Промаркет ООД /img/frontend/nomap.png"

Промаркет ООД

Ако случайно се съберете добър екип шефовете решават да ви разделят едни ги пращат в един магазин, а други в друг за да не заговорничете против тях! Всеки ден ви се правят проверки от "мобилния контрол"  политиката на фирмата е като си работил веднъж втори път нямаш право да започнеш работа при тях макар, че и кой нормален би започнал втори път там! При евентуалната проверка дори и всичко да е наред пак ще измислят нещо примерно да преместите някой плакат с 20 сантима по-нагоре, защото на тях за това им се плаща да направят забележка. ;)
Случвало се е да уволнят някого само, защото проверяващите нещо ги е подразнило във въпросният колега, докато бях там се смениха може би към 80-90човека, а може и повече не се взимат никакви предпазни мерки с вдигането на тежко, което може да ви увреди серьозно до живот! Крещенето и заплашване с глоби без видима причина е ежедневие! Ако ви видят, че сте от работливите ви товарят с всевъзможно най-трудната и най-много за вършене работа, а има хора, които са приближени с шефовете и си ги оставят само на каса или пък се скатават някъде без някой да им държи сметка! Докато вие само, ако погледнете на някъде за секунда ви се прави забележка! Ако издържиш повече от година си вече ветеран малко могат да се похвалят с това, а повечето, които се задържат с години са такива, които са ги издигнали.

Аз съм работил в тази верига повече от година само ще посъветвам всеки, който поне малко се уважава и обича да не започва работа там, ако попаднеш на добър екип от колеги и пекан оправител може да ти бъде добре, ако изключим финансовото възнаграждение и количеството работа, което в повечето случаи си зависи от самата фирма, но в 95% от случаите ще ти се падне доста лош управител и в 50% от случаите колеги, които биха гледали как да те изпързалят за да не вършат нищо, а ти да вършеш цялата работа! Вярно е, че който е приближен на управителя се издига по-лесно останалите за да се издигнат трябва да са се задържали поне година и да се хареса на управителя как работят! Заплащането е прекалено ниско за 6 дневна работна седмица почивка в повечето случаи се дава за 10 мин, ако ще ядеш или изобщо не се дава, ако има брак или не излезнали ревизии има яко глоби! Възлага ти се прекалено работа и голям психически тормоз имало е случаи в които 2-3 човека трябва да въртят целия магазин в смисъл да зареждат вътре да работят на каса и да гледат зеленчука! Но каквото и да ви кажа няма да разберете какво е, ако не го изживеете, но по-добре не се пробвайте, ако сте на зеленчука колкото и да сте упорит ви давам да искарате максимум 3 месеца зимата работите при -20, а лятото при огромни горещини понеже зеленчука се намира отвън! Идвате сутринта правите ревизия на всичкия зеленчук това е всяка сутрин после идва новата стока понякога се налага сам или с още 1 човек в по-добрия случай да разтоварвате тонове зеленчук и после да ги подреждате! Ако има брак в зеленчука, който не сте го видели и не сте го махнали ви карат да си го купувате на сила! Но много се увлякох май. Когато започнах заплатата беше около 600лв чиста + бонуси, когато се махнах вече я бяха намалили на 500 и бонусът беше мираж! А сега като чета постовете май са я изравнили с минималната и като платиш глобите и браковете излиза, че даже дължиш пари.

здравейте, като цяло обслужващия персонал е компетентен и добре си върши работата, с изключение на един-двама. по точно оплакването ми е че нарязаната диня се продава навън и без да е завита във фолио - естествено с мухи по нея. КОЙ БИ СИ КУПИЛ подобва стока??? моля обърнете внимание                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            с уважение

Всяка година в София прииждат нова трупа студенти, и главно това помага на фирмата да намира персонал. Като бивш служител само ще ви кажа, че може да забравите за каквото и да е свободно време, да се подчинявате на всякакви кавали (управители, регионални управители), които грам не си разбират от работата. Глобите и текучеството са най-голямата константа в Промаркет. Ако търсите развитие във фирмата, и да го намерите, това няма до никъде да ви отведе. За над година във фирмата и две повишения, само заплатата ми се беше променила положително. Шестдневната работна седмица и интензивната работа(ако си момче) те лишават от каквото и да е свободно време.
И въпреки всичките тези негативни мнения (някои обективни, някой почти) това жалко подобие на фирма ще продължава да си живурка и да дава на служителите си около 370 лева на месец за 26 работни дни. Ако искате да бачкате за толкова, колкото изкарват в шивашки цех в Сомалия,  трошете си главите. Ако пък не искате, все ще се намерят от един милион по 20тина балъка на месец, които да вземат вашето място :)

Здравейте ,
утре имам интервю за продавач консултант в Промакет..мился да отида да видя каква песен ще ми изпеят и да реша какво да правя. Някой може ли да ми каже какви са въпросите на интервюто и какъв е този тест където го дават да се решава. (ще работя на 4ч.)

Млади българи... Ако имате стаж или възможност да работите където и да е другаде напревете го..само не се захващайте с тази фирма .. Тя е меко казано обречена ,а хората които работят са бели роби . Е и аз бях така до ден днешен ,след като си взех последното пликче с подигравателно малкото пари за стажът ми в тази фирма.. 7 месеца работа като  служител(продавач-консултант,зареждач на рафтове , касиер и всичко общо взето ти е работата) заплатата  е в рамките на 400 лв ,минус отдръжките 20,30 за бракове,липси...380 лв си взимаш чисти ...за работна седмица от 6 дни плюс ,работа  средно 9 4аса на ден. Нищо по различно от предишните коментари .. но и труда който полагаш е многоо повече ,поради липсата на персонал .. когато няма хора в магазина ти ги заместваш ,но това не ти се заплаща допалнително ,а работата в тези магазини е адски Много :) Ще ви изцедЯт докато могат -  служителите ,приемчиците, управителите и всички шофиори ..повярвайте ми този робски труд и работа без никакъв стимул..не си заслужават нервите ,силите и времето което ще пропилеете за тези подобия на работодатели !

