Явлена /img/frontend/nomap.png"

Заплащане-както си докараш и то зависи от чара и личните ти контакти най вече. За уважение въобще е смешно да се говори , може би от страна на колегите само , а шефката и асистентката и само в началото се правят на загрижени и разпитват за личния ти живот за да ти намерят слабото място. Не дай боже да си самотна майка, да имаш кредити или други такива проблеми - знаят че си им в кърпа вързан , товарят те с допълнителни задачи , за които не се плаща , само мазно ти обещават нещо неясно в бъдещето! Повечето от тия неща ги научих от колегите защото аз не останах дълго, но то с повечето е така , огромно е текучеството , май има само 2-3 от повече от година две. И не съм чула никой да съжалява че е напуснал , както и аз не съжалявам. Последното което чух от бившите колеги е , че ги събрали за Коледа като им обещали премии , награди ама не им дали нищо , само кебапчета , кюфтета и толумбички ... ужас, много са щедри иначе на обещания, поне да не обещават.

От години не работя там, за това може и да не ми е много актуална информацията. Чудесна школа, място където можеш да научиш основите на работата с недвижими имоти. Прекрасен офис, добър имидж, донякъде е помислено и за персонала със стаята за почивки(пушачите са малко в неизгодна позиция-или поне бяха). Липсват тийм билдинги(освен ако главният брокер не ги направи), но иначе има фирмени партита по празниците.
Имах чудесен пряк началник и дори да имам забележки към другите главни брокери, то като цяло всички са били професионалисти. Имаше отношение вътре в отделите(там ги наричат групи). Имаше малко напрежение между тях, но не и вътре в тях. А това може да се отдаде и на състезателният дух. Чух, че част от опитните брокери не работят вече там(по една или друга причина), което предполагам се отразява на качеството на работа. Но... c'est la vie!
Работа на процент-ако не ти харесва-отиди да продаваш...хляб или дрехи на пазара-в недвижимите имоти, това е основният начин по който работодателите се разплащат със служителите(и именно заради това е добре платена работа).
Доволен съм от отношението към мен-за да съм честен аз бях най-избухливият там-повечето колеги бяха ведри хора(с малки изключения-но все пак в София за бранда Явлена работят над 100 човека).
Има ...някакви... привилеги-не е кой знае какво, но например фирмени карти за Токуда болница. Относно обученията-не са кой знае какво, но все пак-винаги е интересно да чуеш нещо от някой с 15 години стаж на високо ниво в дадена област. Оперативките са...за мен лично са крайно излишни и повод за заяждане от шефовете, но не е нещо, което не се преживява.
Не знам какво се има предвид под фирмена сигурност, но като цяло сигурността беше добра:)
Никой не ти даваше зор, ако искаш да работиш-работиш, ако не-не-скатавал съм се и в два часа.
Потенциала за развитие-можеш да станеш главен брокер, ама трябва да се сцепиш от работа и да преглътнеш малко личното си его-не съм сигурен, че ще вадиш повече пари като мениджър, обаче.
Работех в несъществуващата вече група Запад, напуснах много доволен, изцяло проблема ми беше със заплащането-работа на процент в недвижимите имоти в първите месеци на кризата беше равно на глад. Казвам се Владислав Велков, мобилният ми номер е 0885067337-ако някой иска да ме обвини в ПР да ми се обади да ми го каже лично. Все още се занимавам с недвижими имоти и ако съжалявам за нещо е, че не останах още половин-една година.
Като препоръки - могат малко да вдигнат процентите на брокерите и да се отпуснат за осигуровките, но това не е нехарактерно за бранша. За Ваня Иванова - не съм сигурен как се справя, беше много от скоро на поста си, когато напуснах, дано е влязла в ритъм, но като цяло съм против толкова млад кадър да е на ръководна позиция, било то и в роднински отношения със собственика - нищо против самата личност Ваня, въпроса е принципен.

