Глобал Маркетс ООД /img/frontend/nomap.png"

Глобал Маркетс ООД

Моля ви за някакъв коментар относно работата специално за град Варна. Утре съм на интервю. Прочетох повечето от коментарите и съм много неприятно изненадана. Единсвеното което мога да кажа е че по обявата за  Обвързан представител (агент) са кандидатствали 517 души до момента на моето подаване на CV и въпреки това ми се обадиха което е подозрително. В самата обява за работа също има съмнителни неща копирам я:
Компанията Глобал Маркетс ООД, търси да наеме за офиса си във Варна , комуникативни хора за позицията Обвързан представител (агент). С удоволствие бихме посрещнали в нашия колектив нов колега или колежка. Задачата на тази работна позиция е комуникация с нови и настоящи клиенти на фирмата.

Изискване:
- комуникативни умения
- самостоятелност
- старателност, активност, целеустременност
- работа с компютър (на потребителскко ниво) c MS Office и Internet
- ориентация и подход към клиентите

Работата се състои в:
- комуникация с клиенти
- цялостна отговорност за поверените клиенти
- сътрудничество с опитни търговци и анализатори
-изпълниние на определените търговски цели и планове на компанията
- подкрепа от страна на старшия мениджър
-проследяване на случващите се събития в световен мащаб
- водене на документация
- организация и планиране на търговски срещи
- изпълнение на отделни задачи

Предлагаме:
- основа при опитни специалисти
- интересно финансово възнаграждение
- специализирана помощ в рамките на първоначалното адаптиране
- цялостна система на обучение насочена към професионално разрастване и развитие в кариерата
- интензивна маркитингова подкрепа
- професионална подкрепа през целия период на сътрудничество
-разширяване на професионалните умения - позицията е с възможност за кариерно израстване
- приятелски колектив от млади хора
- работа от понеделник до петък, свободни уикенди
- започване на работа според договорка, евентуално и веднага

За кого е подходяща позицията?

Съществени са вродените търговски способности и добри презентационни умения. На останалото ще Ви обучиме. Отлична възможност да разширите професионалните си знания. Позицията е подходяща както за завършили, така и за тези, които желаят да променят сферата на работа. Изпращайте своето СВ
Моля който има отношение, опит било то горчив (надявам се да не е) да сподели!!!!! Благодаря

Как стоят нещата в офиса им във Варна ? Канен съм на второ интервю, като ме поканиха 6 часа след първото такова, което ми е много странно ???

Здравейте! Бих искал да разговарям лично с човек, който в момента работи в Global Markets. Пишете ми на имейла - [email protected]

хора недейте,така...днес съм на интервю.наистина ли е толкова зле
?

Първо искам да благодаря на всички хора които са изказали мнението си и са или не са били служители в тази фирма , но наистина след всички тези мнения реших наистина да не си губя времето и да не ходя на утрешното интервю.Да наистина заинтригуваха ме като ми се обадиха 3-4 часа след като си бях пратила CV да ме поканят на интервю,все пак никога досега не ми се беше случвало преди.В един момент си помислих супер каква късметлийка съм това е шанс да се махна от Промаркет,но сега като се замисля може би щях да бъда поредната-човека който да им върши мръсната работа , и в някой случаен момент да привлече клиент.Не плюя фирмата, но мисля че няма справедлив работодател, а ако има такива то те са много редки случаи .Пожелавам успех и най-вече късмет на всички.

Здравейте! Канена съм на интервю утре, но след всички негативни мнения, които изчетох, почвам да се замислям. Кандидатствала съм за офис асистент, интересува ме пак ли ще ме причислят брокер. Има ли твърдо заплащане  или всичко е % и какво е работното им време? За мен единственият плюс е, че са близо до вкъщи...

Хора няма никакво минимално заплащане по време на обучението! Не то има но ако изпълняваш норма всеки ден-не че нещо но доколкото знам първите два месеца са за ОБУЧЕНИЕ,нещо не ми се връзва това с покриването на норми!!!!!! И в крайна сметка след като си скъсаш гъза от говорене по телефона, направиш няколко срещи и потенциални клиенти ти се обяснява"Нямаш 20/20 всеки ден и немога да ти дам парите"! Парите от срещите и комисионните се мотаят-или поне при мен така стана-немога да гарантирам че е всеки път. Абе изобщо-НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО ТАМ!!!

