Съдърленд Глобал Сървисиз / Sutherland Global Services https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Ситняково 48, ет. 4. 1505 София&markers=София,бул. Ситняково 48, ет. 4. 1505 София

Съдърленд Глобал Сървисиз / Sutherland Global Services

Когато ви викат на интервю има вероятност да чакате изпитващия ви мениджър да закаснее само с 40-50-60 мин и то без да ви уведоми липсва кординация между фирмата и другите отдели като HR и други,
най-ключовия проблем в тази фирма е ,че ако искате да ви оправляват македонци,индиици и други хора неграмотни, без необходимото образование за това което работят, на развален или нулев български и имащи се за голяма работа надути балони, това е вашето място,ако търсите нещо по-добро или нормално заплатено за вашите умения и знания се насочете към някоя друга фирма...

When you go to interview expect delay around 40-50-60 mins at least because their managers and other staff is always extremely busy, which is a lie.Missing cordination between hr and other departments, as always managers's clothes,education, and intelligence is very low.
But they claim that they are extremely HIGH END.
If u want Macedonian or indian people to manage you thats your place.
The only thing that they care about is to find a cheap working hands.
So if you want something better switch your place to something else but skip sutherland.
Because you will regret it so far in my carreer i have not found any happy person there.

Hi i am writing as an ex -employee, here are some things which u should keep in mind when you apply there, hr staff hire people who dont know anything ,people without education or people with wrong education ,people without Education into IT field at all - these people will be called your managers, they are cocky and they dont understand anything u can expect low salary , and bad behaviour from them,they are arrogant,agressive etcs. Better Find something else.

А сега на Български, смешна фирма, ниски заплати,ейчарите наемат персонал които не е за позицията или няма образование в ит сферата както и знания в ит сферата, на високите позиции има хора връзкари масово, или такива със съмнително постъпване там.
Най-смешното е ,че тези хора нямащи си понятие от ит, -мениджърите се имат за голяма работа ,много са надути и унижават на максимум, тъпчат и газят било то и друг,мениджъризбягвайте фирмата на всяка цена, и си търсете друго място, освен ако не искате да си изгубите времето с тази смешна фирма , охраната не познава работещите,ако отидете на интервю има да ви търсят при кого сте,сякаш не работи там а на луната,
Като цяло ,фирмата е много неорентирана и пълна трагедия,по-добре се пробвайте на друго място.
Надявам се да помогна на някого с това мнение, на интервютата главно ги интересуват езиците ви не уменията ви от към ит,така,че и най-простия да сте само да знаете малко чужд език и сте там.

I have worked for this company for over 3 years, and the job is basically comparable to being a dishwasher or a garbage disposal guy in Scandinavia, infact i would prefer being a garbage collector in Scandinavia than working here, because the salary is greater and they treat their employees better.

It's funny that they expect us scandinavians to come and work in Bulgaria for 5000-6000 leva in Sutherland, when we can get double that, taking trash out in scandinavia, and they expect to get the "cream of the crop" here for that kind of funny salary.

I see alot of people mentioning even lower salaries, and i'm completely stunned that people would even be a cleaning lady in this company for less than 5000 leva. I don't know what the different teams are making, but native scandinavians make atleast 5000 leva after taxes here, which for me is a super low salary, so i don't know how people can survive with the even lower salaries.

Моят апел, който отправих към познати в тази фирма е, че в днешно време има огромен процент безработни младежи, които биха имали добра реализация в тази фирма. Ако при положение, че се осигури възможност за това като се инвестира в млади хора, които показват способности за работа и развитие. Но такива, които са преминали през една солидна езикова подготовка от порядъка на 4-5 месеца и то интензивна, където да бъдат отсети най-перспективните и доказали гъвкавост младежи.
Сигурен съм, че при добра воля може такъв проект да бъде осъществен с оглед на солидният финансов ресурс на тази фирма.

От месец вече работя в тази фирма и мога да ви кажа, че не си заслужава. Заплатата на пръв поглед изглежда доста добре за Бургас, но стреса от работа е много повече. В момента се чудя как да напусна, но уви трябва да спазвам 90 дневно предизвестие, а аз искам да напусна моментално. Ако някой има съвети моля да даде, иначе не съветвам никой да се подлъгва да започва в тази фирма. Не правете тази грешка, аз се подлъгах, въпреки че всички казваха, че не си заслужава.

