Съдърленд Глобал Сървисиз / Sutherland Global Services https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Ситняково 48, ет. 4. 1505 София&markers=София,бул. Ситняково 48, ет. 4. 1505 София

Съдърленд Глобал Сървисиз / Sutherland Global Services

Преди известно време разбрах, че руския проект в Съдърланд, където работих, ще бъде затворен и хората остават без работа...

Жалко наистина, там има хора с по 3 деца, всеки с различни проблеми и планове, а сега кулата от карти на Съдърланд (поне за този проект) рухна и тези хора биват съкратени.

Уж беше стабилна фирмата, такава като нея нямаше никъде в Бургас, къде са сега могъщите защитници на фирмата, къде е надъханата идеология, къде са тези стожери на лицемерната политика в Съдърланд?

100% съм сигурен, че сегашния TL на проекта е знаел предварително и от доста време насам, че проекта ще бъде закрит, но не е казала нищо на колегите... Цанке, ти отдавна забрави откъде си тръгнала, но нищо, ще си позволя един цитат от Библията, който ми се струва много подходящ за случая: "Ръката му отдава всекиму дължимото..".

На колегите от офиса им пожелавам по-безболезнен преход, нови планове, успехи и да си намерите по-добра работа! За мен Съдърланд си остава едно позьорско място, където лицемерието е на почит, там не се мисли за хората, те са "ресурс" и нищо повече.

Не си причинявайте тази фирма! Тотална липса на елементарно възпитание и уважение към хората - това е начинът на работа от страна на хората на най-високо ниво в България. Много хора са си повярвали дотолкова,че са загубили връзка с реалността. подмазвачи и грубияни...май това са двата типа хора там,останалите,свестните,просто си тръгват при първа възможност като междувременно ги гърчат. Стахотно текучество,ужасни смени,не можеш да си планираш личното време,няма абсолютво никаква възможност за развитие, кофти офиси. А и се чува,че фирмата никак не върви добре, така че не се знае какво предстои.

Пълни мошеници!
В Бургас пускат обяви, а хората са определени вече. Само те разиграват да ходиш на интервюта за да отчитат фиктивна дейност. За лятната кампания една година преди това са избрани, но обявата /рекламата/ върви ли върви.

Изключително некоректни към подбора на кандидати.

Кандидатствах за позиция в тази фирма преди известно време. Обадиха ми се за интервю в най-неудобното време 6-7 часа вечерта. Служителката която се свърза с мен не беше от България а Английският и беше отвратителен! След дълги мъчения по телефона най-сетне успяхме да се разберем и ме поканиха на интервю за няколко дни след това.
На въпросното интервю ме интервюираха 3ма мениджъри, от които всички бяха технически лица тъй като позицията беше за техническа.Интервюто протече точно 20 минути а единственото което ме попитаха беше къде съм работил преди това.Нямаше нито технически тест нито някакъв изпит за преценка на качествата. Накрая казаха, че ще се обадят или изпратят имейл непременно, дори и да не бъда одобрен.

Чаках ги 2 седмици познайте какво! Обадиха се мушмули...

Повече изобщо няма да се занимавам да пускам св-та за тази компания.

C3i Europe, Айкарт АД (iCard), Велс Консултинг ЕООД,

Моля ви, ако имате време и желание - пишете ми на моя личен е-мейл [email protected] кои са другите фирми (контактни центрове) във Варна където може да се кандидатства с немски. Прибираме се със семейството ми във Варна и бих искала да знам кои са другите фирми с немски език. Защото в джобс. Бг излизат само съдърланд, консентрикс , сайтел. ..и май само това .....Затова питам кои са другите контактни центрове. Благодаря предварително!

Фирмата лъже за да си набере по-бързо кадрите, изговориха куп лъжи за много неща, като започнем от позицията, до дългото чакане, да напусна.
Много HR агенции не работят с тях и има причина за това! Фирмата лъже, голям процент от хората в нея си нямат и на представа какво правят и кое как трябва да се свърши.
ПС: Личен съвет
Има много други фирми, ако сте тръгнали към Sutherland, по-добре помислете преди да е станало късно.

Моля за мнение за размера на заплатата на Къстъмър сървис агент с немски език в офиса на фирмата във Варна? Както и отношенията мениджъри - служители?

Добре де хора ,помогнете със съвет ,кое място е по-добро от Sutherland. Аз живея в Германия от почти 3 години. Сега ще завършвам B2 ниво.
След това искам да се прибера в БГ и да работя там ,но така и не мога да намеря място което да има нормални условия и заплащане спрямо работата а не спрямо кого познаваш..

Може ли мнения за Варна,каква е работната среда,локацията,колеги,заплащане,работни смени,доп .придобивки?Благодаря