Промаркет ООД /img/frontend/nomap.png"

Промаркет ООД

Съжалявам, че не попаднах тук по-рано, преди да си загубя времето да отида на това псевдо интервю. Не знам що за малоумни хора измислят СПЕЦИАЛНИТЕ ОФЕРТИ за ученици и студенти. Давате ли си сметка, че никой няма сметка да започне работа за подобни жалки условия?!!?! Самият факт, че всеки божи ден публикувате обяви в джобс говори повече от достатъчно. И за тези, които не знаят - Промаркет си пускат обявите "поверително". Да, защото който види, че става дума за този магазин изобщо няма да се занимава дори да отвори обявата.

Ако са ви поканили на интервю и сте студент изобщо не си губете времето да ходите. Първо, че ще чакате някой да ви обърне внимание поне 15-20 минути о второ "специалната оферта" която ще ви предложат е просто немислима. Заплатата която ще предложат е на базата на часовете а както следва. 104 часа за 250 лв или 235 часа за 800 лв с ваучери за храна или 300+ часа за 1225 лв. Което прави работно време 5/2 по 5, 12 или 16 часа. Хубаво си помислете дали искате да работите при тези условия, защото на всичкото отгоре ще ви поискат веднага личната картс за да ви изготвят молба за назначаване. Моят съвет е да не се занимавате с подобни глупости ;)

Каква реклама ни направиха безплатно, а - http://vbox7.com/play:10341aeed5

Ще ви опиша как седи всичко в тази фирма. в договора ви ще сте осигурени на 500 лева , ще ви кажат че ще взимате 650 + 50 лева ваучери в края на месеца. в действителност ще взимате 380 лева по карта (защото поне 120лв ще ви одържат за осигуровки и т.н) в края на месеца повече от 100 лева няма да видите , защото ви одържат пари за брак, изписвания от проверяващи и т.н. тези 50 лева ваучери важат само за храна от топла точка, не може да си купувате никакви продукти с тях. в крайна сметка излиза че ще работите за 440-460 лева на месец за 6 дневна работна седмица и то каква седмица. ако сте момче ще трябва да разтоварвате по над 1 тон зеленчук на ден, да носите десетки каси с млека, когато има доставка на бира има над 20 стека с 2-3 литрови бири. вечер зеленчука се прибира в магазина и по рано от 22;30 няма начин да свършите, защото не ви дават да прибирате по рано от 21;40 ,а началството не разбира че над 1 тон зеленчук не може да се прибере за 20 минути. ще бъдете роб и ще ви скъсват от работа всеки ден. пушенето е забранено , който бъде хванат ще го глобят 50 лева , ако се повтори остава без заплата. подигравката е пълна, никой не се задържа повече от месец. ваше решение е дали да почвате в тази ''фирма''

Ще бъда кратък обещават ти 800 лв а ти дават 450лв подписал си на 8ч работен ден 5 дневна работна седмица а те задължават да работиш 6 дни което не е описано в договора , не си губете времето в тази фирма аз изгубих мойто надявам се да съм бил полезен

Кандидатствах за работа в Промаркет и ме приеха. Началниците бяха доста културни и учтиви. Обещаха ми хубава заплата, бонуси. И тук идва набутването. При постъпване всеки работник попълва и подписва договор + молба за напускане. Първите 6 месеца договорът е временен и в полза на компанията. С попълнената молба за напускане могат да те уволнят когато си решат през този период. Но работникът не може да напусне, а трябва да пуска предизвестие.
И ако началниците са хора, то колегите са отврат, особено при зеленчукарите. Трябваше да работя два дни по четири часа за обучение, но там не ти казват, че това всъщност е изпит. "Даскалът" в "Младост 1" (главния им магазин) при зеленчукарите е един надутко, Георги, редящ домати и имащ се за велик. Очевидно протеже на началството. Този човек ме "обучи" само 5 минути и ми каза да обиколя щандовете. Не ми беше обяснено нищо - какво да зареждам, кое е най-важното, къде е камерата, къде да слагам брака, нищо. Всичко трябваше сам с наблюдение да разбера. Не ми казаха дори кога да отида на втория ден, след което ме обвиняваха, че съм "закъснял". През втория ден всичко беше на ниво, вече свикнах с работата. Но пред началниците надуткото Георги казал, че съм се справил "добре, но не достатъчно". Какво точно значи достатъчно - един Господ знае. И логично началниците са взели отрицателно решение. Прекратиха подписания договор на втория ден. Всичко това е в Младост 1, флагманът на веригата. А точно тогава имах спешна нужда от работа. Затова мога да кажа, че колетите са най-ниско ниво. Явно някои глупави хора редят краставици и домати, подмазват се на началството и се мислят за "невероятно вещи" в бизнеса с редене на зеленчуци. Голям кариерен растеж, голям майсторлък! Ако мислите да работите в Промаркет, не се лъжете по добронамереността на началниците, защото колегите пълен... да не казвам какво. Силно се надявам някой от Промаркет да прочете това. Още по-жалка е практиката на Промаркет да се подписва договор със служителите, за да се вържат и да не могат да се откажат, а компанията да има право да им отреже договора във всеки един момент.

