GfK Bulgaria / България /img/frontend/nomap.png"

GfK Bulgaria / България

Куантум не е измислена програма, а начин за обработка на данни използван в редица агенции по цял свят! Вие как си представяхте обработката на данни? Тази работа изисква излючително внимание към детайла и да, липсата на главни букви е проблем, защото произведените от нас таблици отиват директно при клиента. Никой не очаква още от обучението да сте способни да правите сложни обработки, но несправянето с дребните детайли говори, че тази работа не е за вас. Направили са ви услуга като са ви прекратили договора
. Една от причините аз да напусна е постоянното назначаване на хора като вас, които представа си нямат с какво се захващат. Гфк е една от малкото компании, които дават шанс на почти всеки и предлагат отлично обучение. Във фирмата, в която съм сега се наемат само хора с опит с много по високи заплати и познайте къде са обучени 80% от хората? Така че бъдещи кандидати без опит, не обвинявайте фирмата, че ви е дала шанс да научите нещо, което не се преподава навсякъде и вие не сте се справили. Иначе за хора с опит гфк не е най добрия вариант понеже заплащането е значително по ниско от колкото в конкурентни агенции.

Тази фирма лъже и подвежда кандидатите. Когато започнеш работа усещаш колко неща не са ти били казани и колко си прецакан. Аз бях в CE девизия, позиция Data Processing Executive. Уж трябваше да е обработка на данни, а се оказа програмиране?! А те умишлено си взимат икономисти (какъвто съм и аз), за да може да им плащат по-ниски заплати (Един човек с подходящ бекграунд от Техническия, примерно, няма да се навие да им работи това за няма и 1000лв чисто).
Затова, моля ви, Не Кандидатствайте Там!!!
Обучават те (по-скоро сам се блъскаш да разбереш нещо) на Квантум (тяхна измислена програма и език за програмиране) и държиш тестове, правиш проекти, без дори да си видял как трябва да изглежда подобен проект и накрая те оценяват според техни нечовешки критерии (за грешка се брои дори ако не си написал всяка буква главна в дадено заглавие).
След 6 седмици те викат и ти казват, че не покриваш нормативите и ти връчват заповед за прекратяване на трудовото взаимоотношение...Това се случи и с тримата човека, които се обучавахме. И после взимат следващите и т.н и т.н. Обявата им виси в jobs постоянно, само сменят заглавието.
Няма смисъл да си причинявате това! Наистина!(И имайте предвид, че се постарах да бъда възможно най-мек в изказването си по повод тази фирма. Няма такава компания! Може да е немска, но като е с български "мениджъри", които избиват комплекси, просто няма как да е читава).

Внимавайте кандидати за ИНЖЕНЕРНИ позиции !!!
Обявата е за позиция например:
Инженер, младши технически специалист в отдел “Клиентски решения”
обаче в трудовия договор Ви записват - младши технически специалист в отдел “Клиентски решения".
С други думи назначават висококвалифицирани инженери на позиции за средно специално образование - техникум. Така фирмата спестява от заплати, но Вие ако сте начинаещ инженер си разваляте завинаги професионалната автобиография и никога няма да можете да работите като маг. инженер на запад. Устоявайте правата си, когато градите живота си !!!

Обръщам се към коментара на Анонимен от 03.12.2016...
Малко не е по темата, но ми се иска ако е удобно да споделиш кои са тези фирми, в които бивши вече служители на GfK се развиват много по-добре професиоанлно и финансово? Много мнения изчетох във форума за почти всички по-известни компании в София (поне тези, за които има публикувани коментари), и на много малко места намерих положителни нотки за която и да е от тях! Да не говорим че повечето пъти тези добри коментари са писани от отдел човешки ресърси на самата компания :) И се чудя есе пак - не може да няма една - две компании поне, за които да си струва да работи човек в София!?
Ще се радвам ако споделиш нещо повече :)
Иначе аз съшо кандидатствах за позиция в GfK преди 4 години - беше някаква съпорт позиция - искаха опит със бази данно скриптове. Интервюто за мен протече в 2 части - входящ тест, заедно с още 10-ина други кандидати и след това седмица-две по-късно и събеседване със служител от човешки ресурси и един тийм лийд от отдела, в който кандидатсвах. Не стигнахме до оферта и до финансовата част на разговоря, така че нямам много какво да кажа относно заплащане...

