ДЗУ АД /img/frontend/nomap.png"

на бас че има мн дето искат от работници да станат контрольори и нито един който да иска от контрольор да стане работник независимо от "разликата" в труда и неговото възнаграждение:)

сьгласна сьм с КОЛЕЖКАТА.работата на контрольорите е най-отговорна,най-много и НАЙ-НИСКОПЛАТЕНА.крайно време е управляващите да оправят малко заплатите на ОТК или поне да им дават купони

Слушай скъпа Мери ако преди да отидеш в Румъния си работела в AFL щеше да знаеш какво говоря.Ти ще си доволна че един месец ще вземеш толкова пари а когато се върните и започнете производство у нас какви заплати ще вземаш няма румънците да дойдат да ви ги изкарват нормите.Стягайте тирантите защото когато залят поръчките и шефовете ви висят на главата тогава ще говорим кой каква заплата ще взема.Ние вече минахме по тоя път.Скоро норма няма да направите и да вземете големи пари.Недей да даваш преценка кои е мързелив и кои работен като те гледам чакаш готовите пари а се правиш на работна.Готовите пари скъпо се връщат.По отношение за контрольорите тяхната работа е най отговорна защото всеки експедиран кабел носи техния печат и те отговарят за качеството му.Трябва първо да си наясно с производството.Работника няма такава отговорност и е по добре заплатен защото ена норма плюс купони а конрольора ена щат

Много моля някой на длъжност контрольор да разкаже за обучението в Румъния-има ли разлика от останалите обучаващи.И като работа в завода тук.

Всичко написано за Румъния е лъжа от мързеливите некадърници , които върнаха в България. Наистина работата е по- тежка спрямо някои цехове в завода. Но , аз съм доволна защото за 1 месец ще получа 1200 лв. командировачни + 300 лв. заплата , която е чиста сума.
Кажете колеги, кой от нас с нашата квалификация е получил в България такава заплата ?

Моя близък който е там.Казва че условията в хотела са добри.храната не лоша.А колкото до работата тежка на 3 смени а кво обучение 2-3 дни с румънец/ка които бъкел друг език не владеят!Почивните дни били рядкост.Обещания че всичко шяло да се заплати... ма исках да разбера тея обещания досега спазени ли са към някой?И къде и как им се отчита заработката??? Командировъчните от 20 Е на ден освен първоначалните някой получил ли е остатък???

Искам да кажа няколко думи на тези които се интересуват за работата в РУМЪНИЯ.В началото като тръгнаха първите групи то беше голямо надлъгване шефовете лъжат имажат че ще им дадат големи заплати да ама не.Ще им дадат само обещаните по двайсет евро на ден а после.После идва най интересното ще гиобуят със договор за година година иполовина за да немогат да напуснат защото вече са обучени иса вложени пари в тях и през това време ще получават мизерни парички от рода на 250-280 чисто.Ако случайно някой иска да напусне връща еврото двойноПо сносна заплата ще получат чак когато вземат да правят норма а това ще е след около 5  6 месеца.Наши колежки които отидоха вече съжаляват за малките кабели които правеха тука.Работата е била много тежка.В момента шефовете обикалят по цеховете да набират още кандидати но балами вече няма.В Унгария ебило съвсем различно а в Румъния кошмара.Не се лъжете

Да те питам уважаеми Дракула ти кога се върна от Румъния, че взе да разправяш неверни неща. На кой служител са му плащали командировъчни пари в долари и кога ги сметна $260. И в коя палатка спа точно, да не си я купи за къмпинг, ха ха.Мръвки ако искаш да ядеш си вземи буркани:)))и недей да разправяш глупости, щом не ти харесват условията стой си вкъщи или си намери по-добра работа вместо да мрънкаш.

не само румъния целия завод е една измама не се връзваите на обещанията всичко е лъжа заплатите са малки  в цеховете е студ зимата зъзнеш и работиш и с една дума едно голямо нищо разправят че изгонили тоя и оня от румъния за провинения но маи са се върнали сами защото не са издържали на тоя ад абе с една дума ВСИЧКО Е ЕДНО ГОЛЯМО НИЩО

Истерията с Румъния.Доло горе ми се обрисува някаква картина.Моля някой ако знае повече да сподели.Безхаберието наглоста некадърноста и общо взето простотията на ръководството командировано там и като цяло и тук ми е ясно.Защо по всички бюра по труда тръбят"обучение"като е каторга до колкото разбирам.уважаеми работници ами сезирайте комисията по труда.По форумите ще срещнете само морална подкрепа и съчуствие но едва ли ви удовлетворява това напълно.До кога ще сте роби.Тея както казвате под 300 лв заплата до колко компенсира вашето здраве вашия труд,до колко помага за съществуването на вашите семейства.Аз също работник като вас ви съчуствам ама кво ви топли вас това.Имам близък там и мн искам да разбера подробностите около тая Румъния.Май всичко там е една голяма измама.