Ниско заплащане, мизерни условия и никаква хигиена на труда.

Nai-gadnoto i gnusno neshto vav firmata E pedala Kristiqn ;)

Както за всички вече е ясно наистина в промаркет 1. не се сспазва работното време, работи се в голяма мизерия, постоянни проверки , на които не им прави впечатление , че магазините са страшно мизерни, за тях е важно зеленчука да е ок :D голям смях... Но не мога да се съглася напълно с предишните коментари относно заплащането, защото са много несправедливи към тези, които работим на 8 часа (без да си дават сметка, че всъщност са към 10 ) има хора във веригата, които работят по 8 часа и цял ден не спират. Разбиват се от работа и такива, които по 12 часа са в магазина и не правят нищо. Не е справедливо. Имаме една колежка взима си на 12 часа над 1000 ллв всеки месец( но по цял ден си "чука" лафче". Ако не сте разбрали сега ще ви кажа каква е целта на промаркет - целта е да мотивират хората да работят по 2 часа. Незнам кога, къде и с какви колеги сте работили , но всичките ми познати, които работят на 12 часа 26-27 дни в месеца взимат над 1000 лв с глобите... Хайде да си призная един го "клъцнаха' малко повечко и взе 900. Ако сте работили с хора, които на 12 часа са взимали 600 лв например( значи просто изобщо не са работили, за това заплащането при 12 часа в повечето случаи е ОК... Но заплащането за 9 часа е непростимо.... Не мога да скруя че ми е непруятно само за 3 часа повече от мен работа да взимат два оъти и половина повече от мен. Много е несправедливо. Много ме обижда и фактът, че няма бонуси. Не въпросните бонуси зА брак , за отпуски и т.н. , а за това , че аз ии колегата се трудим много повече от останалите,които са на 8 часа. Не честно . преди работих във верига магазини тук в софия (няма да правя реклами) и работихме за 550 лв чисто. Но когато управителя преценяше че въпросния месец представянето ми е по добро се обаждаше на шефовете и ми ги дигаше на 600. Един път получих 700 лв при тези условия колегите бяха много мотивирани за работа и подмазвачите влизаха в действие за пред управителя...

Напълно съм съгласна с мнението на П , под моето! Шефовете са гадни селяндури от Панчерево и си мислят,че като перат пари през ПроКредит Банк,и са голямата работа,и ще колят и бесят! Да,ама има Господ,и тези грехове дето трупат пред хората,ще ги изплащат децата им! Да се позамислят малко! Иначе във фирмата просперират и се издигат до примчици и отговорници само хора на управителя,а ако управителя не симпатизира на някои от тях ги маха,и си назначава негов човек! Нашия в Горубляне Стефан,така направи,изигра номер на Викито и назначи Ивона,неговата любовница дето се натискаха по складовете и WC :D А ние персонала се правехме,че не виждаме...Абе загуба на време си е работата в тази фирма и тва е! Бонусите са за определени хора само,другите лапат яко! Иначе ако не е Иван отговорника в Горубляне,целия обект може да се затвори! Като Иван няма втори! А пък Стефан само лайна яде! Тва е!