НОЛА 7 / NOLA 7 https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Черни връх 73&markers=София,бул. Черни връх 73

НОЛА 7 / NOLA 7

Скоро срещнах някои хора. Преди 8 години и в момента нещата саостанали едни и същи.
Ако искате смислена работа и да ви уважават, изобщо не се захващайте.
А ако и монгажниците работят като мърдите в Ц.О - нищо чудно, че ги съдят.

Колеги-"бивши", защо се криете под някакви псевдоними и аноними? Я застанете гордо, ако можете и пишете тогава. Аз нямаше да пиша тук, но вече е смешно да ви кажа! Аз също бях в тази фирма. Научих много там. Научих много хора на нещо си и дрън дрън........., но това е минало. Не се крийте! Успех

Написаното по долу е напълно вярно и го твърдя защото съм работил в тази "международна" фирма с "големи" възможности. Осигуряват на минимална заплата , а останалата част е черна заплата. Нямаш никаква сигурност дали утре ще работиш там, защото си непрекъснато следен и глобяван - естествено си правят удръжките от черната част на заплатата и нищо не можеш да кажеш, защото по официалната част от заплатата всичко е ОК! При напускане и дори да не е по твое съгласие те баламосват с разни неща да се съгласиш по взаимно, защото няма да ти изплатят черната заплата или пък ще продължиш да работиш на минималната. Заплатите наистина се изплащат поне с месец и половина закъснение и винаги те имат да ти дават, а ти бивш служителю ако си се държал покорно при напускане ще имаш да вземаш. Но ще вземеш ако има пари - а то все няма...
Няма да се впускам в големи подробности относно шефа и колегите от хед офиса, защото е малко срамна история относно взаимоотношенията там. Потенциал за развитие - абсолютно никакъв, освен ако не искате да работите  с благотворителна цел. Относно фирмената сигурност -наемат служители и работници през пролетта и ги освобождават през есента за икономии - и ако това е сигурност?!
Съветвам всички кандидати да внимават много !

Пропоръки към кандидати за тази фирма: Стой далече. По-далече. Най-далече.
Там нещата са на ръба. По документи заплатата е минимална там, заради осигуровките. Ако искаш да се осигуряваш на по-висока заплата ще си плащаш разликата от твоя джоб. Може и да правиш по 1000лв на месец, но в подробности как се изплаща остатъка над минималната заплата няма да изпадам. А може и да не си ги получиш, защото в голяма част от случаите си измислят глоби, санкции и други нарушения, чрез които да си приберат възнаграждението. И нямаш право на обжалване. Ако пък си в пробен период може и да не подпишеш постоянния договор. Отново ще си измислят хубав начин на взаимно съгласие за напускане + санкция за нарушение, което ти реално не си направил, но остатъка от заплатат ти така и няма да получиш. Недай Боже да си жена и да забременееш. Ще те омае HR-а, който по закон е длъжен да пази в тайна споделената му от служителите информация, и до 24 часа може да се окажеш бременна, без работа и напуснала по взаимно съгласие. В тази фирма не се толерира раждаемостта. Много са загрижени за трудовата ти книжка - за да не вписват в нея, че са те уволнили (по несъществуващи причини), ще е по взаимно съгласие, да не се тормозиш психически. Щото е много вероятно да ги съдиш. И да ги осъдиш. Всичко се извърта много бързо, когато не си им изгоден. И винаги си виновен, без право на доказване на обратното. Мобилния телефон е под формата на сим карта. Апарата си го намираш ти. От някъде. Ако нямаш - купуваш. Всичко извън групата изговорено се плаща, дори да е свързано с работния процес. Две мнения няма по въпроса. Шефът се разхожда между служителите, зад гърбовете им и не поздравява, не се усмихва, не мотивира по начин, който ясно да показва, че той знае за твоите качества, макар и да не си ги показал още на 100%. Идва на проверка като гестаповец. Има малки неща, които са хубави за служителите. Сега си давам сметка, че са за замазване на очите. :)) Можеш да намериш приятели сред всички там, макар и да са от различен офис. По-голямата част от хората са сговорчиви, отзивчиви и лъчезарни. Готови да помогнат. Но от страх да не заминат и те си траят, когато някои техен колега излети без време. На други виждаш истинското лице, когато дойде време да си ходиш. Има и много по-добри места от това, повярвайте.

Четири условни присъди постанови Окръжният съд в Разград за удавено в басейн дете. Преди процеса една от подсъдимите - управителката на хотела, където се случи инцидентът, Нурджан Сали, сключи споразумение също за условно наказание.
През юли 2009 г. 12-годишната Ива бе засмукана от тръба, водеща към декоративна гъба в басейн „Аква Холандия" в Разград. По време на съдебното следствие стана ясно, че проект за гъбата не е имало, а тръбата към помпата е три пъти по-тясна от технологичните изисквания.
Защитата на четиримата подсъдими твърдеше, че голяма част от отговорните за смъртта на детето, което е било отлична плувкиня, не са в съдебната зала. Според адвокат Емил Николов обвинение е трябвало да има и срещу възложителя на проекта, който в случая е холандски гражданин - собственик на хотел „Аква Холандия", срещу доставчика на елементите от съоръжението - управителят на „Нола 7", проектантът - архитект Пенева, главният архитект в община Разград, както и срещу спасителя на басейна.
Съдът постанови наказание за техническия ръководител на фирмата-изпълнител на строителните работи на обекта „Нола 7" Златко Маринчев от година и три месеца с изпитателен срок от три години. Проектантът от същата фирма Николай Попов получи година и 10 месеца с отлагане от три години, шефът на фирмата, упражнила техническия надзор - Теодосий Тошев - две години и шест месеца с отлагане от четири години, а неговата служителка Дочка Дочева - две години и 10 месеца с четири години изпитателен срок.
Четиримата трябва да си поделят и съдебните разноски от общо 8000 лв.
Адвокатите на подсъдимите бяха категорични, че ще обжалват решението. Прокурорът обяви, че е частично доволен от санкцията. Най-кратък бе коментарът на бащата на удавеното момиче. Христо Иванов заяви, че няма да обжалва, „защото нищо не може да му върне Ива".

Искам да сподела моето мнение от Варна това мнение под мен е савършенна неистина тук нещата при нас са много подредени и организирани имаме подписани 100%-ви  договори за години напред и са капарирани с 50% аванс заплатите ни се изплащат на точно договорената дата по договор гарантирана ни е 13 и 14 запата в края на годината.
Когато сме най-зле все така да сме!

не става който иска да опита.бият ти шута преди да преминеш на постоянния договор,забавят заплатите,нете осигоряват на пълната заплата шефовете ништо не рабират просто са стари работници и са ги направили ,че да има  сигурни глупави хора които да могат да командват и фирмата затова няма развитие.това е които невярва да заповяда

Здравейте, имам предложение за работа в НОЛА 7, като търговец. Някой има ли инфо за тази фирма? Заслужава ли си?

Само едно мнение очаквах повече !

Искам да попитам , понеже в момента съм в процес на преговори с НОЛА-7 заслужава лис и да продължавам или не в смисъл коректни ли са с плащания и с персонал ?
П.С. Става въпрос за отдел Дизайн .