Олимп - ЮВ / Olimp - UV /img/frontend/nomap.png"

Олимп - ЮВ / Olimp - UV

Опитах се да обясня на кого всъщност е въпросната агенция ,но коментара беше изтрит малко след като го написах!Както и да е - тази агенция е собственост на бивша силова групировка , и персонала отговаря на манталитета на собствениците!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Подкрепям "една умна жена" напълно! Бях в Олимп за 2 седмици през август, като офис-координатор. Останах с много лоши впечатления от маниера на работа в тази фирма и от поведението на управителите. Не ме одобриха в периода на пробния срок, защото, според мен, в прав текст казах на управителката Милена (не й помня фамилията), че нямам намерение да оставам след работно време. Договорката беше за 800 лв. и половин раб. ден - от 8.30 до 13.30 ч. Очевидно искаха да ме осигуряват на 180 лв., но да работя по цял ден. Съвсем скоро ме натовариха с куп други отговорности (за които не ми беше споменато по време на интервюто за работа), защото видяха, че пиша много бързо на компютър, умея да съставям текстове и се справям без проблеми с различни програми в интернет. Започнаха да ми прехвърлят работата на други хора и други отдели, за което трябваше да стоя по цял ден, че и повече. Тъй като напомних, че съм до 13.30 и тази работа е невъзможно да се свърши за това време, 15 минути по-късно бях освободена.Има няколко управители и всеки си дава нарежданията самосиндикално, а ти се чуди на кого първо да угодиш. Никой не ми каза кое всъщност е с най-голям приоритет и най-важно за работата на фирмата. Оправяй се! Забелязах също, че там явно много се котират хората, които се подмазват и слагат на шефовете и подхранват непрекъснато егото им на големи босове. Не го препоръчвам изобщо като място за работа, защото в цялата фирма цари нагнетена атмосфера и хората постоянно се дебнат, подслушват и са нащрек. Работи се на отворена врата, дори и да става течение, за да те наблюдават постоянно. Само за 2 седмици стигнах до там да ходя без желание на работа. Ако не ме бяха освободили те, аз самата нямаше да издържа повече от 1-2 месеца. Доколкото разбирам текучеството не е чуждо за тях. Но ако тези неща не са ви проблем, пробвайте се - дават сравнително добри пари и честно казано, в деня на освобождаването ми изплатиха парите за тези 2 седмици коректно - около 500 лв.

Напълно съм съгласна с "Една умна жена", точно и ясно дамата описа как практикува тази фирма. По същия начин се отнесоха и с мен с тази разлика, че аз дори не си направих труда да отида до офиса им. Като цяло се държат много надменно и невъзпитано, незнам за какви се мислят. Сега гледам, че все още си търсят човек за позицията и предлагат заплащане от 800 лв., а беше 600 - знаете ли и 1000 лв да предложите едва ли ще намерите човек, не за друго а защото нямате никакво отношение към хората. Дано си намерите майстора !

Имах неблагоразумието да кандидатствам за работа там за позицията "Офис сътрудник" ! Обади ми се една госпожа или госпожица - така и не се представи - и ми овясни ,че трабва да занеса снимка и да попълня анкетна карта в техния офис на ул.Московска №21.Отивайки там попълних въпросната анкетна карта и ми бе обяснено , че ще трябва да чакам обаждане за интервю.Обаждането бе на седващия ден.Въпреки ,че отидох в уговорения час ми се наложи да чакам повече от 10 минути ,за да дойде някой.Най-накрая в залата влезе една госпожица ,която също като колежката си не сметна ,че е необходимо да поздрави и да се представи!Интервюто започна - зададени ми бяха същите въпроси на които ден по-рано вече бях отговорила в анкетната карта.Госпожицата се държеше изключително невъзпитано и грубо - явно мениджърските й умения ,възпитание и образование липсваха!Установявайке ,че съм с висше инженерно образование ,работила като офис мениджър в строителна компания ,ме попита имам ли представа от отрасъла строителство!Като тази информация тя научаваше в момента - не си бе направила труда дори да прочете CV-то!Стана ми ясно що за професионалисти работят в тази фирма , реших , че съвсем не е добра идея да работя там , благодарих за отделеното време и казах , че позицията не представлява интерес за мен!Тя беше крайно изненадана от обрата ,който взе интервюто , но аз и пожелах приятен ден и с огромно удоволствие си тръгнах от така наречения им офис!Смятам ,че нищо не съм загубила с това - напротив !
Ако смятате да кандидатствате там за работа помислете дали това е добро решение!

