Промаркет ООД /img/frontend/nomap.png"

Промаркет ООД

Кандидатствах за работа в Промаркет и ме приеха. Началниците бяха доста културни и учтиви. Обещаха ми хубава заплата, бонуси. И тук идва набутването. При постъпване всеки работник попълва и подписва договор + молба за напускане. Първите 6 месеца договорът е временен и в полза на компанията. С попълнената молба за напускане могат да те уволнят когато си решат през този период. Но работникът не може да напусне, а трябва да пуска предизвестие.
И ако началниците са хора, то колегите са отврат, особено при зеленчукарите. Трябваше да работя два дни по четири часа за обучение, но там не ти казват, че това всъщност е изпит. "Даскалът" в "Младост 1" (главния им магазин) при зеленчукарите е един надутко, Георги, редящ домати и имащ се за велик. Очевидно протеже на началството. Този човек ме "обучи" само 5 минути и ми каза да обиколя щандовете. Не ми беше обяснено нищо - какво да зареждам, кое е най-важното, къде е камерата, къде да слагам брака, нищо. Всичко трябваше сам с наблюдение да разбера. Не ми казаха дори кога да отида на втория ден, след което ме обвиняваха, че съм "закъснял". През втория ден всичко беше на ниво, вече свикнах с работата. Но пред началниците надуткото Георги казал, че съм се справил "добре, но не достатъчно". Какво точно значи достатъчно - един Господ знае. И логично началниците са взели отрицателно решение. Прекратиха подписания договор на втория ден. Всичко това е в Младост 1, флагманът на веригата. А точно тогава имах спешна нужда от работа. Затова мога да кажа, че колетите са най-ниско ниво. Явно някои глупави хора редят краставици и домати, подмазват се на началството и се мислят за "невероятно вещи" в бизнеса с редене на зеленчуци. Голям кариерен растеж, голям майсторлък! Ако мислите да работите в Промаркет, не се лъжете по добронамереността на началниците, защото колегите пълен... да не казвам какво. Силно се надявам някой от Промаркет да прочете това. Още по-жалка е практиката на Промаркет да се подписва договор със служителите, за да се вържат и да не могат да се откажат, а компанията да има право да им отреже договора във всеки един момент.

Ниско заплащане, мизерни условия и никаква хигиена на труда.

Nai-gadnoto i gnusno neshto vav firmata E pedala Kristiqn ;)

Както за всички вече е ясно наистина в промаркет 1. не се сспазва работното време, работи се в голяма мизерия, постоянни проверки , на които не им прави впечатление , че магазините са страшно мизерни, за тях е важно зеленчука да е ок :D голям смях... Но не мога да се съглася напълно с предишните коментари относно заплащането, защото са много несправедливи към тези, които работим на 8 часа (без да си дават сметка, че всъщност са към 10 ) има хора във веригата, които работят по 8 часа и цял ден не спират. Разбиват се от работа и такива, които по 12 часа са в магазина и не правят нищо. Не е справедливо. Имаме една колежка взима си на 12 часа над 1000 ллв всеки месец( но по цял ден си "чука" лафче". Ако не сте разбрали сега ще ви кажа каква е целта на промаркет - целта е да мотивират хората да работят по 2 часа. Незнам кога, къде и с какви колеги сте работили , но всичките ми познати, които работят на 12 часа 26-27 дни в месеца взимат над 1000 лв с глобите... Хайде да си призная един го "клъцнаха' малко повечко и взе 900. Ако сте работили с хора, които на 12 часа са взимали 600 лв например( значи просто изобщо не са работили, за това заплащането при 12 часа в повечето случаи е ОК... Но заплащането за 9 часа е непростимо.... Не мога да скруя че ми е непруятно само за 3 часа повече от мен работа да взимат два оъти и половина повече от мен. Много е несправедливо. Много ме обижда и фактът, че няма бонуси. Не въпросните бонуси зА брак , за отпуски и т.н. , а за това , че аз ии колегата се трудим много повече от останалите,които са на 8 часа. Не честно . преди работих във верига магазини тук в софия (няма да правя реклами) и работихме за 550 лв чисто. Но когато управителя преценяше че въпросния месец представянето ми е по добро се обаждаше на шефовете и ми ги дигаше на 600. Един път получих 700 лв при тези условия колегите бяха много мотивирани за работа и подмазвачите влизаха в действие за пред управителя...

