Глобал Маркетс ООД /img/frontend/nomap.png"

Глобал Маркетс ООД

Да ви кажа честно от този форум нищо неможах да разбера.Точно за каква работа става въпрос тъи като прегледах доста от коментарите и не резбрах.Но на българският капиталов пазар сам от доста време и пък деде ми казваше една поговорка "Не от всяко дърво става свирка деде". Не защитавам интересите на посредника тъи като не го познавам,но пък и малко посредници останаха в страната.Просто си направих извода че не сте ставали за подобна работа тва е за съжаление.Ще отида до този посредник аз без да има интервю хем да се запозная с чеха хем да видя наточената Мацка :) .

След като ме поканиха на интервю, проверих сайта на фирмата, който е доста некадърно направен (логото им е сякаш измислено от 4-токласник... :D). Там почти нищо не разбрах и започнах да се съмнявам. Всичко това започна да ми става много мъгливо и реших да проверя какви са мненията тук. И естествено сега всичко си дойде на мястото. Не се лъжете да ходите

1. 99% от мненията за Глобал Маркетс ООД са негативни и почти идентични, а в тях се казва, че те:

-не плащат, за което ти отиваш там;

-са некоректни;

-са ненадежден работодател.

Работил съм в офис на голяма компания и знам как звучат мненията за работата там. Винаги има недоволни, но не абсолютно всички са недоволни. А тук, не знам дали изобщо има смисъл да си губите времето да ходите.

2. При изпращане на CV, ми изписа, че съм 2500тния кандидат или нещо такова. Те все пак ми се обадиха, при положение че шанса е нулев.... това неизбежно буди черни съмнения.

Не съм ходил, няма и да ходя на интервю, въпреки че ми се прииска и аз да я видя тази секси мацка, но предпочитам да не си троша краката специално за това. Съветвам ви да не го правите и вие.:)

Няма лесен успех. Големият успех изисква големи усилия.

Приятен ден! :)

Valentina може би, просто не ставаш, щом не можеш да се орентираш, по една проста карта и дори не си погледанал каква е дейноста на фирмата, идваш неподготвена, незнам някой който би те  наел, такаче ти желая успех, явно ще ти трябва.

Не си губете времето, тази фирма няма да прокопса скоро. Единственото нещо което си заслушаваше беше двуседмичното обучение. Работата след това е безмислена. Стратегията на фирмата е доста неподходяща имайки врпедвид сегашното положение на финансовия сектор. Също така общото мнение за Global Markets е толкова лошо, че намирането на нови клиенти е почти невъзможно вече. Фирмата си имаше възможноста и я пропиля. Сега остава да загине в дълговете си и всеки участвал в нея да си вземе поука.
Успех на всички търсещи си работа!

Не си губете времето да обикаляте по ливадите да търсите тази глупост. Мястото е непроходимо, освен ако не се придвижвате с КАМАЗ или Виетнамка, а когато стигнете мястото ви очаква истинската изненада - малък 20 и нещо годишен палячо, когото са облякли в костюмче, поне да има вид на нещо различно от шут. Представя се за секунда и първият въпрос е разбира се " Лесно ни открихте , нали? " , а отговорът е ясен " Супер трудно", но той е мн учуден. След това 2-ият въпрос е решаващ "Кога е създадена фирмата?" и тук вече ако не си запознат с хронологията следва " приятен ден" и излиза пак с бясна скорост, без дори да си успял поне да го напсуваш, ако не друго. Хора, колкото и да сте отчаяни, че нямате работа, не позволявайте да ви унижават, четете мненията и не си губете времето. Аз вече си взех поука. Успех на всички в намирането на работа в тази абсурдна среда!!!!!!!!

тази фирма просто нестава!!!Работих 2 месеца и накрая нашия човек Павел, каза: Фирмата фалира няма пари, при положение че чакахме 1 месец да се сети да ни го каже. Не се лажете да работите там. Пари няма да видите.

Има ли някаква промяна след смяната на ръководството или всичко е като по старо му?

От Януари 2011 г. 'Глобал Маркетс ООД' смени своето управление и в момента има изцяло Български мениджмънт, което промени стратегията и стила на работа. Предлагаме изцяло безплатно обучение в света на "Капиталовите пазари", като предлагаме и минимално заплащане в началото.

