Съдърленд Глобал Сървисиз / Sutherland Global Services https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Ситняково 48, ет. 4. 1505 София&markers=София,бул. Ситняково 48, ет. 4. 1505 София

Съдърленд Глобал Сървисиз / Sutherland Global Services

Наскоро минах интервю във Варненския офис за проекта с френски. Освен, че ми беше обещано обаждане до края на седмицата за решението им независимо какво е то - нямаше такова! Тотално непрофесионално и неуважително! Имайте едно на ум!

Кандидатствах за Гугъл проекта и съм на интервю скоро.

Може ли някой да ми кажат как седят нещата в момента за този проект, за София.?

Искам да попитам и дали това, че едва ли не трябва да ''дух**''на някого е вярно за да станеш мениджър.

Чух че имало случай в който агент е станал мениджър за 1 година? Това възможно ли е

Също какви точно са тези смени от които всички се оплакват?

Благодаря предварително

Във фирмата има огромно текучество на перонал - направете си сами изводите. Човек не напуска работното си място, когато е доволен и щастлив, нали? На компанията й е все тая дали някой ще напусне, не държат достатъчно на персонала си. Отпуска се взима трудно-2 месеца преди това трябва да я заявиш. Има въвеждащо обучение от един месец. Проектите в компанията са различни и естеството на работата в тях е различно. Аз попаднах в един от по-натоварените и тежки проекти - homeaway. Това е сайт за отдаване и наемане на ваканционни имоти под наем. Работата с ядосани и недоволни клиенти е ежедневие. Това произтича от масовоте недоволство на потребителите на сайта homeaway, поради неприемливите политиките на страницата.

Какво представлява работата? Приемане на обаждания по телефона, обработване на имейли, обслужване на собственици на имоти или туристи, наели имотите. Стрес и напрежение не липсват. Обработват се средно около 25 - 35 обаждания на ден, а понякога и повече. Агента има само 40 секунди между обажданията и след това влиза друго, ако е по натоварен ден.
Когато започнах работа там имах голям проблем бъгове по системите и не успявах да си върша нормално работата около месец. Документирането на съответните кейсове и обаждания беше почти невъзможно, тъй като системата даваше грешки и то постоянно, което спъваше много работния процес. Оведомих мениджърите за моя пролем, които ме посъветваха просто да не се ядосвам и че на другите също им забиват системите и т.н. Някои от преките ми ръководители са заядливи и за 1-2 мин. офлайн време ми правеха забележка, за офлайн времето се заяждат (дори когато касае нещо свързано с работата)

Заплащането е както се договорите преди да ви назначат
- искайте повече, за да ви дадат повече. Естествено има някакви лимити. На чужденците се плащат много по-големи заплати, дори двойно, което за мен е неприемливо и доста дразнещо. Срока на предизвестието за напускане е 2 месеца!

Локацията на офиса е добра - МОЛ Сердика, има доплълнително здравно осигуряване, ваучери за храна 60 лв., мултиспорт карта 36 лв, която се заплаща от служителя и 60 - 140 лв за пътни разходи. Заплатите се изплащат винеги редовно, в това отношение са много коректни.

Някой може ли да ми каже кой е клиента във Варна за проекта с немски?

Мерси

Да бъдат благословени недоволните, мрънкащите, скатавките! Все пак трябва да има място, на което да споделите чернилката от душата си, незадоволителното си представяне и злоба. Добре, че си имате БГРаботодател, а смелостта да споделяте в очите-това е твърде виШУ. Аз не работя в Съдърленд вече, това което мога да кажа е, че тази ми работа там ми даде супер силен тласък в кариерата и съм благодарен, че ми се случи. Работата е нормална, моята мениджърка беше на ниво, колегите свестни и разбрани, заплатата ми стигаше за София и успях и да пестя. Исках да видя, какво се случва с компанията и попаднах и тук. Взех стъпка в друга посока в чужбина и пак съм добре. Бих се върнал може би, на по-висока роля и друга насоченост.

Тази омраза, която се е загнездила в сърцата ви, не ще ви доведе до нищо добро, както и проявената алчност, която се шири безспир, също ще има своите последици. Осъзнайте се и се покайте за деянията си, защото идва време за разплата.
Не се поддавайте на изкушението, което ви тласка към необмислени действия.

Поканиха ме на интервю за проект на Google "G Suite" с немски език. Бихте ли споделили какви са условията в този проект? Как протича интервюто и труден ли е техническия тест? Благодаря предварително.

