GfK Bulgaria / България /img/frontend/nomap.png"

GfK Bulgaria / България

Не препоръчвам тази компания на хора с опит и хора, уважаващи себе си!

Здравейте, някой ще каже ли нещо за финансовите роли, които са отворени в момента? Тенк ю

Здравейте! Какво е пъреоначалното възнаграждение за позицията асистент обработка на данни с френски език и в какво се състои работата! Благодаря предварително за отговорите.

какво е стартовото заплащането за позицията "Асистент обработка на данни с АНГЛИЙСКИ ЕЗИК"? Благодаря предварително!

Не ставайте "кодъри".

GfK е хубаво място ако искате са изгубите времето в банална и еднотипна работа, в която няма никакво развитие и прогрес. Така наречените "оператори по въвеждане на данни" са едни заблудени душици събрани от кол и въже с лъжливи обещания за перспективна работа, които всъщност циклят на едно и също място с месеци, ако не с години. Входящото обучение е доста слабо, колкото да се отчете, че го има. Работи се на една изключително бавна, стара и тежка система, за която постоянно има празни обещания, че ще бъде обновена или заменена, но това за годината, през която бях там, така и не се случи. Мениджмънта е едва ли не под всякаква критика - комплексирани аутисти и интриганти, които парадират с позицията си и често взимат небивало малоумни решения, за да блеснат пред шефовете, които стоят над тях. Малкото готини, наистина кадърни и
добронамерени хора на ръководни позиции биват изритвани или поставяни на позиции, които въобще не са тях.
Колегите са я готини, я не. Понеже разнообразието от хора е голямо, са разнообразни и характерите. Има хора, които въртят интриги и те обсъждат на висок глас; има такива, които поздравяваш всеки ден, но които никога не ти отвръщат; има и тоталните темерути, които не разговарят с никого. Правят впечатление някои добри практики, като събиране на подаръци за рождени дни, именни дни, новородени деца, първи или последен работен ден, но те са изключения, макар и приятни.
Има три основни позитива в тази позиция и това са парите, локацията и придобивките. Заплатата е доста ок, особено за такава банална и потискаща работа - над 1000 лева нето с различни езици. Локацията също е супер - в полиграфическия комбинат срещу Езерото с лилиите в Борисовата градина. Придобивките се състоят в безплатна медицинска застраховка, която може да бъде много полезна и карта за всички линии на градския транспорт на всеки три месеца, което няма нужда да коментирам колко е полезно. Има също коледен бонус (но не цяла 13-та заплата), коледно парти и летен тиймбилдинг, както и турнир по настолни игри веднъж в годината и тук там разни намаления (които нямат почти никаква стойност) и медицински прегледи.
При всяко едно положение, нито едно от тези неща не си струва. Работата като "кодър" е банална, безперспективна и адски монотонна. Текучеството е огромно - постоянно се наемат и освобождават хора - постоянно! Сами си правете изводите от това. Тийм лидърите или ще крещят по теб, защото не им споделяш настроението през деня или ще си гледат сериали и мачове на втория монитор, мислейки си, че никой не ги вижда. Това е, разбира се, защото и на тях им се снасят крайно неадекватни инструкции отгоре. Работният жаргон, който се използва за иначе елементарни дейности също дразни много и няма почти никакво покритие, но пък хей - звучи нафръцкано...
Имайте това в предвид, ако случайно ножа опре до кокала дотолкова, че да кандидатствате там. А дори и да ви вземат, не се надявайте да искате да се задържите там за дълго.

Бях повече от 2 години там. Доста и различни отдели - затова мненията варират толкова.
Най-важното от всичко: заплащане, отпуски, осигуровки, условия на труд - всичко е по правилата. Няма ги измекярските номера на българския работодател. Това ги отличава.
Няколко факта - като ударим чертата на годишна база, трудно един неспециалист и неблестящ с особени умения (освен 1-2 езика) младеж ще получава толкова в БГ. Защото, освен че след изпитателния срок заплатата може да достигне 4 цифри, имате веднъж годишно актуализация, пак веднъж годишно бонус (според печалбата на фирмата е и може да достигне една заплата), имате 13-та заплата, транспортна карта, осигуряване върху каквото получавате (това не е маловажно - пробвайте да дръпнете кредит с осигуровки в/у минимума). Всичко това разделено на 12 излиза една добра сума за някой, който цъка по цял ден на топличко пред PC. Имах платено входящо обучение цял месец. Тиймбилдинги, фирмени партита поне 2 пъти годишно.
Аз като попрехвърлил отдавна 30-те съм се нагледал на мизериите на родния "предприемач" (разбирай феодал) и за ГфК мога да кажа само 2 думи - европейска работа. И не мога да приема за меродавно мнението на някой 20-годишен, който първо не се е сблъсквал с тези неща, второ не е научен да работи и от най-малкото мрънка и се оплаква.

