Експириън Скорекс България ЕАД / Experian https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Цариградско шосе 86, Space Tower&markers=София,бул. Цариградско шосе 86, Space Tower

Експириън Скорекс България ЕАД / Experian

Абсолютен комунизъм. Построен и непоклатим.
Процедурите отнемат месеци.
Повишението по-скоро зависи от мениджъра, не от умения и постижения.
Наемат се неграмотни хора.
Толерират се пълни простотии и невъзможни претенции, докато реалните проблеми ги замитат под килима. От мухата редовно става слон, за отчитане на дейност.
Заплатите-посредствени. Заплата почти не се увеличава.
Има читави хора, но повечето живеят в абсолютен балон и са функционално неграмотни.

analytics product development, truso emea, йордан д. ... човек с ниска емоционална интелигентност, който си навира носа в работата на всеки! липсват му умения за вписване в екипа! създава конфликтни ситуации! разрушава добрата атмосфера в екипа! николай, моля те, моля те, обърни внимание на йордан!

Някой може ли да сподели мнение за Credit Controller with Italian ? Заплащане , обстановка ? Благодаря

Работя тук от близо 7 години като Software Developer, но стоя най-вече заради интересните за мен проекти като с времето ми става все по-трудно да си затварям очите за некомпетентния мениджмънт и очевидните опити да се убие таланта на хората. Екипите работят по така наречения Whole Team Approach, но незнайно защо се очаква всички да са специалисти във всичко, а не просто екипа да може самостоятелно да разработи, тества и достави даден feature. Интересното е, че вместо да се взимат силните страни на хората и да се развиват се правят множество опити всички да се подравнят по слабите си страни... както има един виц в казармата всички влизат различно умни, но излизат еднакво глупави. Мениджърите са просто проксита за желанията на мениджмънта извън България - нямат собствено мнение, нямат собствена воля, нямат никаква визия... правят само и единствено каквото им се каже. Постоянно ходят по разни обучения, но въпреки това нямат елементарни умения за работа с хора и постоянно липсват когато ти трябват за някое решение.
Технологично проектите са изостанали, но бързо се наваксва и голяма част от легаси кода постепенно се премахва.
Заплатите са на средно и под средното ниво, като изключение има само в годините с много добри резултати когато се дават високи бонуси (стига се до 4 нетни заплати под формата на бонус)
Кариерното развитие зависи само и единствено на благоразположението на прекия мениджър, който разчита най-вече на слухове за да вземе решение как сме се представили през годината. Има фирмена политика да се прави всичко възможно да се подобряват слабо представящите се хора, а силно представящите се оставят на произвола. Бил съм свидетел как човек, който нищо не прави бива повишаван в длъжност за да не вземе да си тръгне...
Като цяло средата на работа е напрягаща, ниските заплати отблъскват качествените кадри и екипите са изградени от хора на средно към ниско техническо ниво. Има изключения естествено - когато някой проект стане супер приоритетен за фирмата се правят раздути бюджети и тогава може и да се намърдат добри кадри, но напоследък модата е да се разчита на контрактори и да не се наемат собствени служители. Когато някой прояви изключителни технически умения е възможно да се измъкне от безумната система и да работи по по-интересните неща в проектите, но всички останали са прецакани да работят по тъпи и деградиращи задачи.

Назначат се хора с роднински връзки във фирмата, съответно на такива им се дава по-голям шанс за кариерно израстване. Наблюдавал съм много такива примери.

Компанията е голяма и сигурна, натоварването е средно, но заплащането е под средното.
Не е зле за джуниър хора. Да се натрупа малко опит и да се търси някъде работа, където плащат адекватни пари. Ако сте дев ще очакват от вас да вършите - dev, qa, dev-ops, security и каквато още се сетите работа (компанията прилага така наречения "Whole team approach"), което за някои може да е готино, но в дългосрочен план ви пречи да натрупате експертиза в коя и да е насока.

Кандидатствах за тийм лидерска позиция в тази фирма и още преди да ме поканят на интервю им заявих, че търся заплата 7к и те ми отговориха, че тази заплата е ок, да заповядам на интервю. В деня на интервюто, те отново ме попитаха за очакваната от мен заплата и аз им отговорих, че очаквам за позицията 7к, при което техническото лице и HR-ката се спогледаха многозначително. На мен ми стана ясно веднага, че такава заплата изобщо не стои на дневен ред при тях. Според мен не е редно да се подвеждат кандидатите и да губят времето на хората. Иначе интервюто беше приятно и интервюиращите също. Пиша този коментар, за да предпазя други колеги да си губят времето с ходене на интервю там.

Кандидаствах за Data Scientist, но ме отсвириха. Лошо няма, аз не съм човек, който се мисли за велик специалист или пък не приема НЕ за отговор. Струва ми се, че и факторът ПАРИ играе, защото като им казах очакванията си и възнаграждението, което получавам в момента започнаха да мигат на парцали.

Като цяло нямам остри или лоши впечатления от посрещането и отношението, както и HR-а беше свястно момче.

Но интервюто със "заинтересованите" лица беше доста постно и след час и половина разпити ми се стори неадекватно. Имам чувство, че те самите не бяха много в час тъй като нямаше технически въпроси, нито пък ми разгледахме проектите. Не е изключено професията при тях да е нова и да са в гъбките всичките :)

А и прочетох от разни други кандидати по-долу, които си имат понятие от машинно обучение, невронни мрежи и т.н., наблюденията се потвърждават.

Като цяло тенденцията в БГ е дори във високотехнологичния бранш да се търсят и наемат все по-евтини кадри. Явно китайци, индийци започват яко да бъркат в джоба на останалия свят.
Да търсиш кадърен специалист машинно обучение за 2000 бруто...
Трябва да се заредиш с много отпимизъм.

Skupa Plamena ot HR ekipa, ne Vi pravi ches da se zaqjdate s kandidati kum koito izptvate apatiq!

Kak ne Vi e sram da mi pishete v Linkidin citiram "

ME
I btw se pishe "your application HAS been rejected"

Plamena Raynova sent the following message at 1:22 PM
View Plamena’s profilePlamena Raynova
Plamena Raynova 1:22 PM
btw се пише и "disrespectful"

xaxaxa

ME sent the following messages at 1:28 PM

xaxaxxa

Wow!

Zdraveite,

Predvaritelno se izvinavam za latinicata.

Reshih da spodelq svoeto mnenie, kato kandidat za rabota v Experin Bulgaria, no bez uspeh.

Nqma da se prevuznasqm kude sum uchila, kolko ezika znam i kakvi tehnicheski umeniq imam. Za opit i da ne stava na vupros.

Kandidtstvah za poziciq Reportin Analyst. Uj bqh shortlistnata, no v4era poluchih rejection!!!! Poredniq za poeslednite 5 godini.

Reshih da napisha pismo do HRti v Bulgaria, i eto kakvo poluchih kato otgovor" your application have been rejected as the profile of the role (Reporting Analyst) is currently under review and the responsibilities and profile of the role will be changed.

Kind Regards,
Plamena"

Nqkoi da spodelq podobna sudba?

Az lichno se svurzah s kolegoi ot Reporting ekipa i takova neshto vuobshte nqma!!!!

Mili mi HR- nerazbrahte li 4e ste super nenujni!!! Kak podbirate kadrite si, za6toto ve4e se dose6tam!!!

Jalki ste v ochite na mnogo kato men!!!

Povdigamui se ot takiva kato vas!!!!!