Глобал Маркетс ООД /img/frontend/nomap.png"

Глобал Маркетс ООД

Радвам се, че попаднах на този форум. От няколко дни съм в София и си търся работа и това е втората подобна фирма, която ме кани на интервю. По-принцип вече не пускам св за  работа, заплащането на която е обвързана с резултатите и е на граждански договор, но във случая беше обещана атрактивна заплата.
ПП: Друга подобна фирма е Цептор, да си знаете

Здравейте,бих искал и аз да ви кажа няколко думи относно тази така наречена фирма.Доскоро и аз малко или много бях обвързан с тази фирма(нищо кой знае колко сериозно за щастие де!).. И така: И аз както и всички останали бях поканен на интервю.Заклевам се няма по-кратко интервю от това!Седнах в една стаичка и след малко дойде един господин(чех),който трябваше да ме интервюира.Този господин ми зададе точно 3 въпроса: Знаеш ли нещо на фирмата,гледал ли си филми за брокери и колко пари искаш да получаваш и това беше.След 1 ден ми се обади мацката да ми каже,че съм удобрен и да заповядам на интервю с риза и вратовръзка!До тук ок,отих аз на мястото и какво да видя освен мен имаше още 15 души за обучение след като ми казаха,че ако съм удобрен ще съм един от тримата нови !!!Започнах аз обучението,но все така нищо ясно и конкретно не казваха за заплащане и трудов договор,а само увъртаха нещата и ни даваха някакви схеми по които да си изчисляваме възнаграждението.Да,по тази схема наистина излизаха едни суми от които ти се завърта главата,но това е далеч от истината!!!Иии така ден,два,три та чак след една седмица почваш дда разбираш за какво става на въпрос,а то е че там си на граждански договор,водиш се две месеца на обучение,но същевременно работиш,трябва да станеш ЕТ и сам да се осигуряваш и най-важното НЕ СЕ ЗНАЕ ДАЛИ ЩЕ ИЗКАРАШ И 100лв. в края на месеца!!!
Който има желание и свободно време нека отиде и се увери сам!
Мойто мнение е,че тази работа и фирма не струват!!!

Здравейте и от мен.Отскоро съм в тази фирма и ми беше интересно да прочета мненията написани преди моето за нея ... но бих казал , че повечето са напълно безполезни макар и да е доста силен израза :)
При всичките негативни постове от сорта "измамници" , "наематели на евтина работна ръка" и т.н. да не ги изреждам всичките не видях  НИТО ЕДИН АРГУМЕНТ  в подкрепа!!! Ще ми бъде мн интересно някой ако може да даде такъв.

Още като ме поканиха на първото интервю реших да погледна тук какви са мненията...видях доста лощи отзиви,но реших да отида...офиса е на лесно място ако ходиш с кола,но все пак е в Манастирски ливади и сетете се за улиците там :) След няколко дни пак ми се обадиха да отида с риза и вратовръзка..и пак реших да отида...и какво да кажа...вече 2 седмици работа там всичко е супер, но определено е за хора,които имат някакви странични пари и могат известно време да не получават основна заплата..иначе се дават някакви бонусчета 20,50,100 лв. Подписваш договор за 2-месечно обучение и явно всичко е наред, щом скоро мина инспекция по труда за проверка и всичко беше ОК...а те ходят само по сигнал :) след известно време пак ще пиша тук,за да дам мнение пак като е минало повече време :) .. аа и щях да забравя..шефа-чех оня ден направо ме изуми след като ни вдигна целия офис и ни заведе на кино да гледаме Уолстриит :) колектива е супер..засега :)

Мнения за тормоз,лоша работа,лошо място и други бол.Тормоз----това са брокери...това работят.лоша работа----хубава е колкото си я направи сам човеклошо място----манастирски ливади   бъгстоън и бояна са отвратителни места...надявам се усещате ирониятаНе видях нито 1 мнение касаещо самата информация...да ви питам...колко от вас провериха това инфо. ..?Това е защото сте безочливи....няма какво да ви кажа...освен че компетентните там могат да ви предоставят инфо.,което повечето финансови консултанти няма и да я разберат....а умен човек може да спечели със вярна актуална иформация....това че вие сте необразовани на мен ми е ясно....и на Глобал Маркетс им е ясно.Това което не ми е ясно...защо се оплаквате от тормоз, а никой не се е оплакал от некоректна информация или че е загубил пари.Вие бизнесмени сте финансово неграмотни хора....и понеже ви е страх или защото сте коне с капаци....вие дори не се опитвате да разберете дали можете да спечелите или не.Нямам думи и вечв когато някой каже "Ех тази България" или нещо от сорта запомнете,че вие го правите така!!!

гледам обявите в jobs.bg от около година и трябва да ви кажа, че никога ни съм пращала автобиографията си на фирми като тази, където явно има голямо текучество.Но едно мое приятелче го е направило и ми разказа със страхотен ентусиазъм как го е посрещнала в офиса на интервюто някаква страшно секси мацка, която му обяснила, че той щял да бъде брокер. И веднага ми светна..кой наема за брокери на акции, туко що дипломирани, дори незнаещи чужди езици момченца, които не са и чували за думичката акции до сега. Като каза Глобал Маркетс и му развалих ентусиазма като му показах вашите мнения. Хора бъдете по-земни, не се хващайте на въдицата. Никой не предлага добре платена работа, без големи изисквания и без връзки разбира се. При такива случаи винаги има някаква нередност. При обявите на фирмата Цептер, нещата са сходни. Да не се подхлъзне някой и там!