Здравейте! Понеже искам да работя нещо с немски език, ми е интересно дали тази фирма си засшужава. От друга страна в моя град (Бургас) нямам особено голям избор откъм работодатели, че дори и да предлагам работа с използването на немски език. Завърших скоро висшето си образование в София, но не искам да оставам там. Доколкото разбрах от предишните мнения за фирмата, разликата в заплащането м/у "столицата" и провинцията е доста сериозна. Но и също така "уж" важал принципът- колкото си договориш. Тук е мястото и да попитам, дали наистина служители на една и съща позиция могат да взимат заплата, която варира в големи интервали (+/- 500-600 лева). Знам, че българинът има предразсъдъци относно това да сподели заплащането си, но все пак бих ви бил благодарен ако "анонимно" ме насочите.
Друг е въпросът, дали си заслужава да работиш там при положение, че имаш висше. Ако човек е поставян под един знаменател със студенти и ученици, тогава сякаш не си заслужава, по-добре младежта да си стои със средното...
Работната атмосфера нямам нужда да я разузнавам :д, там по-скоро очаквам какво ще е.

Благодаря ви предварително :)!

Ще напиша едно кратко мнение за Амазон София, защото работих там една година.

Якото е че можеш да работиш на 4,6 или 8 часа. Промяната на работното време зависи от одобрението на мениджмънта. Но работата е толкова скучна и тъпа че бързо омръзва. Тази една година ми се стори безкрайна, поради неуредиците в работата. От колегите разбрах че една година там е даже прекалено дълго време, повечето новоназначени издържат на тази гавра само няколко месеца.

Единственото хубаво нещо е че заплатите идват на време. Всичко друго е под всякаква критика, или поне беше за мен като млад човек със второ работно място, макар и в международна компания. За съжаление специално в този проект нямат нищо общо с името което компанията се опитва да гради.

Цари пълен хаос, никаква организация на нищо. Един път си бях пуснала отпуска за 1 ден забележете, 20 дни по-рано както искат и познайте какво, не ми беше одобрена отпуската. Смешното беше как разбрах. Никой от така нареченото ръководство не се обади да ми каже, а разбрах от колега. Въпросният съвсем случайно ми каза, че ще се видим в сряда...аз се зачудих как така, при положение че си бях пуснала отпуска. Оказа се че не е била одобрена и е трябвало за знам, без никой да ми се е обадил. Чудите се как ли ? Лесно! Имах имейл на РАБОТНАТА поща до която разбира се нямам достъп извън работно място. Сами се досещайте че два дни неявяване на работа без причина, т.е. в случая неодобрена отпуска са равни на дисциплинарно уволнение. Бивши колеги и настоящи работещи там, следете много ВНИМАТЕЛНО дали са ви одобрили отпуската, за да не останете без работа и то без да имате вина. И с най-голямото си безочие ви звънят да ви питат как така не сте на работа в деня на отпуската си който сте заявили 20 дни по-рано. Измиват си ръцете с лафчета от сорта на ... днес си на работа, няма ли да идваш? БЛЯ БЛЯ! Отговорно заявявам че и шимпанзета могат да вършат "работата" на СМЕ-тата. Даже мисля че те са по-организирани и имат повече акъл.
От вас се очаква да спазвате всичките им измислени правила, пък шефчетата ви видимо за всички само ще се въртят на столчетата по цял ден и няма да вършат нищо КАЧЕСТВЕНО. Причината е че и конкурсите за друга позиция освен консултантската са измислени. Те са фиктивни, издигат се само лаладжиите. Малко преди на напусна даже назначаваха хора и без да знаят много езици, щели да ги научат по време на работа. Хаосът е на пиедестал. Не се спазва работното време , почивките и това се възприема за нещо нормално. За тази една година, 3 пъти например се занимаваха с местене на багажа на служителите в друг номер шкафче в коридора...Просто се чудят как да имитират дейност. Колектив няма, има само приятелчета по интереси.
Постоянно текучество. Кофти смени, до 1 часа е най-късната. Разкъсани почивни дни, работа на график...и за всичките тези извращения на 8 часа взимате около 1500 лв чисто с бонуса, с ваучерите/60лв/ и транспортни разходи/60лв/. Имайте на предвид че бонусът 220 бруто не винаги се взима ,както и ваучерите, ако боледувате. Така че чисто е около 1200, за другото ваучери и бонус зависи от вашите знания. Пък и след последните изисквания за бонуса стана малко невъзможно да го получиш. Гледат на вас като роботи общо взето.
Напоследък доста хора се оплакваха че не са си получили бонусите, била станала грешка. Вие да грешите не може, но въртящите се на столове може. Разчитайте само на чистото заплащане, за другите неща стават грешки...Как аз не се обърках за една година да им следвам графиците пък те все грешат. Една продавачка например взима повече пари и не търпи такива смени, графици и подигравки най-вече.