Благодаря предварително!

Кандидатствах за определена длъжност, при което по време на интервюто ме питаха дали искам да кандидатствам за нещо съвсем различно.. Съгласих се, надявайки се че е за по - добро, при което 1 месец ме въртяха по разни интервюта и накрая не взеха нито един от кандидатите. Имам чувството, че просто за спорта си пускат разни обяви.

Обадиха ми се за интервю за Junior Scripting Specialist, какво ви е мнението ? Доста негативни коментари има и се чудя дали си заслужава времето ?

Дойде времето и аз да си кажа мнението за тази голяма немска компания.
Заплащане- смешно, наистина хора, осъзнайте се, аз също твърде дълго стоях там, което беше голяма грешка.
Уважение -няма. Мога специално да коментирам че Любомира Стайкова, която е тотално неграмотна, некомпетентна и неспособна, откакто стана "тим менажер" (както би го нарекла тя, в предвид нивото и на владеене на английски език), дори не поздравява колегите си с добро утро и довиждане.
Вече и половината й роднини работят в компанията, като се очаква до края на 2017 всичките й роднини да са там на ръководни постове.
От както компетентния мениджърски състав напусна преди години, компанията се превърна в помийна яма.
Привилегии- единствената привилегия е картата за градски транспорт, която не е кой знае какво, ако трябва да сме честни, защото в нормалните компании можеш да си купиш карта с парите от заплатата, докато в ГФК не може, тъй като парите не покриват дори базисните потребности.
Фирмената сигурност е нула, не веднъж колеги са били привиквани с подписана молба за напускане в 17:50, преди края на работния ден, за да могат спокойно да си съберат нещата без да ги гледат колегите, и не заради друго, а защото са неудобни за някое шефче. Също ежедневно заплашват с дисциплинарни уволнения, а никога не уволняват, защото са наясно че няма за какво да се хванат и после ще бъдат осъдени.
Не е лошо и институциите да се самосезират, защото продължават да карат хората да работят извънредно без да заплащат труда им.
Натоварването е голямо, гледат да те изстискат на максимум, и ако не дай си Боже се отпуснеш за кратко и производителността ти намалее малко, веднага те привикват на среща да те заплашват, а всъщност най-прекрасното нещо което може да ти се случи е да те махнат от компанията.
Потенциал - минус безкрайност , има потенциал да израстнеш в йерархията, ако си близък родственик с ръководството или поне си им кум или кумец.
Местоположението е супер, колегите бяха страхотни, знаещи и можещи хора, които сега се развиват в големи и истински печеливши компании. Малкото съвестни колеги, които останаха биват тъпкани ежедневно от простите управляващи, а другите стоят защото не стават за нищо друго.
Работната среда не е добра, следят те колко често ходиш до тоалетната и колко време стоиш вътре. За закъснения от минута или две се правят забележки и те карат да отработваш.
Можем да обобщим следното. НЕ ЗАПОЧВАЙТЕ РАБОТА В ГФК, освен, ако не сте крайно закъсали ИЛИ не сте РОДНИНИ по права линия или кумове на шефовете.

1 точка

Кандидатствах за работа. Прилагам мейла, който изпратих след интервюто. Обратната връзка беше по телефон и въпреки, че обсъдихме липсата на информация относно формирането на РЗ и излишното разкарване на хората, вчера отнов бяха пуснали "украсена"и "вдъхновена" обява, в която липсваха каквито и да е ориентири за кандидатите относно формирането на заплащанет?! :

Днес 16 .11.2016 г. бях на интервю за свободна позиция "Сътрудник въвеждане на данни BG-P" във Вашата компания, проведено от Мая Йорданова. Възмутена съм от отношенишето към кандидатите! При положение, че и във Въпросника за кандидатстване, и в тел. разговор с Женя потвърдих очакваната заплата от вас - 750-800 лв.СТАРТОВА - бях поканена на интервю. Загубих и време и очаквания, след като на интервюто ми беше съобщена заплата до 2 лв. на час до края на 1-те 3 мес, а посочения минимум евентуално ще достигна след 6-я/не е сигурно?!/.

