Мартинели https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Варна,Одесос, ул. Дебър 7&markers=Варна,Одесос, ул. Дебър 7

Мартинели

Обадиха ми се и ме поканиха на интервю.
"Интерюто" се проведе от симпатична млада дама, която така и не разбрах с какво точно се занимава в компанията.
Стандартните въпроси и разяснения в какво ще се състои работата ми. Смея да твърдя, че бях дори преквалифициран от това, което търсеха, т.е. изглеждах кандидат 10/10.
Цялото интервю трая не повече от 10 минути.
Обещаха ми да се обадят в началото на идната седмица(4 дни след интерюто)за евентуално второ интервю по скайп с техническото ми лице, чиято работа се очаква да поема в софийският офис.
2 седмици по-късно и няколко 3степенни интервюта от други фирми по-късно - отговор никакъв.
Предполагам, че са се уплашили от огромната 1000+ лв заплата, която исках и е съвсем нормална за позицията, за която кандидатствах.
Предполагам, че ако на някой му се работи за без пари, може да се пробва :)

Искам да изкажа своите впечатления и да отправя предложение към човешки ресурси и кадрите, провеждащи интервютата на фирмата.

Аз бях на интервю за работа, което се проведе от г-жа Мария Колева. Протече нормално- със стандартните прекъсвания на отговорите ми на въпросите й, липсата на внимание, непрестанните разговори по телефона по времето, когато аз трябваше да я убедя, че съм достоен служител, с опит по съответната позиция.

Все неща с които, търсещите работа са свикнали, но това което ме обиди беше, че помолих за отговор в определен срок дали аз съм подходящия кандидат за работата и подробно обясних, че имам и други насрочени интервюта, но тъй като харесвам длъжността и ми е приоритет, ако не изберат мен, моля да ме информират за да не изгубя възможност за друга работа.

Разбира се, получих обещание че до края на седмицата ще се обади с положителен или отрицателен отговор, защото те са "коректни" и не е проблем за тях да се свържат с всички кандидати, не само с одобрените.

Няколко часа след проведеното интервю видях новопубликувана обява за същата позиция, корекцията беше в това, че търсят повече от един служител. Светна ми лампичката, но реших, че може все пак да се обадят- без значение какво е тяхното решение. След време получих перфектното предложение за работа при друг работодател, което приех без да се замислям даже, но обаждане от г-жа Колева или друг служител от т.н. "мащабна" фирма не получих и до днес.

И тук е проблемът- не че не избраха мен за позицията, аз приех другата работа и вече не съм безработна, но вярвам че наистина "коректен" работодател/ негов представител, действащ от името на фирмата ще спази дадената дума (и няма как да е забравила за уговореното обаждане, защото видях, че си записа).

Аз отправям следния призив към HR не само на "Мартинели", но и на всички БГ работодатели- хора, разберете че всеки, който отделя част от времето си (лични раходи, пренебрегнати ангажименти и т.н.) за да се яви на насроченото интервю, на което ВИЕ сте го поканили, заслужава уважението да бъде информиран за крайното Ви решение. Това че са безработни или търсещи по- добри условия, не ги прави "второкласни" и по- нисше стоящи от вас, които вече сте спокойни и финансово подсигурени. Спазвайте си обещанията и ако се страхувате, че ще надскочите лимита на служебните си телефони, то поне давайте възможност на хората да ви се обадят и да получат чакания отговор, а не да ги държите в неведение дали ще имат възможност да работят в "прекрасната" и толкова коментирана "коректна" фирма.

Към Вас г-жо Колева, моля да не забравяте, че колелото се върти и рано или късно и на Вас ще Ви се наложи да си търсите работа. А аз искрено Ви пожелавам да се окажете в моята ситуация, за да разберете че некоректното Ви отношение говори много не само за Вас като човек, но и за фирмата, която представлявате! Бъдете професионалисти, не просто служители!

Вече нямам добро мнение за фирма "Мартинели" и то не заради Управителя/ката, а заради Вас. Разбира се, на това основание не бих посъветвала нито един мой познат да кандидатства за работа при Вас. Изглеждате ми несериозна личност, с която не бих искала да имам контакти отново.

Желая успех на търсещите работа и повече разбиране и толерантност от кадрите на човешки ресурси. Бъдете добронамерени и уважаващи, ние и без това не очакваме друго от Вас- все пак не Вие сте работодателите!

Мнението е обективно и няма за цел да подрони името на фирмата! Изразявам личната си позиция по въпрос, който смятам че е актуален днес. С уважение към г-н Мартин Нестеров и г-жа Йорданка Нестерова с препоръка да обръщат внимание и на малките детайли. Нека служителите им работят в тяхна полза, а не против тях.

Пълни измамници! Нищо от това, което обещават не е истина! Развитие няма! Не се лъжете! Отпуските са НЕплатени! Осигуровки на минимума! Служителите псуват шефа зад гърба му публично!

Защо постоянно пускат обяви в jobs,толкова ли не си намериха хора?или има текучество?

Присъствах на много грозна сцена и в последствие разбрах, че това е управителката.......

Изключително некоректна фирма. Единственото, което можеш да получиш в тази фирма са викове, крясъци и да си образуваш нерви с некомпетентни, но от 100 години във фирмата, фора.
Осигуряват те на минималната работна заплата за позицията. Цялата ви заплата се дава в брой и то по различно време в месеца.

Хора, не започвайте там, не си губете времето!

За тези (като бивш за радост служител) мога да кажа че началниците нямат никакво уважение към служителите си. Цари пълна лудница.Ходи там после тука след това отиди другаде пълна лудница. Имаш по куп задачи на ден. Като цяло има 2,3-ма работника които си разбират от работата а останалите са много зле. По отношение на заплащане - много е ниско и няма увеличение независимо как се справяш с работата. Омайват те ние сме малка семейна фирма и държим на работниците, чувстваме ги като част от нас ДА АМА НЕ.Няма пари за командировки въпреки че има известия за командировка.Няма компенсация че си закъснял с 1,2,3 часа за да свършиш работата на деня. Има денове с до 12 часа навъртяно работно време и никому нищо не компенсира. Думи на началника сега като има работа ще работите.И другите негови думи. Незаменими хора няма. За него може и да няма, но нали той не работи с малоумни и некомпетентни индивиди без елементарна техническа подготовка.

Имах злощастният опит да се натъкна на тази фирма. Не искам да влизам в подробности кой какъв е и да давам квалификации за хората, които работят там.Ще мина направо по същество, а вие си решете дали бихте искали да работите там. Много работа, малко пари, депресивна работна среда и лоши мениджъри. Всичко, както е описано в предишните мнения.
На интервюто всичко изглежда розово, ама после придобива по-различен цвят.

Може ли някой да даде информация за централният офис в София - позиция "Интериорен дисзайнер"

Хора не започвайте работа в Мартинели-Варна.Особенно на позицията международен шофьор.Има един палячо Жоро-Истината.Лъже казва едно а дефакто си наебан.Пълна подигравка с труда на хората.Обещава тоя мухъл едни пари а като се прибереш от курс ти се хили ехидно и се ебава с хората.Но ако пак някой се пробва да си носи със себе си и въже да го обеси някъде тоя мръшляк.Никаква организация от негова страна.Не знае как се ръководи фирма.Не ходете!!!