GfK Bulgaria / България /img/frontend/nomap.png"

GfK Bulgaria / България

Не прави чест на никой да нарича колегите си ненормалници, психопати и т.н.
По-скоро тези, които използват такива определеня могат да се определят като такива.
Ако да харесваш да обработваш данни те прави психопат и ненормалник, то половината компании като Google, Facebook, Amazon и всички останали Market Research компании също са такива също.

Кодирането е нищо повече от Research - търсене на информация в интернет и привеждането и в стандартен вид.
Да, монотонна е и бързо се свиква, но за да бъдеш наистина добър в това, което правиш в масовия случай си трябва повече от 6 месеца.
Отидете в някой финансов аутсорс и набивайте фактури по цял ден :) Там е по-интересно.

Ако да работиш в Call center е апогея в кариерата ти - поздравления, че си намерил своето място под слънцето.

Но работата в ГфК е отлична алтернатива на хора, които не искат да работят в call center на слушалка по цял ден и обичат да работят с данни.
И да езикът обикновено не е задължителен да можеш да си вършеш качествено работата. Но определно помага! Затова и рядко ще намерите обяви с високи изисквания за език.

Смятам, че единстевният минус на ГфК е този, който колегата няколко коментара по-надолу изтъкна като плюс. Мениджмънта на моменти е прекалено толерантен към 'скатавките' и така съвестните колеги от екипите го отнасят на техен гръб.
Може би наистина няма да е зле на такива като тях да се седи ежедневно зад гърба - като в този велик call center в който бившия колега работи :)

Но нали ГфК е смотана компания, защото прекалено лесно се доверява на своите служители, очаквайки от тях да си вършат съвестно задълженията без да се опитват да скатават, лъжат и да гледат в чуждата паница, вместо в собствената си. За щастие - повечето от тях напуснаха и сега хранят наляво и надясно, игнорирайки усилията на техните колеги и ръководството да превърне компанията в добър работодател, какъвто вече е, колкото и да се опитвате да го изкарате другояче.

Успех на всички в живота и работата :)
Пожелавам ви големи заплати, готини колеги и приятна работа.
Който не му харесва - нека не се мъчи и да си намери нещо, което би работил с желание и удоволствие.

Здравейте, Интересува ме какво е заплащането на специалист качество на маркетингови данни с френски език?

До "Анонимният, настоящ служител", по - долу. Колега - ако знаеш и един език даже, нямаше да си там, при това 5 ГОДИНИ, на тоя циклеж!!!!! За кодене и дейтакриейт и А1, на какъвто и да е език, ти е много за там. Определено мястото е за мега - темерути, влачещи маса бачкане, без да задават въпроси. Имаше хора, които кодеха по време на отпуските си, защото не може да се смогне. Новопостъпил колега го хванах да пие хапове за кръвно в кенефа - много му идваха "готините" колеги и "готината" фирмена атмосфера- такива нахални селяци никъде не бях виждал!!!! Същевременно, няква селска цифка, която някой беше направил шефка, се счупваше от стойки и много държеше да се повтаря постоянно, че това е най - готината фирма, с най - готините колеги, стигайки се до там, с повод и без, да се рецитират стихчета от типа" ГФК ни на събра...ала-бала-портокала....фирмата за нас се грижи...резултатите си ще постигнем" и пр. откачени, фанатизирани истории. От друга страна - ако знаеше малко поне някакъв език - щеше да си някъде на нормално място, при нормални хора, а не такива, които седят цял ден един до друг и се правят, че не се познават по коридора - едно "здрасти" липсва даже. Толкова неестествено поведение на персонал и управление не съм виждал никъде!!!Пак - ГФК НЯМАТ ОБУЧЕНИЕ И НЯМАТ СЪПОРТ - ЗАВИСИШ ИЗЦЯЛО ОТ НАСТРОЕНИЕТО НА КРИЕЙТЪРЧЕТО!!! Пак - влез в нормална фирма, с нормални хора, след като научиш поне един език и ще направиш разликата, защото в момента аз съм в такава - нормални хора, никаква експлоатация, защото не допускат да ги гъбаркат, 10000% съпорт за чисто изпълнение на задачите (не може да се мърля)!!!! Единствен "+" е наистина, че може да се мърля и клепе при тея (ГФК). И викам да престанем вече да изтъкваме като "+" редовното заплащане и 13тата заплата, защото ги има навсякъде вече. Ако наистина владееш поне един език, грамотен си и имаш образование - в момента, в който ти забавят парите - ЧАО, следващияТ, моля...имаш избор. Що се отнася до парите - във фирмата, в която в момента работя, само бонуса ми се приближава да заплатата в ГФК.

