Експириън Скорекс България ЕАД / Experian https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Цариградско шосе 86, Space Tower&markers=София,бул. Цариградско шосе 86, Space Tower

Експириън Скорекс България ЕАД / Experian

Кандидатствах за тийм лидерска позиция в тази фирма и още преди да ме поканят на интервю им заявих, че търся заплата 7к и те ми отговориха, че тази заплата е ок, да заповядам на интервю. В деня на интервюто, те отново ме попитаха за очакваната от мен заплата и аз им отговорих, че очаквам за позицията 7к, при което техническото лице и HR-ката се спогледаха многозначително. На мен ми стана ясно веднага, че такава заплата изобщо не стои на дневен ред при тях. Според мен не е редно да се подвеждат кандидатите и да губят времето на хората. Иначе интервюто беше приятно и интервюиращите също. Пиша този коментар, за да предпазя други колеги да си губят времето с ходене на интервю там.

Кандидаствах за Data Scientist, но ме отсвириха. Лошо няма, аз не съм човек, който се мисли за велик специалист или пък не приема НЕ за отговор. Струва ми се, че и факторът ПАРИ играе, защото като им казах очакванията си и възнаграждението, което получавам в момента започнаха да мигат на парцали.

Като цяло нямам остри или лоши впечатления от посрещането и отношението, както и HR-а беше свястно момче.

Но интервюто със "заинтересованите" лица беше доста постно и след час и половина разпити ми се стори неадекватно. Имам чувство, че те самите не бяха много в час тъй като нямаше технически въпроси, нито пък ми разгледахме проектите. Не е изключено професията при тях да е нова и да са в гъбките всичките :)

А и прочетох от разни други кандидати по-долу, които си имат понятие от машинно обучение, невронни мрежи и т.н., наблюденията се потвърждават.

Като цяло тенденцията в БГ е дори във високотехнологичния бранш да се търсят и наемат все по-евтини кадри. Явно китайци, индийци започват яко да бъркат в джоба на останалия свят.
Да търсиш кадърен специалист машинно обучение за 2000 бруто...
Трябва да се заредиш с много отпимизъм.

Skupa Plamena ot HR ekipa, ne Vi pravi ches da se zaqjdate s kandidati kum koito izptvate apatiq!

Kak ne Vi e sram da mi pishete v Linkidin citiram "

ME
I btw se pishe "your application HAS been rejected"

Plamena Raynova sent the following message at 1:22 PM
View Plamena’s profilePlamena Raynova
Plamena Raynova 1:22 PM
btw се пише и "disrespectful"

xaxaxa

ME sent the following messages at 1:28 PM

xaxaxxa

Wow!

Zdraveite,

Predvaritelno se izvinavam za latinicata.

Reshih da spodelq svoeto mnenie, kato kandidat za rabota v Experin Bulgaria, no bez uspeh.

Nqma da se prevuznasqm kude sum uchila, kolko ezika znam i kakvi tehnicheski umeniq imam. Za opit i da ne stava na vupros.

Kandidtstvah za poziciq Reportin Analyst. Uj bqh shortlistnata, no v4era poluchih rejection!!!! Poredniq za poeslednite 5 godini.

Reshih da napisha pismo do HRti v Bulgaria, i eto kakvo poluchih kato otgovor" your application have been rejected as the profile of the role (Reporting Analyst) is currently under review and the responsibilities and profile of the role will be changed.

Kind Regards,
Plamena"

Nqkoi da spodelq podobna sudba?

Az lichno se svurzah s kolegoi ot Reporting ekipa i takova neshto vuobshte nqma!!!!

Mili mi HR- nerazbrahte li 4e ste super nenujni!!! Kak podbirate kadrite si, za6toto ve4e se dose6tam!!!

Jalki ste v ochite na mnogo kato men!!!

Povdigamui se ot takiva kato vas!!!!!

На кратко - фирма с проекти с голям потенциал, която е съсипана от некадърен мениджмънт.
Всяка забележка по отношение на фирмата минава покрай ушите на мениджмънта. Редовно текучество на качествени кадри и никаква незаинтересованост от мениджмънта за това(шири се виждането "всеки е заменим"). Случаи на хора, които от днес за утре без предупреждение и компенсация са премествани от един проект в друг.
Сградата е до Метро и ако човек няма достъп до метро или не живее около Окръжна болница го чакат прекачвания. Самата сграда е пълна скръб откъм изпълнение - пропадащи асансьори, напукани стени, чупещи се казанчета на тоалетните, неработещи диспенсери за вода. Забрана за внасяне какъвто и да е алкохол - ако даже си си взел нещо за вкъщи и си имал "наглостта" да го оставиш в хладилника, ти го прибират без предупреждения. Редовни случаи на изчезващи пари и неща от бюрата на хората.
Паркоместата се раздават по класиране според отдалеченост от офиса по google maps и престой във фирмата. Има цели етажи в подземния паркинг, които са празни, но понеже са отредени за човек Х във фирмата според класирането - друг не може да паркира там.
Постоянно добавяне на нови изисквания към всеки release без да се отчита останало време/натовареност/капацитет. Масово хора, които си клатят краката и не знаят защо получават заплата.

Интересувам се как протича интервюто ? Само на английски ли преминава , има ли някакъв тест ?

Благдаря предварително!

Кандидатствах по обява в Experian Bulgaria за Junior Financial Analyst (изчисляване на заплати, комисионни; счетоводни услуги - това ме ориентираха, че търсят), но нито на интервюто, нито в jobs.bg беше обявена заплата, било то стартова и по възможност за развитие до каква сума може да стигне.
Бихте ли внесли мялко яснота по въпроса ако имате инфо, особено вътрешно - каква е стартовата за тази позиция, има ли възможност за повишението й и до колко, както и през какъв период може дабъде вдигната?