Обръщам се към Morgan, може ли да ми дадеш подробности по твоя случай, много ще ми помогнеш: [email protected]
Благодаря ти предварително!

Преди няколко дена бях на интервю там за счетоводител. Направо останах поразена. Не вярвах че съществуват все още такива фирми. Първото което ми направи впечатление беше шест дневната работна седмица. Това добре, гадно е, но се преживява. Второто беше заплатата. Предложиха ми 1200 лева, ОБАЧЕ аз съм избирала на колко да ме осигуряват. Най - хубаво било да е към 500 лева, но в никакъв случай не можело на реалното. На въпроса ми защо е така, "Отговориха защо да даваш пари на държавата". Имах много добър отговор на това, но си премълчах. Дадоха ми да решавам едно "тестче" състоящо се от 27 въпроса и задачи. Тук вече наистина ми беше много интересно и забавно, защото явно казусите бяха преписани от учебник по счетоводство но доста стар такъв. Стана ми доста смешно да ме изпитват за нещо, а самото условие да е грешно. Счетоводството е строго квалифицирана и доста отговорна работа. Вече много малко останаха фирмичките, които си позволяват да се гаврят с хората изпълняващи тази професия, но явно все още има такива. Казаха че ще ми се обадят до няколко дена с решението си. Няма смисъл да се хабят......

Ще кажа само малка част от престоя ми в този "селски ад" значи още от самото влизане на първият ми работен ден ме вкараха в няква супер тесна стаичка (КИЛЕР) приличаща на бардак хвърлиха ми една блуза и казаха да се облека по най-най светкавичния начин,това ок.Не запознаха нито с колеги,работна среда складове и т.н само казаха започвай да работиш..ТУШ!Много интересно как да работя като аз дори не знаех какво и къде се намира .На първия час ми заявиха,че работното ми време не е от 7 ами 6:00 сутринта трябва да съм там и при всяко едно малко закъснение,ще имам соленки глоби!Стана обяд и аз попитах дали мога да хапна и колко време ми е почивката,изгледаха ме и казала ела и пак ТУШ ако щете вярвайте хора заведоха ме в тоалетното помещение и казаха да се храня там защото от магазина не може да се излзиа нито за минута по време на работния период.АЗ НЕ СЪМ КУЧЕ,толкова ми стана скапано,че ми се насълзиха очите дори.ХВАНАХ СИ ЧАНТАТА И КАЗАХ,ЧЕ НАПУСКАМчКАМЪК МИ ПАДНА КАЗВАМ ВИ!

доста пъти пиша мнение тук, но никога не се публикува. Вероятно защото недоволството и отвращението ми са толкова големи, че ми е трудно да спазвам добрия тон. Сега ще бъде по-кратка и ще използвам по-меки думи, но моля на всяка мека дума да си представяте същата по 10. Също така, всичко казано от мен, си го представете по много пъти по-лошо и украсено. Така - никога, ама никога не работете в тази верига магазини. Накратко - там 90 процента от началниците и ръководния персонал са роднини от Пазарджик и селата около него. Дотук не би имало нищо лошо, но повярвайте ми - има. Те мразят всички, които не са от Пазарджик или от някое село. Особено таят омраза към софиянци и нямат търпение да ги подложат на унизително отношение и тъпкане, за да си избият комплексите от село. Отношението, както споменах, е унизително и то меко казано. Там само дето не те удрят, но често се чувстваш заплашен и от това. Психическият тормоз е толкова голям, че вече години след като съм напуснала, мога да призная, че са ми взели здравето и с огромен ужас си спомням за тях. Бъдете сигурни, че ако те четат това в момента, само ще се радват на това, че задълго са ме изтормозили. В първия ви работен ден не очаквайте обучение - в най-добрия случай ще има скандал защо не сте направили нещо и просто ще ви пуснат на произвола на съдбата - да зареждате, да миете, да работите на каса..и много други неща, за които никой нищо не ви е обяснил. Но това е най-малкото. На края на първата седмица вие вече ще сте нервно и психически болни, а тялото ви ще е измъчено почти до смърт. В магазините няма столове, няма почивка, няма нищо. Може да сте слаби, атлетични и издръжливи, но до един месец ще имате нужда от космодиск и преглед при ортопед и поне 20 цялостни масажа. Може и да се увредите от носенето на тежко - не си мислете, че ако сте жена някой ще ви помага да носите супер тежки неща. Така, айде ще пропусна други приятни неща и да мина на частта, в която началник смяна се става много интересно...като `се сближиш` с управителя. Стига да спиш с него, ще те повишат, няма да правиш нищо по цял ден, а само ще унижаваш другите. Докато друга не спи с него, де. Или трябва да си от Пазарджишко село или да спиш с шефа. Макар че първото е по-сигурно. И наистина, всичките управляващи там нямат никакво образование. Ще си позволя едно определение, което нека не се приема за обида, а за истина и категоризиране спрямо манталитета - диви селяндури. :) Ех, колко неща ви спестявам, бедна ви е фантазията. Дано този път го публикуват, просто не знам как по-меко и сдържано да се изкажа. Просто бягайте надалече от тези магазини, те ще вземат душата ви!