Олимп - ЮВ / Olimp - UV /img/frontend/nomap.png"

Олимп - ЮВ / Olimp - UV

В Олимп не ти плащат заплатата по няколко месеца и ако искаш да напуснеш по тая причина, те те заплашват, че никога няма да ти дадат парите от заплатата. Отношението на шефовете е много гадно - третират те като слуга или домашен прислужник - ако не си съгласен с това отношение, те те карат "да си подадеш молба за напускане". Няма привилегии, няма социални придобивки, осигуряват те на минималната заплата, нямаш право на обедна почивка, нямаш къде да се храниш. Ужасна работна атмосфера - шпионска обстановка - всеки-всекиго следи, шефовете са като копои, всичко да е под контрол, дори нямаш право да разговаряш  колегите си по време на работа или извън работа! За професионално развитие е абсурд да се мисли. Човек може да почне в тази фирма, само ако иска да направи най-голямата грешка в живота си! Не правете тази грешка.

Фирма с тоталитарно-полицейски стил на управление. Имаш чувството, че около теб е пълно с агенти на ДС (вероятно шефовете се опитват да изкопират тоталитарното соц управление, използвайки един от неговите инструменти - доносите). Всеки следи всекиго, после отива и веднага го "топи", за да не бъде натопен междувременно той самият от някой друг. Бъка от интриги, няма никакво доверие между хората в екипа, всеки се ослушва постоянно и гледа да се "сложи" по-добре от другите на шефовете, които от своя страна са нещо като "роднинска мафия", зле прикрита за пред обществото чрез използването съответно на презимето, веднъж на фамилията. Тук "и стените имат уши" - ще го чуете от не един човек във фирмата...

Брокер съм в Олимп от 5 год. и съм изключително доволен от цялото ръководство и политиката на фирмата.Не обръщайте внимание на озлобелите хуления на несъществуващи бивши служители,които търсят типичното за балканския ни нрав разнообразие в писане на злобни хуления.Все пак ние сме голям екип от брокери,които работим от години и не разбираме защо бившите ни колеги ни наричат жалки хора!Колега,нямаш ли очи да дойдеш лично да ни кажеш мнението си,а се измъкваш с анонимни злобни и гадни обиди и то в публичното пространство.Що за човек си ти?!

А Вие в кой от малкото останали офиси на Олимп работите, г-н Петър Петров, че сте така добре осведомен за дейността и управленските решения на Ръководството, както и за точния брой на служителите на тази фирма!? Та Вие сте богопомазан, г-н Петров!!! В агенцията за недвижими имоти "Олимп - Ю.В." ЕООД обикновенния служител е в тотална изолация. На него не му е разрешено да задава въпроси, а още по-малко получава отговори, и той не трябва да общува с колегите си! Да не би да бъркате човечност и лоялност с експлоатация, лицемерие и страхливост, г-н Петров

