Пауърнет ООД / Powernet /img/frontend/nomap.png"

Пауърнет ООД / Powernet

Това е най-отвратителната фирма на света......най-ниските заплати с наааааааааййййй-големите изисквания,дори и да успееш да преглътнеш това има нещо друго,което те изважда извън ресли ПРОСТАШКОТО ОТНОШЕНИЕ,смятат се за велики и богопомазани,не зачитат правата на човека,отнасят се със служителите си като със животни.

Ползвам услугите на фирмата от няколко години. Поводът да пиша тук е следният : Таксата ми за интернет достъп е 30 лв. на месец, но последният месец, интернетът ми беше спрян на 22-рия ден, без предупреждение, без известие. Когато звъннах в офиса на фирмата ми обясниха, че не съм заплатила сметката си и затова ми е спрян достъпа до интернет. Аз погледнах фактурата и тогава видях, че на нея пише такса за достъп от 26.08 до 18.09, което ме изуми. Отидох да платя и зададох въпрос на служителите за колко дена плащам 30 лв.Те започнаха да увъртат и да ми обясняват как не съм си "активирала" едноседмичния "гратис" и разни други подобни глупости. След като вдигнах скандал и казах, че сега плащам, но от следващия месец вече няма да бъда техен абонат, веднага ме свързаха с някаква шефка, която започна да се извинява и да говори празни приказки, каза, че ми пускат гратиса от една седмица плюс още една от тях, станало някакво объркване и т.н.Както казах, абонат съм на фирмата от няколко години и досега такова нещо не се е случвало. Преди практиката беше такава - ако не платиш в края на месеца, т.е. на 30-ия ден, забавят малко скоростта на нета и периодично излиза съобщение, че сметката ти не е платена и ползваш една седмица гратис, след което връзката ще бъде прекъсната. Да не говорим, че скоростта изобщо не е тази, за която плащам. Явно ПАУЪРНЕТ са намерили един хитър начин да се спасят от кризата като лъжат хората. Освен това момчето, което поддържа компютрите ми в офиса, ми обясни, че скоростта не е реалната и че от един суич или както там се казва, захранват по няколко потребителя и затова връзката е толкова бавна. Аз не съм специалист, но знам че това не ме удовлетворява и не смятам да плащам за нещо, което реално не получавам. За сведение, в къщиплащам 15 лв. месечно и нета ми е с пъти по-бърз от този в офиса. Затова се ориентирах към друг доставчик, а тези да си гледат работата. Извинявам се, ако съм била прекалено обстойна, но докато си мълчим и не даваме гласност, всеки ще ни мами.

Често не изплащат заплатите на посочените дати, шефовете за да прикриват собствените си грешки, разбира се уволняват целите им подчинени екипи. Не смятам да говоря и за баджанащината дето е там, кой на кого бил чичо и кой на кого какъв ли не роднина. Невероятно рискова е работата за фирмата, не гарантира професионално развитие и стабилна работа. Ако веднъж сте попаднали във фирамта ще станете свидетели на кражби, дирижирани от шефовете, ще бъдете въвлечени и в тях. Голяма част от ръководителите буквално нямат представа от работата и разбира се екипите са виновни. Освобождават служители без предупреждение, с атестация от предния ден, посочваща под минимума от 25 точки, тънко намекваща че последните 3 години си бил безполезен, дали ? Заплатата може да е обещана голяма, но ще получите 50% от нея, заради "глоби" към целия отдел, ще я получите със закъснение, заради "финансовата криза".

И да, това не ми е истинското име, все пак още работя там, но вече подадох оставка - това унижение не се търпи, ако ще волфаджия да стана, поне ще знам, че ми уважават труда и ще си получа парите в края на месеца. НЕ ПРЕПОРЪЧВАМ РАБТОА ВЪВ ФИРМАТА, ДОРИ Я ОТРИЧАМ КАТО ВАРИАНТ !

Господа от фирмата! С тия мижави 500 лева заплата която предлагате едва ли ще си намерите свестни служители които да ви вършат работата!
лек ден!

