Хюлет-Пакард Глоубъл Деливъри България Сентър ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Хюлет-Пакард Глоубъл Деливъри България Сентър ЕООД

Здравейте на всички.
Аз съм най-големия българин, най-оригиналния любовник, патриот, патрон. Като човека с най-голямата любовна писалка в България-26 сантиметра исках да разкажа,изкажа мнение. Да подкрепя Патриарха,който се е изказал преди мене. Патриархче евала и ти си голям българин.
Като Цар на Кибапчетата искам да изкажа мнението си за трите екипа на GDCто, MDCto:
За АПто мога да кажа, че са много готини пичове,мичове с тях човек може да ходи по манекенки, фармацефтки, мармацефтки и всякакви сгодни женички, да раздава кибапчета,кифтета, да къпи манекенките в шампанско и в джакузита, макузита .Поздрави големи българи.
В EMEAта пак има готини пичове и момиченце с изключение на един дет порти кат Цола Драгойчева и лъже кат вестник Правда. Него и Кольо Мамата не ще да го приближи. Поздрави и за големите българи тук
В АМЕРчето имам много готини и свестни колежки,молежки има и с тях един колега и той е голям българин. Много разбрани, работливи, веселени,румени, засмени.
Братя и сестри българи с мрънкане по форуми,моруми няма да стане. Трябва яко да блъскаш на работа и извън нея. Успеха идва с як труд, аз като човек бил с 4869 жени и кандидат за президент мога да го потвърдя. Затова порете ги риби и ги пълнете кат агнета, жасаите и без мрънкане.

Като патриарх на GDCто съм длъжен да отговоря на коментара на колегата, който си позволи да дава характеристики на трите екипа. Когато говорим за HPE нека да не забравяме, тя все пак е създадена от хора и е нормално да има несъвършенства. Самият човек не е съвършен и това е нормално и за неговите творения. Всеки и всичко си има своите плюсове и минуси един от големите плюсове на HPE и на GDCто е че дават шанс на всеки независимо откъде идва и какво е учил. Да не всичко е перфектно но да не забравяме, че тези екипи са нови и е нормално да има трески за дялане. Сега нека ви дам мнението си за трите екипа в GDC:
1) GDC AP: Тук съм съгласен с колегата, екипът е пълен с готини хора и веселяци и нощните смени минават неусетно.
2) GDC EMEA: Ако не ви се седи на едно бюро без да правите нищо то ще ви хареса ЕМЕА. Тук ще имате шанс да видите и практикувате всички процедури, колегите са готини( освен един колега, който по неизвестни причини е фен на Хитлер, а идол му е Гьобелс защото лъже и плете интриги постоянно.)
3) GDC AMER:Колегите тук също са приятни и си вършат работата и може да се разбереш с две или три приказки, да понякога има грешки но е човешко да се греши и божествено да се прощава.
Развитие в компанията има просто сами трябва да се преборите за него, като мрънкате в разни форуми чеда нищо няма да стане. Само с мрънкане нищо не направихме за 30 години преход.

След няколко години в НP/НPE успях да формулирам проблемът на тази компания, който загатват колегите в предишните коментари. Тука има култ към посредствеността. Ако си мързелив, вечно мрънкащ, вечно искащ специално отношение провинциален некадърник с огромно самочувствие и никакъв опит и умения - това е твоето място. Със сигурност няма да те уволнят понеже непрекъснато омазваш пейзажа и дори носиш парични загуби на фимата, а даже напротив - ще ти вдигат заплатата, ще те пускат хоум офис понеже днес като си станал си решил, че не ти се идва на работа (хоум офиса не се ползва по предназначение, а за да не се работи, без да се пуска отпуска). Разбира се междувременно е добре да не си губиш времето и да изкараш поне няколко "романа" с предпочитания пол. И свалките и консумацията стават стриктно в работно време, няма да си губиш личното я. Карай така няколко години, като същевременно здраво лижи ..... на меринджейте и е много вероятно и ти да станеш шефче. Понеже те масово са абсолютни палячовци, винаги бутат за повичение хора, които не стават за нищо и не са им заплаха. В резултат почти всички позиции в тази фирма (95% поне) реално са стартови и кариера като професионалисти няма как да видите. Просто американците не са идиоти и няма да прехвърлят тук читави отдели с високи нива и съответно заплащане. Кол центрове и машинописти от supply chain-a - това е. Разликите между тимовете са минимални. Единствено хората може да са малко по-поносими в някой сравнен с друг. Навсякъде обаче ще имате некомпетентни и влюбени в себе си меринджеи (в НРЕ и 30-годишните на които са дали 7-8 подчинени дето още не са завършили бакалавър си мислят, че са върха на управленската теория и практика и могат да те спукат от смях с наизустените си лафчета), които смятат, че позициите им предполагат само да сочат с пръст, да раздават заповеди и да намират кусури, но не и да свършат нещо приличащо на работа за 5 пари. Между другото такива не се свенят и да дават оценки на личностно ниво каквито и майките ви не си позволяват. Абе въобще - жалка история. Тъпото е, че нещата, които зависят от американците са ОК и това можеше да е чудесно място, с много възможности за реализация, но типично нашенския провинциален манталитет го превърна в треторазреден сайт, където се пращат отдели, които искат да свиват или направо закриват в даден момент. Та на всички кандидати - ако пасвате на някой от описаните типове, това е вашето място. Ако обаче имате опит, знания и ви се работи, както и смятате, че кариера се прави с работа и постижения, а не с мазнене и участия в малоумни, нямащи нищо общо с работата "проекти" - по-добре не. Само ще си загубите времето и ще се нервирате.

