Мартинели https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Варна,Одесос, ул. Дебър 7&markers=Варна,Одесос, ул. Дебър 7

Мартинели

Ако нямаш свой човек си загубен мой човек!

Днес бях на интервю в Мартинели в офиса им във Варна по позицията "кореспондент чуждестранни клиенти". Четейки всички негативни мнения за компанията, бих искала все пак да попитам, за какво точно заплащане и условия става въпрос - с цифри и факти. Задавам този въпрос, защото с въпросната госпожа интервюираща си говорихме на дълго и широко както за моя опит, така и за естеството на самата работа в Мартинели, но единственото съществено, което разбрах за условията, е работното време - Пон.-Пет (09.30 - 18.30), като през седмица се работи и в събота, но до 18ч. Попитаха ме, какво заплащане очаквам, аз отговорих, но до там, ответна реакция за предлаганото от тях заплащане нямаше. Та това ми е интересно - какво е заплащането, колко време е обучителният период (заплатен ли е или не), на колко часа те осигуряват и дали договорите са редовни?

1 точка

В тази  фирма  има 80 %  са  позьори.Има някакви регионални,пълни палячовци.Всели е  човек на някой.Ако  не  си  част от купона ,си аут от фирмата.
Ако ти се работи ,има кой да ти резне  крилата.Съжалявам г-н Несторов,но  се нуждаете от пълна промяна на колектива  и най-вече "верните" ви  кучета да си поемат друг път.
За  всяко  нещо  да с звъни на някой и  да нямаш  свобода и  доверие от назначилия те ,не е  за този век.
Мога да пиша още ,но едва ли има смисъл
10 година кервана си върви.

Няма да Ви посъветвам да не започвате работа в МАРТИНЕЛИ, защото Вие няма да ме послушате и все пак ще се пробвате. В случай, че се колебаете- недейте, но ако пък искате да усетите тръпката от унижението, гаврите на злобните колеги и сте готови да бъдете сритани в ъгъла- там е Вашето перфектно ново работно място. Ще оцелеете само, ако нямате никакви амбиции да се учите, да се развивате и да вървите напред и нагоре. Много е важно поне 6 месеца да сте невидими и нями, да не работите много, за да не подразните някоя мързелива колежка титулярка. Много е важно също да нямате нито самочувствие на кфалифициран специалист, нито самоинициатива- да Ви харесва да работите "работа на ден за около 2лв./ден на принципа: "ден да мине , друг да дойде" , да следите всички реалита и музикални клипове във Вбокса, както и чат в сайтове за запознанства на пълен работен ден- така е 100% сигурно, че ще се задържите повече от месец.
Мартин Несторов е много добър бизнесмен, естет, но за съжаление има "по-важни хора от него" и на практика те ги решават нещата, пригответе се за това. Фирмата е печеливша и се развива, това е добре, за съжаление обаче ще Ви се повдига само от името на компанията след експириънса ;-) добре е, че не сте баровец и няма да навредите на оборота.
Разбира се, има и неколцина качествени и свестни личности там, но те са само за да затвърдят общото ти впечатление ! Дерзайте !

Обявите за свободни места пак текат в нета. Въпросът ми е има ли промяна във фирмената политика на Мартинели спрямо персонала? Чудя се струва ли си да си губя времето в интервюта и пробен период.

Моля ако някой има някакви наблюдения  да сподели мнения за позицията Декоратор!

Не извършвайте никакви услуги на Мартинели преди да сте си взели парите ЛЪЖАТ И НЕ ПЛАЩАТ

