Явлена /img/frontend/nomap.png"

Наистина ли някой вярва,че толкова много доволни и благодарни служители са отделили от времето си, намерили са сайта на БГ работодател и са написали тези хвалебствени отзиви за Явлена? Смърди на евтин ПР, но който плаща с банани, работи с маймуни-толкова може Деница, толкова прави. Правилата наистина са ясни, освен когато не ги прилага шефа и членовете на семейството му и ръководството-което е едно и също-което не значи, че са добри на първо място. Не са. Обстановката в офиса е тягостна, текучеството е огромно, ширят се слагачество, доносничество и некомпетентност. Кризата си е криза и работата е трудна навсякъде, но и в най-добрите времена Явлена не е добро място за работа, а за развитие и кариера е несериозно да се коментира. Опитвам се да бъда обективен, имам приятели там, имам и някои нелоши спомени, но фирмата си е въздух под не много високо налягане :-)

Фирмата е супер. Колегите са готини. Има работа и условията са добри. Даже пари се печелят в тази криза (за който може, разбира се). Главния ми брокер много помага при сделките и винаги се намесва, когато има нужда от съдействие. Доволен съм и не бих сменил мястото!

Явлена е най-стабилната фирма за недвижими имоти на пазара и единствената, която запази ядрото си от специалисти, не закри офиси (а, напротив - откри) по време на кризата и продължи да поддържа и да повишава нивото на служителите си и на услугите, които предлага. Много съм доволен от условията на работа и от политиката на ръководството. Чувствам се добре, имам сигурност и стабилност зад гърба си и мога да работя спокойно, без да се притеснявам от глупости, караници, спорове и неразбирателства. Единственият проблем е, че клиентите в БГ все още нямат никаква култура и очакват да им се свърши работа без пари. Слава богу, ръководството в Явлена си има стабилна политика от години в тази посока и дори са осъждали неизправни длъжници. Дано и колегите от други фирми да започнат да работят по-професионално, за да не разрушават имиджа на професията!

Съгласна съм, че тези които плюят срещу управителя на Явлена и семейството му всъщност изобщо не ги познават. Страхил е много земен човек и работи страшно много - затова очаква и от служителите му да работят здраво. Не понася чиновническото възприятие за \"работа\" и мързеливците. Съпругата му е много мила и загрижена за хората, ако седнеш и си поговориш с нея, защото повечето хора отиват при нея, само за да искат нещо. Дъщеря му е усмихнат и много възпитан човек и понеже няма типичната балканска намръщена физиономия хората, които не я познават я бъркат с лигла. Живяла е дълги години на запад и откакто се е върнала във фирмата определено подобри средата, в която работи. В централния офис има много добри професионалисти, с които правим добър отбор, но има и такива, които не са професионално ориентирани, не мислят дъглосрочно и минават през фирмата, само чакайки възнаграждения и облаги, без да бачкат здраво. Забелязала съм, че в България повечето хора, които висят по форумите и пишат гадости са компексирани мързеливци, които изобщо не познават хората, за които пишат. Имало е такива във фирмата и се знае кои са писали коментарите по-долу. Тъпо е да знаеш, че живееш в среда на мрънкачи, затова се надявам повече хора, когато са доволни от работното си място да го напишат. Друго е, че повечето вярват на лошите коментари и са подозрителни към хубавите, но това е българският манталитет. В крайна сметка, съм щастлива, че съм намерила работа, която да обичам и офис в който да ходя сутрин с удоволствие. Относно компютрите, от няколко месеца ни обучават, защото вече е изработена нова система и сайт и скоро ще го пуснат и за широката публика. Изгежда страхотно, но подбират момента на откриването му. Това е супер, защото последните две години бяха много тежки за бранша-казвам го като брокер, който е изпитал на свой гръб кризата, но Явлена инвестира и в IT. Не знам колко от фирмите инвестират в подобрения по време на такива финансови затруднения и дали по-скоро не фалират. Не бих заменила Явлена с никоя друга агенция за недвижими имоти, а за друга професия не съм си и помисляла. Дано повече хора си намерят призванието и са щастливи на работното си място! Успех на всички!

