GfK Bulgaria / България /img/frontend/nomap.png"

GfK Bulgaria / България

Стахотни колеги, които понякога се изнервят, но това е нормално.
Мениджмънтът също е ок, ако не са много изнервени от работа/ натиск и т.н. Опитват се да угодят на всички.
Висш мениджмънт - правят се, че им пука, но им е все тая. Набутаха ни в едно мазе, където няма светлина, аварийният изход е запушен, по цял ден гледаш и слушаш строежи. В същото време върнаха на наемодателя нова и лъскава част от сградата.
Заплатите са едни от най-ниските в сектора, читавите хора бягат, добре е за начало, но не е за задържане.. Жалко за готините колеги..

Здравейте, видях обява за Сътрудник за провеждане на телефонни интервюта и си пуснах сиви. Някой може ли да ми обясни за какво става дума точно? Пише, че е на граждански договор, и че заплащането е според броя на направените интервюта. Ще се радвам на по-подробна информация

Здравейте,искам да кандидатствам като оператор за въвеждане и данни. Бихте ли ми казали има ли тест за чужд език и как протича той? Благодаря!

Благодаря за мнението! В крайна сметка ме извикаха на интервю, но нещо взаимно не се харесахме с интервюиращия.

Здравейте!
Какво е положението във финансовия отдел на компанията? Атмосфера, началници, заплащане?

Относно позициите за Оператор въвеждане на данни автомобилен сектор (Autocat):

Става, ако ти е първа работа, но да не се задържаш повече от година.
Скучна, монотонна, водеща до затъпяване работа. Цъкаш по цял ден в системката и сравняваш прайслисти и брошури на даден модел автомобил, в които обикновено разликата е в някоя думичка. Eзикът не се упражнява, просто защото по цял ден четеш едно и също в брошурите на марките автомобили и използваш точно 15-20 думи от чуждоезиковия си речник. Комуникация на чужд език няма, освен ако от “ръководството на отдела” не ти кажат да драснеш някой безмислен имейл. Колегите стават за лаф, рядкост са интелигентните хора с амбиции за нещо повече, за останалите това е връх в кариерата. Повишение или издигане е възможно, само ако някой умре (недай си Боже). Ако ще има по-висока вътрешна позиция, то поне 1 месец преди това се знае, кой ще я заеме.
Относно заплащането:
- Само с английски език – 593лв чисто начална, след 6тия месец стават 780лв, демек глад и мизерия.
- С испански и английски – 940лв чисто след 6тия месец
- С френски и английски – същото като с испански – 940лв
- С италиански и английски – чисто около 1100лв след 6тия месец
- С немски и английски – около 1160лв чисто след 6тия месец
13та заплата има. Обикновено се използва за покриване на заемчета през годината, особено ако живееш на квартирка. За работещите с английски, няма значение къде живеят.
Бонус също има. Там вече зависи от това, колко си се показвал през годината като много заинтересован към работата си. Прави ти се оценяване, в което ако те оценят на даден компонент от 90-95% - не покриваш очакванията. (мощен смях)
Има карта за градски и 2-3 тиймбилдинга в годината, то които най-много един да НЕ е на територията на офиса.
Относно въпроса ти за текучеството – да, в този отдел има най-голямо текучество на хора, те и от “ръководството” си го казаха. По този въпрос нищо не правят, което може да означава много за фирмата, чийто основен принцип е – “Следващият чака на вратата”. Сам си направи изводите колко професионално е това. Друг основен фактор, за напускането на толкова хора, е голямата разлика в заплащането. Хората вършат една и съща работа, в една и съща система, просто прайслистите са на дадения език и както се вижда, в даден случай това значи 400лв разлика.

Здравейте, искам да кандидатствам за работа като оператор въвеждане на данни за автомобилен сектор и бих искал да ви попитам за информация относно обстановката в отдела, мениджърите и т.н? Виждам, че има често обяви за този сектор, има ли голямо текучество там?
Благодаря!

Радвам се че бях част от тази компания, в която видях повече позитивни неща и не съжалявам.

Започваме със заплатите. Там място за преговори почти няма на средно и ниско ниво, тъй като почти винаги се работи с предварително заделен по екипи бюджет. Ако очакванията ви се припокриват, ще ви предложат оферта, която приемате или отказвате. През последните години се опитват да ги вдигнат, така че да са конкурентни, но като цяло заплатите растат с доста малко във времето. Все пак, като цяло, са в долната част на средното ниво за София. Много е различно в различните отдели, но новозапочналите като дата аналисти/асистенти могат да очакват нещо в диапазаона 1000-1200. При експертите и мениджърите, разбира се, са по-високи.

Тъй като ГфК се дели на много и най-разнородни екипи с различни мениджъри, все пак като цяло уважението е на добро и професионално ниво в тази компания.

Карта за градски транспорт, намаления в някои заведения. Коледно парти, което през последните години е трагедия, но все пак го има и е донякъде забавно и още един тиймблдинг веднъж годишно (рожден ден на фирмата).

Фирмената сигурност е най-голямото предимство на GfK. Ако си се доказал, няма да те закачат, при закриване на проекта ти (както се случи с някои) ще се постараят да ти намерят работа в друг екип, ако го искаш.

Потенциалът е нещото което отсъства в повечето екипи, защото възможности за кариерно развитие почти няма. Такова е естеството на работата и компанията - хоризонтална структура, матричен (cross-functional) мениджмънт. Най-много тийм лийд след доказване и няколко месеца до години работа.

Цариградско Шосе, Офис център "Полиграфия", на 8 минути пеша от Орлов мост и центъра. Няма как да искате по-добра локация.

Колегите в моят екип бяха супер. Отзивчиви и с времето ми станаха добри приятели. Колегите от чужбина - също са точни. Приятен и модерен офис, хубава техника. Има и Open space офиси има и нормални.

Прочетох много мнения, има ли смисъл да кандидатствам за Senior Linux Admin ? някой да е запознат с IT отдела ? заплати ?
брой хора в отдела ?
натовареност ?

Интересува ме какво представлява позицията Data entry operator with English - Automobile industry ? Някой има ли представа за заплащането?

Благодаря :)