Отидох за интервю. Две навъсени лелки на рецепция ме игнорираха и не ми отвориха вратата, която беше заключена. След като вече влязох с помощта на доставчика поздравих и ме посрещнаха троснато “Вий за къдье сти?”. Позвъниха на ХР да си че вземе, защото били с 1000 неща ма главата. Докато чаках се наслушах на 3-4 лелки да си лафят все едно са си на кафето в Каспичан. “Климактериум”, казах си и вече знаех, че няма да го бъде. Интервюто банално и дървено, монотонно провлачени обяснения и нищо смислено. Нямаше да почна там така или иначе, но съм в сферата и реших да се уверя във всичко, което съм чувала от първо лице. Тъпа обстановка

Може ли някой да ми каже какво е заплащането в цифри?

Става върос за позиция за която кандидатствах скоро.Пак включваше програмиране на въпросния език - Квантум, но в обявата пишише - technical support

Гледам много негативни мнения, най-вече относно заплащането и ако е наистина толкова ниско, по-добре да
не си правя труда дори да ходя на интервю там.

На едно място прочетох 700-800 и ако наиснтина е така, значи не е за мен.

В компанията в която съм в момента взимам x2, та дори и повече...

А как са шефките ? Какво е отношението на шефките към служителите, прекалено строги ли са ?

Уважаеми Анонимен!
Лично аз смятам, че основната причина да напуснете и да отидете в друга агенция, е по-доброто заплащане, няма какво да се лъжем. Заплатите в GfK упорито се поддържат сравнително ниски и това е разрушително за фирмата - обучава хора, които после отиват при други, които не желаят да се занимават с обучение на начинаещи, а си ги купуват наготово. И с какво основание съдите човек, когото вероятно едва ли познавате, нито знаете какви качества има, как се е представял и как точно се е стигнало до освобождаването му? Аз лично знам няколко души, които като че ли по-скоро не се ориентираха навреме какъв точно трябва да е начинът им на работа и може би бяха неприятни на обучаващите, за което вината не е изцяло тяхна. Нямали представа с какво се захващат! Ами нали именно това казва човекът - че е кандидатствал за нещо съвсем друго, не са му обяснили подробно какво се очаква да прави, нито са му обърнали много внимание през самото обучение, а направо са очаквали да се справи сам, без никога преди да е правил нищо подобно, нито да е изявавал желание да бъде програмист. Вие не сте ли били някога начинаещ или може би сте си знаели обработката на данни и Квантума още по рождение? И още първият даден ви проект сте го направили сам и без никакви грешки? Фирмата наистина дава шанс почти на всеки, но конкретно в този отдел обучението е малко особено. То е по-скоро самообучение, като се обясняват някои основни неща, но после наистина се очаква новакът сам да довърши всичко. Много рядко има възможност да задава въпроси, повечето предполагаеми помагачи вечно са много заети или дори физически често отсъстват и ако по незнайно какви причини не им е приятен и забавят отговора си, той е почти обречен. Част от материала, и то никак непроста, си прочиташ сам и когато се наложи да решаваш конкретни задачи с него, може и никой да не ти помогне. Предполага се сам да решиш проблеми, за чието естество до този момент дори не си подозирал. Не говорим за типично програмиране, а примерно за объркани данни или някакви специфични неща, които ако не се намери добронамерен колега търпеливо и разбираемо да му обясни, човекът може да се мъчи с дни и шансът да се оправи клони към нула. И тук идвате Вие със самочувствието на вече опитен, че и добре платен специалист, и му прочитате присъдата. Лично аз си мисля, че спокойно и Вие можеше да попаднете в подобно положение, ако да кажем обучаващият нещо се беше заял с Вас и след това беше саботирал представянето ви по-нататък чак до оценяването като негоден и уволнението. Вероятно сте умен, в този отдел всички са с голяма склонност към математиката и решаване на трудни задачи. Но не всеки има склонност точно към тази строго специфична област.
Да дам и аз своето мнение за фирмата. Работната среда е прилична, повечето колеги са супер готини, както и почти всички шефове. Не може да харесаш всички, както и теб да те харесат. Заплащането, осигуровки и всичко останало, винаги е по немски точно и коректно. Фирмените партита са много свежи - все пак почти всички хора са малко над 20 годишни:) Но! Специално в този отдел за обработка на данни, човек трябва внимателно да прецени дали има желанието и качествата да се занимава точно с това. Ако отговорът е да, работата би могла да му е супер интересна, удовлетворяваща и да го обогати с много ценни познания. Но трябва да е готов да бъде максимално концентриран по цял ден, да възприема бързо и да гони крайни срокове. Желая ви успех!