фирмата е наи готината в бранша .Проблем с работата имат само некадърните и лакомите които мислят че като лежат на чужд гръб ще правят големите пари.Като не ви отърва си направете собствена фирма и тогава деистваите.

Работя от година и половина в Явлена и мога да кажа,че всичко е на европрйско ниво.Непрекъсната се подобряват различни звена от фирмата, базата е много добра,колективът е страхотен.Управителят е много човечен,винаги ти влиза в положението,държи на персонала.Като цяло съм много доволна.

Привет,
посетих сайта от скука и реших да прочета мненията на служителите за добре организирания хаос наречен Явлена.Съжалявам, че трябва да я критикувам тази инък прекрасна фирма, но е пълна пародия!Звънят ми инък прекрасните брокерки, които ги бива само на външен вид!
 От една седмица ме притесняват, а нямат реални клиенти за имотите ми, само снимки и приказки, как ако си подаря апартамента веднага ще го лапнат :)))).Писета, хитри сте, ама колкото котарака ми :) , само дето той не е гладен като вас!хахах
 Между другото и сам мога да си пусна обява във вестника и в интернет, или докарайте реален клиент потърсил помоща Ви от вашия или друг офис (от друг град) или не се занимавйте с глупости!Какви са тези щуротии да ми губите времето и да ми искате проценти само, елате с клиент и ще Ви платя двойно, май няма да изкарате пари за нови ботушки тази зима, криза а! :)
  Ако някой мениджър чете това нека се замисли, с хлапета на %тно заплащане не става!Стига с тези цигании, заведете хората си на обучение, дайте им заплати, автомобили и униформи, направете комуникационна система за цялата страна и си прехвърляйте оферти!!!Това с вестниците умря, ние тарикатите сме много :) !
Ако някой, който си търси работа чете това:
1.НЕ СЕ ЗАНИМАВАЙ С ГЛУПОСТИ!
2. Този бизнес умря още преди кризата, в моента е нулев пазара, брокерите се преквалифицират и бягат за това има свободни работни места!
3.Аз съм клиент, и вижте как съм настроян към агенциите и се замислете каква е далаверата в тази работа!
поздрави: Георгиев

Всъщност Явлена е най-точната агенция за недвижими имоти, в която съм работил. Минал съм и през други от големите фирми, но там винаги има някакви дребни спорове, като целта винаги е някой да ти вземе част от комисионната. В Явлена - от тази гледна точка не съм имал проблеми, напротив - дори самият шеф е винаги готов да ти помогне да си направиш сделката, ако имаш нужда!

Работих известно време в Явлена. Като всяка една фирма и тук има и плюсове и минуси. Това, което заслужава да се отбележи като плюс е - яснота в заплащането, редовно заплащане (когато си си изкарал), добра основа за работа. Относно заплащането - ако брокерът положи достатъчно усилия и има необходиния късмет - то резултати не закъсняват(а и може да са наистина отлични). Но, най-важно е човек да не чака някой да му казва кое как да прави, да може да си организира деня, огледите, срещите. Не всеки може да я работи тази работа, поради известната специфичност(всъщност почти всяка работа е така). Има си определено работно време, но когато се налага(това зависи от клиентите) може и да се удължи малко. Все пак ако клиентът ни е зает до 18.00(доколкото е и нашето работно време), и може едва 18.30 да направи оглед - то брокерът ще си прецени дали да заведе клиента си на оглед(т.е. да има вероятност за сделка) или да си отиде вкъщи(ако е свикнал с определено работно време и заплащане). Относно отрицателната страна - има някои колеги в отдел Наеми, които си вършат не толкова добре работата (явен пример е шефката). Но това на всеки може да се случи и понякога е моментно състояние. Другото, което според мен трябва да се промени е, че не се обръща достатъчно внимание на всеки нов брокер и обучението не е особено ефективно. Ако някой се е насочил към Явлена, трябва да е малко по-борбен.

Там назначават на 400лв,подписваш се но пари не взимаш –само 25% при сделка.Обясняват колко много ти дават-тел ,карта и офис а ти им даваш 200лв чисто