Наистина огромни благодарности към хората, които след като се "прецакват", си правят труда да драснат два реда, за да предупредят останалите потенциални кандидати! Масовият манталитет предполага разсъждения от типа "поне да не съм само аз прецаканият.."..Още веднъж Ви благодаря!

Ясно, това обяснява защо пускат обяви всяка седмица в продължение на месеци......!!!! Добре, че има такъв сайт, че да спестява тези мъки и време на търсещите работа!!!

!!!Важно до всички потенциални клиенти и служители!!!
Сега ще Ви разкажа пресните си наблюдения относно тази "фирмичка". Обявите им са под различни имена, но винаги става въпрос за една и съща длъжност.Въртят се в сайтовете за работа всяка седмица, сами си направете сметка защо.После някаква кифла ти се обажда че си одобрен, и ти изпраща карта на сградата, защото е на най-забитото място в София, абе на края на света. Ей Богу, тва интервю беше най-краткото в живота ми :)).Някакъв с евтин костюм, вратовръзка и забележете !!!КЕЦОВЕЕ!!! на развален български ме пита точно 3 изречения(може би това са му познанията по български).Както и да, и първите ти дни се водят като обучение. Значи,.... по закон всяка фирма е длъжна да плаща на служителите си за времето на обучение. Нестига че не плаща ами след няколко дни след обучението ти дават некви "договорчета" които на всичкото отгоре не са и трудови.Това означава, че те не те осигуряват,а ти сам трябва да си плащаш осигуровките. В разрез със законодателството, те са длъжни да ти направят ТРУДОВ ДОГОВОР. Както и да е, приключенията Ви няма да свършат до тук. Обещават Ви некви космически суми, 100лв за първи поканен клиент в офиса и по 50 на всеки следващ, 1000лв. за първи клиент и % от комисионната на всеки следващ, но пропускат да Ви кажат, че за да "затворите"(така наричат подписването на договор с клиент) клиент Вие трябва да си отворите ФИРМА: ЕТ или ЕООД, през която Вие ще си получавате т.нар. "хонорари" на които трябва сами да си плащате данък печалба и осигуровките. Сами си направете сметка какво ще остане за вас. Обръщам внимание и на студентите редовно, направите ли фирма, Вие автоматично се отказвате от осигуровките, които поема университета, и недай си Боже ако имате висок успех за стипендия, с тази фирма на ваше име, ВИЕ губите право да получавате стипендия :). Това, което Ви казвам никой друг няма да дойде и да ви го каже, защото някои от служителите на въпросната фирма 3 месеца работят там а не знят какво ги очаква като затворят клиент. Има и студенти редовно, които незнаят , че на есен ще има изненада в отдел студентска политика. За държането на т.нар. 'мениджъри' няма да коментирам, защото колегите преди мен подробно са обяснили виковете и крясъците им  по ваш адрес. Това не е благоприятна работна среда.
Ще се обърна и към потенциалните клиенти.Някой преди мен беше питал защо да инвестира или не в тази 'фирма'. Ще му отговоря така:"Чуеш ли за Глобал Маркетс бегай на далече". Тях не ги интересува дали ще спечелиш или ще загубиш. Интересува ги единствено да си приберат комисионната. За анализаторите им нищо не мога да кажа, има ли, няма ли. Аз лично не видях нито един. А тези който ви се обаждат да ви разправят колко много ще спечелите, са прости телефонисти със сценарий в ръка(ще ми се обидят тези които още не са разбрали какво всъщност представлява ГМ), а не са никакви "глави анализатори", "главни аналитици" и тем подобни други. Защо ГМ не сключва директни договори с клиентите си, а принуждава служителите си да основават фирми на тяхно име?!?Така се получава ситуацията: "Казали на лисицата, а тя на опашката си". Все пак парите са си ваши и Вие си преценявате какво ще правите с тях, но ако сте решили да ги прахосате, по-добре ги дарете на деца в нужда или на старите хора в старческите домове. Те се нуждаят повече от тях, отколкото тези "брокерчета" с вратовръзчици.
Тази фирма въвежда в заблуда както клиентите си, така и служителите си, което е нарушение на НК. Нарича се "измама" и се наказва от закона. Нека компетентните органи се занимаят със съответната фирма, защото на хората им писна от тези експлоататори на човешки труд.
Успех да всички търсещи работа, и на всички търсещи лесна печалба.

Искам само да кажа, че голяма част от коментарите на първата страница се препокриват с реалността. Явно доста хора отиват там на интервю, но просто никой не се сеща след това да отбележи тук нещо. В крайна сметка всеки си решава сам за себе си и дали го устройва работата. Успех на всички кандидати!
Ще продължавам да следя докога няма да могат да си намерят постоянен персонал :) Препоръчвам да отидете на интервю, ако се колебаете поне да се убедите сами, а и да видите красивата им рецепционистка.