Здравейте! Благодаря на всички мнения, ще им се доверя, но ще изглеждат с още по-голяма тежест ако на написани грамотно.
Хубав ден!

Не искам да казвам колко време съм прекарал в тази фирма, нито кога е било това. Анонимността е хубаво нещо. Искам, обаче, да споделя няколко неща. Вие си направете изводите.
Първо, трябва да уточня, че нямам нищо против абсолютно никой от хората, които съм видял там. Всички ми допаднаха много поради различни причини.
Второ, след като видях отношението на хората, които работят в тази фирма, към клиентите им, съвсем спокойно бих работил с тях, ако някога реша да инвестирам в акции, облигации или други финансови инструменти. Факт е, че си гледат основно комисионата, но това го прави всеки, работещ в такава фирма. Другият факт е, че комисионата им зависи от това клиентът да си държи парите при тях, което пък означава, че се стараят да му донесат добра печалба, за да не ги изтегли. Отношението им към клиентите ми се видя достатъчно коректно.
Трето, наистина *има* възможност да се печелят добри пари там, каквото и да пише в долните коментари. Това го казвам като човек, видял какво става.
Сега, обаче, ще кажа неща, които на мен ВЪОБЩЕ не ми харесват и ще е добре бъдещите служители на фирмата да ги имат предвид.
Първо, по отношение на работата. Стресът е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО голям. Не сте очаквали такова нещо, вярвайте ми. По-лошото е, че този стрес се поддържа изкуствено, като причините за това на мен са ми напълно неясни. През цялото работно време бучат два телевизора, усилени на макс, които НИКОЙ не гледа, мениджърите отвреме-навреме започват да крещят като ненормални без НИКАКЪВ повод, не ти се позволява да се отпуснеш и след края на десетчасовия работен ден се чувстваш като изтискан парцал. Да, наистина, от тези десет часа един е обедна почивка, но... Както и да е, дори и да можеш да се справиш със стреса, идва друг проблем. Както вече всеки е разбрал от коментарите по-долу, това, което ще работите там, се състои почти изцяло от разговори по телефона с непознати хора. Това, че на голяма част от тези хора вече са им звъняли от "Глобал Маркетс" по сто пъти, че ще ви псуват на майка, баща и други роднини, че ще ви плашат с жалби и тъй нататък, не е проблем. Проблемът е в шума в офиса. Осемдесет процента от американците, разполагащи със собствени доходи, търгуват на фондовата борса. При нас този процент е едноцифрен - т.е. при нас всичко, което хората знаят за търговията с акции, са го научили от разни щатски филми, където някой отруден бизнесмен губи стотици хиляди на борсата в рамките на минути. Страх ги е и нямат доверие на инвестиционните посредници, а фактът, че на българската фондова борса е почти невъзможно да се спечели каквото и да било, помага много за това. Тук идва проблемът. Как се очаква аз да спечеля доверието на някой селянин, отглеждащ крави, и не знаещ на практика НИЩО за този бизнес, ако трябва да му КРЕЩЯ, за да ме чува? Как да му говоря спокойно, да му обясня, че не сме пирамида и не сме там, за да го оберем, при положение, че трябва да надвиквам мениджъри, колеги и телевизори? Наистина е голям проблем, който освен това лесно може да бъде разрешен, ако шефовете пожелаят - но те не го искат.
Второ, заплащането. Ще го кажа така - на интервюто се говореше едно, на обучението - друго, а след това подписах договор за трето. Детайли няма да издавам, но го имайте предвид. Имайте предвид, че в работата там инвестирате десет часа дневно, отделно от пътуването, както и че след края на работния ден няма да можете дори името да си кажете от изтощение. Срещу тези часове обаче няма НИЩО сигурно. Абсолютно нищо. Печалбата зависи много повече от късмета и нахалността ви, отколкото от някакви реални умения. В крайна сметка, при положение, че на всички говорите практически едно и също, няма как да е иначе. Намирам именно това за проблем. Ако свършената от мен работа зависеше изцяло от мен, а не на осемдесет процента от шумотевицата наоколо, настроението, в което съм хванал човека на телефона или квототам, това да съм само на процент и бонуси щеше да е прекрасно. За нещастие обаче не е така. Може да минат седмици или дори месеци, без да уредите дори една среща, да не говорим, че по-голямата част от уредените срещи не се случват. Сами си преценете струва ли си да инвестирате време, нерви, а и пари за път, за това.
Трето, което може би трябваше да спомена към първото. Много пъти чух съвет да лъжа хората, с които говоря. Да, написах, че отношението към клиентите е коректно, но начинът, по който се набират клиенти, невинаги е. Съветвали са ме да кажа, че съм брокер в тази фирма от дълги години, при положение, че съм в нея едва от часове. Не ми е никакъв проблем да излъжа някоя секретарка, че ще съм важен клиент на фирмата или нещо от тоя род, за да взема телефон на шефа й, но ми е огромен проблем да лъжа човек, от когото се очаква да печеля в последствие. Не го умея това, а и не искам да го умея, което е по-важното.
Както и да е...
Ако имате излишни пари, нерви и време, отидете там. Може би обучението ще ви е полезно, а и ще откриете неща за себе си, за които дори не сте подозирали. Но ако искате сериозна работа, потърсете другаде.

