Мартинели https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Варна,Одесос, ул. Дебър 7&markers=Варна,Одесос, ул. Дебър 7

Мартинели

Кандидатсвах преди две години за отдел "Кореспонденция с чужбина". От тогава не спират да текат обявите им /вероятно и преди това е било така/. Виждам ги защото периодично разглеждам джобса просто, за да следя пазара. Щом има текучество - бягай. Трябва да се научат бг работодателите да уважават работниците си. Ако ние не защитаваме интересите си те няма да го напарвят. Такива като Хикови и Мартинели и др. заслужават да си останат тесен семеен кръг и да си бачкат сами.....

Да вметна само - факт е, че обявите им не спират да текат из известните сайтове - какво ли точно означава това?!?! ;-) Изключително несериозно е, на фона на изключително сериозните изисквания и обявени свободни позиции.....А съм убедена и знам, че в България все още има достатъчно кадърни и опитни кадри, достойни за свободните работни места.

Минах пред 3 интервюта за да започна работа в тази фирма. Нито едно от обещания не бяха спазени. Дали ще останеш на работа или не решават старите продавачки на фирмата, на които липсва дори елементарно възпитание. Манджите на бюрото пред клиентите, плюскане на риба и обслужване с мазни ръце, викането из залата и решаване на семейни проблеми на висок тон, интриганство, клюки, отвратително отношение към клиенти, прецакването помежду продавачките, по-старите гледат да откраднат поръчките на нови, това само част от ситуацията вътре. Старите продавачки дори не са наясно с артикулите, цветове,материи. Много недоволни клиенти, понякога клиент си чака поръчка за доставка няколко седмици...мотаят го от днес за утре. Продавачките не си проследяват доставки и въобще не ги интересува какво се случва след като вземат поръчката...Управител е много зает и няма никакъв поглед на случващо се вътре,а все пак тези хора представляват неговата фирма! Единствено положително , което е възможност в тази фирма е работата 2 на 2 дни. Всъщност само заради това старите служителки остават там,само защото всеки може да се занимава с лични неща или друга работа през останалото време. Което официално уж забранено! Заради това наемт непрекъснато нови и нови продавачи, поне 20 човека се водят на работа в магазина...и се сменят..текучество е много голямо. Иначе си плюят в собствената чиния, фирмата и работодателя си. Никаква перспектива за развитие . Обявите вървят непрекъснато, идват нови продавачки на обучение непрекъснато, останалите могат да бъдат освободени всеки един момент без предупреждение и без да разбират защо..Ако се чуствате поне  средно интелигентен, не си губете време.

Здравейте! Преди няколко дни кандидатсвах за административния отдел на въпросната фирма за специалист Кореспонденция с чужбина. И се питам дали някои няма някаква информация за тази позиция. Подбора на кандидатите беше направен от агенция за подбор на персонала и там ми проведоха първото интервю. Вчера ме поканиха на второ от фирмата със шефовете. Забелязала съм, че доста често има обяви от тяхна страна за работа във джобс.бг, и търся обективно мнение заслужава ли си да се захващаш на такава работа или е за по един месец и после трябва да си търсиш нова?

Имате ли наблюдения за позицията графичен дизайнер, отдел реклама. Какво е заплащането, отговорностите, работно време, сигурност и отношение.

Чудя се на наглостта на фирма МАРТИНЕЛИ как неспирно си публикуват обяви за работа, ту за 3D дизайнер, продавач консултант-мебели и какво ли не, сътрудник външна търговия, управител мострена зала, а съвсем отскоро и "ГРАФИЧЕН ДИЗАЙНЕР".
Търсят си хора нон-стоп за съответните позиции - как пък не се намериха?! Или пускат фалшиви обяви, или си просят яка проверка от Инапекцията по труда!
JOBS.BG трябва да им забрани да публикуват обявите им вече приличат на SPAM!!!

Моля някои да даде информация за магазинът на Мартинели в Пловдив. Обадиха ми се за второ интервю с регионалният, най-тъпото е че трябва да пътувам до Варна за 15 мин. интервю.

Какво по-точно е проблема ? Това от личен опит ли е ?

Хора, не се лъжете да постъпвате на работа в Мартинели, като монтажници и отговорник монтажник. Ако решите да рискувате се случва следното:
-съвместявате няколко длъжности в едно;
-постоянно сте на телефона и търпите критики от всякакъв характер;
-6 дневна работна седмица и ненормиран работен ден;
-годишния платен отпуск не Ви се заплаща, а се води за неплатен;
-на работа ще бъдете, докато Ви изтече срочния Ви договор и след това без да има обективни аргументи, ще бъдете изхвърлен от работа, и не получавате последната си заплата в размера, който е уговорен, а е драстично по-малко;
-текучеството във фирма Мартинели е голямо, не си заслужава да си губите времето;
-в тази фирма искат "с трици маймуни да ловят", или иначе казано с 5 монтажника искат да се свърши работа за 20 монтажника.

И така, след кандидатстване ми се обадиха след няколко дена, като въпросът беше от кой град съм. След като казах, че не съм от Варна последва питане колко сериозно си търся работа във варна,на което обясних, че желанието ми е да работя на такава позиция,без значение къде и отговора беше: "Ами само да ви кажа, че работата е сезонна, до края на лятото" ...  което това си прозвуча абсурдно за позицията за която кандидатствах. При което на следващия ден отново беше пусната същата обява и явно си беше отбелязано, че е постоянна.
Като лъжете, поне малко по- добре ги закърпвайте лъжите. А като толкова много не желаете кандидати от други градове, просто го напишете в обявата.