GfK Bulgaria / България /img/frontend/nomap.png"

GfK Bulgaria / България

Прекарах близо две години. Компанията ми подаде ръка в труден момент и ми даде възможност да започна да работя в чуждестранна фирма. В началото ми беше трудно, но се отнасяха с търпение към мен. Заплащането за позициите свързани с изготвяне на отчети, обработка на данни и проверки и кодиране са нисички. Не знам как са заплатите по другите отдели, но тук е моментът да спомена че възможности има, но се изискват и тех умения. За растеж на ниво мениджмънт според мен е почти невъзможно ( лично мнение). Офисът е най-хубавият, в който съм работил, най-вече заради локацията. Колегите бяха свестни. Откъм сигурност и коректност със сроковете са си абсолютно ок.За мен Гфк си остава добър работодател. Пазя много добри спомени :) Поздрави !

На вниманието на кандидатите за оператори въвеждане на данни: в обявата посочват, че изискват английски език, след одобрение се провежда едноседмично обучение след което всеки се разпределя по екипи и тогава се разбира, че разпределението е по екипи с втори чужд език, за който е взето решение индивидуално без това да бъде съобщено предварително нито в обявата, нито е обявено в договора, нито дори по време на обучението. Заплащането предвид изискването за 2 чужди езика особено като се има предвид, че дори не е съгласуван вторият чужд език с кандидата, е под средното за София. Работното помещение в което ме разпределиха беше тип open space с голям брой хора, не се проветрява и са пуснати постоянно щорите, контрастиращо с ярките монитори. Отношението на тийм лидера беше заядливо. Има нежелание за изслушване на новите служители. Имайте предвид, че интервюто се провежда не индивидуално, а групово. Изслушвайки другите кандидати ми направи впечатление, че HR-ите не правят адекватен подбор. Одобряват хора, които нямат нищо общо с позиция и сектора, без да става ясно на какво основание. Включително одобряват хора, които впоследствие се държат неуважително с колегите си.
Не препоръчвам работа на тази позиция предвид спестяването на информация за изискванията, нездравословната работна среда и меко казано непрофесионалното отношение. Заплащането е неконкурентно, особено като се има предвид, че фирмата е немска, в български фирми в София заплащат по-високи заплати или в най-лошия случай същите, а изискванията са по-малко.

Прекарах в GFK около 2 години, като цяло съм с позитивни впечатления от компанията.Наистина за някой работата може да е много еднообразна, според мен зависи в какъв отдел си и какви точно задачи изпълняваш.Като плюсове мога да изтъкна, че фирмата дава сигурност като не бави възнаграждения, има 13-та заплата и годишен бонус.Има ваучери за храна, сумата не е голяма, но пак е нещо, както и допълнително здравно осигуряване.
Работната среда беше ок в отдела в който съм бил, като съм нямал проблеми с ръководството.
Като минус мога да споделя, че наистина годишното увеличение на заплатите не е кой знае какво.
Както казах оставам с позитивни спомени, компанията ми даде шанс в момент в който бях решил да се преквалифицирам.

1 точка

Работих в тази фирма няколко години
Минусите за мен бяха:
-работата е изключително еднообразна и няма шансове за развитие
- субективно оценяване на служителите
- голяма част от мениджърите (на по-високо ниво) не се държат професионално и нямат необходимите качества, нужни за съответната позиция
- посредственост от страна на HR отдела
- много чести крайни срокове, поради което е много трудно да планираш отпуска(случвало ми се е да ми бъде отказана отпуска)
-нищожен годишен растеж на заплатата

Плюсовете за мен бяха:
-локацията наистина е доста добра
- колегиална атмосфера
- изплащане на бонуси под формата на 13-та заплата и спрямо индивидуалното представяне

Ако случайно попаднете да сте в екипа на псевдомениджърката Венелина Златева - бягайте надалеч с 200км/ч!!!!! Това е най-безхарактерния и най-некъдърният човек, който ще срещнете някога в живота си. Пълен абсурд е тази дребна душица :)

Фирмата си ОК,не разбирам само как назначват мениджъри като Румяна Костадинова - Баба Руми,която освен за възпитател в детска градина за друго не става.Английския й e на ниво стюардеса в Wizzair,жалка история

И аз съм доволен от обезщетението,намерих веднага нова работа и съм доста напред,нямам оплаквания

Ми значи аз изкарах 6 години,мога да кажа ,че не съжалявам,имал съм и хубави и лоши моменти,но разбира се никъде няма идеална среда.
Фирмата е коректна откъм плащане на обезщетения при прекратяване на проект,като алтернатива предлагат преместване в друг отдел,въпрос на избор и приоритети.Има и сумарно работно време,поне до скоро беше така,с което в края на всеки месец можеш да си взимаш по няколко свободни дни.
Като възможност за развитие и придобиване на някакви специални умения не предлага кой знае какво,но като натовареност и работна среда бива.
Тва е в общи линии,за мениджърите - има всякакви,като навсякъде,въпрос на късмет къде попадаш

Както забелязвам, масова тенденция е да се излива помия с голямата кофа от бивши служители, което до някъде е напълно разбираемо, но пък от дръга страна щом си бил известно време в компанията, все е имало нещо, заради което стоиш. Та..работя в компанията от почти 9 месеца на позиция Reporting Delivery Specialist и мога да кажа, че както всяка една друга фирма (особено в България) си има и плюсовете и минусите. Ще започна първо с хубавото - локацията на офиса е супер, сградата е голяма, офисите са просторни, за разлика от повечето кол центрове, където са наблъскани 200 човека в стаи метър на метър. Освен 20-те дни годишен отпуск, получаваш 3 дни допълнително в случай, че си изразходил останалите. Имаш възможност за home office, не мисля, че не се е случвало да откажат на някого, ако му се налага. Мениджърите (поне моят) са готини, понякога има напрежение, което е напълно нормално, но срещам разбиране винаги когато имам нужда. 60лв. ваучери за храна, карта SportPass и всеки последен петък от месеца комплимент от фирмата - пица, бира или нещо сладко. Заплата е задоволителна, имайки предвид, че не се изисква висше образование, единствено да говориш английски+допълнителен език на много добро ниво (дори не мога да кажа отлично. Заплатите абсолютно винаги са навреме, дори ако се пада последния ден от месеца да е почивен, винаги се превеждат по-рано.
Минусите - според мен най-много куцат тренингите още в началото, общо взето всичко, което съм научила е благодарение на колегите ми. Много работа и изисквания от французите, които нямат никаква представа какво точно изискват. В началото когато започнах правих само няколко неща, от 2 месеца насам правя и неща, които не влизат особено в трудовата ми характеристика. Самото интервю беше много по-сложно, отколкото всъщност е самата ми работа в момента, особено тестът на френски беше някаква безумица, а сега използвам едва 1/3 от познанията ми по езика. Работата е суха и скучна (затова има и такова текучество на хора) много често няма никакво логично обяснение в това, което правиш. Иначе има шанс за развитие, ако наистина покажеш знания и имаш хъс. Не очаквайте, че ще развивате особено езика си. Предимно се използва английски език. Работата е идеална за студенти и млади хора, със сигурност има какво да научиш, но ако имаш планове да трупаш пари, със сигурност GfK не е мястото.

Имах удоволствието да съм уволнена, тъй като разбраха намеренията ми да напусна компанията и решиха да действат първи. Е, в момента работя в една от най-големите и добри компании в света, сигурно има защо :)
Така че БЛАГОДАРЯ, че ме махнахте от ГФК, определено не заслужавам да съм в такава долнопробна компания.:)