ЧЕЗ /img/frontend/nomap.png"

Ще кандидатствам за позиция на финансов контрольор в София. Някакви мнения за среда, работно място, колеги ,отношение от мениджмънт, заплащане ?

Фирма която за съжаление вече не представлява интерес.Ниски заплати,директори /говоря за българите, защото чехите не знаят за какво става въпрос/ безскрупулни и арогантни рушветчии.Атмосферата в дирекциите и съответно в отделите е ужасна, стрес голям.Много от така наречените ръководители не трябва да са там-Васко Василев,Ралчев, Виктор Станчев и много други за които ще разкажа реални ситуации и случки в друг пост- кръгла нула като ръководители.За съжаление чехите не знаят какво става и им се представят нещата по друг начин.Всичко е далавера от обществените поръчки до изпълнение на инвестиционна програма и нови присъединявания-прикриват се страшно много пари които потъват незнайно къде.В тази фирма трябва да мълчиш и да прикриваш далавери за които някой друг взима пари.Потребителите ако знаят за какво става въпрос не ми се мисли какво ще става.

Работя в ЧЕЗ като отчетник.Работата не е много лека за не голямата заплата която получавам.Има дни когато е много натоварено има и дни когато е леко.Всичко зависи от това дебелият чичка със зелените зъби и смърдяща уста на кой каква работа ще определи.Казва се Добромир Желев и е заместник ръководител.Странно как са го избрали тъй като от колегите знам че е със средно образование.Няма нито техническо нито висше образование.Главният ръководител на ОЦ е почти глух и никога не чува какво му се говори.Предствям си как го псува чичката защото много му завижда и иска да в на негово място.Освен него в йерархията под него има още няколко души.Един младеж ..... който между другото хваща окото но хвърчи в небесата и незнае на кой свят се намира.Общо взето е отвеян и заблеян.Има още един въздухар ......който си пада малко скатавка но на него му е позволено защото е роднина на Биг бос и всички си траят да не каже на батко.Останаха две кокошки за които да разкажа.Едната е на моята възраст горе долу но ходи като надрусана и малко е неадекватна.Другата си е направо кифла.Върти си задника по цял ден и колегите само я заглеждат отзад и им текат лигите по нея.Явно знае и това я възбужда . Не и завиждам защото там където работя не си свалям гащите и не искам да съм на нейно място.Общо взето това прави по цял ден.Ходи понякога да ни проверява уж но никой не знае какво прави всъщност или къде си го слага.Опитва се да подръжава на Дебеломир нещо.И в нея кипи злоба и завист но по малко..Малко е глуповата и покрива тъпотата си с визия.Но да се върна на Чичката Желев заместник ръководителя.Бил е някога инкасатор преди ЧЕЗ да купят Енергото и си мисли че познава районите и определя кой какво ще работи според неговите виждания. Не съм виждала по прост и тъп човек от него. Освен че е тъп няма хигиена.Устата му вони на умрели жаби а зъбите му са зелени като тинясало блато.Не ги е мил от последния парад на БКП.Всеки ден ругае по нас.Той си мисли че говори нормално но не е така . Езика му е кафяв от гъзовете които е облизал през годините за да го държат на тази длъжност. Опитвала съм да му обясня че неправилно разпределя работата но все едно говоря на стената.Ако кандидатствате за отчтник измервателни уреди трябва да знаете че може да попаднете при него.Не че и в другите райони са цвете за мирисане от това което съм чувала между разговорите с колегите които идват понякога на помощ но тоя Дебеломир Желев е трагедия .Ще ви трябва противогаз за сутрешната оперативка . Особенно ако ви говори пред лицето.Истината е че всички ръководители са натегачи и лизачи на по големите ръководители и гледат те да са добре само.Но Дебеломир Желев се мисли за явно за собственик на ЧЕЗ .Раздава го като че му е бащиния.И по големите началници не знаят нищо от това какво се случва при нас и за злобата която избива от него всеки ден по всички отчетници.Особенно по тези които правят грешки.Като мен понякога. Но вече не ми пука толкова.Стоя още защото си тръгвам по рано и имам свободно време.

Бях наскоро на интервю за тази длъжност дистанционно отчитане.На интервюто бяха един гей и едно момченце (сигурно имат нещо интимно помежду си) което едва ли не си мислеше че ме изпитва.Пикльо.Както и да е.Интервюто беше безумно тъпо. Още в началото ми беше ясно че е уредено и ще вземат някой гей да си го дупят по три пъти на ден.Не съжалявам че не ме избраха.В тази фирма всички са роднини и връзкари.Заплатите са ниски но и затова постоянно търсят хора. Един себеуважаващ се висшист няма да им работи за жълти стотинки сред ръководство от напикаващи се момченца и джендъри.Бягайте далече от такива гей фирми.

Не се лъжете да кандидатствате за инженер поддръжка дистанционно отчитане.Работата е ужасно гадна.Ходи се по циганските махали постоянно защото почти само там са дистанционни.Правят се някакви безмислени баланси на Ексел по цял ден.Работи се на компютър в една голяма зала в която няма въздух натъпкана със хора от всички отдели.Настоящите служители са пълни лаици и нищо не разбират т.е. няма кой да ви обучи.Ръководителя им е малко хлапе с големи връзки който не знае къде се намира.Локацията е на много неудобно място.Плащат си за паркомясто на личният автомобил,карат ги често да работят до по късно.Когато се излиза е само по циганските махали.Има караници с цигани и ще сте постоянно мръсни заради мизерията в тия махали.Ако не се излиза се стои постоянно на компютъра.Ще ви се схване гърба от климатика лятото защото не може да се изключи.Зимата ще ви е много топло и ще боледувате постоянно заради липсата на въздух, проветрение и болните около вас.

Тестът е психологически и психически - работата е много за малко заплащане, отношението на ръководителите към служителите е лошо и текучеството и постоянно - всичко това е в "ЧЕЗ България" ЕАД - ако все още се казва така.

Мен по-скоро ме интересуваше самият тест какви въпроси съдържа? Или по-точно пряко свързан с работата ли е или тип логически/психологически?

Кандидатът от 23.02.2018 по-долу е описал как протича интервюто за работа. В момента се подпират кандидати за работа само набелязани.

Здравейте! Как протича тестът? Някой може ли да обясни по-подробно?

До скоро работех във фирмата и искам да кажа мнението си, че да го разберат българите, които чинно си плащат всеки месец тока и никой не обръща внемание на протестите им, когато си търсят правата.
Тока е с такава цена защото тук е рай на безхаберие,непрофесинализъм , непукизъм и мързел. Някои хора по цял ден са в интернети нищо не правят. Знаете ли колко работещи има в пенсионна възраст-човек на някого! Колите по цял ден са на път в къде-смислени, къде-безцелни пътувания, че къде и лични. Началниците цял ден упражняват т.нар.контрол и чакат да стане край на работния ден. Служители, някои, по цял ден си изчисляват заплатата и бонусите, и привилигеийте, дадени от закона и какво са свършили - явно никой над тях на го интересува. Целите и отговорностите на ръководителите на ОЦ, от което зависи качеството на подаваната ел енергия тънат в мъгла, а при тях е мързеливо и лежерно минаващо времето, Всеки си е шеф на себе си.Има много други неща, но отново е безсмислено да се пише-те си знаят-тези дето са там от комунистическо време и са станали държавни търтеи, защото ако идат другаде на работа нищо не могат да правят и ще изпищят първата седмица. ЧЕЗ е хранилница на лентяи и дано новото управление го поправи този ред и организация.