Толкова необосновани злословия прочетох, че ми призля. Как ли съм издържал над 5 години на тези нечовешки условия! Бих посъветвал авторите им да кандидатстват в някоя българска компания, където дават заплати в плик, придружени от опис на глобите. ( Работил съм и в такава фирма и съм чувал за колеги със „заплати” клонящи към нулата след глоби.) Където 13-а заплата по правило няма, а за бонус не смеят и да мислят. И не твърдете небивалици, че 13-та заплата тук не е в пълен размер. Годишният бонус може да е по- малък, но той все пак зависи от резултатите, които показваш. Не може да си 8 часа във фейсбук, в ютюб и да искаш бонус.Винаги съм бил около и малко над 100 % като веднъж прехвърлих 130%. Друга небивалица- след изпитателния срок заплатата ти може и да стане четирицифрена ! Такава ми е от първия ден, защото освен баналния английски знам още два езика и всъщност не кодирам на английски. Най-голямото закъснение на заплатата, което помня, беше около 3 часа- поради технически причини. Работната среда според мен е нормална, дружеска атмосфера цари. Наистина не може да си симпатичен на всеки и всеки да ти е симпатичен, но това касае отношенията извън работата. По въпроси, свързани с работата можеш да разговаряш с всеки. И ако сте чели внимателно вътрешния правилник, няма как да получите отрицателен отговор на молба за съдействие. Отговор от типа „сега имам много работа, не ме занимавай” не само са нежелателни, аз самият не съм чувал такъв. Същото се отнася и за реакции от типа „колко пъти да ти обяснявам едно и също нещо”- няма как да чуете тези думи тук. Недоволните, подценените, недооценените, „ощипаните моми”- прав ви път. Като казах моми- не съм бил в по-социална компания от тази. Тук всяка жена, която е решила да става майка, може да бъде спокойна за мястото си.

Аз също работих малко повече от година при тях. Споделям напълно мнението, че липсва обучение и работата е много. Работата, също така е монотонна. Колегите почти не разговарят по между си и средата не е много приятна, а и в чести случаи дори се правят, че не се познават по коридора и не се поздравяват. Управлението - също са си селяци. НО! ПЛЮСОВЕТЕ - Парите не са много, но за сметка на това след 6 месеца ще вършите тази работа със затворени очи. Ще ви "бройкат" само от началото. После - правите каквото си искате,стига дедлайните да са хванати. Никой няма да ви закача за нищо - дремете си пред компа, цъкате си и си слушате музика. Говори се на български и "немския модел" си е побългарен. В момента работя във фирма,за съжаление аутсорс, където българския е неформално забранен.Парите наистина са значително повече, но човек си задава въпроса - за какво, ако е стресово. Най елементарното - на седмица съм поне с 1 Шпрахауцайхнунг. Същевременно - зад гърба ви винаги има някой, който бройка какво се върши, как се върши и как се говори езика. Работата е изключително натоварваща,а контрола на всичко е брутален.Управлението са само германци - от тим лайтъра, през фахабтайлюнгите, та до Копффервалтунга. За минута/две пресрочена пауза - пишете обяснения като луди. Често се усещаш като бял роб.А и по цял ден да не можеш да общуваш и работиш на майчиния си език, а и да си под стрес, че за една заявка към някой Абтайлюнг трябва по няколко пъти да премисляш обяснение на чужд език, в която си фопуснал граматическа грешка ще де заяждат.....Пак - работната атмосфера в ГФК не е много приятна, но все пак...Напуснах по лични причини,наложи се по това време - но бих се върнал. В моя случай, заплатата не е чак толкова решаваща.

