Пауърнет ООД / Powernet /img/frontend/nomap.png"

Пауърнет ООД / Powernet

За жалост една хубава фирма е умишлено докарана до кризисна ситуация.Всичко свърши за Пауърнет.
Това , което се правеше от 4-5 човека - сега се прави от един и няма как нещата да са ОК.
Заплатите на новодошлите са изключително ниски.Голяма част от кадърните служители си тръгнаха или пък бяха уволнени.
Накрая ще си останат само Управителят и Административният мениджър и ще обърнат табелката "Затворено".

Кандидатствах по обява за продавач консултант или касиер.На интервюто ми обявиха твърда заплата от 340 лв и ваучери за храна.Увеличение на заплатата-може би,евентуално след няколко месеца и не се знае колко може да стигне.Сами смятайте дали си заслужава да кандидатствате и дали да вярвате на такива обещания.Информацията  е актуална към днешна дата.
Успех,ако някой мисли да опитва.

бихте ли подали актуална информация какво е положението във фирмата, сега гледам са изкарали обява за системен администратор, но заслужава ли си да се пробва?

Заплащане - 450 лв пари ли са?
Уважение - Преди постъпване на работа. След това си Никой!
Привилегии - Да работиш в тази "фирма" :D
Фирмена сигурност - Оценката говори красноречиво
Ангажираност - Ангажиран си до дупка и като за последно.
Потенциал за развитие - "Ти си мишка и си стой в дупката" т.е. Нямаш право на такива неща.
Местоположение - Тук са се постарали. Гледат да те сложат в район, удобен за теб.
Колеги - Още много малко са останали от тези с опит и знания. Наричат се балъци. Те дават всичко от себе си, за да вървят нещата. Останалите са "селяци", дошли да трупат някакъв стаж и да бъдат носени на гръб от "балъците"
Работна среда - В условия на подигравки от ръководителите, непрестанните интриги, ниското заплащане, с нечовешкото си отношение, унижение към работниците едва ли може да съществува понятие "работна среда".

Ако някой си направи трудът да прочете написаното от мен нека да не се подлъгва по обещанията на ръководителите на този потъващ кораб, наричащ се с гръмкото има Пауърнет. По-добре търсете работа на друго място! В противен случай рискувате да останете без приятели, без здраве, без нерви, без пари и без развитие.

Dandan, има доста верни неща в написаното от теб, но с някои определено не съм съгласен. Едно от тях е, че никога не е имало опит за създаване на профсъюз във фирмата. Грешка! Имаше опит, но благодарение на тогавашния отговорник на район Изток човека, който опита да създаде профсъюз беше скоропостижно уволнен под измислен претекст, че не се справял с работата си. А беше главен техник на района! Същият човек впоследствие ги осъди за неправомерно уволнение, но е факт, че опита за създаване на профсъюз беше пресечен в зародиш.
По твоите думи всички си траят. А как ще обясниш тогава събитията от пролетта на 2009г?

"Всичко което напишете в мрежата остава за винаги в нея!"
Според мен няма непоправими неща. Има слаби хора и незнаещи как да ги поправят. Паъурминет (Пауърнет ) никога не е страдала от липса на потенциал, но от както собственика и не е Георги Георгиев (човекът който я създаде), тази фирма стои като в черна дупка. Ту е на горе, ту се спуща стремглаво на долу .... но скалата клони повече в застой и надолу от колкото на горе ... Не казвам че той е бил свестен, но поне се грижеше фирмата му да върви напред и да процъфтява , за да му дава печалба естествено. Грижеше се за персонала си и не се мислеше за господ. Аз лично съм се карал стотици пъти с него, но това са били професионални спорове м/у колеги. а не м/у шеф и работник ... и работата вървеше.Казвам го защото съм видял с очите си резултатите от работата на този човек. Сигурен съм че той също следи развитието на бившата си фирмата в момента и едва ли е очарован. Бяхме оптимисти, градихме с мерак, с желание ... и после се появиха някакви от някъде и започнаха да рушат.Това се случи ... и щом на мене ми е криво дето съм дал само времето и трудът си, то съм сигурен че на него също му трепва , нищо че прибра милиони за нея .....но това е друга тема .... Когато човек гледа отстрани възходите и паденията на някого, вижда по ясно нещата. Моето мнение е, че ако Георгиев беше останал собственик, щеше да бъде много рискована инвестиция за него. За това я продаде. Тази фирма е обречена на сигурно унищожение. (това включва, фалит или поглъщане) Дори в момента машинациите на ръководството показват ясно тази тенденция. Иначе, ако я нямаше нея, няма как да се обясни друго яче неграмотното управление .