Само едно ще ви кажа - не започвайте работа там! Уволниха ме, защото съм имала голямо самочувствие и съм била своенравна. От начало е приятно да се работи, но с течение на времето става един ад не защото изпълняването на работните ангажименти е трудност, а защото екипът не го бива. Не може една, която е завършила селскостопанския техникум, т.е. има правоспособност да управлява трактори, да ми се пише мениджър и да ми подвиква, или пък друга - която е пенсионирана бабка да ми пише с два пръста по клавиатурата и един час да нацелва буквите, да има тежест мнението й там. Не правете грешката, която направих аз, защото няма да ви е приятно една сбирщина от некадърници да ви управляват.

В Олимп не ти плащат заплатата по няколко месеца и ако искаш да напуснеш по тая причина, те те заплашват, че никога няма да ти дадат парите от заплатата. Отношението на шефовете е много гадно - третират те като слуга или домашен прислужник - ако не си съгласен с това отношение, те те карат "да си подадеш молба за напускане". Няма привилегии, няма социални придобивки, осигуряват те на минималната заплата, нямаш право на обедна почивка, нямаш къде да се храниш. Ужасна работна атмосфера - шпионска обстановка - всеки-всекиго следи, шефовете са като копои, всичко да е под контрол, дори нямаш право да разговаряш  колегите си по време на работа или извън работа! За професионално развитие е абсурд да се мисли. Човек може да почне в тази фирма, само ако иска да направи най-голямата грешка в живота си! Не правете тази грешка.

Фирма с тоталитарно-полицейски стил на управление. Имаш чувството, че около теб е пълно с агенти на ДС (вероятно шефовете се опитват да изкопират тоталитарното соц управление, използвайки един от неговите инструменти - доносите). Всеки следи всекиго, после отива и веднага го "топи", за да не бъде натопен междувременно той самият от някой друг. Бъка от интриги, няма никакво доверие между хората в екипа, всеки се ослушва постоянно и гледа да се "сложи" по-добре от другите на шефовете, които от своя страна са нещо като "роднинска мафия", зле прикрита за пред обществото чрез използването съответно на презимето, веднъж на фамилията. Тук "и стените имат уши" - ще го чуете от не един човек във фирмата...

Брокер съм в Олимп от 5 год. и съм изключително доволен от цялото ръководство и политиката на фирмата.Не обръщайте внимание на озлобелите хуления на несъществуващи бивши служители,които търсят типичното за балканския ни нрав разнообразие в писане на злобни хуления.Все пак ние сме голям екип от брокери,които работим от години и не разбираме защо бившите ни колеги ни наричат жалки хора!Колега,нямаш ли очи да дойдеш лично да ни кажеш мнението си,а се измъкваш с анонимни злобни и гадни обиди и то в публичното пространство.Що за човек си ти?!

А Вие в кой от малкото останали офиси на Олимп работите, г-н Петър Петров, че сте така добре осведомен за дейността и управленските решения на Ръководството, както и за точния брой на служителите на тази фирма!? Та Вие сте богопомазан, г-н Петров!!! В агенцията за недвижими имоти "Олимп - Ю.В." ЕООД обикновенния служител е в тотална изолация. На него не му е разрешено да задава въпроси, а още по-малко получава отговори, и той не трябва да общува с колегите си! Да не би да бъркате човечност и лоялност с експлоатация, лицемерие и страхливост, г-н Петров