Явлена /img/frontend/nomap.png"

Изключително отвратена съм. Това е позиция за хора, които нямат идея какво се случва с живота им и нямат проблем да пресмятат стотинки, в това имайте предвид включително за ежедневно хранене. Началната инвестиция от лична гледна точка е огромна, заради факта че няма каквато и да било заплата- дори минимална (подгответе се със солидна четирицифрена сума). Не очаквайте оценка за положените усилия - там сте, за да изкарвате пари за управителя.

Първи работен ден в агенция Неявна.

Започна интересно, аз - обръснат, парфюмиран, назубрил всички аспекти на дейността, пристигам точно според уговорката - в 9 : 30.

Познайте нататък ?

Спретнаха ми постановка - шефката закъсня с 25 минути, после се оказа, че има и друг назначен, който започна да се държи нагло и арогантно по време на общият ни инструктаж, а това е абсурд за който и да е човек на първият му работен ден.

Ще ви разкажа за един от офисите на Явлена.
Шефката е най-бясната простакеса, която някога съм виждал.
Страшно некомпетентна и проста.
Целият офис губи от нея.
Напуснах заради нея.
Фирмата не е зле.
Шефът изглеждаше готин.
Като цяло брокерството е само за пари...
Впечатлението ми е, че брокерите на недвижими имоти са най-тъпите хора, с които съм се сблъсквал.
Адски глупави хора, никакъв мозък.
В моя офис имаше жени (не всичките), които а за чистачки не бих ги взел.
Общо взето идиоти.
Посредствеността е голяма.

Изчетох част от мненията и ми си струва, че недоволните са си объркали мястото! Заплатата си зависи от тебе и от това до колко може да се нагодиш към условията на пазара. От обучението не съм очарован. Но всичко е коректно, а бизнесът е подреден! Не знам, какво търсят хора тръгнали да стават търговци но не е лесно и не е за всеки, а заплатата трябва ти да си я изкараш! Т.е. - стоиш си в офиса на топло и в на края на месеца си фалирал! Поради това, че бизнесът е подреден е добро място за стартиращи в този бранш. А после, кой както си прецени!

Ако искате истината четете.
С най-голямо удоволствие си тръгнах от тази фирма. Освен заплата по документи, реална не получаваш, само при сделка получаваш процент и то ако не решат да те одрежат по техни причини. Пълен хаос е офисът в Бургас, Созопол и Поморие - управителката е с мания за величие, но без покритие. Няма си и идея от управление на персонал-принципа при нея е разделяй и владей. Поради тези причини има голямо текучество. Фирмата върви по стъпките на Адрес, която се разпадна и сега повечето офиси са фрайчаизинг.
Съвет към бъдещи кандидати- ако искате да си изгубите времето, ако искате да Ви изкарват некадърници, ако искате да Ви контролират, ако искате да не получавате заработеното и да ви лъжат в очите -това е мястото за Вашата работа в офис Бургас. Ако мислете, че преувеличавам, почнете работа там и да видим колко ще издържите.

Купувачи, продавачи, наематели и наемодатели на жилища, не се занимавайте с Косатдин Чолаков, брокер в Адрес и Явлена. Взима нечовешки комисионни и се интересува само да ви вземе парите, без въобще да си е свършил добре работата. Когато го потърсите за обяснение се държи нагло и арогантно. .Само ще ви вземат парите и насреща - нищо, ще чакате с месеци за извършването на сделката!

Изказвам благодарността си за проявения професионализъм на екипа на "Явлена" в гр. Поморие и в частност на г-н Православ Драгнев! Удоволствие и късмет беше да бъдем Ваши клиенти!

Работих като брокер на недвижими имоти известно време в един от офисите на Явлена в страната. Моето мнение е, че Явлена е страхотна ПЪРВОНАЧАЛНА база на която може да стъпиш и да развиеш потенциалните си умения в продажбите и маретинга. Научаваш наистина доста неща за недвижимите имоти както и за българското законодателство.

- Офисите в цялата страна са удобни и добре разположени и предполагат една добра работна среда.
- Заплащането е на процент както навсякъде - тук като минус мога да кажа, че не е ясно заявено при какъв брой сделки ще ти дигнат процента или релевантно на това при какъв оборот на месец. Трябва да ходиш да се молиш на управителя да ти дигне процента което е кофти, смятам че една сериозна фирма трябва да има ясни условия за работа.
- Работната атмосфера като цяло е добра колегите са склонни да помагат, НО само когато са свободни като минус тук мога да кажа, че при първоначалното обучение те обучава управител или главен брокер на който не му се плаща докато те обучава което е кофти за хората, защото първо те трябва да правят и сделки през месеца за да се хранят и заради това не обръщат толкова внимание на новите служители и обучението минава малко през пръсти.
- В по - малките офиси се пестят ресурси за реклама и маркетинг, трудно се възприемат нови идеи и т.н. / не навсякъде е така, а само в някой офиси/

Като положителни черти мога да кажа - местоположението е супер винаги лесно и достъпно за всички, атмосферата е долу горе добра, базата, която ти предлага, самодисцилираност и фирмена кутура 6+

Смятам, че проценът е много нисък за страна за мен е редно един брокер след 1 година стаж да взима поне 40% от комисионната на сделката.

Аз напуснах Явлена, защото приятелката ми се премести в Англия и аз заминах с нея. Надявам се да съм помогнал на всички кандидатстващи за работа там :)

Здравейте, искам да изразя възмущението си от Управителя! Зад възпитаното и сдържано поведение - според мен стои нелоялно и несериозно към партньорите си същество.
Може да е професионалист в бранша, моите уважения, но...Не прави добри впечатление, в течение на комуникацията с него!

Бях клиент на Явлена в гр.Варна миналата година. Аз и мъжът ми искахме да си купим апартамент но все не намирахме жилище, което можем да си позволим с парите, с които разполагахме.
Не очаквахме това да се случи и когато отидохме за пръв път в Явлена. Мога да кажа че отношението което видяхме там като към клиенти се среща рядко. Нито веднъж брокерите не ни заведоха на жилище, което не отговаряше на нашите изисквания. Бяха достатъчно търпеливи и с разбиране подхождаха към исканията ни. Коректността и човешкото отношение което получихме като купувачи в тази агенция са причината да се обърна пак към Явлена и да я препоръчам на мои близки и познати при нужда.