Всичко написано по-горе е напълно чиста истина. Не съм измислил, украсил или преиначил абсолютно нищо. Фактът е, че от работната среда, условията и коректността към мен като служител в тази фирма съм адски недоволен, макар че започнах там много ентусиазиран. Не се учудвайте на предимно отрицателните оценки. Колегите, с които се запознах там, ми допаднаха като хора адски много, затова им давам оценка +5. Има и някакъв потенциал.
Поради незнайни причини предния път коментарът ми не се появи. Искрено се надявам, че не съм нарушил неволно някое правило.

За да отговоря на господина по долу който питаше дали нещата са се променили с идването на новото ръководство -отговора е НЕ! Даже е по зле отпреди мисля.
Аз съм работила във най-различни фирми свързани с търгувия(защото то това така както го представят си е точно това).По образование съм икономист и се занимавам с маркетинг . Още след първия работен ден ми стана пределно ясно че на тези хора от всякъде им липства каквато и да е маркетингова стратегия и план за работа.Липства елементарната комуникация шеф-работник.Защото именно ние работниците сме тези които виждат от първа ръка какво точно работи и какво не във вече изградената "стратегия".И недай си Боже да си отвориш устата и да кажеш "Това по този начин не става" насреща изскача именно този палячо (който нито ми е на възрастта ,нито на образованието ,нито на опита)  и ти казва "тази стратегия работи от 120 години и работи"-Да ама не и в БГ,където хората ежедневно ги лъжат по телефона.Неможе една фирма която иска да печели да използва една и съща работна стратегия повреме на криза и при благоприятни условия.Една печеливша фирма трябва да е гъвкава спрямо пазара, да може да променя вече заучения план и да го пригажда към нови пазарни условия.Самия факт "работи от 120 години" е показателен , нима има база за сравнение сега и преди 120 години?

Общо взето да уточня какво точно ще правите:
1.Дава ви се стара база данни (на хората от листа е звъняно поне по 20 пъти преди)
2.Вие започвате да звъните като идиот, да безпокоите хората ,които като чуят още Глобал и затварят телефона , ако обаче сте късметлия и не ви затворят веднага , то това става след като вече сте си изпели част от репертуара и тогава човека от другата страна на телефона го удря на молба "Моля ви се спрете да ми звъните от тази фирма изтриите телефоните ми от всякакви списъци , умолявам ви"
Единственото което си заслужава е обучението (но само ако попаднете на г-н Борисив).Като за него искам да кажа ,че е един невероятен професионалист, държи се съвсем нормално с вас , разбира това което говори и оценката ми за колегите е +5 само и единствено заради него.Ако обучението ви се води от него и имате два месеца за губене (заради фирмата) , то аз ви гарантирам ,че ще научите изключително много и интересна информация която ще ви заинтргува и обогати знанията ви в тази сфера.Ако за съжаление попаднете на г-н Лазаров или другата запетайка която не вади дъвката от устата си дори и като ви изнася презентация,то тогава най-добре си плюйте на петите и си ходете,нито ще научите нещо нито ще спечелите каквито и да е пари.
И да допълня коментара на пича, който споменава увеличените телевизори сега в момента не само те са увеличени , но и г-н Лазаров крещи с пълно гърло по клиентите си заедно с него още 20 души (остатъка от фирмата) и в цялата тази олелия вие трябва да записвате e-mail на потенциален клиент по телефона , което в случай ,че имат желанието да ви го дадат , вие в никакъв случай неможе да го запишете ( или поне не вярно)