Благодаря предварително!

Български мениджмънт в аналитичния бизнес.

Като бивш служител мога да кажа че Експериън е един много добър пример за типичният български мениджмънт в аналитичната сфера. Най-забавното е че решенията се взимат на база лични предпочитания, където бизнесът трябва да взема обосновани решения основани на данни.

Няколко думи за Мениджъмта:
Гено Генов - нямам представа как този младеж стигна до позиция старши мениджър, но със сигурност не е благодарение на неговите мениджърски способности. Основната му цел е да създава интриги, често говори за неговите колеги с погиравателен тон. Хора които носят очила и загащени ризи и за съжаление не са красиви колко него, са обект на подигравки от негова страна. Не знам как такова поведение изобщо се торелира в международна компания, камо ли се издигаш професионално.

Невена Ранчева - ако искате да получите надзирател вместо мениджър това е вашият човек. При нея най-добре ако сте от Пловдив, жителите на другите населени места са некадърни, нямат качества и "имат доста области над които ще трябва да поработят". Оценява работата не според качеството и резултатите, а според личните си предпочитания.

Забавното в Аналитияният отдел е че може да намерите хора които обичат да работят с данни и не им пука от цялото това статукво и да си станете приятели. Разбира се не очаквайте да се ползват нови технологии като Python, Machine Learning scikit learn и т.н. а се пригответе за остарял статистически език.

Experian са пълни нещастници. Въобще не се занимавайте да си губите времето с тях. Преди да кандидатствам прочетох повечето мнения във форума и реших, че тук пишат основно неоправдано недоволни хора и дадох сериозен картбланш на доверие към фирмата. За съжаление долните отрицателни мнения се потвърдиха напълно.
Кандидатствах за позицията Junior Data Analyst, за която се изискваше познания по Python и R и желание за учене и развитие. Аз имам не само по Python и R, но и по SPSS и SQL както и работа с развойни среди за искуствен интелект като pandas, sci-kit learn, numpy, jupyter notebook и други.
Пурви кръг - събеседване, минах го.
Втори кръг - тест и него минах като въпросите бяха свързани със статистика и работа с алгоритми за обработка на данни. Според самата фирма 42% от явилите се на теста не го издържат. Аз се справих добре, което паказва, че имам необходимите знания за позицията.
Трети кръг - пълна подигравка. На интервюто бяха Димитър Василев - оперативен ръководител отдел "Анализи", Цветлина Йончева - Team Lead и Петър Марков - HR Assitant. Петърчо и Йончева бяха в гъбите и въобще не разбираха нищо от техническата част, но за да се каже, че и те работят нещо по няколко пъти ми задаваха едни и същи въпроси като "Какъв бил най-големия ми проект в живота?", "Как съм щял да кажа на колегите си, ако виждам, че не се справят със задачите си?" и дгуги такива глупости. Самият Василев (баш директора) въобще си нямаше представа от среди за работа с данни и изкусвен интелект и не ме остави да си представя няколкото проекта направени на jupyter notebook с Python. Най-нагло ме прекъсна и почна да ме пита разни други неща относно image classification, от където си пролича, че не разбира нищо от невронни мрежи. Явно се опитваше да покаже колко е вещ по темата, но безуспешно. Трябва да добавя, че тримата хубавци ми задаваха въпроси един през друг и в крайна сметка се получи една какафония от несвързани въпроси.
Направо процес на подбор като за космонавт и то за Junior позиция, на която се оказа, че трябва само да чистя данни и да проверявам как работят моделите (нещо като IT чиновник).
Това не е всичко, ами се опитаха да ме държат две седмици без отговор като знаеха предварително, че няма да ме наемат. Така искат, ако имаш други предложения за работа, да ги прецакаш и тях и пак да им се молиш на некадърниците от Experian - това вече е безкрайно некоректно и гадно. Радвам се, че не ме взеха и съветвам всички останали да не си губят времето и трошат нервите да се занимават с едни пълни смешници.

Работя от 5 год за Експириън и заставам с личното си име зад мнението си. Дойох в компанията в Support екипа като Бизнес Анализатор и бях доволна,но реших да се развивам и получих желаната от мен позиция на Global Training Consultant- без подмазване и лицемерие,а с желание за работа и старание да се докажа. За тези 5год мога да кажа,че съм доволна от фирмата и не мисля да я напусна скоро. Заплатите са нормални за нашия сектор, офисът винаги е чист, намира се на метростанция Интерекспо център и е адски удобно. Имаме привилегии като безплатна карта за градския транспорт, ваучери, Мултиспорт карта на абсолютно символична цена, хоум офис, 3 дни,които можем да посветим на благотворителна инициатива по избор и тн и тн.Осигурени са и паркоместа- да, недостатъчно за всички служители,но доста фирми подсигуряват това само за мениджмънта си :) До този момент мога да кажа,че шефовете ми са били прекрасни, разбиращи,отзивчиви и помагащи. Колегите също. Не ми се е случвало мое оплакване да не бъде чуто или подминато и неглижирано. Преди съм работила за HP, Ingram Micro, C3i и други фирми от сектора, но фактът,че 5 год съм тук говори сам по себе си за фирмата.
В този сайт винаги недоволните изкават мнение,но искам да ви покажа,че има и хора,които сме повече от щастливи,че сме част от компанията.