Явлена /img/frontend/nomap.png"

Ако искате истината четете.
С най-голямо удоволствие си тръгнах от тази фирма. Освен заплата по документи, реална не получаваш, само при сделка получаваш процент и то ако не решат да те одрежат по техни причини. Пълен хаос е офисът в Бургас, Созопол и Поморие - управителката е с мания за величие, но без покритие. Няма си и идея от управление на персонал-принципа при нея е разделяй и владей. Поради тези причини има голямо текучество. Фирмата върви по стъпките на Адрес, която се разпадна и сега повечето офиси са фрайчаизинг.
Съвет към бъдещи кандидати- ако искате да си изгубите времето, ако искате да Ви изкарват некадърници, ако искате да Ви контролират, ако искате да не получавате заработеното и да ви лъжат в очите -това е мястото за Вашата работа в офис Бургас. Ако мислете, че преувеличавам, почнете работа там и да видим колко ще издържите.

Купувачи, продавачи, наематели и наемодатели на жилища, не се занимавайте с Косатдин Чолаков, брокер в Адрес и Явлена. Взима нечовешки комисионни и се интересува само да ви вземе парите, без въобще да си е свършил добре работата. Когато го потърсите за обяснение се държи нагло и арогантно. .Само ще ви вземат парите и насреща - нищо, ще чакате с месеци за извършването на сделката!

Изказвам благодарността си за проявения професионализъм на екипа на "Явлена" в гр. Поморие и в частност на г-н Православ Драгнев! Удоволствие и късмет беше да бъдем Ваши клиенти!

Работих като брокер на недвижими имоти известно време в един от офисите на Явлена в страната. Моето мнение е, че Явлена е страхотна ПЪРВОНАЧАЛНА база на която може да стъпиш и да развиеш потенциалните си умения в продажбите и маретинга. Научаваш наистина доста неща за недвижимите имоти както и за българското законодателство.

- Офисите в цялата страна са удобни и добре разположени и предполагат една добра работна среда.
- Заплащането е на процент както навсякъде - тук като минус мога да кажа, че не е ясно заявено при какъв брой сделки ще ти дигнат процента или релевантно на това при какъв оборот на месец. Трябва да ходиш да се молиш на управителя да ти дигне процента което е кофти, смятам че една сериозна фирма трябва да има ясни условия за работа.
- Работната атмосфера като цяло е добра колегите са склонни да помагат, НО само когато са свободни като минус тук мога да кажа, че при първоначалното обучение те обучава управител или главен брокер на който не му се плаща докато те обучава което е кофти за хората, защото първо те трябва да правят и сделки през месеца за да се хранят и заради това не обръщат толкова внимание на новите служители и обучението минава малко през пръсти.
- В по - малките офиси се пестят ресурси за реклама и маркетинг, трудно се възприемат нови идеи и т.н. / не навсякъде е така, а само в някой офиси/

Като положителни черти мога да кажа - местоположението е супер винаги лесно и достъпно за всички, атмосферата е долу горе добра, базата, която ти предлага, самодисцилираност и фирмена кутура 6+

Смятам, че проценът е много нисък за страна за мен е редно един брокер след 1 година стаж да взима поне 40% от комисионната на сделката.

Аз напуснах Явлена, защото приятелката ми се премести в Англия и аз заминах с нея. Надявам се да съм помогнал на всички кандидатстващи за работа там :)

Здравейте, искам да изразя възмущението си от Управителя! Зад възпитаното и сдържано поведение - според мен стои нелоялно и несериозно към партньорите си същество.
Може да е професионалист в бранша, моите уважения, но...Не прави добри впечатление, в течение на комуникацията с него!

Бях клиент на Явлена в гр.Варна миналата година. Аз и мъжът ми искахме да си купим апартамент но все не намирахме жилище, което можем да си позволим с парите, с които разполагахме.
Не очаквахме това да се случи и когато отидохме за пръв път в Явлена. Мога да кажа че отношението което видяхме там като към клиенти се среща рядко. Нито веднъж брокерите не ни заведоха на жилище, което не отговаряше на нашите изисквания. Бяха достатъчно търпеливи и с разбиране подхождаха към исканията ни. Коректността и човешкото отношение което получихме като купувачи в тази агенция са причината да се обърна пак към Явлена и да я препоръчам на мои близки и познати при нужда.

ЯВЛЕНА Е АГЕНЦИЯ В КОЯТО МОЖЕШ ДА НАУЧИШ ВСИЧКО ЗА ИМОТИТЕ.АЗ СЪМ БИВШ СЛУЖИТЕЛ ,НАПУСНАХ ЗАЩОТО ТРЯБВАШЕ В 9 ЧАСА ДА СЪМ ТАМ ВСЯКА СУТРИН И ДА СТОЯ ПО ЦЯЛ ДЕН АКО НЯМАМ ОГЛЕДИ ,А АЗ НЕ МОГА ДА СТОЯ НА ЕДНО МЯСТО.АЗ СЪМ МНОГО СВОБОДОЛЮБИВА И НЕ МОГА ДА СЕ ПОЧИНЯВАМ ...ТОВА МИ Е ПРОБЛЕМА.ИНАЧЕ ВСИЧКО Е НА НИВО ,ШЕФА Е КОРЕКТЕН!

Искам да изразя възмощението си от Явлена,крайно некоректни неточни,некомпетентни ,безхаберници, подвеждащи брокери работят в тази агенция/офис Варна /Накратко-намериха ни клиенти за покупка на имот,подписахме предварителен договор,взеха си комисиона и това е нищо.Предоставих мепоисканите документи за финализиране на сделката/продажбата на имота/,но по една или друга причина изникнаха други документи,др обстоятелства само и само да протакват продажбата.Историята е твъде дълга и отекчителна,но накратко агенцията мисли само за куповача ,а от продавача само дай лев и "ритник".няма нещо което казват да могат да спазят,за тях е важно да свалят цената и да вземат процента си!!!

Пуснах CV  в агенцията и ми се обадиха за интервю след около 5 дни.Работила съм и преди в агенция за имоти,но в Явлена нещата доста се различават.В повечето агенции процентът от сделка си го взимате веднага.В Явлена ми обясниха,че парите на брокерите се задържат в офиса и се изплащат на следващия месец до 5то число.(обясниха го с това,че те за разлика от другите агенции правели трудов договор и се плащали осигуровки-които очевадно се удържат от Вашия процент).Трудов договор,разбира се,се подписва след изпитателен срок,през който сте на Граждански такъв.Работи се с нарастващ процент като започвате от 25% и се върви нагоре по тяхна схема/таблица.Можело да се стигне до 50 и над 50% по техни думи.Работното време е от 9 до 17:30 ч,като задължително трябва да сте в офиса или по огледи.Огледи,разбира се може да имате и до 21 ч.За рекламата сами си се грижите т.е. сами се занимавате да си пускате обявите по сайтовете.
Това е в общи линии.Надявам се да съм била полезна и да съм спестила разходката на хората,които условията не ги устройват.
Успех.

Здравейте. Случайно попаднах тук и като бивш явленец :), прочетох всичко. За търсещите работа като брокер - имайте пред вид, че от всяко дърво свирка не става. Тази професия определено не е за всеки и в никъкъв случай не е лесна. Мое лично мнение е, че човек трябва да е преди всичко психолог, търговец, готов да чете много /и да запомня/, с добра логическа мисъл и не на последно място - мнооого търпелив. И нещата ще се получават. Как точно се работи сега там - не знам, но по мое време беше отлично място. И категорично мога да кажа, че това, което съм в момента, го дължа на школата на Явлена. За което благодаря.