Олимп - ЮВ / Olimp - UV /img/frontend/nomap.png"

Олимп - ЮВ / Olimp - UV

2004-2005
Някои колеги използваха личните си контакти за да направят сделка, или да получат информация за такава. Прилича ли Ви на Алианц, Цептер.Главно назначават хора извън бранша, което е практика на много места. Много млади юристчета,брокерчета др.
Останах с впечетлението че повече ми се пречи отколкото ми се помага. Ръководителите на съответните райони ми назначаваха огледи, които по-старите колеги не желаеха, а докато аз си правих разходки в Стрелбище, Люлин, Център, участвах в изработката на първия сайт на Олимп, носех закуски на Управителката на фирмата телефона в офиса звънеше.Връщайки се на таблото гордо бе обявена сделка.
Участието ми в сделка бе изгубено с преминаването ми от един район в друг. Цитирам клиента: "..аз с теб искам сделка". Човека похарчи 180 000 еуро, а комисионната не бе у мен.
Свидетел съм на страха да не смееш да излезеш на обяд, почивка и настояването че на бюрото е много удобно да се нахраниш.
Заплата бе добра, но липсваше трудов договор и осигуровки. Не съм преговарял за пари взех това което ми подхвърлиха.
Видях много оферти, записах много ЕГН-та на потенциални клиенти(което бе според мен основна цел Мениджмънта), и накрая ми се заяви, че съм неконтактен, и съм за друг бранш.
Не ги упреквам за своята наивност, не бъдете наивни и вие.

Бих определила фирмата като типичен представител на малка /но с амбиции да е сред водещите/ агенция за недвижими имоти.
Защо типичен?- Поради изключително конкурентния пазар на недвижими имоти в София /Олимп действат само там, за провинцията нямат необходимия ноу-хау и структури, а и са прекалено мразени за да създават фрайчаизинг.../.
Водещото начало е да се дърпат комисиони и от двете страни, да не се работи с други агенции и да се подпомага клиента с т.н. правно обслужване, което представлява: току-що завършили момченца /за да издържат повечко на търчене напред-назад/ се наемат, дават им се добри стартови парички, учат ги на изкуството на рушвета, което всеки юрист знае, че е състав на предстъплението от общ характер активен подкуп, и започва висенето по опашки из администрации за вадене на документи. Ако това е някакъв правен опит в областта на вещното право- ?????? Ами те олимпските юристи една тъпа искова молба по ревандикационен иск не могат да подадат, за образуване на дела за неизпълнени задължения по комисионни договори ползват външни адвокати, е, ами за какъв стаж говорим.
Ето и нещо хубаво- ако сте пробивни и не се притеснявате да лъжете, да подкупвате и да тичате като разпрани по цял ден- бягайте в олимп- наистина дават добри парички, обаче ако искате да ставате юристи, които наистина вдяват от право- по-добре другаде!

Аз съм адвокат и работех в"Олимп",като юрист,до преди година и половина.
Постъпих на работа веднага след като се дипломирах и работех там три години.И аз минах през 4 интервюта,но от много кандидати избраха мен.
Много съм доволен от условията ,организацията и отношението към мен от колегите и ръководството.Не съм си и представял,че за този период,във фирмата,ще натрупам толкова ценен опит в областта на вещното право.
След това реших да напусна и да продължа кариерата си като адвокат.
Бих препоръчал на младите колеги ,ако имат възможност да постъпят на работа в "Олимп" да не се колебаят.Аз останах доволен и мога само да благодаря.

