Мауер Локинг Системс ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Мауер Локинг Системс ЕООД

Миналата седмица бях извикан на интервю във фирмата за позиция, която звучеше мн хубаво: Мениджър вътрешна търговия. Тъй като в момента не живея във Варна, ми се наложи да пътувам 200км в посока. Когато пристигнах на време за интервюто си се засякох с предните двама кандидати, които още не бяха минали. Явно семейство Колеви се беше омотало с времето и вървеше половин час назад с интервютата. В този момент старшият излезе от залата, където се провеждаха и повече не се върна. Когато дойде моят ред, само малкият Колев беше насреща ми и ми зададе един единствен въпрос: "как смятам да управлявам персонал, тъй като нямам опит и ме пита само за намеренията ми?". Тва че нямам опит не е вярно, но той явно не се беше запознал добре със CV-то ми. Обясних му, че не е прав и отговорих на въпроса му. Той ми каза пак че понеже нямам опит, това интервю ще е кратко и ако ме викнат на 2-ро ще говорим по-обстойно и конкретно. Явно просто ме използва да си навакса изоставането и въобще не ми даде никакъв шанс. Разкараха ме толкова километри за нищо, след което ми писаха на мейла, че съм неподходящ (как разбраха с 1 въпрос - не знам), а в момента пак са пуснали същата обява. Явно никой не е достатъчно добър за тях...

хахаха, супер яко форумче, как не съм го видял досега :D

смях се от сърце, благодаря ви, хахаха

Edin, какво правиш в Мауер Локинг Системс след като си толкова озлобен към всички? Защо не изпълзиш от анонимността си, щом си честен и очакваш същата честност насреща? Защо не влезеш при Колев и не му кажеш в очите от какво си недоволен. С твърде много лицемери се напълни фирмата, такива като теб. Не смятам да влизам повече в пререкания с теб, защото има една сентенция "Никога не спорете с глупака, хората може да не разберат разликата".
Бих могъл само да ти дам съвет чрез друга мъдрост "Не хапи ръката, която те храни".

"Edin, аз пък мисля, че си много далеч от нещата и май изобщо не си в час. Не приказвай глупости, моля те!"
"Edin, аз пък мисля, че си много далеч от нещата и май изобщо не си в час. "
"Нещата" са ми на главата всеки ден.
"Не приказвай глупости, моля те!"
"Не приказвай" защото не ти отърава. Каква ти е позицията за това което става. Нямаш такава. Кога ще излезеш пред всички и ще бъдеш честен с тях? Май нямаш намерение. Исках просто да съм сигурен че това което видях е вярно. Реакцията ти е многозначителна в момента което ме устройва. Благодаря за потвърждението. Сега пакпочни с обидите и квалификацията. Нали само там си силен.

"Хаха, почти съм наясно кой е Edin:)) Много си твърде повърхностен/на и плоско мислещ/а."
Когато нямаш аргументи обиждаш.
"Би ли ни казал/а (явно си доста навътре в нещата) тези двама души във външно-търговския отдел колко нови клиенти са привлекли откакто работят във фирмата и кой всъщност реализира тези 90 % от оборота?"
Не в това е въпроса - въпроса е че 8 души не привличат
клиенти.
"Защото май-май на пръв поглед изглежда вършат само административна дейност. В същото време вътрешно-търговците постоянно са в търсене на нови клиенти и възможности за реализация."
Нови клиенти няма
"Вярвам, че офисите в София и Пловдив ще се разработят и до една година ще покажат добри резултати и ще оправдаят инвестициите."
Това го вярваш от сума и време, така и ще си останеш с вярата.
"Да не говорим, че изобщо не могат да се сравняват българския и международния пазар, както не може да се сравнява покупателната способност на българина с тази на един западноевропеец."
Хората не ти вярват колев. Не само в отдела но и във фирмата. На всички им е ясно че лъжеш.
Между другото към кой Колев по-точно ти беше отправен въпроса?
Към който пита.

Хаха, почти съм наясно кой е Edin:)) Много си твърде повърхностен/на и плоско мислещ/а. Би ли ни казал/а (явно си доста навътре в нещата) тези двама души във външно-търговския отдел колко нови клиенти са привлекли откакто работят във фирмата и кой всъщност реализира тези 90 % от оборота? Защото май-май на пръв поглед изглежда вършат само административна дейност. В същото време вътрешно-търговците постоянно са в търсене на нови клиенти и възможности за реализация. Вярвам, че офисите в София и Пловдив ще се разработят и до една година ще покажат добри резултати и ще оправдаят инвестициите. Да не говорим, че изобщо не могат да се сравняват българския и международния пазар, както не може да се сравнява покупателната способност на българина с тази на един западноевропеец. Между другото към кой Колев по-точно ти беше отправен въпроса?

Искам да попитам какво ще се случи с вътрешно-търговският отдел? Вътрешният пазар не върви добре. Вече не се гонят цели и никой не пишат доклади. Някой хора я карат през просото. 90% от производтвото се реализира на външния пазар, а 10% на вътрешния. Съответо за външния работят двама, а за вътрешния 8 души. Ясно е, че няма начин да продължава дълго така. Офисите в София и Пловдив имат катастрофални резултати. Едва едва се избиват парите за заплати наеми и служебни коли. Има ли нещо което трябва да знаем Колев?

Благодаря за поздрава :-). Хубава песничка наистина. Радвам се, че и Вие, както и аз, сме търкали все пак скамейките на ВУЗ-а, макар че дълбоко се съмнявам, че е било един и същи ВУЗ... :-) . Не подценявайте хората около Вас, защото можете да изглеждате смешен/смешна, особено, ако нямате необходимата информация. Що се отнася до работната среда - мисля, че тя е нещо субективно за всеки. Каквото има като даденост - чисто обективно е напълно достатъчно, но всеки сам за себе си си създава необходимите, чисто лични условия, за да се чувства добре и да работи ефективно. :-)

Както забелязвате, от доста време никой не изказва мнението си тук. И сигурно има защо, като съдя по изказването на ВЯТЪРКО и други преди него. Ясно е, че се страхувате от последствията.
Няма да питам ВЯТЪРКО, докато аз съм търкал банките на лекционните зали, увеличавайки своето IQ, кои сепарета е търкал той, и с кои важни за Него личности, увеличавайки EQ-то си. То е ясно, че е от другата страна на "барикадата".
Все пак, надявам се, че ВИЕ поглеждате понякога какво става тук, в този форум. Затова, с много уважение към Вас, Ви поздравявам с тази песничка : http://vbox7.com/play:6fe189d9 . Нека тя да бъде поздрав и за Вашите деца, които вярвам, няма да са като нас.