Цели 2 години при тея психопати!Не е като да не съм работил! Наистина, по - големи ненормалници от тея не бях виждал - за колегите говоря, откъдето идва и НЕАДЕКВАТНАТА РАБОТНА АТМОСФЕРА. Още с влизането, забелязах проформеното обучение, тип - отбиване на номера, при все, че се нахаках в доста тежък отдел. Кодене, до откат. 'Фърлят ви пред мониторите и - ако оцелеете, със 'се дедлайните. Едно е да има работа, друго си е живата експлоатация - е тея са безпощадни там. А психопатите са навити на всичко, само и само да задържат 1000та лева. Накрая се фанатизират до степен "фирмата е Фселена" и "моята работа е най - яката на сФетА'..в крайна сметка -виждаш 2типа хора, в крайност: селски хитреци и мега сбутаняци....апропо - хората, които цъкат там, са супер некадърници - ако имат някакъв език, то е много бегло.Нямат образование, обикновено, но за сметка на това са упорити и влачат за по 10ма. На интервюто, важно е да ги убедите, че сте мега тъпи и сте склонни да подавате на извращения и експлоатация - ако ги убедите в това - техни сте. Напуснах заради изкофтената работна среда.

Работя в GfK от 5 години и искам да се пенсионирам в тази фирма. Нямам забележки към българския офис като мениджмънт. Всички колеги са много помагащи, отдадени и позитивни хора, страхотни професионалисти. Атмосферата е приятелска - хора от други отдели са готови да ти сътрудничат, ако има нужда. Заплащането е абсолютно винаги наврем и точно. Непрекъснато добавят нови придобивки. Наистина няма едно нещо, от което да се оплача и приканвам всички, които са съгласни с мен, да напишат мнението си тук. Ужасно е, че само хийтъри пишат в тези сайтове.

Здравейте! Служител съм на ГфК България от почти година и много харесвам фирмата. Преди да постъпя в компанията работих в български фирми, където заплатите са мизерни, а отношението е критично. В ГфК заплатата е далеч по-добра. Отношението както на мениджмънта, така и на колегите е много мило и добро. Работя в спокойна атмосфера. Работата не е много разнообразна, но винаги има какво да се научи.

Горещо не препоръчвам компанията на хора ,които са наясно със себе си.Обичайните негативни коментари ,се срещат и тук с пълна сила.По мое мнение, в най-добрия случай,работата е подходяща за студенти от 2ри курс нагоре.

Здравейте, имах изключителното неудоволствие да съм поканен на интервю в тази фирма. Интервюто продължи почти 3 часа, което наведнъж е доста в повече. Не си мислете, че интервюто се провежда само с вас индивидуално - присъстваха още кандидати за работа и заедно ви интервюират. Имаше някакъв странен тест с въпроси по ексел и открий 5-те разлики в няколко картинки, включително и трета част за текст от английски, който да преведеш на български. После имаше ролеви игри с другите кандидати. Отношението на тим лидерите и ейчарката е презрително и ми се струва, че само губят времето на хората. На 6-та страница тук един потърпевш бивш служител твърди, че в тази фирма хората ги уволняват на 6-тата седмица. Лично аз се дразня от факта, че ако са имали някакви предразсъдъци относно краткия ми престой на последната работа, можеха да ми спрестят тези 3 часа интервю, ако така или иначе това ги е възпряло да ме наемат. Много е разочароващо.