Работя в Гугъл проекта от пет месеца и миналата седмица ми вдигнаха заплатата. Вдигнаха я на всички служители де. В момента доста хора напускат, но аз съм доволен, защото успявам да си взема пълния бонус в ъпсейлс екипа.

Фирмата е индийски кол център съответно се управлява по индийски като властва кастовата система: каквото каже висшестоящият трябва да се изпълнява безпрекословно - всяко отклонение се наказва.
Липсва нормалната корпоративна среда, камо ли пък американска, за каквато се представя фирмата.
На интервютата мениджърите са много мили и любезни и казват това, което очаквате да чуете. Но когато започнете работа действителността се оказва друга.
Мениджърите на ниво Сайт мениджър и нагоре си позволяват да крещят на служителите (бил съм свидетел не е еднократно), защото на тях някой им е казал, че нещо трябва да се направи до края на деня. Съответно, тъй като те нямат куража да кажат "Не" изпадат в паника и започват да я предават надолу по вригата, докато се стигне до ниво агент. Местните тийм лидери, част от които не са работили никъде другъде възприемат такова поведение за нормално.
Единствено в новите проекти (Veritas, NetApp, GoDaddy) нещата са по-добре тъй като там мениджърите идват от компании като IBM и HP. Колко ще се задържат е друг въпрос.
Очакванията към служителите са да работят извънредни часове и дни, тъй като няма достатъчно персонал, поради голямо текучество и поради стартиране на нови проекти в срок, за който няма как да се наемат достатъчно хора, пък и качествени. Индийците си мислят, че в България е като в Индия - сутрин пред вратата има 1000 човека, които се молят да ги вземат на работа... :)
В старите програми като Амазон, Гугъл, McAfee нещата са направо трагични. Текучество над 35%. За да се преместиш от един проект в друг трябва разрешение от мениджъра, който пък не пуска защото няма хора...
Заплатите:
- Гугъл 1400 бруто+ бонус максимум 500, но него я го вземеш я не. Толкова е ниско, че тези месеци около 40+ човека си пуснаха предизвестията и отиват в ТекExperts, където заплатите са с по 700-1000 отгоре за подобна работа с английски език.
- Амазон с немски или италиански 1700-1800 бруто + 220 бонус пак може и да не го вземеш
- McAfee - зависи дали сте в consumer или enterprise. Consumer си е чист кол център, нищо техническо ниски заплати. Другото е малко по-високи заплатаи до към 3000 бруто ако сте много високо техническо ниво.
- GoDaddy - 1800 - 2200 бруто в зависимост дали сте с 1 или 2 езика. Работата е хостинг съпорт, но всъщност трябва да се правят продажби и таргетите на агентите са в $ осъществени продажби.
- Хилтън, Финаир - ужасно натоварване, ниски заплати, 24/7 работно време
- HomeAway - не отива на добре, носят се слухове, че ще се затваря част или целия проект.
Като цяло натоварването и заплата зависят от това в кой проект сте и какъв език ще ползвате в работата.
Ако нямате опит в BPO или изобщо никакъв и искате да се наместите в този сектор в Sutherland можете да продобиете такъв, но ако работите в тази сфера и сте доволни от работата си - не си го причинявайте дори за малко по-висока заплата. Всичко, което е писано вече долу по отношение на: лошо отношение към хората от страна на индийските мениджъри така и местните, натовареност, липса на нормални IT системи (работи се на PC-тa!!! дори в техническите проекти, иначе искаме да се водим IT solutions company) планиране на отпуски и графици е вярно.
Допълнителни продобивки към заплатата:
- 60 ваучери, които намаляват ако боледувате
- 60 транспорт в gift card, можете да пазарувате навсякъде, където се приемат дебитни карти.
- допънително здравно към Generali
- 1 допълнителен ден отпуск (можете да ползвате ако си заявите 3 месеца по рано :) )

Нямате право да пиете кафе или да ядете на бюрото.
На повечето етажи нямате право да внасяте телефони и дори химикалки, заради сигурността.
Почивките са регламентирани, за да излезете до WC някой трябва да поеме вашата опашка от кейсове. Ако няма кой, не излизате.

Надявам се да ви е било полезно.

Рибата се вмирисва откъм главата... За съжаление бургаският офис е обречен с такова ръководство. Въпрос на време е някой да ги осъди за нарушаване правата на служителите. Някакви безхаберници водят амазонския проект и не си взеха грам поука за толкова години. Говоро се, че кметът умишлено не допуска други чужди фирми в Бургас и Съдърланд се мислят за неприкосновени, защото явно си плащат. Жалко за ''най-добрия за живеене град''