Напълно съм съгласна с мнението на П , под моето! Шефовете са гадни селяндури от Панчерево и си мислят,че като перат пари през ПроКредит Банк,и са голямата работа,и ще колят и бесят! Да,ама има Господ,и тези грехове дето трупат пред хората,ще ги изплащат децата им! Да се позамислят малко! Иначе във фирмата просперират и се издигат до примчици и отговорници само хора на управителя,а ако управителя не симпатизира на някои от тях ги маха,и си назначава негов човек! Нашия в Горубляне Стефан,така направи,изигра номер на Викито и назначи Ивона,неговата любовница дето се натискаха по складовете и WC :D А ние персонала се правехме,че не виждаме...Абе загуба на време си е работата в тази фирма и тва е! Бонусите са за определени хора само,другите лапат яко! Иначе ако не е Иван отговорника в Горубляне,целия обект може да се затвори! Като Иван няма втори! А пък Стефан само лайна яде! Тва е!

До Ралица: Не ми обяснявай как лесно се издигаш във фирмата работил съм там повече от година и всички, които бързо ги издигаха за отговорници или приемчик бяха гъсти с управителя и се подмазваха иначе си остават на ниво продавач-консултант и нямат особен шанс. Бонуси ли? През всичкото време, което бях там нито веднъж не сме получили бонуси управителя може и да е получил, ама другите служители едва ли! Даже намалиха заплатите на всички в обекта както се увеличиха глобите и трябваше да купуваме от брака за да се изпълни таргета, който така и не се изпълни, друг е въпроса, че работните облекла е нужно да ги осигури фирмата, а не да ти одържа пари за тях! Отношението на шефовете е като на робовладелци!

Бивш служител съм. Вярно е, че парите се вземат на време, вярно е и това, че постоянно си измислят някакви удръжки. И въпреки всичките тези тъпотии от тяхна страна работих 3 години. От доста време не съм служител и не посещавах често обектите им. Предполагам, разбираемо....
Онзи ден по случайност влезнах в магазина на Гео Милев. Помня магазина като нов, чист, подреден. Вътре заварих пълна свинщина. Навсякъде прах, по касите, по регалите. В ъглите където регалите заграждат пространство - мръсотия леле мале. Нападала стока, под и зад рафтовете. Просто не знам кой нормален човек, би влизал там да си купува ХРАНА?!
Най-комерсиалните брандове стока са изместени от някакви евтини боклуци, ама боклуци на каквото се казва. Не намерих това, което намерих 200 метра посока пощата, а именно в Пикадили. Реших да не излизам просто ей така след обиколка на магазина и застанах на касата да си взема цигари и дъвки. Посегнах към дъвките - те не се виждаха от прах. Отказах се, останаха цигарите - Ами, нямаме!
Ами ОК! Успех в работата ви желая! (Не с лошо, завинаги)

Отношението на шефовете бяха като с роби. Не знам как спят тия хора вечер. Няма значение, те си знаят бизнеса.

Моя съвет е, ако си току що завършил и още ти се мае главата от абитуриетския бал, и си решил, че бързо си намерил работа. Просто не се подлъгвай, има стотици други фирми с далеч по-добри условия за работа.

Към ръководството на фирмата: "Гладна мечка - хоро не играе!" Народна мъдрост...
Консултантите са работната сила на фирмата, отношението и стимулирането им за работа са от най-голямо значение. Подхвърлянето им като стока не е подходящия метод за стимулация.
Както ми каза Самоковска преди години с размахващ пръст: "Ти не мислиш! Аз мисля, ти действаш!"
Ами замислете се, защо магазините ви заприличват на кочини и защо клиентите ви намаляват.
Успех на всички!

С уважение: "Онзи, който не мисли" и сега със заплата, колкото на 5 управителя на промаркет преди 5 години.

Правна безплатна помощ,консултация при Освобождаване,глоби, фишове.

и-мейл: [email protected]

За новите служители да сте наясно във фирмата ще работите за 370 380 лв преведени по банков път,всичко останало в пликче което ви обещават при започване са може и да ги има може и не.Работи се 6 на 1 ден почивен това е безумие за 380 лв по 26 27 работни дни на месец,преценете дали за 15 16 лв на ден трябва ли да се работи,това са 8 евро за 8 часа и сме тръгнали с такива работодатели към Европа ужас!

До последния коментар на Анонимния под мен! Ти ако не си някои ЕичАр,или някои друг галфон от офиса,аз съм Мини Маус! Защото тези глупости които ги казваш,ги няма никъде,по обектите! Аз работих в Горубляне,и на сила ме пращаха да давам смени в Дианабад и смонания,вмирисан и мизерен Младост 2! И не само мен,ами и колегите ми! И как не ви е срам,да защитавате тази шибана верига която мачка работниците си и се отнася с тях като с кучета,не мога да разбера! Ставате техни съучастници по този начин! Въобще не са пресилени коментарите! Защото е много хубаво,затова напускат хората по всички обекти! Затова постоянно и за всякъде се търсят хора!! Защото са много коректни работодателите затова нали?? Да не дава Господ,да работите на подобно място!!