Работих 3 месеца за Съдърланд във Варна в проекта Амазон.
Единственото позитивно, което мога да изразя, са привилегиите, които получавах (Здравна карта от Дженерали и мултиспорт карта за тренировки).
Лошите ми впечатления започнаха от почти самото начало, след обучението. Работната среда е един голям офис, в който работят над 40 човека. На единия му е топло, на другия студено. Постоянни караници за нагласянето на климатиците, което заедно с мрънкането от страна на по-възрастните колеги, натоварва изключително много. Почти всички във фирмата са лицемерни, с изключение на някои колеги. Има шушукания на ущенце почти всеки ден и обсъждане на колеги, когато не са на смяна. От 9 часова работна смяна(8 часа работа + 1 час почивка) ти се полагат 2 пъти по 15 минути почивка. За тези "почивки" на лайв канал(чат или телефон) хората се записват на една малкла дъскичка, кога кой ще излиза. Ако аз съм се записал за 11:15 и вече е 11:13, а аз нямам активен чат или телефон, бивам принуден от тийм мениджър или лийд да се пускам отново активен и да взимам контакт, защото не е станало 11:15. Чакал съм и до един час след записания от мен час, за да изляза в почивка. В почивка излизат през 15 минути както един, така и по двама човека, в зависимост от количеството работа. Ако си смяна до 01:00, ти казват да стоиш до 01:00 активен, което означава, че в 00:59 може да ти влязат 2 чата и ти си задължен да ги завършиш( Един чат продължава средно по 10 минути). От София ни следяха дали случайно не отделяме повече от 1 минута за обработка на контакт, който вече е приключил(кодиране и взимане на нов контакт). При молба от мен да се срещна с акаунт мениджъра, за да си подам молбата за напускане, ме мотаха една седмица, докато въпросната акаунт мениджърка намери 10 минути за служителя си. Тийм мениджърите, освен Виктор, са арогантни и надменни хора, които незнайно как са се озовали на тази позиция.Аз бях на чат, което означава, че обработвам по 2 чата едновременно, като често се случва да ми добавят и още 10 имейла, които обработвам докато няма чатове. Почивките между чатовете са може би към 1-2 минути най-много. До преди седмица имахме възможност да посещаваме различни от служебните сайтове( било то да си пуснем радио или 9гаг за развлечение), но вече всички странични сайтове са блокирани и служителите са като роби, очаквайки се да работят като машини. Относто текучеството - всеки месец има нови служители, като съответно също толкова напускат.

Здравейте, относно офиса в Бургас, доколкото разбрах се стартира проект с английски. Някой може ли да каже каква заплата чисто ( само заплатата без допълнителните бонуси, ваучери и т.н.) може максимално да се поиска ?!?
И да я дават , де!

Относно въпроса дали е възможно да станеш мениджър за година:) Един колега започна преди седмици, това му е първа работа и вече е ментор на хора, които имат немалък практически опит в отдела. След цяла година кой знае докъде ще е стигнал. Така че ако имаш съответните качества(...), няма невъзможни неща. Смените са различни за всеки проект и ще ви ги кажат при евентуално финално интервю. Не че не може някой ден да ги променят. За добро и за лошо нещата са много динамични.