На всички по долу ще кажа едно: Вие сами сте позволили шефовете ви да се държат така с вас! Няма нещо което да няма 2 страни, в тия отношения също е така. Ако шефът ти си позволява много, ти пък не му позволявай да ти се качи на главата. Има сума и инстанции към които да се обърнете, обаче аз не съм чул и дума да се обели за тях. Дори на против, когато аз спомена на някой потърпевш, той ми вика "ти луд ли си?" Това че ви е шубе да кажете направо каквото трябва на шефовете си е нещото което ви разяжда сега и е разяждало колегиалните ви отношения, а от там и самата фирма. Това и сега се случва, виждам го всеки ден. Опитите ми да мобилизирам колегите да се обединят и противопоставят на тази инвазия остават безуспешни. Всички ги е страх и ме смятат за луд. Защо никой до сега не се е опитал да създаде вътрешен профсъюз :D ... Та вие дори не сте се интересували за външни а камо ли за вътрешен .... Както и да е. Работодателя е просто човек, само че той знае как да ви манипулира. Знае законите и знае как да си служи с тях. Хората са казали "Знанието е сила" Типично човешка черта е когато не знаеш как да се защитаваш, да те е страх. Ако знаехте как ... дори само ако искахте да научите как, сега нямаше да сте напуснали и нямаше да слушаме тоя кокоши кряк и хленчене, унизително е. Не ме разбирайте погрешно, аз не съм за фирмата. Но и това дето го виждам тука е пародия. Били сте тук, можели сте да промените нещата, но не сте го сторили .. а сега плюете. На кого му е нужно това?!
Аз не си мълча! Ако нещо ми се случи, знам къде да отида и какво да направя ... па може и пари да спечеля от това :) ехх само да имах малко повече смели хора край себе си та да се по-задвижат малко по бързо нещата .... иначе "една птичка пролет не прави"
Самата фирма като цяло си няма гъвкавост. Като за начало Хинков трябва да си иде, да се смени за да спрат кражбите и източването на фирмата. После персонала и по специално ръководството трябва да мине тестове и то при неутрален арбитър, за да се отсеят само хората с наистина добри лидерски и професионални умения. (Неприемливо е шефът ти да ти казва че не го интересува, когато му казваш че имаш проблем при вършенето на задълженията си и да иска от теб резултати.) После аз смятам че една голяма фирма е просто задължително да има профсъюзи или друга организация която да съблюдава за правата на персонала. Ако се случат тия 2 неща, мисля че фирмата ще промени облика си и посоката в която се движи в момента с по положителни.

Бях касиерка в Пауърнет в продължение на 2 години, успях да хвана и промените които последваха с продаването на фирмата, след това всичко се сгромоляса, да не споменавам, че някои хора се самозабравиха, от портиерки се издигнаха в шефки и решиха, че всичко им е позволено!!!Ужасно съм недоволна и се радвам, че се махнах на време!!!

Здравейте! В момента Пауърнет си търсят главен счетоводител. Направи ми впечатление, че обявата им се върти вече 2 месеца. Някой знае ли защо е так - твърде са взискателни ли или кандидати няма или заплатите са ниски?
Аз съм им клиент отскоро - няма и две години и съм много доволна и от услугата и от помощта по телефона. Отидох при тях от руга фирма, разбира се, и наистина се изненадах приятно.

Некоректи!
5 интервюта преди да подпишат договор за продавач-консултант, като последния път вземаха само момичета въпреки че нямаха опит.
Интервюиращите бяха - привлекателната секретарка, момиче което не може да си свърже проектора към лаптопа и който е свободен като цяло.
Не казват каква е заплатата до 4-то или 5-то интервю(450+%)
Постоянно пускат обяви за тези позиции(извода за глупавите е че хората си тръгват или биват уволнени след някой др месец)
Истината - всяка минута отделено време за тях е безвъзвратно изгубена. Не си струва да отидете на интервюто дори!

Искам само да ти кажа, юе софиянците са тези, които могат да си позволят да работят за мизерни пари. Защото всичко им е поднесено на тепсия и нямат допълнителни разходи за сметки, наеми и какво ли още не. При всичките тези разходи - не си мисли, че който и да е човек, дошъл от провинцията ще успее да се издържа с малка заплата.
Иначе и аз влязох тук да видя мнения за работодателя - благодаря за мнението ти за заплатата, поне разбрах че е малка. И да - от провинцията съм.