Накратко: HPE преподава ценни уроци като:
1) Как не се прави
2) Как да се научим да оцеляваме в среда на интриги и циркове и как да не се впечатляваме.
3) Бачкаторите ги тварим на макс а мързелите ги пускаме вечно в почивка и им удоволетворяваме всички искания.
Ако ще кандидатствате в GDC в някой от екипите ето кратко описание:
GDC AP: Готини пичове и веселяци с тях нощните смени минават неусетно
GDC EMEA: Там е голяма част от работата и има 4ма колеги които стават другите двама без коментар.
GDC AMER: (без коментар)

След обявената новина, че Неwlеtt Расkаrd Еntеrрrіѕе пpoдaва aĸтивитe и дoгoвopитe cи в Бългapия най- се притеснявам за кака ви Яна Тонозлиева кой ще я пляка. Едва ли ще падне на ниско ниво от някой български чорбаджия.

HP/HPE/DXC си остава страхотно място за работа, парите са според приоритетите на всеки отдел в компанията, по-техническите са по-добре платени. Имам само хубави спомени, с малки изключения и съжалявам за решението си да напусна.

В техническите екипи заплащането е добро. Предлагат се нощни смени, както е работа от вкъщи, което смятам за огромно предимство. За годините, през които съм служител полчих множество бонуси, увеличения на заплата, командировка в западна Европа, безплатни обучения и още други придобивки. Доволен съм от отношението и харесвам работата.

Годишните оценки са по традиция празни обезщания и глас в пустиня.. Наскоро назначихме един тим лийд на изпълнителска позиция в новата ми компания. Неотдавна казвах, че с лоши ръководители нищо добро не чака българския офис (в този ред на мисли и България), ама е време HR-ите и мениджърите да се вземат в ръце и да започнат да назначават квалифицирани кадри, да оценяват служителите, да въведат програми и дългосрочни стратегии за развитие. Колега администратор от HP ми подля вода и заби нож в друга фирма, та се наложи да се обяснявам по дисциплинарно производство. За щастие не се доказа вина и се разминах, но думи нямам за подобни ограничени и злобни екземпляри. Бъдете внимателни какво правите (всичко черно на бяло), с кого дружите и какво споделяте. Корпоративните плъхове са навсякъде около нас, без значение от типа на организацията. Фирмата в България е продадена и в момента цари още по-голямо нароварване и дезорганизация след сливането. Възможно е да се тръгне нагоре, но хората, които се занимават с нищоправене, клевети и генериране на ненужна работа трябва да бъдат освободени. Да вярваш ли?!?

В отговор на предишния потребител мога да кажа, че HP не се отличава кой знае колко много от IBM.
Аз прекарах доста време и в двете и не мога да намеря кой знае каква разлика. В IBM като че ли заплащането е по-добро за повечето специалности. Но път вътре цари пълен хаос. Повечето шефове са нови и нямат много представа, какво точно правят там и какви цели да поставят на служителите си.

HP на мен ми се струва по уредената фирма и с повече поле за изява и разтеж от към позиции, но както споменах там заплащането малко куца.

HP си е HP, компанията на студентите или резервен вариант за всеки случай//все пак IBM са пред тях.
За момента компанията не наема хора - говоря за периода от Март до ден днешен , намира се в тъй нареченият Freez state .Или по-просто в процес на циклене. Ако случайно ви
викнат на интервю и не сте от София , не си правете труда да ходите ....няма смисъл. Ако сте от София и имате времето/желанието да си поговорите/поупражнявате речта с някой от хората на екипите а съответно и да пийнете кафе сте добре дошли.
Не очаквайте прекалено много от хората тук в БГ, от тях не зависи нищо.Всичко се спуска от някъде ,Германия най често.

Ако все пак решите да отидете и нямате отговор до 2 седмици , бонус от мен copy/paste-вам небезизвестният fuck you template answer- тъй като HR-те са по-по най в тази компания и не обичат да спазват време и като цяло да се напрягат.

Dear XXL,

Thank you for your interest in the position of XXL position, requisition # XXL with Technology.

We regret to inform you that we will not be progressing with your candidacy for this particular requisition.

Please note:
This notification is only applicable to the specific requisition # XXX
If you have applied, are currently interviewing, or have received or accepted an offer for any other position with DXC, this notification has no impact on that process.
We encourage you to continue to visit DXC Technology Careers and learn more about our current career opportunities. DXC is always looking for talented people who truly desire to make a difference.

We will continue to consider your profile and if your skills are found to be a match for any future open positions, we will contact you.

We wish you success in your career search.

Regards,