Експириън Скорекс България ЕАД / Experian https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Цариградско шосе 86, Space Tower&markers=София,бул. Цариградско шосе 86, Space Tower

Експириън Скорекс България ЕАД / Experian

Ако чуете на интервю за проекта Хънтър, и кандидатсвате за QA, по-добре не си губете времето. Колегите са готини, ама мениджърката е доста неадакватна и незнаеща. И лъже доста. Мазничка като цяло.

Аз наскоро пък разбрах, че има отдел по Журналистика в Експириън. Нейн мениджър е именно лице завършило факултета по Журналистика в Софийския. :D Шегата настрана, но това показва какви некадърници са от Експериън да наемат парашутисти без нужната квалификация. И ако П.А. е лющила дудуци при предния си работодател за да се издигна в пийпъл мениджърски пост, то какво аджеба прави тя там в Експириън?

Толкова ли няма служители с дългогодишен опит които да се издигнат със съответното образование, опит и квалификация?!?!?!?
Тъпото е, че такива хора са отговорни за подбора на персонала, дават цели на служителите си, после ги оценяват за свършената работа. Ха познайте дали всичко това е обективно и каква среда се изгражда.

Куца и импотента фирма сте!

Да споделя мнение за кандидастването, защото тук срещнах доста мнения, които не кореспондират с моя личен опит (не казвам, че хората лъжат). Предстои ми да започна работа там, така че мнение за самата работа мога да дам по-нататък. Специално за интервюто при мен всичко беше ОК. Служителите бяха напълно коректни с мен. Нито някой се е държал надменно, нито са ме бавили с отговорите. Цялата процедура при мен отне 20 дни, което според мен е ОК.

Искам да изкажа мнението си и аз. Неотдавна кандидатствах в тази фирма и мога да кажа, че голяма част от коментарите за интервютата са пълна лъжа. HR-ката с която протече интервюто беше изключително мила жена, много уважително се държеше през цялото време, отговаряше бързо на всичките ми е-мейли и по никакъв начин не се е заяждала. По време на интервюто присъстваха и членове от екип, които по никакъв начин не са се държали подигравателно или надменно, за разлика от други фирми в този бранш. Като цяло съм изключително доволен от отношението проявено към мен, и се надявам да не се заблуждават хората от неверните коментари.

Последното мнение е написано от HR човек от фирмата.

Кой се представя с име за да напише нещо добро за HR, който не го е взел на работа... и то да напишеш коментара 2-3 месеца след интервюто с такива подробности и пълното име на интервюиращия.
Написано е като по учебник, мнение с толкова много детайли е съмнително да е истина. Психопрофила за "мрънкащите" също е доста стадартно написан, като за HR...

Aма толкова ви стига акъла на HR-ите в Experian...

Вместо да си губите времето опитвайки се да си промените имиджа, чрез коментари по сайтове, вземете
да го направите чрез действия...звучи във ваш стил нали... ми що не го правите тогава?

Работя във фирмата от известно време, та не мога да коментирам как HR-ите интевюират хората в момента. Мога да коментирам обаче как си вършат останалата работа - ТРАГИЧНО. Всяка комуникация с HR-ите е мъка. Некомпетентни са за собствените си сложни процедури. Тромави, мислят си че и другите могат да си губят времето както тях. За дребни неща се водят огромни комуникации за да им обясняваш елементарни неща. Всички документи и анекси, които трябва да се подишат от служителите се бавят по 2-3 месеца докато бъдат подготвени. Нямат представа какви трябва да са хората, които наемат - използват буквално написаното в учебниците по психология.

Съдейки по опита си във фирмата, съм склонен да вярвам, че HR-ите и мениджърите се държат надменно и се заяждат на интервютата. Странно при положение, че HR-ите са най-некадърния отдел във фирмата(от къде е това тяхно самочувствие??), а мениджърите си мислят, че като станат такива и кръвта им посинява... Очакванията са им човек сега излязъл от университета да е готов за средно ниво като знания...

За фирмата, като във всяка друга, зависи в кой отдел си... има си плюсове има си и минуси... Прегледайте коментарите надолу.

Здравейте, казвам се Невена и кандидатствах в Experian преди 2-3 месеца за позиция Technical Analyst. Аз също минах 1во тест, след това интервю-разговор. Тестът беше доста адекватен и всеки, който е работил година или две в сферата, за която кандидатства би се справил поне на 70-80%. След това последва разговор с мениджъра на екипа и HR. Хората изобщо не целяха да се заяждат както е написано в някои от коментарите по-долу. Напротив, разговорът беше доста ползотворен. Приятно съм изненадана от човешкото им отношение и професионализма! Не мога да разбера защо има толкова много негативни коментари, особено за HR-те. Може би е вярно това, че във форумите пишат главно хора с негативно изживяване. Чисто психологически, ядосаните хора имат нужда да споделят за преживяването си. А тези, които са доволни, просто не отделят време да направят това. Аз реших да отделя 5 минутки да споделя и похваля хората, с които се срещнах. Името на HR-ката е Десислава Лютидолска. Изключително мило, възпитано, интелигентно и усмихнато момиче! Изобщо цялата атмосфера в тази фирма беше доста приятна. Имам познати в компанията, които са доста доволни от отношение, от колеги, ранотна среда ... За заплата не мога да дам мнение - на някои парите са им много, на други малко. Всеки преценя според възможностите си. Фирми бол на пазара.

С този коментар не целя да правя "четки" - дори не започвам работа в тази компания. Просто искам бъдещите кандидати да не се отказват от Experian само заради негативните коментари. Била съм на доста други интервюта и повярвайте ми, не навсякъде се държат толкова професионално.

Успех на всички!

Едно от най-добрите места, на който съм работила. Допада ми, че около мен има образовани хора. Техническото ниво варира, но средното е силно. Като за dev средата е доста социална. Натоварването е балансирано, за желаещите има тръпка и предизвикателство. Абе, планирам да се заседя.

За съжаление първо се прецаках с интервюто, после прочетох мненията във форума. Мога да кажа, че всичко е точно така както е написано. Викнаха ме на изключително безполезно двучасово интервю. Пълна загуба на време. Един час некъв тъп тест дето съм 100% сигурен, че няма връзка с реалността и начина на работа във фирмата- най-вероятно свален от интернет. Втора част: препитване по теста и заяждане, че не знаете всичко на 100%. Ей тоя Стефан Петков е ебати тъпунгера. Некъв комплексиран дебил ми се стори. Загубихте ми времето бе! Ша ви еба путката лелина!

И аз съм на мнение, че служителите, които подбират персонала в тази фирма, са на доста ниско ниво, без никакви компетенции и култура. Нормално е, предполагам -демотивирани, зациклили в тази така досадна работа. То всичко идва от ЧР Мениджъра, който така ги е възпитал и който явно е заинтересован единствено от собственото си благололучие, отколкото от това да ръководи екип.
Аз кандидатствах за техническа позиция - трябваше да мина доста интервюта и накрая дори не ми се обадиха да кажат какво е решението им. Бях препоръчан от мой познат, който също е попитал защо не съм одбобрен, но така и не е получил адекватен отговор.
Но не ми пука. Фирми бол на пазара.

Здравейте, някой знае ли какви са заплатите за финансовите позиции, за хора без опит?