Юрист съм в Агенция "Олимп" и исам да изкажа своето опровержение към съкратения или самонапуснал "бивш служител",по повод стабилността и сигурността във фирмата.Ужасно ми е неприятно да чета клевети!Искам да кажа,че когато кризата нахлу стихийно и влезе неканена в "Олимп-Ю.В. управителите се събраха и взеха решение да запазят всички на работа,но ни предложиха прекратяване на досегашното трудово възнаграждение за сметка на увеличено с много пъти повече процентно възнаграждение.В момента нашите доходи растят лавинообразно от реално сключените сделки.Явно колегата е напуснал сам от страх,че фирмата ще потъне и няма да успее да се справи успешно.Явно ,обаче след като е напуснал има информация за нарастналите доходи на тези,които не се уплашихме и останахме заедно да се борим и обидно и некоректно ни нарича"верни кучета"!Какво право имаш ти колега наш "бивш" да наричаш нашия работодател нелоялен и нечовечен след като не си останалда се бориш?!Добре ли ти беше 3-4 години да ти дават чисти пари винаги на време и никога без един лев удръжки и когато кризата е световна и всемасова да избягаш и да се криеш зад този форум като обиждаш бившите си колеги и бившия си работодател?Какво право имаш да говориш за лоялност и човечност като лъжата и злобата към нас са единственото ти оръжие,а страхът единственото ти качество?Искам да ти пожелая невероятно голям успех в търсенето на нов и по човечен работодател,но нас ни остави да работим достойно и честно така както го правим всички и се борим неистово с кризата.Истината е,че в "Олимп-Ю.В." могат да се изкарват много пари,но е и истина ,че човек за да влезе в темпото на фирмата трябва да вложи максималното от себе си,да се бори и да е търпелив,за да достигне до големите успехи.Бъди спокоен,колега за тези,които останахме в "Олимп",а ние в момента сме 76 служители и както каваш ти не сме взели заплатите си!Ние сме сигурни,че ще успеем да се вдигнем на крака,сигурни сме,че нашите доходи ще се увеличават1защото вэв фирмата цари невероятен оптимизъм и ентусиазъм от всички колеги!Атмосферата на работа е невероютно градивна.А искам да кажа,че парите все пак не са най-важното нещо на този свят!!!Наистина човечността и лоялността са най-важните качества ,за да работи човек с ентусиазъм и ние го срещаме и изпитваме всеки ден в " Олимп".

За съжаление оценката ми в повечето случаи е нулева, а относно стабилността, която ти дава фирмата на теб - ужасна, защото няма по-несигурно от това да не знаеш ще работиш ли утре или не! Всичко зависи от настроението на един човек!Потенциала за развитие и обещанията за обучение са още по-измислени. Движеха, подчиняваха и мотивираха работниците си единствено и само с пари, но сега когато тях ги няма - лъжат и не плащат и на малкото останали във фирмата "верни кучета". Това е повече от жалко! Изключително безотговорни работодадели! Когато прибираха комисиони със стотици хиляди и трупаха милиони на гърба на работниците си, не са се замислили дори, че има и лоши моменти и този извор може да пресъхне. Уви, този момент дойде и те са като ударени с мокър парцал. Разходите им са огромни, а приходите почти нулеви. Задълженията им растат лавинообразно! И на всичкото това отгоре, пускат обяви за работа с обещания за 1200 левова заплата, а не изплащат изработените заплати на собствените си служители. Назначават нови работници. Това е безочие! Верно е, че от криза се излиза с много, много работа, но когато не можеш да платиш за тази работа, и никога не си имал друг разплащателен капитал като човечност и лоялност, не можеш да разчиташ на самарянски труд безкрай!

Ужасно място за работа,не си губете времето с глупости не си струва да хабиш нерви за "хора" като тях.

Работех в Олимп ЮВ дълго време, това което мога да кажа на всички желаещи да работят там е НЕ ГО ПРАВЕТЕ! Ще се отнасят с вас като с най-големите мижатурки и неудачници, ще ви крещтят. Няма да ви се ходи на работа, защото повече не ще можете да изтърпите непрежението и унижението на което ще ви подложат. Най-лошото е че "мениджъри" ще ви бъдат хора които нямат дори висше образование/повечето/. Това са бивши брокери, които сега избиват комплексите си и нямат необходимите управленски умения. Съчетанието на амбиция и простотия е отровно. Всички шефове на офиси крещят и унижават служителите си, държът ги в страх, така се управлява по Олимповски. Който не вярва сега, ще се убеди като постъпи на работа при тях, но след като е загубил ценно време и безценни нерви, уви. Има и нещо хубаво.... като ги напуснете....

Това е фирма, в която единственото хубаво нещо е заплашането/сега май и то е под въпрос/На собственика му трябват не мислещи хора, а такива които само да изпълняват. Не се ли подчиняваш, "напускаш".Фирмата се потдържа на някакво ниво не защото има професионалисти, а защото има много пари /от каде ли / А ако не си им удобен, те освобождоват от работа съобразявайки се с "Кодекса на труда "- викат те в централния офис и секретарката ти връчва заповед в която пише, че те освобождават по "взаимно съгласие "????? , с единственото обяснние "така са решили"