моето мнение за подбора там е съвсем различно. Досега не съм преживявала толкова интересно и нестандартно интервю. Въпросите не бяха от тези които съм слушала до болка. Не успях да почна работа там, но впечатленията ми са много добри и си прекарах супер на игрите. Изглежда, обаче че хората в България като не успеят в нещо го оплюват - манталитет.
А аз продължавам да търся ...
Усмивки!

Уважаеми търсещи работа в администрацията на компанията, ако уважавате себе си не губете време в ходене на няколко кръга за работа в тази компания. Започна да понамирисва работата на компании(като Прокредит Банк, например), където само се усвояват средства за подбор на персонал. На така наречения втори кръг бяха поканени хора, които от самото начало беше ясно, че няма да бъдат взети на работа, студентка втори курс, току-що завършила ученичка, момиче, което е работило само по бригади в странство, лице, което не владееше много добре, а да не говорим за отлично англ. ез., жена по майчинство....да продължавам ли? Та горе-долу на 10-тата минута нещата започнаха да ми стават съмнителни(а то и поначало си беше така-обявата още е на сайта им, а се оказа, че преди 1,5 г. моя приятелка също е била там на инт. за същата позиция). Мисля, че в общи линиии нещата за тази позиция специално не са мн. чисти, приличаше всичко на добре усвоен фарс.

може ли малко информация за второ интервю за администрацията

Ако искате истината четете.
С  най-голямо удоволствие си тръгнах от тази фирма. Освен  заплата по документи, реална не получаваш, само при сделка получаваш процент и то ако не решат да те одрежат по техни причини. Пълен хаос е офисът в Бургас, Созопол и Поморие - управителката е с мания за величие, но без покритие. Няма си и идея от управление на персонал-принципа при нея е разделяй и владей. Поради тези причини има голямо текучество. Фирмата върви по стъпките на Адрес, която се разпадна и сега повечето офиси са фрайчаизинг.
Съвет към бъдещи кандидати- ако искате да си изгубите времето, ако искате да Ви изкарват некадърници, ако искате да Ви контролират, ако искате да не получавате заработеното и да ви лъжат в очите -това е мястото за Вашата работа в офис Бургас. Ако мислете, че преувеличавам, почнете работа там и да видим колко ще издържите.

Всъщност зависи си от теб колко усилия полагаш, но трябва и малко късмет, за да стартираш бързо и успешно като брокер. Израстване в йерархията - може, но след няколко години, а и няма много накъде да се расте, защото самата йерархия не е нан много нива.
Решенията за брокерите и правилата във фирмата се взимат от шефа, а дъщеря му отговаря за администрацията.
Въпроса за това как изглеждаш не го разбирам много. всякакви хора сме - млади, стари,мъже,жени, важното е работа да вършиш.

В крайна сметка има ли значение какво умееш и колко се стараеш или семейството решава и управлява?
Кой взема решенията съпругата или управителя или дъщерята?
Какво значение има как изглеждаш?
Имаш ли базова заплата или само процент?
Можеш ли да се изкачиш в йерархията? въпросите са към вече работили там? Вижда се,че част от мненията са писани умишлено и са пълни с правописни грешки.

На когото му се работи и занимава с недвижими имоти , за да прави пари трябва да работи много усилено и задълбочено. Не си мислете , че работата на брокер е само до там, да го заведеш и да му покажеш имота на човека.При някои имоти си има изисквания и технически параметри.Явлена е една от малкото големи агенций , който ти дават добро убочение  за начинаещите брокери и добър имидж пред другите агенций и крайни клиенти!

Фирмата има много добра система на обучения и развитие на персонала. Както за новите, така и за старите служители се предлагат семинари под различна форма и то редовно! Приемат се предложения за промени и самата агенция също се променя спрямо средата, в която работи; предприемат се например много адекватни на кризата мерки в отношенията с настоящи и потенциални клиенти, реклама и вътрешна организация. Сигурно място за работа.