ДЗУ АД /img/frontend/nomap.png"

Здравейте!
По отношение на управниците в ДЗУ АД ще кажа следното!
Когато властта е само цел , послушанието е основна добродетел , уменията и квалификацията не могат да бъдат ценност,те са , напротив опасни . Зависимостите са добре дошли.Резултат от всички тези ценности, в кавички,
на сега, а и преди управлявалите завода е че на прекалено много и твърде отговорни постове в завода има ужасявващо много НЕКАДЪРНИЦИ!
-- Тези некадърници твърде лесно се превръщат в негодници!
Моралът е нещо възпитано ,вродено.Няма смисъл да го обсъждаме, но когато някой е некадърен е много по-склонен да стане и неморален и както се казва като за последно да си отяде. Когато шефовете нямат ясни морални ориентири никой не може да помогне !

Смятам че не е нужно повече това се отнася както за Н.Панайотова , С. Калинчев ,И . Стаев ,С.Сяров и мн. други ...
съвет към работниците.....
Имайте в предвид , че сте там да работите ,а не да си ставете близки или роднини ......

Супер е!

Здравейте, кажете нещо повече за работата и заплащане в ДЗУ.СПЕШНО.

Работих 1 година в завода 2015/2016. В цех Шнайдер - бобини.
В началото нормата беше 800 бр, след месец-два стана 1200 бр, а заплатата грам не мръдна !
Трудова ЕКСПЛОАТАЦИЯ на 100% !
Когато са на зор с повече работа, едва ли не те задължават да работиш извънредно, а ползата никаква.
С работниците се отнасят като с роби !
Тези които са по сръчни ги въртят на няколко машини... и отново никакъв стимул !
Когато няма работа карат работниците да си пускат от годишния отпуск.

Хора, казвам ви го така: Работата се увеличава постепенно със всеки изминал месец. Докато се усети човек тя вече е станала двойно повече, за увеличение на заплатите не става и дума на въпрос, хора не се назначават, (да не говорим че има много назначени с измислени длъжности само и само да смучат пари и да се водят че уж работят нещо) всеки втори е началник (началниците скоро ще надминат работниците) и общо взето искат с малко хора да се върши страшно много работа, което е невъзможно. Хем пари не дават хем и помощ няма. Шефовете не ги интересува защото виждат, че някак си все още всичко си върви като по мед и масло и продължават да подписват договори и следователно да увеличават работата. Накратко - Много работа; малко пари; непоносими условия за работа!

От всичко написано разбрах, че си неграмотна, конфликтна и не можеш да се задържиш на една работа по- дълго от 1 месец. И ти, и мъжът ти.
Сещам се много добре кои бяхте. Но и много бързо ще ви забравя, защото такива "работари" се навъдиха напоследък, колкото щеш! .

Мога да кажа само че така наречената Г-жа НАЧКА .Няма никакв отношение към работниците си.На 18.08.2015 започнахме работа с моя съпруг първата седмицa беше добре.След това започнаха да се говорят за някакви норми в зависимост от позицията на която си настанен в началото на смяната имаме някаква що годи норма. Ас бях на нa Nomex2 и нормaтa ми зa деня е 2900 но aс прaвих по 3000(3100) .A моя мъж беше нa зaвaркa нa въженце късa и дългa немогa дa кaжa със точнос кaквa е неговaтa нормa aмa е непосилнa зa испълнение .Итaкa цял един месец нa 29.09 Г-жa Нaчкa идвa в цехa и превиквa моя мъж и му кaзвa че не е доволнa от него че неможел дa испълнявaл дaденaтa нормa зa деня и че зa този един месец е искaрaл едвa 200лв зaплaтa.И в този момент aс я попитaх кaк я е изчислилa.И тя ми одговaря че сме имaли срещу нормите зa дaденa позиция и сценорaспис .И в този момент нaмен ми призля и отпрaвих следното предложение дa седне един ден зa 8ч и дa ни покaже кaл се постигaт тшзи нормои зa които тя толковa прединдирa и aко тя я испилни aс щях дa си дaм цялтa зaплaтa без дa брaвaя проблеми .Тя тaкa и не се съглaси a кaзa нa нaчaлник смянaтa дa ни одбележи в някaкaв списък зa освобождaвaне от рaботa и тои ровa и нaпрaви.Знaчи товa стaвa нa 29.09 искaрвaме си смянaтa и си тръгвaме кaто питaме пршките си нaчaлници отук кaкво прaвим те не ни одговорихa кой зaй кaкво еми вие стш освободени от рaботa и товa беше.Нa 30.09 отидохме до личенсъстaв и потисaхме договорите зa освобождaвaне.Днес 08.10 отивaме дa си получим вaучерите зa хрaнa те ми кaзвaт че сме нямли прaво нa тях тъи кaто сме
Имaли 1сaмозлъчкa .Отидих веднaкa при Нaчкa и я питaм кaкви сa тия нештa и тя ми кaзвa че освободените и тези които имaли сaмозлъчки нямaли прaво нa вaучери. Кaзaх и че ще проверя кaк стоят нещaтa и че отивaм в инспекциятa по трудa и те тaм шaми отговорят нa всички мои прaвa и си тръгнaхме .След около 10мн ни се обaждaт от зaводa aмa някои от човешкиресурси и ни кaзхa дa се върнем зaдa си получим вaучерите и че сa имaли някaкво обърквaне. И ТЪКA AКО ТAМ ИМ МAЛЧИШ ЩЕ ТЕ МAЧКAТ КAКТО СИ ИСКAТ И НAЙ ВAЖНОТО НИКAКВО ОТНОШЕНИЕ НИТО РAЗБИРAНЕ СПРЯМО РAБОТНИКA.НЕ ИМ ПОЗВОЛЯAИТЕ ДA ВИ ВИКAТ И МAЧКAТ.

Днес служител на ДЗУ се обеси! Светла му памет! И това е вследствие на " доброто отношение на г-н Калинчев към работниците!

Днес служител на ДЗУ се обеси!Светла му памет! И как няма като г-н Калинчев че в се мисли за велик!

Продавам дипломи за средно и висше образование. За повече подробности ми пишете на и-мейл KAMEN.STOYANOV @ MAIL.RU ( без интервалите между знаците )