодател все казваше дайте му шанс ще се научи.Почти със започването му на работа лично аз му дадох 150 лева авансово,които Малин Иванов ми беше оставил за него за да си направи рождения ден.За благодарност същото това момче взе оборота за няколко дни и си тръгна,а когато му се обадиха да го попитам какво става той най нагло едва ли не каза че какво токова.Да след доста разговори донесе парите не всички беше поизхарчил от тях и беше помолен да си тръгне.Не разбирам защо обвинява някого за собственото си невежество и некадърност и не потърси причината у себе си и вместо да наведе глава че на тези години не се е научил да работи и да смята и за по лесно е решил да открадне а е тръгнал да обвинява човека дал му шанс да стане човек

Вярно ли е, че владеещите скандинавски езици взимат от 3000лв. нагоре?