Съжалявам, че два три поста по-надолу се изказах в защита на Хинков и фирмата. Точно три месеца след така наречените сътресения, това за което претендираха напусналите , а именно за повече инвестиции в мрежата, а не в маркетинга доведе до поредното "търговско безумие". Сплейснаха оптиките на AIR BITES към Пауърнет и решиха, че ще правят удар на пазара с нови тарифи. Писали в някакви хвърчащи листчета 36лв - 72 мегабита сумарно БГ+Международен разбит 2:1, и хоп аре преборихме финансовата криза. Сътветно хората се зарадваха, че Пауърнет им дава малко гювеч, но какво се оказва реално от тия 72 мегабита Паурънет пуска не повече от 36 мегабита сумарно, щото не са сигурни дали ще издържат на трафика ако освободят мрежата си и ако щете да си засичате скороста 24 часа в денонощието през един час не надминавата посмъртно 24 мегабита БГ и 12 международен. Абсолютни тарикатлъци от най-селски тип. И за капак никой нищо не знае и не може да каже защо е така, вече 1 месец. Накрая някой от съпрота ми обяви, че видиш ли това били максимални скорости но не гарантирани , и били споделени. Абееее олонколуууу (цитат на проф.Вучков), как 5 години получавах негарантирана споделена скорост 48 мегабита и си ги ползвах в 80% от случаите на максимум, пък сега същите тия 48 мегабита са ми ограничени до 24 мегабита!!!!??????
Да ви се чуди човек на фирмата и на ръководството. То така се случва, като изгонихте кадърни техници и ръководители и инвестирахте в разни мадами да ви мислят PR-стратегии.
П.П. Г-н Хинков, ако прочетете това, да знаете че съм Ви търсил, ама една друга мадама ме шкартира на два пъти, че Ви няма. Съответно смятам да ви потърся по друг начин, чрез няколко държавни комисии в писмен вид.

Непрекъснато в jobs.bg виждам обявите им за работа. Какъв и е проблема на тая фирма? Аз направих грешката да пусна CV и когато ми се обадиха за интервю ме извикаха да отида в офиса им след 15мин.! казах им че до 15мин. няма да мога при което ми отговориха че ще ми се обадят. Познайте дали ми се обадиха.

И така, ето ни след почти 3 месеца... След гръмките изявления пред служителите и пред медиите по време на протестните действия и малко след това, оптично покритие на всички жилищни сгради все още няма. PR изявленията скалъпени от Иво Пеев, че до средата на годината ще се предлага IPTV защото мрежата ще е преработена се оказа само прах в очите. Като вече бивш служител все още ми е тежко като гледам как това което години създавахме от нищото продължава да се руши.

Предвид това, че вече работя в конкурентна фирма мога да каже единствено, че в PowerNet имаше изключително добре замислена организация, но за съжаление някой много възлови фигури все още продължават да парализират правилното функциониране на машината.

Отново искам да кажа, че изключително много ми липсва колектива и НАШАТА мрежа!
Успех на новопостъпилите!

Прочетох надълго и нашироко всичко от началото и искам да споделя своето мнение. Клиент съм на ПАУЪРНЕТ от 2003 (тогава още беше БанкяНет).Като клиент съм преминал през какви ли не случки с тази фирма от силно негативни до смешни. В момента пак съм клиент и ще бъда клиент, защото смятам, че през годините тази фирма се разви много и има потенциал да се развие още много. Познавах и шефа на район Гео Милев - Аспарух и бях с чудесни впечатления от него и искренно съжалявам, че вече не е част от екипа на ПАУЪРНЕТ. Единственото което липсваше на ПАУЪРНЕТ през годините е популярност и реклама, но сега виждам че и това се променя. Не познавам г-н Хинков, не познавах и старите шефове, но няколко пъти съм виждъл един черен джип да кара супер "селски" по софийските улици с надпис "POWERNET" миналата година и това ми стигаше да преценя що за шефове е имало преди г-н Хинков.
Момчета и момичета, вероятно сте прави за много неща от вашата камбанария, но повярвайте ми когато седиш на върха и трябва да управляваш голяма структура и няма много на кого да се опреш е адски трудно да взимаш само правилни решения. Аз бих ви посъветвал да търсите аргументиран и откровен диалог с ръководството си, и да помислите, че в момента всеки бранш в България изпитва неимоверни трудности в развитието си.
Пожелавам на напусналите един ден отново да ги видя в коли на ПАУЪРНЕТ, а на новото ръководство да се постарае да запази ценните кадри, защото работата на ЛАН техника е занаят, а занаята не се учи за една седмица. (Пресен пример ми е вчерашния сблъсък с едни "пресни" лан техници на ПАУЪРНЕТ)

Поздравления за изчерпателният и обективен отговор, Митко! :-)

Според мен Митко Хинков е най-способният, най-знаещият и най-можещият мениджър, който може да изкара Пауърнет до място No.1 като интернет доставчик. Имам удоволствието да работя с него, както преди, така и сега! Той е човек, който дава всичко от себе си за да постига невероятно резултати, за които всички само могат да завиждат. Мисля и че наскоро породилият се проблем е точно заради това. Аз лично заставам зад него, защото знам че той ще намери най-добрия изход от ситуацията, както за компанията в която работи (която междувпрочем се превръща в една от най-добрите предлагащи интернет в София), така и за подчинените си. С уважение - мениджър от Телекомуникационна компания.