Хюлет-Пакард Глоубъл Деливъри България Сентър ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Хюлет-Пакард Глоубъл Деливъри България Сентър ЕООД

интересуваме някой дали има информация какво представлява техническото интервю за Network Security и дали то се провежда на английски език ?

Относно последното мнение мога да кажа, че HR-а е на доста високо ниво. Това, че няма костюмирани хора не означва нищо, а глупостите които дрънкаме е за да изпуснем парата. Направи си CV по европейски стандарт, сложи хиляди сертификати там, ела на интервю с костюм, прави се на интелигентен(така ще изглеждаш още по-тъп) и колкото и пъти да кандидатстваш няма да те вземат, защото или не си квалифициран или не пасваш. Тук трябват стабилни, а не скучни хора.
 Колкото до шуробаджанащината, докато има БГ шефове ще има батковото, чичовото и т.н. , но поне в нашия отдел връзкари няма, а мениджъра е пич.
 Заплащането наистина не е високо за системни администратори, но в другите компании искат да си гуро, а парите са още по-смешни. Ако някой иска да взима много пари в БГ и да работи в IT сектора, трябва да стане програмист.
 Друг недостатък е секретарската работа и този ITIL модел, една проста операция иска комуникация с 10-100 човека инженери, мениджъри, чакане на "approval-и" и кво ли не, отнема доста време и нерви.
 Това са недостатъците, плюсовете няма да ги казвам, доста хора работят тука, не може да не познавате някой ако сте в този сектор.

Скромното ми мнение е, че HR отдела на HP не е на нивото, което би се очаквало за фирма от този ранг.
Седях един ден в Onda на камбаните и влизаха и излизаха хора с баджове на тази фирма. Е все едно някой ги беше събирал от кол и въже. То нито дрес код, нито интелигентен изказ, нито обноски. Какви ли умения притежават зад тази опаковка? Да не говоря, че част от разговорите на работна тема бяха директно смразяващо цинични.
От друга страна хора, които многократно кандидатстват, биват също толкова многократно отхвърляни по причини, които са непотнятни за мен. Наистина не мога да разбера що за подбор отхвърля нормалните хора, а наема това, което виждам, че очевидно се наема като по-подходящо.......

Смешници, които обясняват колко е добре и колко високи били заплатите (2к) явно идват от някое доста забутано село, щом мислят че това са високи заплати в ИТ сектора. ЗАПЛАТИТЕ СА МНОГО ПОД СРЕДНОТО НИВО за ИТ сектора в България. 2к е много под средното ниво,. разберете го най-накрая и спрете да работите за жълти стотинки на чужди фирми. Иначе като цяло е cool, стагнацията не е голяма, можеш по цял ден да си драпаш тестисите, а можеш и да свършиш нещо, ако искаш. Увеличение на заплатата - забрави, последните 2 години увеличението за цялата ми дивизия е 1 % годишно - с 2 процента по-малко от заплатата. Колегите са ок като цяло, с неизбежните за навсякъде напористи селяндури. Целодневно се повтаря как всички трябва да работим и да вдигнем фирмата на крака, защото некадърни CEO-та я вкараха в кофата, но никога не се говори какво фирмата ще направи за тебе. Смешни 60 лв ваучери например. И съкращения Е ИМАЛО И ЩЕ ИМА. Много хора по-долу се изказват неподготвени, но това е толкова вярно колкото и че 2к е "отлична заплата за София". Това наистина може да му се струва само на човек нямащ ни най-малка представа от IT сектора в страната.

Много добри условия и възнаграждение, структурата е голяма и е от голямо значение да попаднеш на точния ръководен субект!!! Общо взето съм много доволен във всеки един аспект!

Чесно казано HP е добро място за средно-статистическия българин.
Много зависи обаче в какъв колектив ще попаднеш. В някои за колегиалност е дума не може да става.На моменти се чувстваш като книжен (електронен) плъх, много бумажтина има, адски много.
Заплатите са ОК, условията също, само да случите на колектив...

Привет на всички :)
Моля някой да сподели търсят ли се счетоводители? Има ли позиции близки до тази и как е работата в тези екипи?

след като се преборите с тъпата им страница за кариери
д не забавите да си сложите думички които робота да хареса и да не ви отхвърли автоматично, слева:
покана за телефнно интервю
после телефонно итервю
после ниакша обратна връзка
реално се търсят млади хора, току що завършили, с много добър англйски, които да са ентусиазирани да работят за малко пари

на мен въпросите не ми харесаха, но ако сте си навили да работите там, четете обявата и скалъпвайтеопашати лъжи как точно се прави и сте правили това дето се иска в обявата
успех

До колегата, писал отдолу...
От служителя нищо не зависи, що се отнася до бъдещето на фирмата!  Съкращения в HP офиса в България е имало през годините назад, и ще има, това е нормален процес!
Здравното осигуряване не е това, което беше преди 5 години, доста е орязано.
Заплатите не са много високи, 2К лева до 2,5К лева чисто, за ниво M09, но почти няма обяви, дори и вътрешни, за това и по-горни нива.
Масово се наемат хора за под 2К лева месечно, и това е продиктувано от политиката за намаляване на разходите. За жалост това се отразява на качеството на работата, но така или иначе GSD в България е на средно ниво в HP.

Мога да кажа че Haters gonna hate !
Фирмата предлага отлични Условия и е на първо място във IT Сектора !!
Да в момента в Глобален мащаб има лек спад в продажбите но това по никакъв начин не се отразява на настоящите Служители ! Turnaround си е Turnaround  ! Които е слушал посланието на висшия Мениджмънт и има 2 грама Мозък е разбрал какво се има в предвид ! Съдбата на такъв Гигант не зависи от 100 Човека във Мениджмънта в САЩ а от всеки един Служител .

На Хейтърчетата на които не ми изнася да взимат 2к заплата със 3 Онлайн Курса по Networking и 1 умрял ITIL Сертификат да си хотят на Село и да си обработват Полетата . Там със Жито и Картофи повече ще изкарват и ще се чувстват удовлетворени от Работата която вършат ! Не да ми живеят в Младост под наем и да ядът Бурканите Спържа и да са вечно НЙЕДОВОЛНЙЕ !
Относно Компанията :
Заплащането е поне 50% над средното за София!
Привилегий : Допълнително Здравно осигуряване + Ваучери за Храна ; 24 Дни Платен Отпуск и т.н
Фирмената сигурност 5/5 - няма съкращения и не е имало във България във последните 4 Години !
Ангажираност : според зависи от Позицията . В крайна сметка сме на работа за Пари !