Внимателно прочетох всички мнения, публикувани тук. Ако нещата се гледат отвън, може да се каже, че голяма част от тях са истина, но и доста са преувеличени, за съжаление с превес към негативното. Когато кандидатствах, попълних в анкетата, че единственото, което ще ме накара да напусна, е унизителното отношение и тормозът на работното място. И до днес се отнасят с мен подобаващо, още повече, че докажеш ли се като отговорен и способен човек, няма от какво да се притесняваш. Истина е, че има голямо, текучество, но така е, защото хората идват и очакват заплатата си без да се постараят да я заслужат. Длъжността ми е технически сътрудник и до момента не виждам на пазара на труда такава добра заплата за напълно нормално работно време: понеделник-петък, 8,30-17,30 с 30 мин почивка. Вярно, работата е много, трябва да се свърши в срок, защото се касае до актуална информация за имоти и цени, но засега съм напълно доволна и нямам намерение да напускам. Всички, които изказват негативно отношение - не са професионалисти и не са готови да поемат отговорност и задължения. А за тези, които споменават роднинството - та това е частна фирма, собственикът сам решава кого да назначи. Големите компании на запад с а именно семейни. Това не е държавната фабрика, където да осъждаш, че шефът е наел роднините си. Ако сте решили да кандидатствате - не се бойте, струва си да опитате, но се подгответе за много работа и доказване на качествата си. Заплатата е отлична, работното време също, остава само да прецените, че вие сте човекът!

Прочетах по горните мнения. Наистина винаги ще има доволни и такива, които ще бъдат неблагодарни. Но истината е и друга и тя е съвсем проста. "Кучето скачало според тоягата". По-вечето от недоволниците на са научени да работят при голямо натоварване и техният труд да бъде ефективен и полезен както за фирмата така и за себе си. Освен това, както разбирам стартова заплата от 1000 лева е добро начало и ако наистина искаш да ги получаваш трябва наистина да си скъсваш ....от работа. Направете справка наоколо и ше разберете, че за тези пари хората полагат доста усилия и компромиси за да ги получавт.

Наистина ли е толкова зле колкото го описвате? Аз най-вероятно ще започна там на длъжността офис координатор но не знам все още в кой офис ще бъда разпределен. Предложиха ми 1000 лв. заплата което мисля че е доста прилична сума спрямо икономическите условия в момента. Досега бях на 3 интервюта при Олимп и в момента чакат моето решение и бих желал наистина трезва оценка за работното място. Благодаря предварително.

Нещата нямат да бъдат по-различни докато всичко се решава по роднински.Управителят на фирмата е назначил на работа всичките си роднини- пример: мъж и жена-негови братовчеди: тя е управител на офис "Западни", той от една седмица е управител на офис "Южни"- човек, който цял живот е продавал дъвки сега ще продава имоти.Пълен смях!!!!

Здравейте! Това е ужасно място за работа! С новодошлите се държат ужасно! Искат ти висше образование, но за какво им е ? Брокер може да е и някой с средно- примерно! Ходиш на 100 интервюта, и какво отиваш на работа най- накрая, а задълженията не са ти такива за кавито си кандидатствал, и за да се наложиш там трябва да направиш всичко възможно да се харесаш на управителката на дадения офис в които те изпратят да работиш, ако тя те хареса трябва да си и подлизурко и да се мазниш...,ако тя те хареса и целия офис те харесва ако не ти за тях си нищожество, което гледат да стъпчат и унижат и си тръгваш защото не си като тях! Ужасни са! Това е най- гадното място за работа!А управителката е някоя бивша брокерка, която в момента избива комплекси заради управленската позиция на която е! И непрекъснато търсят хора, явно е че нещата не са такива каквито са.Аз съм бивш служител в тази фирма!

Миналата година работих в Олимп, в офиса на ул.Преспа, това което мога да кажа, че беше ужасно! Шефката .... се държеше с новите като с паразити, един кошмар, който дълго време не можах да забравя, дано никога не попадам на такива ужасни работни места!!!

Някой има ли повече информация. Мутренска фирма(На кого)? Собственици - бивши и настоящи (на сайта нищо не пише)? История на фирмата (доколкото разбирам дългогодишна)? Отношение към клиенти? Мнения от бивши и настоящи кадри? Само в София ли работят? Благодаря предварително.