ЧЕЗ /img/frontend/nomap.png"

Като бивш служител на ЧЕЗ в Централен склад София искам да споделя, че работата като цяло не е лоша, но обстановката от гледна точка на колеги, началнци е много неприятна. Бях материално отговорно лице заедно с още 6 колеги. Говоря за солидарна отговорност, което означава, че при липса всички сме еднакво виновни. Огромен недостатък е че имаше колеги предразположени към извършване на шашми на гърба на всички останали колеги МОЛ-ве. Още по-лошото беше, че началниците си затваряха очите и заставаха на страната на предразположените към шашми колеги. Намерих си тази работа през JOBS.BG и едва когато започнах работа разбрах защо тази обява е пусната сред простосмъртните. ЧЕЗ си търси така наречените БУШОНИ. Добрите позиции за работа въобще не излизат в публичното пространство. Пиша нещата такива каквито бяха и не ми се вярва за са се променили много за 2 месеца. Да си общ работник в ЧЕЗ е добре защото много скътават, но пак зависи дали са на страната на предразположените към шашми МОЛ-ве. Заплащането за "удоволствието" да си МОЛ не е добро, но погледнато от гледна точка на ситуацията в България е задоволително т.е. заплатите не се бавят. Дават служебни дрехи и обувки. Дават купони за храна. Като погледна това са плюсовете. Преди даваха и премии на всяко тримесечие. За живеещите в Дружба, Младост, Слатина е удобно от гледна точка за транспорт. За останалите не толкова. Като ангажираност е доста натоварено. Разбира се има и по-ненатоварени дни, но не са много. За развитие може да се говори, но ако човек се е ориентирал правилно още в началото т.е е в правилната групичка МОЛ-ве. Ако не обичате да се занимавате с шашми развитие няма, но могат да Ви лепнат някое наказание, проблемче и да Ви принудят да напуснете доброволно, а ако се запънете може да Ви уволнят и дисциплинарно. Ако сте много закъсали за работа може да си позволите лукса да работите известно време докато не са Ви вкарали в някоя беля, но ако имате възможност да отложите малко започването на работа Ви съветвам да намерите нещо по-добро. Чакането си заслужава. Мога да Ви кажа и от кого точно да се пазите ако все пак започнете работа там, но не смятам, че е редно. Ще се ориентирате бързо в обстановката, както се ориентирах и аз и сега съм без работа. Успех на тези от Вас, които ще постъпят на работа в ЧЕЗ и по-точно в Централен склад София, а на тези решили да пропуснат офертата от ЧЕЗ искам да кажа, че сте направили правилния избор и не съжалявайте, че сте пропуснали шанса да работите за тази на пръв поглед добре организирана фирма. Под Името ЧЕЗ се крият много, ама много шашми.

Относно позицията-телефонист в плевен!!!
Някой знае ли ,каква е заплатата??
Как преминава интервюто-какви въпроси т.н??

Каква е заплатата за специалист жлаби?

за хаоса дето сме сега е добре.някой пъководители по райони са там заради някакви  връски или по диплом са постъпили..
нямат или неискат да са при работниците дето ежедневно се блъскат с  неясни и объркващи заповеди и нареждания..
сега има наченки всички деиности дето носят негативно мнение да се  прехвърлят на външни фирми...засичане на показания и други...,а за тях само парсата..
ИСТИНА Е ЧЕ ПОЧИВНИТЕ БАЗИ БЯХА ПРОДАДЕНИ ...дошли са да печелим не да почиваме.....
ПОМИСЛЕТЕ КАК СЕ РАБОТИ В ФИРМА С МНОГО ИЗМИСЛЕНИ НАЧАЛНИЦИ..

Може ли някой да ми каже стартовата заплата в Чез каква е? Става въпрос за маркетинг отдела.
Мерси

Тази компания е некоректна и нелоялна не съмо към клиентите си , но и към хората с образование и квалификация необходими за работа при тях .Преди време кандидатствах за работа при тях ,като позицията беше за инженерна длъжност!Отивайки на интерюто се оказа ,че по случайност един от кандидатите се познаваше с няколко служители на ЧЕЗ (явно този човек не беше никак "случаен" и не беше попаднал "случайно" там).Няколко дни по-късно получих E-mail,в който ми се отказваше за позиция "телефонист" забележете в гр.Плевен , а в CV-то пишеше , че живея в София!Мина известно време и при поредната обява от тяхна страна ,реших да кандадатсвам отново!Ходих да две безмислени интервюта!Поредният път когато ми се обадиха да отида да разговарям с тях ,просто им казах ,че не желая повече да ме търсят и нямам намерение да работя при тях! Отдел "Човешки Ресурси" се състои от 4 момиченца на по 20 - 21 год.,които тъй като са некомпетентни да задават въпроси отнасящи се до професионалните умения и  качества на кандидатите ,задават въпроси от типа на:"Как обичате да се забавлявате","Коя е последната книга ,която прочетохте" и т.н.!По този начин те "си вършат работата"и отчитат дейност пред главния мениджър "Човешки Ресурси"!Честа практика при тях е да ходиш на интервюта и след това или ти отказват за длъжност,за която не си кандидатсвал , или въобще не ти се обаждат !Това за мен е недопустимо и не може да се случва във една чужда компания!Но на тази компания май само името им е чуждо ,а ръководния персонал и служителите се личи ,че са тип "български".Прочетох по-надолу в коментарите ,че се назначават на инженерни длъжности филолози и историци!Не е чудно защо - тези хора са познати на някой от ръководния персонал,просто е достатъчно да имат висше образование ,а дали то е подходящо за съответната длъжност - това е без значение!И докато това го има не само ЧЕЗ няма да е място за специалисти ,но и много други институции!

Като клиент съм крайно недоволен от отношението и политиката на ЧЕЗ .Възмутен съм.Едва ли бихте останали на енергийния пазара в друга държава!

Някой знае ли как е във вътрешния им одит като заплащане и т.н.

Като клиент на тази т.н. компания мога да кажа, че ням абсолютно никакво отношение към клиентите. 4 дни без ток и няма кой да дойде да погледне какъв е проблема. И като се обадиш нито ти казват в какъв срок ще го отстранят, нито нищо. Безумие... Мисля че за една такава компания кллиентите са най-важни, а ето какво излиза, никой не му дреме за клиентите!

slyjitel sam na taia firma i vi kazvam 4e rabotata varvi na mnogo zle kakto za rabotnicite im taka i za klientite im.