Всичко е напълно вярно от мненията, че в ГМ не може да се работи нормално!Почваме от там, че още отначалото те подвеждат с екзотична обява, отиваш там на първо интервю, посреща те прословутата рецепционистка секси парче.Вкарва те в гола стая и ти си казваш, че е фейс контрол след като те кани в друга стая...''Брей, професионална работа!''В следващата стая вече сте 3-ма кандидата и влиза и следващата прословута звезда ''нахакания чех'' и задава по 3 еднакви въпроса на всеки, след като получи отговорите става, излиза и казва ''ще се свържем с вас'' на развален български.На другия ден сте канени на ''обучение'' в 18,00.Явяваш се, същия чех с високо его и заучени фрази обяснява в кратки линий, че имаш ли клиент ще печелиш, нямаш ли клиент ще си седиш гладен с някакви си бонуси.Още тогава разбираш следното - тези хора работят само по предварително добре изработена заучена схема и с работниците си и с клиентите си.Тази схема и в двата случая е правно уредена разбира се и не им пука дали ще им минават проверки или не, затова са толкова смели, но в случая нас ни интересува схемата с работниците...Тази схема е следната - наемат постоянно нови хора, защото стари няма, няма защото няма пари, нама пари, защото не е нужно да дават след като някой е поработил 2 месеца вече е време да си ходи и да дойде нов на неговото място.Излизат с предтекста, че нямате клиент и затова не получавате повече пари (имам в предвид повече от 100-150 лева на месец), не подписвате трудов договор за да не се обвържат с вас в случай, че не носите доходност да не ви ''хранят залудо''.В случай, че случайно закачите клиент и предстои да взимате пари ви карат да си отворите ЕТ или ЕООД за да минава потока от пари през него, за да плащате вие данаците си.В този случай ако сте студент мисля, че имаше някакво гризване на дръвцето пак, но аз не съм и не мога да дам пояснения, проверете тези които се интересувате.За заплатата искам да се върна, която е преди да имате клиент мисля, че сега имало някакъв договор който подписвате (нещата се модернизират почват с договори), но този договор не е трудов и на всичкото отгоре според него нямате никакви права дори си плащате вие с ваши си пари данъците (не ти плащат данъците)...става въпрос за приблизително 400лв.Така до тук добре, но има една измама не финансова, не трудова дори не материална като цяло, а именно усешането, че си мишка, редови убитак, г-н Никой или както на всеки би му хрумнало да се определи ако поработи там...Вика ти се с пълен глас като на роб (унижение), телевизорите се усилват умишлено, за да си мислиш, че си на Wall Street (заблуда), и да искаш не можеш да излезеш почивка, защото трябва да довършиш задължителните работи преди това и след като ги свършиш ако излезнеш трябва да останеш след работа ти избираш (експлоатация) и всякъкви детайли от които ти се счернява животеца.Плюсове има само един - млади колеги, минусите са лоша локация, липса на свободно време през седмицата, никакво заплащате, няма къде да се обядва дори, лошо отношение, документално трудово сте си голички, промивка на мозъци (и на вас и на потенцялния клиент), Съветвам ви да отидете да видите и след като минете първия ден на ''обучение'' просто си спомнете какво сте чули за клиентите и потенц. клиенти и знайте, че и към вас отношението няма да е по различно...Надявам се да съм бил полезен вие направете избора.И забравих, аз работих там седмица и полувина преди 2 месеца който го интересува, предполагам би било от значение за някой, който мисли да се пробва.

Така, тъй като много от вас ще останат заблудени от тези коментари, както бях и аз.
 Ако си много нахален, нахакан и изпълняваш много точно указания ще си добре и ще станеш мениджър след година работа, но проблема е, че един месец ще вземеш 1500 другия месец 100 лв. Зависи от 1) Късмет; 2) Формата ти. Идеята е, че предприемачите в България се изчерпаха и няма на кой да се звъни.
 Кандидати, не се лъжете, вие няма да сте брокери, а телефоностки. За 3 месеца там от един колега не видях обективен точен и СБЪДНАЛ се Фундаментален анализ... за Технически анализ се съмнявам въобще да са чували. Говорил съм с мениджърите да направим платформа, ама толквоа им е акъла... да се въртят телефони било по-добре к**а ми Янко... И обидите, че безнесмените в България не разбират ... не е истина, много са в час. Имам примери, които лично са ми казвали "не искам при вас (докато бях там), защото с акции не ми се занимава, а и сте арогантни". Българите се интересуват от валутна търговия... това е истината, дай им платформа, сложи анализатори да има, които обаче наистина разбират и дай опция и за акции, пък нека всеки си избере. Хората сами ще дойдат. И най-вече ! НАЕМАЙТЕ ХОРА, КОИТО РАЗБИРАТ... Какви ли не олигофрени ми бяха колегите. Отделно, веднъж помолих мениджъра си за заем, с който щях да развия себе си и да подпомогна фирмата... отговора беше "Нямам пари"... след като глупавия ми СУПЕРВАЙЗЪР, на мене, ТЕЛЕФОНИСТКАТА ми се прави на п***тка, да очаквам един отговорен образован мъж с бизнес от 20 години, който сега е в криза, да дойде да инвестира ли ? Манталитета е такъв, че в Г.М. не искат да инвестират, но искат от служителите си полу-идиоти, бивши шофьори и сервитьори да правят чудеса по телефона... не може така. И някой каза, че предоставяли финансови анализи, които половината анализатори в България не разбирали. Еми да ... на SALE съм чувал такива глупости от колегите, казани по невежество, че нормално никой да не ги разбере...
Абе критики много, ама ако знаете да ви бръщолеви устата и чехите да ви мажат с паричките, докато нервите хората по телефона - прав ви път, това е работата за вас :) За финансовите пазари нищо няма да научите. няма да видите дори търговски терминал и движението на портфолиото на клиентите ви... само ще ви дават "анализ" с еднакви графики всеки път, на който да четете аргументи и да си играете с гласа....