След като Вашите служители на 2 пъти са разбрали, че не влизам в таргет групата по отношение на "очаквания - така важни за Вас" за заплата, недоумявам защо бях поканена на това интервю?!

Отделен е въпросът, че такова заплащане на Трудов договор е недопустимо да предлагате в страна, член на Европейски съюз и то в Столицата и. "Бели роби" ли сме за Вас?! Обяснението беше, че е нискоквалифициран трудът за тази длъжност - при положение, че изискването е не просто въвеждане на данни, а работа с различни база данни - търсене, сравняване и т.н.

Нискоквалифициран е трудът на чистачите по улицата, опаковчици в производство и т.н.

Препоръчвам ви да си търсите на други континенти роби на Вашата прехвалена компания.

Държа да получа отговор защо ми бе загубено времето при тази разлика от 2 пъти по-ниско възнаграждение от очакваното от мен и предложеното от Вас?!
Любка Христова

Работих в GfK малко повече от година и се чувствам длъжен да предупредя желаещите да постъпят в тази затъваща компания и по-конкретно тези, кандидатстващи за позициите Junior/Senior Data Processing Executive и Junior/Senior Data Processing Specialist.
Нещото, което ти прави силно впечатление още през първите дни на постъпване в този отдел е, че ежеседмично има напускащи. Има седмици, в които ритуала по изпрщане си е ежедневие. Open space пространствата могат да бъдат и приятни среда, но тук веднага получаваш усещането, че си в катакомба - тягостно мълчане съчетано с лоши погледи и напрежение. Понеже постоянно има напускащи, местата в отделните тиймове се заема от хора, които нямат опит, но които веднага биват заливани с проекти, които понякога са непосилни. И като добавим, че естеството на работата е изнерващо - контактуваш с рисърчъри, които често не знаят какво точно искат, но го искат на мига, дадени са ти кратки срокове, превръщащи работата в ад, бонусна система, организирана по начин, по който виждаш бонус през крив макарон, са само част от причините, поради които цели тиймове се изнасят наведнъж. За времето ми на престой се разпаднаха 4 от 8 тийма. Не че в оставащите не е имало напускащи, но не го имало парадокса да направят тийм лидер, човек, който е в предизвестие!!!
Не получаваш ваучери за храна, не получаваш допълнително доброволно осигуряване - темата бе засягана няколко пъти, но все се обясняваше, че този колосален харч не е заложен в бюджета. Получаваш зареждане на карта за транспорт, НО това зареждане се извършва от компанията на 3 месеца. Така че ако картите на настоящите служители са заредени на 15 октомври, а ти постъпиш на работа на 17 октомви ще трябва да чакаш до 15 януари, за да ти я заредят. Ако тръгнеш да напускаш, картата ти няма да бъде презаредена.
Стартовата нетна заплата е 790-860 лева като след 6 месеца мърда с 10% нагоре, ако ръководството реши, че се справяш добре. След това можеш да си чакаш с години за следващо увеличение. Все не покриваш някакви критерии, все има още какво да развиваш.
Всички свестни хора съзнават, че тази работа не е за повече от няколко месеца до максимум година и нещо и започват да търсят нещо по-добро скоро след постъпването си.
Голяма част служителите, които работят в отдела от повече време, сякаш са забравили как се общува нормално. Имаше един човек, който изпадаше в истерия, ако някой намали или увеличи климатика с по градус.
Самата работа е неблагодарна - правиш таблици и ги проверяваш. Работата би била рутинна и може би поносима, ако не бяха допълнителните простотии - я данните, които получаваш са греши и трябва да ги дооправяш, я анализаторите са се объркали за нещо, я клиентът си няма идея какво иска.
Като изключим локацията на компанията - точно срещу езерото с лилиите и малката част приятни служители - нищо в тази компания не си струва. Дори ръководителите на българското поделени напуснаха. Акциите на компанията се сринаха през август на глобално ниво и така и не успяха да се възстановят.
Въобще компанията е потъващ кораб. На ваше място бих се замислил серозно преди да подпиша договора с двумесечно предизвестие.

Виждам, че главно се коментира отдела, в който се събира информация. Но напоследък забелязвам, че търсят хора за позиция Research assistant, ще се радвам, ако някой може да сподели повече информация за тази позиция - естество на работа, натоварване и др.

Благодаря предварително на всеки отзовал се. :)