Понякога влизам тук за да се забавлявам четейки мислите и страстите на знайни и незнайни герои, но реших и аз да споделя мнението си. От 2007г. съм служител във фирмата, в момента съм в майчинство.
Смешно ми е, когато хора- без каквито и да е познания в областта, за която кандидатстват- изказват мнения и се вълнуват за неща, които не осъзнават.
Истината е, че фирмата е голяма, с широк спектър от дейности- респективно сферите, по които се търсят специалисти са много. Естествено е да е често, тъй като всичко се развива и разширява.
Текучество- има да, защото голяма част от кандидати за работа не са подходящи за позициите, по които се явяват. Във времето- по закона на естественият подбор, неподходящите отпадат (някои по-рано, други по-късно.... някои сами преценяват, че не стават, на други- трябва да им се помогне да го осъзнаят). Съжалявам за вторите- не е приятно, но все пак човек трябва да преценява възможностте си.
Аз бих споделила своето добро чувства за фирмата, заплащането е добро и редовно, все пак- и според възможностите на всеки. Има много обучения (под всякаква форма), които определено вдигат класа на служителите. Отпуски се ползват и не са неплатени. Понякога се работи извънредно, но не е ежедневие- все пак и тук, като навсякъде има крайни срокове.
Естествено има и проблеми понякога, но не бих казала, че са непреодолими или такива, които да ги няма във всяка една друга фирма.
Аз оставам с добро чувство към фирмата.
И още веднъж апелирам към новите кандидати за работа.... Моля, преценете сами възможностите си явявайки се на интервюта и представяйки се за знаещи, можещи-способни. Знаете ли достатъчно добре език, имате ли компютърна грамотност (не визирам ровенето в интернет, говоря за специализирани програми), имате ли някакво,каквото и да е- познание за форми, цветове, материали.... усет поне?! Това са все неща, които са необходими - иначе ще губите и своето, и времето на някой, който се опитва да Ви налее поне малко информация в главата. После Вие ще си тръгнете огорчени, ще седнете пред компютъра си у дома и ще излеете гневът си тук. Другият, който Ви е наливал знания, ще се прибере в къщи смазан, че е повтарял едно и също дни, седмици, че и месеци понякога, а на следващият ден ще трябва да започне всичко отначало с някой нов .... и така, докато не се появи подходящият.
Винаги и навсякъде има вечно недоволни хора, вечно недооценени, но истината е, че в Мартинели се дава възможност, на способните и работливите- да изразят индивидуалността си, да покажат възможностите си.
Мир и любов!

Голяма грешка, изобщо не се пробвайте!!! Обявата както сте забелязали тече целогодишно
(С ЦЕЛ РЕКЛАМА) Лошо управление, просто не си заслужава да се хабите, на всеки 2-3 месеца прекратяват нечий договор,работи се под постоянното напрежение дали не си следващия уволнен. Ниско заплащане за новите кадри , бонусите са изключително смешни. Имат си 3-4 сигурни продавач-консултанти („дизайнери“) пуснали котва от самооткриването на шоурума в отдел мебели и 3-4 в отдел керамика,които никога няма да бъдат махнати , ако не напуснат по собствено желание . Вас може и да ви вземат след поне две интервюта,
от които едното във Варна задължително със собственика,но не бързайте да се радвате ще ви обучават месец и след още един максимум два и сте out ,следващия-МАСОВА ПРАКТИКА на Мартинели.Искат от теб да правиш нереален индивидуален оборот при положение, че като си нов нямаш право да работиш с редовните клиенти (като всяка от продавачките които споменах по горе, че са от дълги години)си има свои клиенти с които ти нямаш право да работиш и обслужваш. Оставям изводите на вас, ако ви трябва нещо временно като сезонна работа например става, но ако уважавате себе си и искате развитие, лоялно отнощение и добро заплащане сте се насочили в ГРЕШНАТА ФИРМА.

(С ЦЕЛ РЕКЛАМА) Лошо управление, просто не си заслужава да се хабите, на всеки 2-3 месеца прекратяват нечий договор,работи се под постоянното напрежение дали не си следващия уволнен. Ниско заплащане за новите кадри стартово ти дават 500лв.,а за старите кучета между 700-800 в завизимост от продажбите, бонусите са по празници или ако си направил индивидуален месечен оборот от 50 000 ще ти дадат скромния бонус от 50 лв..Имат си 3-4 сигурни пуснали котва от самооткриването на шоурума продавач-консултанти („дизайнери“)в отдел мебели и 3-4 в отдел керамика,които никога няма да махнат. Вас може и да ви вземат след поне две интервюта,
от които едното в Варна задължително със собственика,но не барзайте да се радвате ще ви обучават месец и след още един максимум два и сте out ,следващия-МАСОВА ПРАКТИКА на Мартинели.Искат от теб да правиш нереален индивидуален оборот при положение, че като си нов нямаш право да работиш с редовните клиенти (като всяка от продавачките които споменах по горе, че са от дълги години и нямат намерение да сменят)си има свои клиенти с които ти нямаш право да работиш и обслужваш. Оставям изводите на вас, ако ви трябва нещо временно като сезонн аработа например става, но ако уважавате себе си и искате развитие, лоялно отнощение и добро заплащане сте в ГРЕШНАТА ФИРМА.